Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν όλα αυτά που γράφουμε εδώ , τόσο καιρό, για την (αδιαφορία; ), (συνεργασία; ) ΕΕΕΤ -εταιριών κινητής ακούγονται επιτέλους από επίσημα χείλη.

Βουλή. Ζαγορίτης. Συνήγορος του καταναλωτή.

Αυθαιρεσίες εταιριών τηλεπικοινωνίας και αιχμές Ζαγορίτη για την ΕΕΕΤ

...«Υπήρξε μεγάλη δυσκολία συνεννόησης με την ΕΕΤΤ. Στα 5ψηφια δώσαμε κυριολεκτικά αγώνα. Αναρωτιόμουν γιατί δεν κλείνει μια εταιρία. ‘Αλλαξε ο κώδικας δεοντολογίας μετά από πίεση δική μας, άλλαξε αναγκαστικά η νομοθεσία και έκλεισαν οι εταιρίες αυτές που έβγαζαν λεφτά σε ένα δωματιάκι, γιατί τους έδιναν στέγη οι εταιρίες τηλεπικοινωνιών. Ζητήσαμε να γίνουν υπόλογες και οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών. Πώς μπορούσαν να παίρνουν τα ποσοστά τους αλλά να μην έχουν καμία ευθύνη».

 

Ιδιαίτερα επικριτικός για την ΕΕΤΤ, εμφανίστηκε ο κ. Ζαγορίτης, και στο θέμα της ευρυζωνικής τηλεφωνίας....

http://atticaonline.gr/synigoros-katanaloti-aythairesies-apo-trapezes-dei-etaireies-tilepikoinonion/

.

Αφιερωμένο σε όσους έχουν αυταπάτες και δικαιολογούν εταιρείες και ΕΕΕΤ

Θα επιστρέψουν τα λεφτά? Όχι.

Θα τιμωρηθούν? Όχι

Αέρας κοπανιστός και ξέπλυμα της απάτης. Γνωστές τακτικές.

Link to comment
Share on other sites

οχι ητανε zip αρχειο στο email που το αποσυμπιεσα και ητανε μεσα ενα αρχειο word με κωδικο που μου στειλανε με sms για να μπορω να το ανοιξω, δεν ητανε pdf. Πολυ χαζο θα μπορουσε να ειναι pdf και κλειδωμενο αρχειο διοτι στο word μπορεις να κανεις οποια μετατροπη θελεις. Αλλα πιστευω οτι αμα δωσουνε τον αριθμο αιτηματος που γραφει κατω απο την ημερομηνια θα μπορουνε να δουνε ποιος χρηστης ειναι αν και φαινεται απο τον αριθμο κινητου.

 

Το κλείδωμα με κωδικό δεν γίνεται για την τροποποίηση, αλλά για να προστατεύεται από άτομα που ίσως αποκτήσουν πρόσβαση στο αρχείο χωρίς να πρέπει.

Αν το word δεν ήταν μόνο για ανάγνωση, είναι πολύ μεγάλο φάουλ. Με την ίδια βεβαίωση θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε να αλλάξει τα στοιχεία και να ταυτοποιήσει ένα άλλο νούμερο κινητού, η τράπεζα δεν νομίζω να ελέγχει τον αριθμό αιτήματος..

Αν το αρχείο είναι ανοιχτό για επεξεργασία, εγώ προσωπικά θα τους το ανέφερα ως παράπονο, είναι αρκετά επικίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Το κλείδωμα με κωδικό δεν γίνεται για την τροποποίηση, αλλά για να προστατεύεται από άτομα που ίσως αποκτήσουν πρόσβαση στο αρχείο χωρίς να πρέπει.

Αν το word δεν ήταν μόνο για ανάγνωση, είναι πολύ μεγάλο φάουλ. Με την ίδια βεβαίωση θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε να αλλάξει τα στοιχεία και να ταυτοποιήσει ένα άλλο νούμερο κινητού, η τράπεζα δεν νομίζω να ελέγχει τον αριθμό αιτήματος..

Αν το αρχείο είναι ανοιχτό για επεξεργασία, εγώ προσωπικά θα τους το ανέφερα ως παράπονο, είναι αρκετά επικίνδυνο.

