Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως για φετος καλοκαιρι 2024, για unlimited data (εναντι των 150GB με 14,5€ προς το παρον εαν δεν αλλαξει τις επομενες μερες), καλυτερα να ενεργοποιησετε το CU Mono Scroll month με 13,5€ και μετα το Unlimited Button, εαν δε το εχετε κανει ηδη ολη την προηγουμενη χρονια. Μονο #1# φορα καθε χρονο επιτρεπεται:

 

Screenshot_20240715_200122_My CU.jpg

Screenshot_20240715_200144_My CU.jpg

Αν και ΜΑΛΛΟΝ επικεινται αλλαγες σε τιμη "unlimited 2024" εως την εισοδο του νεου μηνα. Ειναι το πιο ακριβο απο ολες τις αλλες εταιρειες το 14,5€ προς το παρον και ΜΑΛΛΟΝ η Voda θα κανει την αρχη φετος ριχνοντας την τιμη του.

 

Screenshot_20240715_202255_Viber.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alteisei said:

Ερωτημα ειναι και η διαρκεια ισχυος των ευρω-γκολ. Μηπως ειναι μονο 30 μερες και θα πρεπει να φαγωθουν αμεσα? Και δεν ισχυουν κανονικα οπως η καρτα που βαζουμε η το CashBack?

Είχα ρωτήσει στο τσατ και μου είπαν πως ενσωματώνονται στο υπόλοιπο και δεν είναι σαν το μπόνους πχ που διαρκεί για έναν μήνα.

Κατά τα άλλα ρε παιδιά αν είναι όπως λέει και η @dimitroula10να βάζουμε 13€ κάθε μήνα, τι νόημα έχουν τα γκολ; Από την άλλη έχουμε και το share.. αν μας περισσεύουν τα στέλνουμε σε ένα άλλο Ολυμπιακός. Δεν θα βρούμε τρόπο να φάμε τα €;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alteisei said:

 

Screenshot_20240715_202255_Viber.jpg

Αυτό που με τέτοιον τρόπο δίνει unlimited data φαίνεται σαν προσφορά ειδικά για την περίοδο των Ολυμπιακών αγώνων που ξεκινάνει 26/7.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως: Το γυριζουμε ξανα η και φορητοτητα , εννοειται για οσους αδυνατουν με voipιες κλπ που γραφαμε ηδη πριν απο οταν επικειταν η καταργηση του liquid , οπως εγινε ΟΝΤΩΣ και δε μπορουν να το κανουν ΟΝΤΩΣ. Εαν δε δινει τα €γκολ με CashBack. 

Εαν τα δινει με CashBack ομως, ακομα και αυτο αναμεταξυ καρτοκινητων Ολυμπιακος, καλο ειναι. Σαν αναμεταξυ CU. Και επικοινωνουμε με τους δικους μας που συγκατατιθενται να το κανουν κι εκεινοθ καρτοκινητο Ολυμπιακος με 1,01€/μηνα.

 

 

Screenshot_20240715_224152_My Vodafone.jpg

10 minutes ago, opmgls said:

Αυτό που με τέτοιον τρόπο δίνει unlimited data φαίνεται σαν προσφορά ειδικά για την περίοδο των Ολυμπιακών αγώνων που ξεκινάνει 26/7.

Δε παιζει ο Ολυμπιακος στους Ολυμπιακους Αγωνες να παρουμε τα €γκολ, εεεεε??

Κατα τα αλλα, προσωπικα δε με νοιαζει πως και γιατι το δινει. Στα 14,5€ για μενα , παιρνει ενα "Οχι", απο τη στιγμη που και στα #2# Nova που εχω , εχει ερθει με 2,7€/30ημερο unlimited data με δυνατοτητα ενεργοποιησης ως και τον Δεκεμβρη. Απκα δε δινει παραταση υπολοιπου των € το 2,7€.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είχα πάρει την προσφορά του Vodafone cu από άλλο site και 2 μήνες τώρα όλα καλά. Εκεί που πάω να μπω στην εφαρμογή τους προάλλες μου πετάει ότι θα αποσυνδεθείτε για λόγους ασφαλείας. Μιλάω με chat και μου λένε ότι είναι προσωρινό πρόβλημα και ότι αν εγκαταστήσω ξανά την εφαρμογή θα μπορώ να κάνω reset το password. Δεν έγινε τελικά και είπα να περιμένω λίγες μέρες μπας και φτιάξει, αλλά τίποτα ακόμα. Είναι καποιο πρόβλημα που δεν είχα πάρει χαμπάρι;  ούτε από τη σελίδα μπαίνει 

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2024 at 7:30 ΜΜ, dimitroula10 said:

Μα αν δεν βάλεις 13€ τον επόμενο μήνα δεν έχει γκολ, οπότε.......

