Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ηρεμια.δεν ξερω πως ακριβως θα δουλεψει το συστημα με την περιαγωγη.

Αυτο που σκεφτομαι αν τελικα καταργηθει η περιαγωγη takeovernet ειναι οτι εσυ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ,δεν θα πληρώνει κανεις.

Ισως καταργηθούν και τα 0030 κλπ.ποιος ξερει.

Vasileios εκει πιστευω ειναι το μυστικο,ο ανταγωνισμος,οχι τοσο στο φοιτητικο ,γιατι οι τιμες εχουν πιασει πατο,αλλα στην ευκολια αναπροσαρμογης προγραμματων οποτε τους καπνισει.

 

Η περιαγωγη θα καταργηθει

Οχι οι διεθνεις κλησεις.

Οποτε αν εσυ εχεις Ιταλικο κινητο, τα ελληνικά τηλέφωνα θα χρεώνονται διεθνή κλήση προς Ιταλία ενω εσύ θα χρεώνεσαι διεθνή κλήση προς Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαινουμε τελειως εκτος θεματος αν δεις τις απαντησεις http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/International_roaming_FAQs.html

Καταλαβαινω οτι κατάργηση περιαγωγης ειναι το επιπλεον κοστος που πληρωνει καποιος για μια κληση σε μια αλλη χωρα (εντος Ε.Ε)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτά που λέτε δεν γίνονται. Και δεν θα μπορείς να έχεις γερμανικό τηλέφωνο και να το χρησιμοποιείς σα να είναι ελληνικό. Ζητάτε πράγματα που δεν στέκουν.

 

Αυτό που θέλουμε και θα έχει νόημα θα είναι τουλάχιστον να πηγαίνεις 1 εβδομάδα ταξίδι εξωτερικό και να μην πληρώνεις έξτρα αλλά να μπορείς να χρησιμοποιήσεις λεπτά MB κτλ από το συμβόλαιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαινουμε τελειως εκτος θεματος αν δεις τις απαντησεις http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/International_roaming_FAQs.html

Καταλαβαινω οτι κατάργηση περιαγωγης ειναι το επιπλεον κοστος που πληρωνει καποιος για μια κληση σε μια αλλη χωρα (εντος Ε.Ε)

 

Κατάργηση περιαγωγής ειναι να πάρεις το ελληνικό σου κινητό πχ στην Γερμανία και να χρεώνεσαι όπως στην Ελλάδα. Όχι να καλείς στην Γερμανία απο την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.cnn.gr/money/tech/story/28648/allazoyn-oi-xreoseis-sta-kinita-me-tin-katargisi-ton-telon-periagogis

Διαβάστε τα bold

Αναφέρει και για κλήσεις

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα και όντως λέει για περιαγωγή και όχι για διεθνείς κλήσεις.

Όποτε ;

Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα και όντως λέει για περιαγωγή και όχι για διεθνείς κλήσεις.

Όποτε ;

Ειδικότερα, από τις 15 Ιουνίου 2017 καταργούνται όλα τα τέλη περιαγωγής για κλήσεις, αποστολή μηνυμάτων κειμένου, μηνυμάτων MMS και χρήση διαδικτύου μέσω κινητού τηλεφώνου (mobile internet) στο εξωτερικό, εντός της Ε.Ε., ενώ από 30.4.2016 έως τις 14.6.2017

 

Λεει "τα τελη περιαγωγης για κλησεις ".

Τι θελει να πει ο ποιητης που αλλα καταλαβαινω εγω;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ειδικότερα, από τις 15 Ιουνίου 2017 καταργούνται όλα τα τέλη περιαγωγής για κλήσεις, αποστολή μηνυμάτων κειμένου, μηνυμάτων MMS και χρήση διαδικτύου μέσω κινητού τηλεφώνου (mobile internet) στο εξωτερικό, εντός της Ε.Ε., ενώ από 30.4.2016 έως τις 14.6.2017

 

Λεει "τα τελη περιαγωγης για κλησεις ".

Τι θελει να πει ο ποιητης που αλλα καταλαβαινω εγω;

 

Το ποιητή θέλει να πει ότι καταργούνται τα Τέλη περιαγωγής.

