Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις αρχές Ιουλίου έλαβα το καινούργιο μου νούμερο CU και μαζί με αυτό μου έστειλαν και 2ο νούμερο CU το οποίο δεν έχω ενεργοποιήσει. Χθες μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα.
Εχει έρθει σε κάποιον άλλον αυτό το μήνυμα; Το έχει ενεργοποιήσει;

ΥΓ. Αναρωτιέμαι όταν λέει βάλε κάρτα εννοεί ότι μπρορώ να βάλω και 8€ από μηχανημα σε καταστημα vodafone, ή αποκλειστικά online 13€. Υπόψιν θα είναι η πρώτη φορά που θα μπει κάρτα σε αυτό το νούμερο. Φαντάζομαι cashback δεν παίζει με την καμία στην πρώτη ενεργοποίηση.

voda cuoffer.jpg

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2024 at 11:29 ΜΜ, kmpatra said:

επειδη θελω να βαλω την προσφορα για το μονοημερο ιντερνετ, για θυμηστε μου, πως μετραει η vodafone σε αυτη την περιπτωση την ημερα? αν το ενεργοποιησω στις 24/7 (τελευταια ημερα) στις 23.50 θα μετρησει ως 23:49 της 25ης?

Σχετικά με αυτό έβαλα το ένα γίγα για 24 ωρες απο bing bang χτες μετά τις 12 (ξεκινημα της 25ης) και τώρα λέει απομένουν 13 ωρες, βλέπει ημερομηνία δηλαδη,σαν της νοβα ενα πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, opmgls said:

Στις αρχές Ιουλίου έλαβα το καινούργιο μου νούμερο CU και μαζί με αυτό μου έστειλαν και 2ο νούμερο CU το οποίο δεν έχω ενεργοποιήσει. Χθες μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα.
Εχει έρθει σε κάποιον άλλον αυτό το μήνυμα; Το έχει ενεργοποιήσει;

ΥΓ. Αναρωτιέμαι όταν λέει βάλε κάρτα εννοεί ότι μπρορώ να βάλω και 8€ από μηχανημα σε καταστημα vodafone, ή αποκλειστικά online 13€. Υπόψιν θα είναι η πρώτη φορά που θα μπει κάρτα σε αυτό το νούμερο. Φαντάζομαι cashback δεν παίζει με την καμία στην πρώτη ενεργοποίηση.

voda cuoffer.jpg

Στη θέση σου θα δοκίμαζα ανανέωση €8 από μηχάνημα (αν έχεις τη δυνατότητα) και αν δεν έπαιρνα τα απεριόριστα θα μιλούσα στο chat σχετικά, μαζί με το screenshot που έχεις βάλει εδώ. Πουθενά δε λέει ότι χρειάζεται συγκεκριμένο ποσό ανανέωσης.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, opmgls said:

Φαντάζομαι cashback δεν παίζει με την καμία στην πρώτη ενεργοποίηση.

voda cuoffer.jpg

και ομως παιζει το cashback,

το εχω δοκιμασει καθως μου ηρθε και εμενα ιδιο μηνυμα 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, HEO said:

και ομως παιζει το cashback,

το εχω δοκιμασει καθως μου ηρθε και εμενα ιδιο μηνυμα 

OK, δηλαδή μπορείς να κάνεις πρώτη φόρτιση κάρτας με cashback χωρίς να έχεις βάλει ποτέ χρήματα πριν;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχω κάνει και πιάνει. Δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις βέβαια. Άλλωστε μέχρι τις 5 Αυγούστου είναι το περιθωριο για την προσφορά που σου έβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, opmgls said:

OK, δηλαδή μπορείς να κάνεις πρώτη φόρτιση κάρτας με cashback χωρίς να έχεις βάλει ποτέ χρήματα πριν;

ναι το εχω κανει σε πολλα νουμερα

και στην περιπτωση σου θα παρεις και το δωρο, οπως εκανα εγω 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ξαναδουλέψει cashback, σκανάρω την απόδειξη στο κινητό και παίρνω την αξία στον λογαριασμό μου, και μετά ανανεώνω σε όποιο από τα πολλά cu νούμερα μπορεί να έχω στο όνομα μου;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο κασμπάκ του αριθμού που θέλεις να φορτίσεις.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

καθε νουμερο εχει δικο του cashback,

η αποδειξη θελει 2-3 μερες για να πιστωθει στον λογαριασμο

απο την στιμγη που πιστωνεται μπορεις να την βαλεις στο υπολοιπο οποτε θελεις

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, opmgls said:

Επειδή δεν έχω ξαναδουλέψει cashback, σκανάρω την απόδειξη στο κινητό και παίρνω την αξία στον λογαριασμό μου, και μετά ανανεώνω σε όποιο από τα πολλά cu νούμερα μπορεί να έχω στο όνομα μου;

Όχι. Η κάθε απόδειξη καταχωρείται σε συγκεκριμένο νούμερο κινητού. Θα κάνεις είσοδο στον αριθμό που θέλεις στο Vodafone app και θα ανεβάσεις την απόδειξη.