οχι δεν ητανε , και καλυτερα διοτι καποιοι χαρακτηρες ητανε κολλημενοι οποτε εβαλα κενο αναμεσα στις λεξεις για να το εκτυπωσω μετα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

υπερβολές νομίζω αλλά οκ καλοδεχούμενο,δείχνει και την αλλαγή πολιτικής της εταιρείας ελπίζω σε μόνιμη βάση προς αυτήν την κατεύθυνση
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική αλλαγή για άλλη μια φορά απο την vodafone. Tα 500mb με το εξαιρετικό δίκτυο που διαθέτει ανα χρονικά διαστήματα ήταν τίποτα. Και επίσης ακόμη καλύτερο για επείγοντα τηλεφωνήματα μιας και έτσι και αλλιώς για δωρεάν data υπάρχει και το παιχνίδι
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η προσφορά 1+1 από Simply Burgers έχει σταματήσει, έτσι;

Πάλι σήμερα μου έβγαλε πως έχει εξαντληθεί...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το panic button προσφέρει πλέον είτε 5GB για 1 ώρα είτε 1 ώρα δωρεάν ομιλία προς όλα τα δίκτυα.

 

ακολουθησε την whats up το παρε καβαντζα η cu μπραβο !! :-) εχουμε την δυνατοτητα να ενεργοποιησουμε και σε χρονο ομιλιας ή σε data μια φορα την ημερα .παρα πολυ καλες οι παροχες τους.

Η υπηρεσία ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν κάνει μια ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας τους τελευταίους 2 μήνες.

Η υπηρεσία δεν ισχύει για χρήση στην ΕΕ.

Βλεπω οτι δεν εχουνε αλλαξει οι προυποθεσεις χρησης και ειναι ιδιοι με την whats up.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησε την whats up το παρε καβαντζα η cu μπραβο !! :-) εχουμε την δυνατοτητα να ενεργοποιησουμε και σε χρονο ομιλιας ή σε data μια φορα την ημερα

Ναι μία φορά την ημέρα αλλά μόνο δύο φορές τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αρχαρίου: αν δεν έχεις ξεμείνει από λεπτά ομιλίας ή data και το ενεργοποιήσεις, τότε μήπως καταναλώνει πρώτα από το πακέτο και το bonus του panic button μένει αχρησιμοποίητο;

 

Διαχειρίζομαι δύο (2) νούμερα που δεν χρησιμοποιούν καθόλου data οπότε δεν το έχω δοκιμάει ποτέ.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντα καταναλώνει δεδομένα από αυτό που λήγει πρώτο. Αν το panic button λήγει πρώτο (που κατά 99,9% θα λήγει πρώτο) τότε καταναλώνει από αυτό.

Στα λεπτά είναι διαφορετικό. Αν έχεις λεπτά προς όλους και λεπτά προς Vodafone, και καλέσεις κινητό Vodafone, θα τραβήξει από τα λεπτά προς Vodafone, άσχετα με το ότι τα λεπτά προς όλους του button λήγουν νωρίτερα.

Αν καλέσεις άλλο δίκτυο, τότε θα τραβήξει κανονικά από το button.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση μέσω cashback πριν μέρες, όλα ΟΚ, αλλά σήμερα μου ήρθε sms με υπενθύμιση να χρησιμοποιήσω το CU Shake (λήγει σε 2 μέρες κλπ). Δεν βρίσκω όμως από που. Σίγουρα και το cashback δίνει CU Shake; Ή είναι αυτοματοποιημένο μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αν εξαργυρώσεις από 10€ και άνω δίνει και νομίζω ότι δίνει 600mb αντί 1200
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η προσφορά 1+1 από Simply Burgers έχει σταματήσει, έτσι;

 

Πάλι σήμερα μου έβγαλε πως έχει εξαντληθεί...

Επίσημα υπάρχει ακόμα στις λίστες αλλα οπότε και να πατήσεις να πάρεις κωδικό είτε 00.01 το βράδυ είτε πρωί είτε μεσημέρι είτε απόγευμα βγάζει πάντα ότι εξαντλήθηκαν οι κωδικοί εδώ και αρκετές βδομάδες.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα υπάρχει ακόμα στις λίστες αλλα οπότε και να πατήσεις να πάρεις κωδικό είτε 00.01 το βράδυ είτε πρωί είτε μεσημέρι είτε απόγευμα βγάζει πάντα ότι εξαντλήθηκαν οι κωδικοί εδώ και αρκετές βδομάδες.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ρε γμτο. Και δεν το βγάζουν από τις προσφορές και πατάς όλο ελπίδα :p

Κρίμα. Ήταν πολύ καλή προσφορά..

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αν εξαργυρώσεις από 10€ και άνω δίνει και νομίζω ότι δίνει 600mb αντί 1200

 

Ναι έχεις δίκιο. Έχω καιρό να εξαργυρώσω πάνω από 10€ και το ξέχασα. Αναφερόμουν σε μικροποσά εξαργύρωσης (ότι δε δίνει Cu shake).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη διότι οι απορίες μου πιθανόν να έχουν απαντηθεί κατά το παρελθόν, αλλά όντας νέος στο cu μπλέχτηκα...