Άρα ότι θα περιαγεις (θα είσαι στο εξωτερικό) δεν θα πληρώνεις τέλη.

Δεν λέει κάτι για διεθνή κλήση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα,

προσπαθησε κανεις σημερα να κανει ανανεωση cu online?εγω εχω 3 ωρες που παλευω και μου βγαζει αποτυχια.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη ανανέωση του surf & email 1G.εάν τα mb του πακέτου τελειώσουν πριν τν λήξη του πακέτου και εγώ έχω και αλλά mb,ανανεώνεται πριν το πέρας των 30 ημερών ή κανονικά την ημερομηνία που έληγε τ πακέτο;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπερα και χρονια πολλα,

προσπαθησε κανεις σημερα να κανει ανανεωση cu online?εγω εχω 3 ωρες που παλευω και μου βγαζει αποτυχια.

προσωπικα εκανα πριν μιση ωρα,ολα οκ....
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εκανα πριν μιση ωρα,ολα οκ....

ναι κ εγώ έκανα τελικά ;)

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη ανανέωση του surf & email 1G.εάν τα mb του πακέτου τελειώσουν πριν τν λήξη του πακέτου και εγώ έχω και αλλά mb,ανανεώνεται πριν το πέρας των 30 ημερών ή κανονικά την ημερομηνία που έληγε τ πακέτο;

Ανανεώνεται αυτόματα πριν το τέλος των 30 ημερών μόλις τελειώσουν τα ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνεται αυτόματα πριν το τέλος των 30 ημερών μόλις τελειώσουν τα ΜΒ

εμένα με διαβεβαίωσαν και με πήραν κ τηλ πως ανανεώνεται την ημέρα της λήξης το χω και γραπτά σε συνομιλία στο Viber

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

εμένα με διαβεβαίωσαν και με πήραν κ τηλ πως ανανεώνεται την ημέρα της λήξης το χω και γραπτά σε συνομιλία στο Viber

Ανακοίνωση της Vodafone της 08/05/2015

δες στην σελίδα

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40288&dateFrom=&dateUntil=

 

Αντιγράφω, οι υπογραμμίσεις δικές μου : Από 08 Ιουλίου 2015, τα πακέτα καρτοκινητής Surf & Email 60 και Surf & Email 100 που παρέχουν 120ΜΒ (αντί για 60MB) και 500ΜΒ (αντί για 100ΜΒ) με αυτόματη μηνιαία ανανέωση, θα ανανεώνονται αυτόματα και μόλις καταναλωθούν, εάν αυτό συμβεί πριν την ημερομηνία λήξης του προηγούμενου πακέτου, με αυτόματη αφαίρεση του ποσού από το υπόλοιπο του συνδρομητή. Η αυτόματη μηνιαία ανανέωση θα συνεχίσει να πραγματοποιείται ένα μήνα μετά την εκάστοτε τελευταία ανανέωση πακέτου, εφόσον αυτό δεν έχει καταναλωθεί νωρίτερα. Εάν το υπόλοιπο του συνδρομητή δεν επαρκεί για την αυτόματη ανανέωση του πακέτου, τότε το πακέτο θα ενεργοποιείται αυτόματα μετά την ανανέωση χρόνου ομιλίας του συνδρομητή. Οι παραπάνω αλλαγές δεν ισχύουν για τα αντίστοιχα πακέτα καρτοπρογράμματος (Ιδιώτες και Επαγγελματίες).

Link to comment
Share on other sites

ναι το έχω διαβάσει εγω σου λέω τι μου είπαν και το χω και γραπτά και τους το είπα κραταω τη συνομιλία καβατζα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160816/e086ebb266cee9905f0d3d903c1dabe2.jpg

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Καλά, συμβαίνει αρκετές φορές οι εκπρόσωποι της εξυπηρέτησης πελατών να μην γνωρίζουν κάτι λίγο πιο εξειδικευμένο ή να μην έχουν καταλάβει σωστά τι ρωτάς...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

