Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανησυχώ πολύ ρε παιδιά, δίνω με το 10% φέτος αλλά έχω την ειδική κατηγορία.θα τη πιάσω τελικά την αστυφυλάκων; μόρια που έχω 13946
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτα , η βαση φετος εχει 14.700.Δυστηχως με 13900 τι να πω ρε φιλε.. εισαι αρκετα κατω...Φετος βεβαια θα παρουν παραπανω ατομα στην Αστυφυλακων και στο 10% οποτε ισως η βαση πεσει.Τωρα το ποσο δεν το ξερω..
Link to comment
Share on other sites

Φετος εδωσα και εβγαλα 15.225 οποτε κατα 99% ειμαι μεσα λογικα απο οτι ακουω γιατι εχω 775 μορια παραπανω και θα παρουν και 263 ατομα παραπανω στην γενικη σειρα και η ζητηση ειναι μικροτερη...

 

Σχολη δηλωνουμε στο Α.Τ της περιοχης μας με σειρα προτιμησης ΑΦΟΥ βγουνε οι βασεις και δουμε οτι ειμαστε εισακτεοι.Teras13 σου εχω στειλει ενα PM , ελεος δες το ρε φιλε εχει καμια 2 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιος σας είπε ότι ο στρατός δεν δέχεται τα χαρτιά της αστυνομίας, απλά η αστυνομία δεν στέλνει χαρτιά στο στρατό κ το λέω με 100% σιγουριά αυτό (είμαι στρατιωτικός κ έχω προσωπική πείρα)
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι ετσι.Στην εγκυκλιο του Ε.Σ ομως δεν εχω δει ενδειξει που να λεει "εαν εχεις κριθει ικανος απο τις προκαταρκτικες εξετασεις της ΕΛ.ΑΣ εισαι αυτοματα ικανος για τις σχολες του Ε.Σ".
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό σ λέω κ εγώ δεν γράφει τίποτα γιατί στην ελ.ας δεν στέλνουν τα χαρτιά στο στρατό κ όχι ότι ο στρατός δεν θεωρεί ότι είσαι ικανός εάν περάσεις τις εξετάσεις της αστυνομίας... Χαρακτηριστικά θυμάμαι τον αξιωματικό στο γραφείο επιλογής να λέει γιατί βαριούνται τόσο πολύ στην αστυνομία κ δεν στέλνουν κ αυτοί τα χαρτιά!
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις ποια σχολη αστυφυλακων θεωρειται η καλυτερη απο αποψη εγκαταστασεων?:O
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Αυτή της κομοτηνής είναι μακράν η καλύτερη σχολή από άποψη εγκαταστάσεων!!!!!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν είμαι τώρα ελπίζω να μπώ αλλά επειδή ξέρω άτομα και το έχω συζητήσει,είναι κοινο μυστικό ότι στην κομοτηνη είναι καινουργια όλα .Όσα αφρά τα άτομα εμένα μου εχουν πεί οτι στη κομοτηνή δεν είναι πολλά 7-10 ακομα λιγότερα ξάνθη διδυμμοτειχο και κρήτη!Απο κει και πέρα πάμε στο 10+ αλλά επειδή ρώτισες για εγκαταστάσεις εγώ ξέρω στη κομοτηνή!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Oντως οι καλυτερες εγκαταστασεις ειναι Κομοτηνη μακραν.Μαλιστα εχουν για παραδειγμα εξωμοιοτη βολων...Οι δοκιμοι αστυφυλακες Ξανθης πανε στην Κομοτηνη για τον εξωμοιοτη πχ...Ομως να ξερετε οτι η σχολη αστυφυλακων Κομοτηνης ειναι ΠΟΛΥ αυστηρη καθως εκει ειναι και το κεντρο αστυφυλακων.Τελος εχει πολλα ατομα.

 

Εγω παντως αυτην θα βαλω 1τη επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ειναι ετσι τοτε και γω αυτην θα βαλω πρωτη.το οτι ειναι πιο αυστηρη το εχω ακουσει και εγω.
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ωραια παιδια , αφου βγουνε οι βασεις με το καλο εγω λεω εμεις εδω απο το φορουμ να ερθουμε σε μια συνενοηση εαν ειναι να ειμαστε στην ιδια σχολη.

Ειδικα οι πρωτες 40 ημερες ειναι ΣΚΛΗΡΕΣ διοτι υπαρχει η βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση και εχει τρεξιμο και πιεση δεν ειναι αστεια.Για αυτο καλο ειναι να υπαρχει μια ας το πουμε "κλικα" ειδικα την πρωτη περιοδο.Οποτε προτεινω οσοι ειναι να πανε στο Τ.Δ.Α Κομοτηνης , να μιλησουμε για να ειμαστε μαζι.:D

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παιδια , αφου βγουνε οι βασεις με το καλο εγω λεω εμεις εδω απο το φορουμ να ερθουμε σε μια συνενοηση εαν ειναι να ειμαστε στην ιδια σχολη.