Το Σάββατο 20/03 έγινε μετατροπή του συμβολαίου μου σε καρτοκινητό και την ίδια ημέρα έβαλα 12€ μέσω της android εφαρμογής.

Στο υπόλοιπό των δεδομένων μου βλέπω τα εξής:

1) 100 mb just surf bonus με λήξη την 19/04 (προφανώς το δίνει σε κάθε online ανανέωση)

2) 200 mb ειδική προσφορά με λήξη την 04/04 (λογικά είναι τα 200 mb για 15 ημέρες που δίνει με ανανέωση άνω των 12€)

3) 5 gb λόγω πρώτου login στην εφαρμογή με λήξη την 27/03 (φαντάζομαι εφάπαξ δίχως κάποια δυνατότητα για roll over)

4) 300 mb από το πακέτο cu combo που ενεργοποίησα με λήξη την 19/04

5) 200 mb απο το online bonus με λήξη την 19/04 (αυτό δεν κατάλαβα πότε το δίνει)

6) το 1,2 gb από το shake δεν το έχω ακόμα ενεργοποιήσει

Απορίες:

- Ποια από αυτά θα τα έχω σε μηνιαία βάση εφόσον ανανεώνω κάθε μήνα το υπόλοιπο;

- Ποια γίνονται roll over;

- Από αυτά που γίνονται roll over, ποια προσμετρώνται μαζί (δηλαδή ποια τα βλέπει το σύστημα ως ένα);

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: Ζήτησα από το chat να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις στον τηλεφωνητή. Μου είπαν να πληκτρολογήσω ##002# και μετά να πατήσω το κουμπί της κλήσης. Το έκανα, αλλά ενώ απενεργοποιήθηκαν οι προωθήσεις όταν δεν απαντώ και όταν είμαι εκτός δικτύου, έμεινε ενεργοποιημένη η προώθηση όταν είμαι απασχολημένος. Αυτό πως τελικά απενεργοποιείται;;;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιήσει το bigbanq compo 100'προς όλους συν 1γκιγκα με 2€ συν 1500 πόντους,άρα με 8€/το μήνα,είμαι κομπλέ για κλήσεις

στα νυκτερινά που ενδιαφέρουν περισσότερο το Γκίκα νύχτες με 7€ απεριόριστα data

άρα με 20€ κάρτα τον μήνα έχουμε συνολικά 400' προς όλους συν το shake συν 1.6γκιγκα μπόνους,περίπου δηλαδη 7 Γκιγκα για ημερήσια χρήση και απεριόριστα νυκτερινά

να πω ότι δεν είμαι και πολύ fan του bigbanq,ερώτηση υπάρχει οικονομικότερος τρόπος για αυτά που ζητάω ?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας.

 

Rollover γίνονται το 1 που όντως το δινει σε κάθε ανανέωση, το 4 που είναι τα mb που παίρνεις απο το πακέτο ομιλίας που ενεργοποιείς και το 6 που είναι το cu shake και στο δίνει κάθε φορά που βάζεις κάρτα online. Και επίσης δες και άλλα 100mb απο το παρε να έχεις. Βάζεις 3 φίλους σου που έχουν cu και κάθε φορά που βάζεις κάρτα, θα παίρνεις 100mb εσύ και απο 100mb αυτοί και έτσι μπορείτε μεταξύ σας να έχετε ένα ακόμη "κουβά" mb

Ολα σε ένα δεν γίνονται με την έννοια που το αναφέρεις αλλά τα mb 1,4,6 και παρε να έχεις αθροίζονται τα ίδια μεταξύ οπότε πρακτικά έχεις 4 διαφορετικές δεξαμενές mb που χρησιμοποιούνται με βάση το ποιο λήγει νωρίτερα.

Δες επίσης και το παιχνίδι bigbang για έξτρα mb λίγων ωρών αλλά χρήσιμα φυσικά και με το κουμπί panic έχεις επίσης mb ή ομιλία για 2 φορές το μήνα από 1 ώρα

Σε ότι αφορά τα mb της ειδικής προσφοράς-"προσφορά μόνο για σένα" εφόσον σου έρθει πάλι προσφορά τέτοια και την ενεργοποιήσεις και περιλαμβάνει mb ή ομιλία αθροίζεται με την προηγούμενη και κάνουν rollover μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη διότι οι απορίες μου πιθανόν να έχουν απαντηθεί κατά το παρελθόν, αλλά όντας νέος στο cu μπλέχτηκα...

