Jump to content

Tα πάντα για το Gmail


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, πώς μπορώ να διαγράψω το gmail μου?:)

Θέλω να το κάνω πιο επίσημο, ονομα-επώνυμο, γιατί τώρα έχω κάτι ψευδώνυμα κ.λ.π.:happy:

 

edit: το βρήκα, πηγαίνουμε στο google account και το διαγράφουμε

sorry για το μήνυμα, αλλά είχα προσπαθήσει σχεδόν τα πάντα από τη σελίδα του gmail

 

Αν θέλουν οι διαχειριστές ας σβήσουν αυτό το μήνυμα!:)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, καλησπέρα,

μια βοηθεια...

Αν και εχω κανει τις ρυθμισεις που βρηκα για αποστολή εμαιλ οστόσω δεν μπορώ να στείλω, ενώ λαμβάνω.

Μου βγαζει λαθος στο...SMTP ΘΥΡΑ 465

Μπορεί καποιος να μου πει τις ρυθμισεις?

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το gmail εχει καποιο προβλημα?

 

Bad Request

Your client has issued a malformed or illegal request.

 

 

:worry:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

όχι μόλις πριν λίγο μπήκα και στα 2 μου accounts.... μήπως κάτι τρέχει με το pc σου?? δοκίμασε να καθαρίσεις μπισκότα και προσωρινά αρχεία νετ και ξαναδοκίμασε....
Link to comment
Share on other sites

το εκανα κι αυτο...με οπερα μου βγαζει το ανωθεν μνμ... με ie ανοιγει κανονικα..

 

 

edit:τωρα ανοιγει κανονικα....:worry:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Nα μια καλη ειδησουλα:

 

Η Google ανακοίνωσε μια νέα υπηρεσία για τους χρήστες του Gmail, η οποία δίνει τη δυνατότητα πρόσβασης σε όλους τους φακέλους του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, ακόμα κι αν δεν υπάρχει ενεργή σύνδεση στο Internet. Η νέα υπηρεσία είναι ιδιαίτερα χρήσιμη σε όσους αντιμετωπίζουν συχνά προβλήματα συνδεσιμότητας και δυσκολεύονται σε ελέγξουν τα μηνύματα που έχουν λάβει ή στείλει κατά το παρελθόν.

 

 

- Η σχετική επιλογή βρίσκεται στην ενότητα Labs, την οποία μπορεί να επισκεφθεί ο χρήστης του Gmail από το σχετικό εικονίδιο στη σελίδα της υπηρεσίας. Το νέο feature ονομάζεται Enable Offline και η ενεργοποίησή του σηματοδοτεί την έναρξη μιας διαδικασίας, κατά την οποία το σύνολο των περιεχομένων του λογαριασμού Gmail αποθηκεύεται τοπικά στο σκληρό δίσκο του υπολογιστή.

 

Έτσι, ακόμα κι αν δεν υπάρχει σύνδεση στο Internet, ο χρήστης μπορεί να δει όλα τα προηγούμενα μηνύματα και να συντάξει νέα, τα οποία θα αποσταλούν αμέσως μόλις επανέλθει η σύνδεση. Η νέα υπηρεσία διατίθεται σταδιακά στους χρήστες του Gmail και θα εμφανιστεί σε όλους τους λογαριασμούς εντός των ημερών.

 

 

Πηγή: pathfinder

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε ολους εσας τα μειλ δεν ξαναρχονται στο ινβοχ σας?? :wacko:

μονο σε εμενα γινεται??? :worry:

στελνω ενα μειλ κ αυτο παει κ στον παραλιπτι κ στο ινβοχ μου... :X

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

τελικα σε ολους εσας τα μειλ δεν ξαναρχονται στο ινβοχ σας?? :wacko:

μονο σε εμενα γινεται??? :worry:

στελνω ενα μειλ κ αυτο παει κ στον παραλιπτι κ στο ινβοχ μου... :X

 

Και σε εμένα αυτό συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

e mail που σταλθηκε προς εμενα 10-2,το ελαβα σημερα.

τσεκαρω να μειλ καθημερινα..

τι μπορει να εγινε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

e mail που σταλθηκε προς εμενα 10-2,το ελαβα σημερα.

τσεκαρω να μειλ καθημερινα..

τι μπορει να εγινε?

 

Δεν ειναι δικο σου προβλημα, μαλλον κατι παιζει με τον αποστολεα του mail καμια φορα συμβαινει mails που στελνουμε να αργουν ακομα και μερες να πανε στον προορισμο τους (ευτυχως σπανια)!!! :)

 

Παντως κατι μου μυριζει οτι ο αποστελεας σου ειχε yahoo mail!! :shifty:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται συνεχώς στο Gmail λογαριασμό μου spam emails από κινέζικα e-shops.Συνεχώς τα διαγράφω αλλά έχω πλέον βαρεθεί.Μπορώ να τα κάνω οριστικά διαγραφή ώστε να μην μου ξαναέρθουν ποτέ;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πρώτον να μην δίνεις τη διεύθυνση email σου όπου να'ναι και δεύτερον όταν έρχεται ένα τέτοιο spam email να χρησιμοποιείς το κουμπί "report spam" που έχει το gmail.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πρώτον να μην δίνεις τη διεύθυνση email σου όπου να'ναι και δεύτερον όταν έρχεται ένα τέτοιο spam email να χρησιμοποιείς το κουμπί "report spam" που έχει το gmail.

