Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευτυχως ειναι το shake και εβαλα στην αδερφη μου τα 100 λεπτα

τωρα δρομο 

κριμα διοτι σε καποιο σημειο συμπαθησα την voda

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

ευτυχως ειναι το shake και εβαλα στην αδερφη μου τα 100 λεπτα

τωρα δρομο 

κριμα διοτι σε καποιο σημειο συμπαθησα την voda

Έτσι λειτουργεί ο ανταγωνισμός. Να φύγουμε, να κάνουν καλύτερα πακέτα και αν μπορέσουν να μας ξανακερδίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο δυσάρεστη έκπληξη βρηκε τους χρήστες του λικουιντ που δεν παρακολουθούν τις ανακοινώσεις της εταιρίας ή που δεν παρακολουθούν το φορουμ. Σαν να τους ειπαν να διωξουν συνδρομητες...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοείς το αντίθετο. Δυσάρεστη έκπληξη θα βρει τη Vodafone που δεν παρακολουθεί το φόρουμ. Σα να τους είπαν να διώξουν συνδρομητές.

Αν και κάποιος παρακολουθεί...

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, duellergr said:

Μάλλον θα εννοείς το αντίθετο. Δυσάρεστη έκπληξη θα βρει τη Vodafone που δεν παρακολουθεί το φόρουμ. Αν και κάποιος παρακολουθεί...

τους εγραψα στο chat και με καλεσαν στο τηλέφωνο

μου ειπαν τα σχετικα οτι ειχε βγει ανακοινωση για καταργηση του liquid και οτι τα πακετα πανε μαζι

τους ειπα οτι απο την στιγμη που η εφαρμογη λεει οτι τα απεριοριστα ληγουν σε ενα μηνα αυτο ειναι ευαγγελιο και πρεπει να ισχυει

τελικο αποτελεσμα μου πιστωσαν 12 περ. ευρω για να ενεργοποιησω ενα πακετο στο τζαμπα

κραξτε τους, μην το αφηνετε

θα το εκανα και για την μητερα μου (ειχε και αυτη απεριοριστα) αλλα της ειχαν βαλει τζαμπα 1000 λεπτα για εναν μηνα,

η μαλλον θα το κανω και για αυτην το απογευμα......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπεσα σε βλήμα. Πήρε τηλέφωνο τον χρήστη του κινητού ενώ μιλάγαμε κανονικά στο τσατ (μάλλον είναι οδηγία, το νου σας αν διαχειρίζεστε κινητά άλλων) και του είπε σας είδα ότι ανησυχήσατε (?!?) γι αυτό και θα σας βάλω πάλι τα απεριόριστα όσο κοιτάμε γιατί χάθηκε το πακέτο, δηλαδή δεν είχε ιδέα για το τι έγινε με το liquid ή γενικά χτες.

Μετά ήρθε ένα SMS για δήλωση βλάβης στο σταθερό (???) και λόγω αυτού δίνει δωρεάν internet (?!?!?). Εγώ για ομιλία του είπα του μάπα. Άσε που στην εφαρμογή δεν έχει αλλάξει τίποτα και δε ξέρω αν εφαρμόστηκε κιόλας, όχι ότι το χρειάζεται ο συγκεκριμένος.

Έλεγα ότι θα βγάζαμε αυτό το μήνα να προλάβω να γυρίσω από το εξωτερικό να τους αλλάξω δίκτυο αλλά βλέπω να το ξεκινάω το συντομότερο γιατί η cosmote δεν είναι και η ταχύτερη. Φίλε-υπάλληλε της vodafone που μας διαβάζεις πες τους ότι βγάλανε τα μάτια τους μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

Φίλε-υπάλληλε της vodafone που μας διαβάζεις πες τους ότι βγάλανε τα μάτια τους μόνοι τους.

ρε που μπλεξαμε....

της τατιανας το καγκελο γινεται εκει 😇

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

κραξτε τους, μην το αφηνετε

Γνωστή τακτική, τους πετάω όλους έξω κι σε όσους διαμαρτυρυθούν θα δώσω κατιτίς.

Μάλλον ο Billy πήρε μεταγραφή στη Vodafone....

Screenshot_20240626_105316_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spiliot said:

Εγώ έπεσα σε βλήμα. Πήρε τηλέφωνο τον χρήστη του κινητού ενώ μιλάγαμε κανονικά στο τσατ (μάλλον είναι οδηγία, το νου σας αν διαχειρίζεστε κινητά άλλων) και του είπε σας είδα ότι ανησυχήσατε (?!?) γι αυτό και θα σας βάλω πάλι τα απεριόριστα όσο κοιτάμε γιατί χάθηκε το πακέτο, δηλαδή δεν είχε ιδέα για το τι έγινε με το liquid ή γενικά χτες.