 

Οπότε Δημητρούλα κάτσε και διάβασε ποιο προσεκτικά αυτά που γράφω για να το καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2024 at 7:30 ΜΜ, dimitroula10 said:

Μα αν δεν βάλεις 13€ τον επόμενο μήνα δεν έχει γκολ, οπότε.......

Ναι πρωτάθλημα και Τσάμπιονς λιγκ

Σίγουρα αν παίζει το cashback θα είναι πολύ καλά, αλλά και στην τελική, το να βγάλεις τον μήνα τζάμπα δεν είναι και λίγο.. κι ας μην πάρεις τα γκολ του μήνα.

Την οικονομία σε επίπεδο liquid δεν θα την φτάσουμε σίγουρα. Και δεν ανακατεύω esim εξωτερικού και voip.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Teiresias_ said:

Σίγουρα αν παίζει το cashback θα είναι πολύ καλά, αλλά και στην τελική, το να βγάλεις τον μήνα τζάμπα δεν είναι και λίγο.. κι ας μην πάρεις τα γκολ του μήνα.

Εαν ειναι να βάζει κάποιος 13ε/μηνα, γιατί να μη βάζει 10ε/μηνα στο φρογκ και να εχει καθε μηνα 200' και 10gb (που κάνει και ρολοβερ). Και θα εχει και δικτυο κοσμοτέ και σταθεροτερο app.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τις προάλλες από την Voda για να με ενημερώσουν σχετικά με το νέο Bring a Friend και τους άφησα να μου φτιάξουν κωδικό. 

Φυσικά τους είπα ότι δύσκολο να φέρω φίλο μου στο CU τώρα που καταργήθηκε το Liquid, αφού ήταν ο λόγος που είχαμε 3 αριθμούς CU και ετοιμαζόμαστε για φορητότητα 😁

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, VIPdriver said:

Εαν ειναι να βάζει κάποιος 13ε/μηνα, γιατί να μη βάζει 10ε/μηνα στο φρογκ και να εχει καθε μηνα 200' και 10gb (που κάνει και ρολοβερ). Και θα εχει και δικτυο κοσμοτέ και σταθεροτερο app.

Δεν διαφωνώ καθόλου. Κι εγώ frog έχω και φυσικά για τη δικτυάρα θα έδινα παραπάνω σε σχέση με τα άλλα δίκτυα.

Τα άλλα τα λέμε για τη γενικότερη συζήτηση περί τρόπου οικονομικότερων λύσεων.

* το rollover στις περισσότερες των περιπτώσεων απλώς μαζεύεται ως που να χαθεί είτε επειδή ξέχασες να το ανανεώσεις είτε επειδή άλλαξε το πακέτο. Άσε που άμα βγει καμιά προσφορά σε άλλο δίκτυο, δεν πας γιατί λυπάσαι τα GB που μαζεύεις τόσο καιρό.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, balkos said:

Οπότε Δημητρούλα κάτσε και διάβασε ποιο προσεκτικά αυτά που γράφω για να το καταλάβεις

Αυτό θα σου πρότεινα να κάνεις εσύ. Κάνεις υποθέσεις για να δείξεις ότι κάτι ισχύει, ενώ είναι απλώς πολλά "αν".😄

3 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Σίγουρα αν παίζει το cashback θα είναι πολύ καλά, αλλά και στην τελική, το να βγάλεις τον μήνα τζάμπα δεν είναι και λίγο.. κι ας μην πάρεις τα γκολ του μήνα.

Για να βγάλεις τον μήνα τζάμπα πρέπει ο Ολυμπιακός να βάλει από 3 γκολ και πάνω στον κάθε αγώνα, τον μήνα που έχεις κάνει ανανέωση. Αν δεν βάλει δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτο και πρέπει να κάνεις 13€ ανανέωση. Έτσι ούτε γλυτώνεις κάτι και μαζεύονται λεφτά που δεν ξέρεις τι να τα κάνεις.

3 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Την οικονομία σε επίπεδο liquid δεν θα την φτάσουμε σίγουρα. Και δεν ανακατεύω esim εξωτερικού και voip.

Το να θεωρείς κάτι οικονομικό με τους δικούς σου όρους, δεν σημαίνει ότι είναι οικονομικό αποκλείοντας οικονομικότερες λύσεις. Αυτά λέγονται φωτογραφικές διατάξεις.

