Jump to content

Tα πάντα για το Gmail


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους :)

 

Κατι συμβαινει με το Gmail μου τον τελευταιο καιρο και με εχει απογοητευσει γιατι ηταν το καλυτερο free mail που υπηρχε αλλα δυστυχως τωρα μου κανει "νερα" :cry:

 

Οτι κι αν προσπαθησω να στειλω δεν το στελνει με τιποτα ! Απο διαφορες φωτο που βαζω attachments μεχρι και το απλο κειμενακι που γραφουμε...

 

Γιατι συμβαινει αυτο;

 

Αν δεν εχετε λυση ή δεν το εχετε ξανασυναντησει αυτο το προβλημα, σας ειναι ευκολο να μου προτεινετε καποιο αλλο free που να μπορει να στειλει μεχρι 5 MB attachments;

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν στειλω feedback ειπα να "ψιλο"ψαξω το θεμα λιγο ακομα...

 

Προσεξα οτι με τον Firefox δεν γραφει ουτε καν το -Sending- πανω στην δεξια γωνια του browser ! Ειναι δηλαδη σαν να μην καταλαβαινει οτι παταω Send !!!

 

Με τον Internet Explorer γραφει το -Sending- αλλα απο κατω λεει οτι ολοκληρωθηκε η διαδικασια χωρις ομως να με κανει redirect στην αρχικη σελιδα... !

 

Ωχ, πανω που ειπα οτι δεν προκειτε να αλλαξω eMail... :(

Link to comment
Share on other sites

Ο FireFox έχει προβλήματα τώρα τελευταία απ'ότι ακούω...

 

Έχεις τα τελευταία updates του Internet Explorer...?? Δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω...

Link to comment
Share on other sites

H επισυναψη .exe αρχειων στο gmail ειναι ο χειροτερος μπελας :mad:

 

Οποιος ενδιαφερεται για Gmail Account ας μου στειλει pm ;)

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικα το gmail με έχει απογοητεύσει αρκετά... Από άποψη ευχρηστίας τουλάχιστον είναι πολύ πίσω ακόμα. Όταν δημιουργείς ένα νέο mail δε μπορείς με κάποιο τρόπο να ανοίξεις ενα παράθυρο με τις επαφές σου και να τικάρεις αυτές που θες να σταλεί το μαιλ. Και το να το κανεις αυτό πριν τη δημιουργιά μαιλ από τις επαφές δεν είναι λύση γιατί αν θες να κάνεις forward κάτι... Γενικά ίσως είναι αυτό που λέει ακόμα... ΒΕΤΑ!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικα το gmail με έχει απογοητεύσει αρκετά... Από άποψη ευχρηστίας τουλάχιστον είναι πολύ πίσω ακόμα. Όταν δημιουργείς ένα νέο mail δε μπορείς με κάποιο τρόπο να ανοίξεις ενα παράθυρο με τις επαφές σου και να τικάρεις αυτές που θες να σταλεί το μαιλ. Και το να το κανεις αυτό πριν τη δημιουργιά μαιλ από τις επαφές δεν είναι λύση γιατί αν θες να κάνεις forward κάτι... Γενικά ίσως είναι αυτό που λέει ακόμα... ΒΕΤΑ!

 

Όταν κάνεις forward πατάς τα 1-2 πρώτα γράμματα της διεύθυνσης που θέλεις και στη βγάζει στις επιλογές. Δεν είναι ακριβώς αυτό που θες αλλά εμένα με βολεύει πολύ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω υπόψη μου αυτό που λες, αλλά είναι μία ύστατη λύση. Αυτό που λεω, θεωρω πως είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ έλλειψη. Τα 3-5-8-40-200 GB δεν κάνουν ένα mail provider καλό. Χρειάζεται και ένα καλό user interface. πχ το hotmail με τα 25ΜΒ είναι αστείο αλλά είναι φοβερά εύχρηστο!
Link to comment
Share on other sites

gmail μέσω Outlook και δεν αντιμετωπίζω κανένα μα κανένα πρόβλημα :up:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

και εγώ 2 παράπονα από gmail... το πρώτο είναι το γνωστό με τα exe αρχεία (πες ότι παρακάμπτεται με μετονομασία τον αρχείων σε *.doc πχ) και το άλλο είναι ότι από opera (windows) αλλά και από Linux αργεί τραγικά να φορτώσει η σελίδα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gmail μέσω Outlook και δεν αντιμετωπίζω κανένα μα κανένα πρόβλημα :up:

 

Τελικά ίσως είναι η καλύτερη λύση αυτή... :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν έχω κανένα προβλημα με το gmail.ουτε με επισίναψη ούτε με επαφές(επαφές δεν εχώ :P).Για μένα είναι το καλύτερο free email.