Μετά ήρθε ένα SMS για δήλωση βλάβης στο σταθερό (???) και λόγω αυτού δίνει δωρεάν internet (?!?!?). Εγώ για ομιλία του είπα του μάπα. Άσε που στην εφαρμογή δεν έχει αλλάξει τίποτα και δε ξέρω αν εφαρμόστηκε κιόλας, όχι ότι το χρειάζεται ο συγκεκριμένος.

Έλεγα ότι θα βγάζαμε αυτό το μήνα να προλάβω να γυρίσω από το εξωτερικό να τους αλλάξω δίκτυο αλλά βλέπω να το ξεκινάω το συντομότερο γιατί η cosmote δεν είναι και η ταχύτερη. Φίλε-υπάλληλε της vodafone που μας διαβάζεις πες τους ότι βγάλανε τα μάτια τους μόνοι τους.

Η φορητότητα έχει χρονικά όρια λόγω ΕΕΤΤ, πρακτικά εντός εβδομάδας θα έχει ολοκληρωθεί με όποιο συνδυασμό παρόχων και να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ τι έχουμε εδώ;

 

Astrocombo 

Screenshot_20240626-150141_My CU.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό CU που μόλις το βγάλανε από το Liquid, υπάρχει τρόπος να έχει κάθε μήνα λίγη ομιλία (60'-100'-200') με κάποιον οικονομικό τρόπο;

Data έχει από άλλη κάρτα και SMS δε χρειάζονται.

Μόνο λίγη ομιλία. 

Thanks
 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, trinoo said:

Σε κινητό CU που μόλις το βγάλανε από το Liquid, υπάρχει τρόπος να έχει κάθε μήνα λίγη ομιλία (60'-100'-200') με κάποιον οικονομικό τρόπο;

Υπάρχει. 😎

Screenshot_20240626_153502_Chrome.jpg

Μόνο στην περίπτωση που μπορείς να αξιοποιήσεις το υπόλοιπο αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Inevar said:

Ωπ τι έχουμε εδώ;

 

Astrocombo 

Screenshot_20240626-150141_My CU.png

Χτυπήματα απανωτά!! Πάει και το απεριόριστο!!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, trinoo said:

Σε κινητό CU που μόλις το βγάλανε από το Liquid, υπάρχει τρόπος να έχει κάθε μήνα λίγη ομιλία (60'-100'-200') με κάποιον οικονομικό τρόπο;

Data έχει από άλλη κάρτα και SMS δε χρειάζονται.

Μόνο λίγη ομιλία. 

Thanks
 

Εγώ έψαχνα την πιο οικονομική εναλλακτική για λίγη χρήση κινητού (π.χ. 200 λεπτά ομιλίας και 3GB περίπου) και δεν βρήκα κάτι πιο οικονομικό από το Ap'Ola με €11,80.

Δυστυχώς δεν είναι αυτό που ήθελα, οπότε αν δεν βγάλουν πιο οικονομικό πακέτο θα την κάνω για Frog μαζί με τον γιο μου που είχα τον αριθμό του στο Liquid.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, trinoo said:

Σε κινητό CU που μόλις το βγάλανε από το Liquid, υπάρχει τρόπος να έχει κάθε μήνα λίγη ομιλία (60'-100'-200') με κάποιον οικονομικό τρόπο;

Data έχει από άλλη κάρτα και SMS δε χρειάζονται.

Μόνο λίγη ομιλία. 

Thanks
 

δεν υπαρχει, πηγαινε στο frog με 3 ευρω εχεις 60+60 λεπτα

μακαρι να ειχε το CU τετοιο πακετο ....

αλλα που, περιμενουν να πιασουν τα κοροιδα...

ΡΕ ΟΥΣΤ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να βάλει κατι τέτοιο έστω στα big bang πακέτα, λείπει ενα φτηνό πακετο ομιλιας για 30 μέρες. Αλλά δεν νομίζω ότι τους νοιάζει η διαρροή προς frog. Έχουν γίνει συγκοινωνούντα δοχεία οι εταιρείες, απλώς ανακυκλώνεται το πληθος των συνδρομητών  μετά από κάθε ανακοίνωση τιμολογιακης αλλαγής. Σαν συμφωνία κυρίων μοιάζει....