Ειδικα οι πρωτες 40 ημερες ειναι ΣΚΛΗΡΕΣ διοτι υπαρχει η βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση και εχει τρεξιμο και πιεση δεν ειναι αστεια.Για αυτο καλο ειναι να υπαρχει μια ας το πουμε "κλικα" ειδικα την πρωτη περιοδο.Οποτε προτεινω οσοι ειναι να πανε στο Τ.Δ.Α Κομοτηνης , να μιλησουμε για να ειμαστε μαζι.:D

 

Χα 500 LOL και 50 OMG που λένε φίλοι internetάκηδες!Τι είπες σκληρές?Μιλάμε για το πιο αστείο πράγμα που θα κάνεις στα 2,5 χρόνια της σχολής!Απλά δεν έχει εξόδους!!!!Από έγκυρες πηγές ξέρω ότι όλα είναι χαλαρά ούτε τρέξιμο αν δεν μπορείς και τίποτα υπερβολικά πιεστικό!Σιγα ρε συ,από ολες τις βασικές εκπαιδεύσεις πλέον σε αυτό το είδος των σχολών οι δύσκολες είναι Ευελπίδων και σμυ!Όλοι οι άλλοι είμαστε για τα μπάζα μπροστα στην εκπαίδευση που τρώνε τα παιδιά!

 

Νο offense έτσι!Απλα΄να έχουμε κάτι να λέμε να μην μένει άθικτο το θέμα!!!!!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Παντως και γω απο οτι ακουω δεν ειναι τελειως χαλαρα.μου χουν πει για καθημερινο ξυπνημα στις 6 και μιση,τρεξιμο καθε πρωι και κατι τετοια.δηλαδη ειναι ψεματα?
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Ψέματα αλλά τι περιμένεις να κάνουμε εκπαίδευση σαν τα ΛΟΚ η τους ΟΥκαδες.Αμα σου φαίνεται το 6 και 30 νωρίς με τρέξιμο μην πας καλύτερα γιατί αυριο μεθαύριο που θα δουλεύεις σαν μπάτσος θα πρέπει να σηκώνεσαι 5 για να είσαι στη δουλεία σου 6!Ήμαρτον ρε παιδιά δεν πάς και βόλτα!Απλά δεν είναι τόσο πιεστικά όσο αφορα να σφίξεις η σώνει και καλά να γίνεις φέτες!!!!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

δεν σου ειπα οτι δεν μπορω να ξυπνησω στις 6 και μιση.το ειπα απλα για να σου πω οτι δεν ειναι και παιχνιδι μεσα εκει.
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Blakomon ανετος μην το παιζεις , ακου που σου λεω.Δεν ειναι εκπαιδευση ΛΟΚ φυσικα και οχι αλλωστε η αστυνομια εχει διαφορετικη δουλεια απο τον Στρατο.

Επισης μην νομιζεις οτι αυτοι που κανουνε θητεια στα ΛΟΚ ψοφανε του θανατα.. εχουν αλαξει τα πραγματα.

 

Εγω ξερω οτι Κομοτηνη υπαρχουν εκπαιδευτες που ηταν στα ΕΚΑΜ.Αυτοι δεν νομιζω να παιζουν.Μαλιστα ενας φιλος μου που ειναι εκει λεει τους λιωσανε.

Πανε 30χιλιομετρα πορειες σε βουνα νυχτα και γυρνανε.Κανουνε πχ τρεξιμο και μετα καπακι καμψεις και διαφορα αλλα.Οι 40ημερες ειναι δυσκολες.Δεν λεω οτι δεν αντεχονται αλλα δεν ουτε χαλαρα ουτε τιποτα , αυτα ειναι βλακειες.

 

Τελος , οταν παμε στο δευτερο ετος , θα παμε σε στρατοπεδο ειδικων δυναμεων στρατου για ειδικη εκπαιδευση.Μαλιστα ενας φιλος μου που ειναι στα ΛΟΚ στην Ρεντινα , μου ειπε οτι πηγαν εκει δοκιμοι απο την σχολη και μεινανε αρκετες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα Weskers.και γω αυτα εχω ακουσει.για πορειες και τετοια πραγματα.και γουσταρω να σου πω και την αληθεια.τι να το κανεις να πας και να καθεσαι ολη μερα?
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...