Καλό είναι να κρατήσεις τη χάρτινη απόδειξη μέχρι να σου πιστωθεί το ποσό (συνήθως γίνεται μαξ εντός μιας εβδομάδας) διότι ενίοτε και βλακείες στο σύστημα και ίσως χρειαστεί να την ξανανεβάσεις.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, marios239 said:

Τουλάχιστον να συνεχίσει υπάρχει το κασμπακ.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, marios239 said:

τι χαζομαρες γραφουν

η διαρκεια ανανεωσης για τα φοιτιτικα ειναι 6 μηνες εδω και χρονια

κατα τα αλλα η περιαγωγη εκτος ΕΕ ειναι σφαγειο

ειδικα για ελβετια που ηταν 0.24 στα 1.90 !!!!
(και καποτε ηταν στην περιαγωγή της ΕΕ αν θυμαμαι καλα)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marios239 said:

Και πάλι δίνει περισσότερα από τον ανταγωνισμό,αλλά το φοιτητικό από τα 7 ευρω που ήταν κάποτε σκαρφάλωσε στα 11,80 ευρώ. Περιμένουμε και από τον ανταγωνισμό τα ίδια,αλλά με λιγότερα GB

Link to comment
Share on other sites

Κόβουν τα απεριόριστα από το πιο φθηνό combo (11,8€) και δίνουν 1000 λεπτά προς όλους. Όχι ότι δεν με φτάνουν, αλλά είναι μια απώλεια ακόμη.

Και σταματάει και το Vodafone tv μέσω shake. Δεν με χάλαγε αλλά και δεν θα μου λείψει. 

Την έχει πιάσει μια συνεχόμενη μιζέρια την βονταφοναρα φέτος... Άντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Steleon said:

Κόβουν τα απεριόριστα από το πιο φθηνό combo (11,8€) και δίνουν 1000 λεπτά προς όλους. Όχι ότι δεν με φτάνουν, αλλά είναι μια απώλεια ακόμη.

Και σταματάει και το Vodafone tv μέσω shake. Δεν με χάλαγε αλλά και δεν θα μου λείψει. 

Την έχει πιάσει μια συνεχόμενη μιζέρια την βονταφοναρα φέτος... Άντε να δουμε

Ουσιαστικά το χαμηλότερο πακέτο είναι ολόιδιο με του ανταγωνισμού. Με το CU Shake να το σώνει δίνοντας περισσότερα GB από τον ανταγωνισμό. Στα μεγαλύτερα πακέτα όμως η Vodafone είναι αιώνες πιο μπροστά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Τουλάχιστον να συνεχίσει υπάρχει το κασμπακ.

Μάλλον θα ξέχασαν να το ακυρώσουν... 

Μειώσεις στα πακετα και αυξήσεις στις χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτα που γραφει στα αυτοματα πακετα δεν βγαζουν νοημα,μαλλον εννοούν οτι οποιος δεν ακυρωσει το αυτοματο θα παει στο καινουργιο με τις λιγοτερες παροχες...

ή μηπως ενοουν οτι ολα γινονται αυτοματα?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, marios239 said:

Να φανταστώ ότι και η φραγή μπαίνει τον 5ο μήνα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, staurosmar said:

Να φανταστώ ότι και η φραγή μπαίνει τον 5ο μήνα;

Απο 28/8 και εαν ανανεώσεις απο 25€ και ανω:

"Η Vodafone από 28/8/2024 διευρύνει το διάστημα ισχύος του χρηματικού υπολοίπου. Συγκεκριμένα:

1. Για τους συνδρομητές Vodafone CU (χωρίς ενεργή τη φοιτητική προσφορά), Vodafone Καρτοκινητό, Vodafone International, Καρτοκινητό Ολυμπιακός και ΤΑΖΑ η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου αυξάνεται από δυο (2) σε τέσσερις (4) μήνες, για ανανεώσεις αξίας 25€ και άνω που θα πραγματοποιηθούν από την ανωτέρω ημερομηνία και μετά."

Δηλαδή θα έχουν 2 ταχύτητες. Το σύστημα θα πρέπει να βλέπει ποιοι ανανεώνουν κάτω απο 25€ (για να βαζει ημερομηνία λήξης στο 2μηνο) και ποιοι θα ανανεώσουν απο 25€ και άνω (για να βαζει ημερομηνία λήξης στο 4μηνο). Ωραιο μπέρδεμα θα γίνει πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Ε όπως και να έχει πάλι δεν άλλαξε κάτι , γιατί είναι περίπου ίδιο να βάλεις 13€ που διαρκούν δυο μήνες με το να βάλεις 25€ που διαρκούν 4 μήνες .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Δηλαδή θα έχουν 2 ταχύτητες. Το σύστημα θα πρέπει να βλέπει ποιοι ανανεώνουν κάτω απο 25€ (για να βαζει ημερομηνία λήξης στο 2μηνο) και ποιοι θα ανανεώσουν απο 25€ και άνω (για να βαζει ημερομηνία λήξης στο 4μηνο). Ωραιο μπέρδεμα θα γίνει πάλι...

παλια ετσι ηταν,

εβαζες μικρο ποσο 3 μηνες

μεγαλυτερο 6 μηνες 

και τελος ενα χρονος με το μεγιστο ποσο

μετα το εκαναν ολα τα ποσα 12 μηνες και στο τελος ολα 2 μηνες

τωρα παμε παλι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 25€ σημαίνει πρακτικά 13+13€. Ε, βάζεις 13€ για ένα δίμηνο, και μετά άλλα 13€ για άλλο ένα δίμηνο. Τρύπα στο νερό.

Λέμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jaranor said:

Πάνω από 25€ σημαίνει πρακτικά 13+13€. Ε, βάζεις 13€ για ένα δίμηνο, και μετά άλλα 13€ για άλλο ένα δίμηνο. Τρύπα στο νερό.

Λέμε τώρα.

Στην τελική ένα νούμερο υπό νορμάλ συνθήκες θέλει μία κάρτα το μήνα. Τώρα αν μιλάμε για δευτεροτριτοτέταρτα νούμερα, οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...