Το Σάββατο 20/03 έγινε μετατροπή του συμβολαίου μου σε καρτοκινητό και την ίδια ημέρα έβαλα 12€ μέσω της android εφαρμογής.

Στο υπόλοιπό των δεδομένων μου βλέπω τα εξής:

1) 100 mb just surf bonus με λήξη την 19/04 (προφανώς το δίνει σε κάθε online ανανέωση)

2) 200 mb ειδική προσφορά με λήξη την 04/04 (λογικά είναι τα 200 mb για 15 ημέρες που δίνει με ανανέωση άνω των 12€)

3) 5 gb λόγω πρώτου login στην εφαρμογή με λήξη την 27/03 (φαντάζομαι εφάπαξ δίχως κάποια δυνατότητα για roll over)

4) 300 mb από το πακέτο cu combo που ενεργοποίησα με λήξη την 19/04

5) 200 mb απο το online bonus με λήξη την 19/04 (αυτό δεν κατάλαβα πότε το δίνει)

6) το 1,2 gb από το shake δεν το έχω ακόμα ενεργοποιήσει

Απορίες:

- Ποια από αυτά θα τα έχω σε μηνιαία βάση εφόσον ανανεώνω κάθε μήνα το υπόλοιπο;

- Ποια γίνονται roll over;

- Από αυτά που γίνονται roll over, ποια προσμετρώνται μαζί (δηλαδή ποια τα βλέπει το σύστημα ως ένα);

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: Ζήτησα από το chat να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις στον τηλεφωνητή. Μου είπαν να πληκτρολογήσω ##002# και μετά να πατήσω το κουμπί της κλήσης. Το έκανα, αλλά ενώ απενεργοποιήθηκαν οι προωθήσεις όταν δεν απαντώ και όταν είμαι εκτός δικτύου, έμεινε ενεργοποιημένη η προώθηση όταν είμαι απασχολημένος. Αυτό πως τελικά απενεργοποιείται;;;

ρυθμίσεις τηλεφωνητή και απενεργοποίεις οποία προώθηση θέλεις
Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιήσει το bigbanq compo 100'προς όλους συν 1γκιγκα με 2€ συν 1500 πόντους,άρα με 8€/το μήνα,είμαι κομπλέ για κλήσεις

στα νυκτερινά που ενδιαφέρουν περισσότερο το Γκίκα νύχτες με 7€ απεριόριστα data

άρα με 20€ κάρτα τον μήνα έχουμε συνολικά 400' προς όλους συν το shake συν 1.6γκιγκα μπόνους,περίπου δηλαδη 7 Γκιγκα για ημερήσια χρήση και απεριόριστα νυκτερινά

να πω ότι δεν είμαι και πολύ fan του bigbanq,ερώτηση υπάρχει οικονομικότερος τρόπος για αυτά που ζητάω ?

Το απεριόριστα νυχτερινά μακάρι να το κρατήσει γιατί για την ώρα είναι προσφορά μέχρι 28/03..

Το φθηνότερο μηνιαίο πακέτο ειναι το talk abroad στα 7.06€ που δίνει 200' προς Ελλάδα και διεθνείς προορισμούς αλλά δεν δίνει mb.. οπότε το 8€ του bigbang για όσο υπάρχει μάλλον σε συμφέρει περισσότερο.

 

Απο κει και πέρα για να γλιτώσεις αυτο το 8ευρω θα πας σε πλήρη χρήση voip και αν μια στο τόσο χρειάζεσαι κανονική κλήση είτε κάνεις callback απο το voip είτε χρησιμοποιείς το panic button μέχρι 2 φορές το μήνα για 1 ώρα, είτε πάλι bigbang ένα πακετάκι ομιλίας 1-2 ημερών

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Ζήτησα από το chat να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις στον τηλεφωνητή. Μου είπαν να πληκτρολογήσω ##002# και μετά να πατήσω το κουμπί της κλήσης. Το έκανα, αλλά ενώ απενεργοποιήθηκαν οι προωθήσεις όταν δεν απαντώ και όταν είμαι εκτός δικτύου, έμεινε ενεργοποιημένη η προώθηση όταν είμαι απασχολημένος. Αυτό πως τελικά απενεργοποιείται;;;

Κάλεσε 1285, πάτα 3 (τηλεφωνητής), 2 (απενεργοποίηση) και ακολούθησε τις οδηγίες για να ενεργοποιήσεις την ειδοποίηση κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

αν το voip χρειάζεται ίντερνετ όπως ξερω απορρίπτεται για προφανείς λόγους η πάμε σε countdown:p Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...