Δεν υπάρχει οικονομικότερη λύση που να αρχίζει από liqu και να τελειώνει σε ...id. Τρομερό επιχείρημα.😄

Επίσης τα λεφτά που χαλάς έχοντας καμμία δεκαριά σιμ, μόνο οικονομία δεν λέγονται.😁

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

το rollover στις περισσότερες των περιπτώσεων απλώς μαζεύεται ως που να χαθεί είτε επειδή ξέχασες να το ανανεώσεις είτε επειδή άλλαξε το πακέτο. Άσε που άμα βγει καμιά προσφορά σε άλλο δίκτυο, δεν πας γιατί λυπάσαι τα GB που μαζεύεις τόσο καιρό.

Όχι τις περισσότερες φορές, ΠΑΝΤΑ. Είναι μεγάλη πληγή αυτό και απάτη για τις εταιρείες που το προσφέρουν σε ψυχαναγκαστικούς πελάτες.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.Σε ένα νούμερο μου εμφανίστηκε μια προσφορά για 1000 λεπτά και 30 gb για 30 μέρες με μια ανανέωση.Δεν προσδιορίζει το ποσο.Γνωριζει κάνεις εάν την δίνει με 8 ευρώ ανανέωση από κατάστημα;

Edited by NTAKOTA2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Για να βγάλεις τον μήνα τζάμπα πρέπει ο Ολυμπιακός να βάλει από 3 γκολ και πάνω στον κάθε αγώνα, τον μήνα που έχεις κάνει ανανέωση. Αν δεν βάλει δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτο και πρέπει να κάνεις 13€ ανανέωση. Έτσι ούτε γλυτώνεις κάτι και μαζεύονται λεφτά που δεν ξέρεις τι να τα κάνεις.

Σεπτέμβρης: Δίνεις 13€ βάζει ο Ολυμπιακός 8 γκολ,

Οκτώβρης: Δίνεις 13€ βάζει αλλά 8

Νοέμβρης: έχεις 16 από γκολ άρα τζάμπα.

Με αυτό το μοτίβο, έχεις το πακέτο των 11,80 στα 8€ και ίσως και φθηνότερα.

*Πάντα κατά προσέγγιση 

Διαφωνείς; Δεν λέω ότι είναι η σούπερ προσφορά, αλλά δεν την είχες και πριν..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, NTAKOTA2 said:

Καλημέρα σε όλους σας.Σε ένα νούμερο μου εμφανίστηκε μια προσφορά για 1000 λεπτά και 30 gb για 30 μέρες με μια ανανέωση.Δεν προσδιορίζει το ποσο.Γνωριζει κάνεις εάν την δίνει με 8 ευρώ ανανέωση από κατάστημα;

Πως ακριβώς στην έχουν στείλει? Με μήνυμα ή στην εφαρμογή? Στην εφαρμογή αν δείχνει στην εικόνα "online ανανέωση" τότε σίγουρα δεν τη δίνει απο κατάστημα με 8€. Την δίνει με online ανανέωση από 13. Έτσι την έπαθε και φίλος που το έχει γράψει εδώ. Καλού κακού αν ασχολείσαι με cashback, κάνε και μία δοκιμή με αυτό αν και οι πιθανότητες είναι μικρές.

10 minutes ago, Teiresias_ said:

Σεπτέμβρης: Δίνεις 13€ βάζει ο Ολυμπιακός 8 γκολ,

Οκτώβρης: Δίνεις 13€ βάζει αλλά 8

Νοέμβρης: έχεις 16 από γκολ άρα τζάμπα.

Με αυτό το μοτίβο, έχεις το πακέτο των 11,80 στα 8€ και ίσως και φθηνότερα.

*Πάντα κατά προσέγγιση 

Διαφωνείς; Δεν λέω ότι είναι η σούπερ προσφορά, αλλά δεν την είχες και πριν..

Όπως το πάτε τον έχετε βγάλει τον Ολυμπιακό πρωταθλητή από το Νοέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Όπως το πάτε τον έχετε βγάλει τον Ολυμπιακό πρωταθλητή από το Νοέμβριο.

Χαχα, μπορεί να είναι και λιγότερα αλλά είχε και 15 σε έναν μήνα.