Για όσους πάντως έχουν εξασφαλισμένα δεδομένα είτε από τις ανανεώσεις είτε από δεύτερη sim, υπάρχει ακόμα το πακέτο 9,90  με 400 λεπτά προς ελλάδα και εξωτερικό. Λιγο ακριβό φυσικά. Αλλά αν είσαι καλυμμένος από τα data, συμφέρει λίγο καλύτερα από το 11,80

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακούγεται κάπως αυτό που θα πω.. αλλά καθόμαστε πολλές φορές και συζητάμε για ποσά της τάξης του ενός καφέ (take away) τον μήνα..

Κι εγώ το κάνω δεν βγάζω τον εαυτό μου απ' έξω.. απλώς το λέω για να σκεφτούμε τα μεγέθη.

Είναι κατάντια αυτό που ζούμε πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Teiresias_ said:

Μπορεί να ακούγεται κάπως αυτό που θα πω.. αλλά καθόμαστε πολλές φορές και συζητάμε για ποσά της τάξης του ενός καφέ (take away) τον μήνα..

Κι εγώ το κάνω δεν βγάζω τον εαυτό μου απ' έξω.. απλώς το λέω για να σκεφτούμε τα μεγέθη.

Είναι κατάντια αυτό που ζούμε πραγματικά.

οπως το παρει κανεις,

διαχειριζομαι πολλα νουμερα οποτε μιλαμε για πολλους καφεδες τον μηνα,

και παρα πολλους τον χρονο 

ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ σε κανεναν και προτιμαω να τους πιω μονος μου 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν είναι μόνο αυτό, απαιτούν πολλά χρήματα για μικρές παροχές και μάλιστα με κακής ποιότητας σήμα. 11,80 το φθηνότερο combo πακέτο;;; Θα δίνει ο άλλος κάθε μήνα 11,80 για μια μέση χρήση; Που για την εταιρία είναι τίποτα πχ τα 3 GB...

Κάποτε (οκ, κάποτε) έβαζες 5-6 ευρώ κάρτα και σου ερχόταν και ψιλοδωράκι λεπτά ομιλίας.

Τώρα ζητάς το ελάχιστο 13 ευρώ; Τι αγοράζω, βενζίνη;

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Teiresias_ said:

Είναι κατάντια αυτό που ζούμε πραγματικά.

Κατάντια είναι κάτι σχετικό. Αν συγκρίνεις τον εαυτό σου με τον  ιλον μασκ, στο οικονομικό, έχεις χάσει. Αν συγκρίνεις τον εαυτό σου με έναν κάτοικο του Σουδάν είναι για αυτόν η κατάντια. Αν θεωρείς κατάντια την υπεράσπιση της επιβίωσης σου.... δεν ξέρω, ίσως χρειαστεί να επαναπροσδιορίσουμε την έννοια. Άλλωστε όλες τις σκέψεις μας τις έχει ένα σύστημα αξιών, που μας έχει προγραμματίσει από την γέννηση μας.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα δεύτερη φορά με το chat, έπεσα σε υπάλληλο που όποτε βλέπω το όνομα λέω "ωχ" γιατί δε βοηθάει ποτέ, σκέψου ότι είναι το μόνο που θυμάμαι και δεν είμαι από αυτούς που θυμούνται ονόματα.

Δεν έδωσε ούτε τα 200' και μου έριξε ένα κατεβατό (μάλλον έχουν έτοιμα copy-paste) "ότι είχατε ενημερωθεί με sms τότε κλπ" και ότι τα απεριόριστα ήταν "δώρο" οπότε καλά έκαναν και τα έκοψαν.

Τρώμε το υπόλοιπο και φεύγουμε για άλλες πολιτείες. Frog και δεδομένα απ' έξω. Όσο κρατήσει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες " δεδομένα απ' έξω;"

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, spiliot said:

Μίλησα δεύτερη φορά με το chat, έπεσα σε υπάλληλο που όποτε βλέπω το όνομα λέω "ωχ" γιατί δε βοηθάει ποτέ, σκέψου ότι είναι το μόνο που θυμάμαι και δεν είμαι από αυτούς που θυμούνται ονόματα.

Δεν έδωσε ούτε τα 200' και μου έριξε ένα κατεβατό (μάλλον έχουν έτοιμα copy-paste) "ότι είχατε ενημερωθεί με sms τότε κλπ" και ότι τα απεριόριστα ήταν "δώρο" οπότε καλά έκαναν και τα έκοψαν.

Τρώμε το υπόλοιπο και φεύγουμε για άλλες πολιτείες. Frog και δεδομένα απ' έξω. Όσο κρατήσει και αυτό.

Βγαίνεις από το τσατ και ξαναμπαίνεις με την ελπίδα να πετύχεις συνεργάσιμο υπάλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...