Που να γίνει και Full.Ποπο host που θα πέσει :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν έχω κανένα προβλημα με το gmail.ουτε με επισίναψη ούτε με επαφές(επαφές δεν εχώ :P).Για μένα είναι το καλύτερο free email.

Που να γίνει και Full.Ποπο host που θα πέσει :)

 

Δεν εχεις επαφες ??? Εχεις email χωρις επαφες ???

Αν δεν εχεις επαφες φυσικο ειναι να μην εχεις προβλημα με τις επαφες ...

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

όντως η διαχείριση των επαφών είναι ένα αδύναμο σημείο, που ελπίζω και γω ότι θα διορθωθεί σύντομα.

 

Το Gmail όμως υπερέχει τεχνικά σε κάθε άποψη του ανταγωνισμού (βασικά Yahoo- το Hotmail είναι αστεία υπόθεση, εάν μιλάμε για σοβαρό emailing).

 

Κυρίως χρησιμοποιώ το gmail με POP μέσω Outlook, αλλά ποτέ δεν είχα πρόβλημα και στο web interface.

 

Μέχρι και από το Treo στέλνω πλέον και ψάχνω παλιά emails μέσω του m.gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Έλα, σιγά την διαφήμηση. Χρησιμοποίηστε το Yahoo λέει, κι αυτό μερικές φορές.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

gmail μέσω Outlook και δεν αντιμετωπίζω κανένα μα κανένα πρόβλημα :up:

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με καμιά ιδέα, γιατί δεν μου δουλεύει στο outlook?

 

Εχω δημιουργήσει το account στο outlook, με σωστό username και pass, αλλά μόλις κάνει connect, αποτυγχάνει στο authentication.

Από τα settings στην σελίδα της gmail, έχω ενεργοποιημένο το pop3.

 

Οποια ιδέα ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Sbise ton logariasmo sou apo to outlook,kai pigene sto gmail

 

Ρυθμίσεις

Προώθηση και POP

3. Διαμορφώστε τον email πελάτη σας (π.χ. Outlook, Eudora, Netscape Mail)

Οδηγίες διαμόρφωσης

epilegis outlook kai litourgiko

 

 

Configuring your email client: Outlook Express and Outlook 2002 (Windows only)

To configure your client automatically:

 

1. Run the auto-configuration tool. (You can also configure your client manually.)

epilegis to

 

(epilegis gia eykolia auto-configuration tool)kai ise ok

Οδηγίες για τη «Νόσο των πτηνών»

 

http://img101.imageshack.us/img101/6465/g7su.th.png

Link to comment
Share on other sites

Sbise ton logariasmo sou apo to outlook,kai pigene sto gmail

 

Ρυθμίσεις

Προώθηση και POP

3. Διαμορφώστε τον email πελάτη σας (π.χ. Outlook, Eudora, Netscape Mail)

Οδηγίες διαμόρφωσης

epilegis outlook kai litourgiko

 

 

Configuring your email client: Outlook Express and Outlook 2002 (Windows only)

To configure your client automatically:

 

1. Run the auto-configuration tool. (You can also configure your client manually.)

epilegis to

 

(epilegis gia eykolia auto-configuration tool)kai ise ok

 

 

Τις επιλογές που μουτ περιγράφεις από το (3) και κάτω δεν τις βρήκα στα Settings στην σελίδα του Gmail όσο κι αν έψαξα.

 

Πήγα πάντως στα settings του outlook και άλλαξα το username από "user" σε "user@gmail.com" και δούλεψε.

 

Anyway, σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν τρελλάθηκα με το GMail. Yahoo και πάλι Yahoo.

 

Συμφωνω

 

Ναι! Μέσ'τη διαφήμιση!!! ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΑ MAILS ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙΣ!

 

Αν θελεις ενα μονιμο e-mail το οποιο να χρησιμοποιεις και για την δουλεια σου θες να ειναι τουλαχιστον σταθερο αν γινεται 100% χωρις να χανεις ουτε 1 e-mail και φυσικα χωρις διαφημιστικα κτλ κτλ. Στο Yahoo αν δωσεις 20 δολλαρια το χρονο το εχεις αυτο (2GB χωρο, χωρις διαφημισεις στο web interface και χωρις να λεει απο κατω το mail τιποτα) και 2 χρονια που ειμαι συνδρομητης του δεν ειχα ουτε ενα προβλημα σε συγκριση με το gmail που αν θελει αυριο το κλεινει και δεν ειναι υποχρεωμενο σε κανεναν και το τελευταιο εξαμηνο μου εχει δημιουργησει προσωπικα πολλα προβληματα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...