Να πω εδώ ότι δεν ασχολούμαι γενικώς με ομάδες... η συζήτηση γίνεται καθαρά για το πακέτο και τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NTAKOTA2 said:

Καλημέρα σε όλους σας.Σε ένα νούμερο μου εμφανίστηκε μια προσφορά για 1000 λεπτά και 30 gb για 30 μέρες με μια ανανέωση.Δεν προσδιορίζει το ποσο.Γνωριζει κάνεις εάν την δίνει με 8 ευρώ ανανέωση από κατάστημα;

περα απο αυτα που σου λεει ο kmpatra κανεις δεν μπορει να σου πει με 100% σιγουρια

παντως υπαρχουν πολλες φορες που εχω παρει τετοιες προσφορες με cashback 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλοκαιρια ειναι πολυ πιο πιθανο απο το χειμωνα να "ανοιγει" το δωσιμο προσφορων με CashBack. Πρωτα δοκιμαστε με >=1€ CashBack και πειτε το και σε μας εδω. Πριν 2 χρονια τις εδινε και με 0,05€ CashBack.

Σς σχεση με το καρτοκινητο Ολυμπιακος, εαν δε δινει τα €γκολ με CashBack, που θα το δοκιμασουμε απο τον επομενο μηνα που ξεκινα το πρωταθλημα, ισως να τα δινει με 8€ απο καταστημα. Θα το ξερουμε απο φθινοπωρο οσο δε κοβει την 8€υρη απο καταστημα οπως μας λενε τοσες φορες οι ειδικοι απο την εξυπηρετηση η οι καλοθελητριες εργαζομενες στα καταστηματα.

Παντως στο MyVodafone app γραφει αυτο για το καρτοκινητο Ολυμπιακος:

 

Screenshot_20240717_142757_My Vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν δίνει με cashback αντί κανονικής ανανέωσης το δώρο σε GB για 30 ημέρες; Η ερώτηση αφορά νέο νούμερο που αποκτήθηκε με την προσφορά με τον εκπτωτικό κωδικό Birthday προ 2 μηνών.

Edited by chtrig
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chtrig said:

Γνωρίζει κανείς αν δίνει με cashback αντί κανονικής ανανέωσης το δώρο σε GB για 30 ημέρες; Η ερώτηση αφορά νέο νούμερο που αποκτήθηκε με την προσφορά με τον εκπτωτικό κωδικό Birthday προ 2 μηνών.

Όχι.

Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω αν τι παρατηρήσατε αλλά πλέον όταν αγοράζεις νέο νούμερο/κάνεις φορητότητα, εκτός του ότι κατήργησαν την αντικαταβολή, εδώ και ένα μήνα τουλάχιστον, αφαίρεσαν και το bonus 5€ που έπαιρνες λόγω της ηλεκτρονικής πληρωμής.

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

13 χρονια με CU ηρθε η ωρα να μεταφερω τα νουμερα μου αλλου. Με την κοροίδια με την καταργηση του liquid ειναι η σωστη αποφαση θεωρω. Εκανα υπομονη ενα μηνα να δω τι θα προσφερουν πισω για να μεινει καποιος αλλα δεν ειδα κατι σημαντικο 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GMF80 said:

13 χρονια με CU ηρθε η ωρα να μεταφερω τα νουμερα μου αλλου. Με την κοροίδια με την καταργηση του liquid ειναι η σωστη αποφαση θεωρω. Εκανα υπομονη ενα μηνα να δω τι θα προσφερουν πισω για να μεινει καποιος αλλα δεν ειδα κατι σημαντικο 

για που σκέφτεσαι να μεταφερθείς; με τι παροχές;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ερευνα και μαλλον σε Frog θα παω. Δεν μου χρειαζεται πανω απο 200 λεπτα χρονου ομιλιας το μηνα. Με καλυπτουν απολυτα τα πακετα της.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, NTAKOTA2 said:

Καλημέρα σε όλους σας.Σε ένα νούμερο μου εμφανίστηκε μια προσφορά για 1000 λεπτά και 30 gb για 30 μέρες με μια ανανέωση.Δεν προσδιορίζει το ποσο.Γνωριζει κάνεις εάν την δίνει με 8 ευρώ ανανέωση από κατάστημα;

Στην ίδια προσφορά, στο chat μου είχαν πει ότι πρέπει να κάνεις ανανέωση 13 ευρώ και πάνω. (Προφανώς πρέπει να μυρίσουμε τα δάχτυλά μας για να ξέρουμε το ποσό)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ParafronGR said:

Όχι.

Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω αν τι παρατηρήσατε αλλά πλέον όταν αγοράζεις νέο νούμερο/κάνεις φορητότητα, εκτός του ότι κατήργησαν την αντικαταβολή, εδώ και ένα μήνα τουλάχιστον, αφαίρεσαν και το bonus 5€ που έπαιρνες λόγω της ηλεκτρονικής πληρωμής.

Εγώ πάντως αρχες Ιουνίου που πήρα νέο νούμερο με 10€ δώρο στην 1η ανανέωση του μήνα, πήρα κανονικά το 5ευρο της ηλεκτρονικής πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...