Jump to content

Tα πάντα για το Gmail


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

Θελω τη βοηθεια σας σχετικα με το gmail...εχω καθημερινα δεκαδες spam μηνυματα...τουλαχιστον τα εκανα να πηγαινουν κατευθειαν στο trash αλλα θα ηθελα να απαλλαγω οριστικα απο αυτα!!!Μηπως καποιος ξερει τι μπορω να κανω???:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια μπακαλίστικη λύση είναι να κατεβάσεις το better gmail για firefox και να επιλέξεις να σου κρύβει το spam count.

 

Παρατήρησα οτι πλέον μπορούμε να κάνουμε drag and drop τα μηνύματα στους φακέλους μας.

Απλά πατάμε στπ σήμα με τις τελίτσες αριστερά απο το μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να ξεφορτωθείς εντελώς το spam. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσέχεις πολύ που δίνεις τη διεύθυνση email σου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να ξεφορτωθείς εντελώς το spam. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσέχεις πολύ που δίνεις τη διεύθυνση email σου.

 

εδω ειναι το παραξενο της ιστοριας...το email μου δεν το εχω δωσει σε ΚΑΝΕΝΑ απο αυτους... :(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έδωσες σε κάποιο φόρουμ ή σε κάποια Online εφαρμογή. Εγώ μια φορά είχα βάλει ένα birthday reminder και απο τότε άρχησαν τα spam στον παλιό μου λογαριασμό.

 

Εφόσον στα μεταφέρει στα deleted δεν σε ενδιαφέρει, 7gb χώρο έχεις. Όπως λέει και το recycle bin του gmail "Who needs to delete when you have over 7000 MB of storage?!" :lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο οτι καθε λιγες μερες θα αδειαζω το trash μου...:pνα ειχε και επιλογη αυτοματου σβησιματος για μετα απο μια μερα καλα θα ηταν...και για την ιστορια εχω mac...:)σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω μια αυτοματη απαντηση στο mail mou ωστε μολις ερχεται καποιο εισερχομενο μηνυμα να στελνει μια αυτοματη απαντηση του τυπου "σας ευχαρισουμε που επικοινωνισατε μαζι μας συντομα θα σας απαντησουμε"

αυτο γινεται μηπως με το Vacation responder? αλλα νομιζω πως υπαρχει κατι αλλο αλλα δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αυτο

 

 

http://img11.imageshack.us/img11/3733/59825216.jpg

 

Βάλε το στα Αγγλικά. Οι εφαρμογές της google (gmail, gcal κλπ) στα Ελληνικά έχουν περιορισμένες δυνατότητες.

EDIT: Λάθος το Απάντηση διακοπών στην Αγγλική έκδοση το λένε Out of Office

 

Πάντως το παραπάνω που γράφω ισχύει, καλύτερα στα Αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
που επεξεργαζομαι τις επαφες μου;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

θελω να διαγραψω κάποιες

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

θελω να διαγραψω κάποιες

Θα πατήσεις το "Επαφές",μετά θα πατήσεις το "Όλες οι επαφές" (εκτός και αν θες να διαγράψεις επαφές από άλλες κατηγορίες),θα βάλεις "ν" στις επαφές που θέλεις να διαγράψεις και τέλος θα πατήσεις το "Διαγραφή επαφής/ών".:)

Link to comment
Share on other sites

Ο καδος στο gmail δηλαδη μηνυματα και διαφημηστικα που διαγραφουμε αδειαζει απο μονος του καθε 30 ημερες αν δεν κανω λαθος ετσι?γιατι εδω και λιγο καιρο ειδα οτι δεν εχει τον φακελο thrash που πηγαιναν ολα τα διαγραμενα mail .σιγουρα οσα διαγραφουμε τα διαγραφει οριστικα και η google μετα απο 15-30 μερες σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Ο καδος στο gmail δηλαδη μηνυματα και διαφημηστικα που διαγραφουμε αδειαζει απο μονος του καθε 30 ημερες αν δεν κανω λαθος ετσι?γιατι εδω και λιγο καιρο ειδα οτι δεν εχει τον φακελο thrash που πηγαιναν ολα τα διαγραμενα mail .σιγουρα οσα διαγραφουμε τα διαγραφει οριστικα και η google μετα απο 15-30 μερες σωστα?

 

σ'εμενα εμφανιζεται κανονικα ο καδος απορριματων... αν σ'εσενα δεν εμφανιζεται πληκτρολογησε στην αναζητηση μηνυματων

in:trash

και θα δεις τα μηνυματα που εχεις διαγραψει... παντος τα spam μετα απο 30 μερες διαγραφονται οριστικα - δεν μπαινουν στον καδο ανακυκλωσης

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

σ'εμενα εμφανιζεται κανονικα ο καδος απορριματων... αν σ'εσενα δεν εμφανιζεται πληκτρολογησε στην αναζητηση μηνυματων

in:trash

και θα δεις τα μηνυματα που εχεις διαγραψει... παντος τα spam μετα απο 30 μερες διαγραφονται οριστικα - δεν μπαινουν στον καδο ανακυκλωσης

 

Εισαι αρχοντας.... απλα ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει φυγει ο καδος αριστερα απο το μενου οπως τα εισερχομενα εξερχομενα κτλ κτλ! Βασικα με το που το γυρισα στην παλαιοτερη εκδοση ολα ειναι οκ!! Ισως το κρατησω ετσι

Σε ευχαριστω παντως!!! :D

Link to comment
Share on other sites

πανε ρυθμισεις > ετικετες (settings > labels)

για να επεξεργαστεις ποια θες να βλεπεις κ ποια οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ποτέ δεν μπορούσα να καταλάβω αυτούς που έστελναν μεμονομένα αρχεία σε email και δεν τα έβαζαν σε ένα συμπιεσμένο αρχείο. Παλαιότερα έπρεπε να κάνεις download το καθένα ξεχωριστά αλλά όχι πια....

 

http://img140.imageshack.us/img140/989/gmailgr.jpg

 

Βάζει όλα τα αρχεία σε ένα zip και σας γλυτώνει απο τον κόπο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...προσπαθησα να κανω account στο gmail και μου ζηταει κινητο για επιβεβαιωση...

εχει κανει κανεις αλλος προσφατα? Μπορω νατο παρακαμψω αυτο? Γιατι ενας φιλος πατισε στο help που εχει εκει και την επιλογη "I dont have a cell phone" και καταφερε να δημιουργησει...

 

Εκανα το ιδιο αλλα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

...προσπαθησα να κανω account στο gmail και μου ζηταει κινητο για επιβεβαιωση...

εχει κανει κανεις αλλος προσφατα? Μπορω νατο παρακαμψω αυτο? Γιατι ενας φιλος πατισε στο help που εχει εκει και την επιλογη "I dont have a cell phone" και καταφερε να δημιουργησει...

 

Εκανα το ιδιο αλλα τπτ...

 

Μπορεις αντι για κινητο να δωσεις εναλλακτικο email

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...