Ευτυχώς το email στην Google δεν είναι το κύριο μου απλώς το χρησιμοποιώ για το site μου.Γι'αυτό μάλλον έχω τόσα spam.Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Το Gmail ενεργοποίησε από χθες τη δυνατότητα ταυτόχρονης εισαγωγής περισσότερων από ενός συνημμένων αρχείων σε κάθε μήνυμα. Αυτό σημαίνει ότι αν π.χ. θέλετε να εισάγετε 5 εικόνες, δεν θα χρειαστεί να πατήσετε 5 φορές το κουμπί για την προσθήκη τους και να την επιλέξετε μία-μία, αλλά μπορείτε πατώντας το κουμπί εισαγωγής μία φορά να επιλέξετε όσες εικόνες θέλετε.

 

Η πολλαπλή επιλογή αρχείων γίνεται σε Linux και Windows κρατώντας πατημένο το πλήκτρο Ctrl ή σε Mac το πλήκτρο Cmd, καθώς κάνετε κλικ σε κάθε αρχείο.

 

Επίσης προστέθηκε μπάρα που δείχνει σε πραγματικό χρόνο το upload του αρχείου.

 

http://www.techteam.gr/images/news/images/605eqv0udyy8uzze7y.jpg

 

http://www.techteam.gr/images/news/images/9idags67kb7vlgta9st0.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παλιο θέμα ξέθαψα!!! εχω μια απορια με το web interface του gmail οποιος μπορεί ας βοηθήσει!!!! Αν πας να κανεις forward ενα μαιλ, πώς μπορείς να ανοιξεις την λιστα επαφών για να επιλέξεις σε ποιους θα το κανεις forward? Το να στειλεις εμαιλ σε πολλους ειναι ευκολο, πας στις επαφες , μαρκαρεις και στελνεις αλλα στο forward ??? πως παιζει το εχει βρει κανεις ?? (στο yahoo σε καθε περίπτωση αν πατησεις πανω στο "Προς :" σου ανηγει τη λιστα επαφών....στο gmail?????

 

ευχαριστώ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ρίξτε μια ματιά όσοι δεν το έχετε δει,έχει ορισμένα που αξίζουν και βελτιώνουν πολύ το gmail.

Ρυθμίσεις > Εργαστήρια

Gmail Labs: περίεργο υλικό σε πειραματικό στάδιο.Gmail Το Labs είναι πεδίο δοκιμής πειραματικών λειτουργιών που δεν είναι εντελώς έτοιμες για το ευρύ κοινό. Μπορεί να αλλάξουν,να διακοπούν ή να εξαφανιστούν ανά πάσα στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παλιο θέμα ξέθαψα!!! εχω μια απορια με το web interface του gmail οποιος μπορεί ας βοηθήσει!!!! Αν πας να κανεις forward ενα μαιλ, πώς μπορείς να ανοιξεις την λιστα επαφών για να επιλέξεις σε ποιους θα το κανεις forward? Το να στειλεις εμαιλ σε πολλους ειναι ευκολο, πας στις επαφες , μαρκαρεις και στελνεις αλλα στο forward ??? πως παιζει το εχει βρει κανεις ?? (στο yahoo σε καθε περίπτωση αν πατησεις πανω στο "Προς :" σου ανηγει τη λιστα επαφών....στο gmail?????

 

ευχαριστώ

 

γράφεις τα ονόματα το ένα δίπλα στο άλλο διαχωρίζοντας τα με κόμμα. στα gmail labs μπορείς να ενεργοποιήσεις όταν πατάς το αρχικό του ονόματος ή του email να σου βγάζει τις επαφές που μοιάζουν

 

επίσης άσχετο με το προηγούμενο αλλά το gmail όπως και το google calendar καλύτερα να το έχετε στα αγγλικά! στο πρώτο εμφανίζει rss και ειδήσεις πάνω απο το inbox ενώ στο δεύτερο σου εμφανίζει τα tasks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από σήμερα που μπήκα να τσεκάρω τα mail μου είδα πως το logo του Gmail άλλαξε... Πλέον το ΒΕΤΑ έφυγε κάτω από το όνομα... άρα μάλλον χρησιμοποιούμε πλεον την final έκδοση του Gmail!
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Η google απ ότι διάβασα εγκαταλείπει σε όλα της τα βασικά προιόντα τον όρο beta! Την final έκδοση χρησιμοποιούσαμε τόσο καιρό., απλά η google χρησιμοποιεί τον όρο beta για να δείξει ότι δεν έχει σταματήσει η εξέλιξη στα προιόντα της. Αυτό βέβαια δεν συνεπάγεται ότι τώρα θα σταματήσουν τις απαραίτητες ενέργειες.

 

extra info: http://www.thestandard.com/news/2009/07/08/google-drops-beta-tag-key-apps-and-tweaks-availability

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...