έστειλα μπαμ τι θέλω να ρωτησω και σκρινσοτ από το φόρουμ και από την ανακοίνωση της βοντα με πήραν και τηλέφωνο και μου ξεκαθάρισαν ότι θα γίνει ανανέωση μία φορά το μηνα ανεξάρτητα από το πότε θα τελειώσουν τα mb
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Στον πάροχο που είμαι συχνά πυκνά μας χρεώνουν 1. 01€ για ημερήσια χρήση mobile internet που όμως δεν έχουμε κάνει. Αυτός είναι και ο λόγος που μόλις εξαντλησω το υπόλοιπο μου θα μεταφέρω το νούμερο μου στο cu. Ήθελα λοιπόν να ξέρω, πριν κάνω μεταφορά, αν αντιμετωπίζεται κι εσείς τέτοιες χρεώσεις από τον πάροχο σας???:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Στον πάροχο που είμαι συχνά πυκνά μας χρεώνουν 1. 01€ για ημερήσια χρήση mobile internet που όμως δεν έχουμε κάνει. Αυτός είναι και ο λόγος που μόλις εξαντλησω το υπόλοιπο μου θα μεταφέρω το νούμερο μου στο cu. Ήθελα λοιπόν να ξέρω, πριν κάνω μεταφορά, αν αντιμετωπίζεται κι εσείς τέτοιες χρεώσεις από τον πάροχο σας???:thanks:

 

Οχι δεν αντιμετωπίζουμε τέτοια προβλήματα. Στο παροχο που ειμαι ομως συχνα πυκνα μας ταραζουν στις αυξησεις. Βλεπε εδω τι ερχεται.

Αυτος ειναι και ο λογος που σκεφτομαι να εξαντλησω το υπολοιπο μου και να μεταφερω το νουμερο μου αλλου. :cool:

89 ευρω ειναι πλεον το λιγοτερο που θα χαλας σε cu. Γιατι ενα πακετο με 6.10 ευρω το μηνα θα το αγοραζεις αν θες να μιλας κ σε αλλα δικτυα(28 μερες θα κρατανε πλεον τα μπονους και τα πακετα). :worry:

Edited by LG1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε πότε λήγει η προσφορά με το 1,5 γίγα από τις 6μμ μέχρι 6πμ?

Δεν θυμάμαι πότε το ενεργοποίησα, αυτό είναι το θέμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 1252, πάτησε 1 για να ακούσεις το υπόλοιπο, και στη συνέχεια ξανά 1 για το υπόλοιπο από bonus/προσφορές. Στο τέλος λέει ποτέ λήγει και η συγκεκριμένη προσφορά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν αντιμετωπίζουμε τέτοια προβλήματα. Στο παροχο που ειμαι ομως συχνα πυκνα μας ταραζουν στις αυξησεις. Βλεπε εδω τι ερχεται.

Αυτος ειναι και ο λογος που σκεφτομαι να εξαντλησω το υπολοιπο μου και να μεταφερω το νουμερο μου αλλου. :cool:

89 ευρω ειναι πλεον το λιγοτερο που θα χαλας σε cu. Γιατι ενα πακετο με 6.10 ευρω το μηνα θα το αγοραζεις αν θες να μιλας κ σε αλλα δικτυα(28 μερες θα κρατανε πλεον τα μπονους και τα πακετα). :worry:

 

Ξέρω για τις αυξήσεις. Είναι όμως πολύ διαφορετικό να σε χρεώνουν κάθε τρεις και λίγο για υπηρεσίες που δεν χρησιμοποίησες και να ψάχνεις να βρείς το δίκιο σου. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 1252, πάτησε 1 για να ακούσεις το υπόλοιπο, και στη συνέχεια ξανά 1 για το υπόλοιπο από bonus/προσφορές. Στο τέλος λέει ποτέ λήγει και η συγκεκριμένη προσφορά.

 

Sent from my XT1562

Ωραιος, ευχαριστω!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με ενα γρηγορο ψαξιμο στο νημα δεν βρηκα απαντηση οποτε σας ρωταω:

Στην κοσμοκαρτα εστελνες δωρεαν Υ με sms στο 1330 και σου εστελνε πισω το συστημα sms με τα υπολοιπα σου. Στην βοντα υπαρχει αναλογο νουμερο/τροπος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...