Jump to content

Tα πάντα για το Gmail


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως δε νομίζω να κλείσει αύριο όπως λέει ο φίλος μας... Αυτή τη στιγμή το google είναι και στο χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης και κάτι τέτοιο θα είχε τεράστιο πλήγμα στην εταιρία....

 

Τέλος πάντων... Καλά Χριστούγεννα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα του gmail είναι τα spam! Λαμβάνω περίπου 50 την μέρα. Φυσικά όλα πηγαίνουν απευθείας στο spam αλλά βαριέμαι την διαδικασία να τα σβήνω κάθε λίγο και λιγάκι. Ο φάκελος καθαρίζει μόνος του κάθε 30 μέρες αλλά θα ήταν πολύ καλύτερα αν υπήρχε η επιλογή να διαλέγεις μόνος σου αυτή την περίοδο...

Κατα τα άλλα το gmail με βόλεψε απίστευτα. Τα παράτησα όλα τα υπόλοιπα, hotmail, yahoo κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξερει κανεις αν μπορουμε να βαλουμε εικονα στην υπογραφη?
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα του gmail είναι τα spam! Λαμβάνω περίπου 50 την μέρα. Φυσικά όλα πηγαίνουν απευθείας στο spam αλλά βαριέμαι την διαδικασία να τα σβήνω κάθε λίγο και λιγάκι. Ο φάκελος καθαρίζει μόνος του κάθε 30 μέρες αλλά θα ήταν πολύ καλύτερα αν υπήρχε η επιλογή να διαλέγεις μόνος σου αυτή την περίοδο...

Κατα τα άλλα το gmail με βόλεψε απίστευτα. Τα παράτησα όλα τα υπόλοιπα, hotmail, yahoo κτλ.

 

Αυτό είναι μάλλον δικό σου θέμα και όχι του gmail. Εγώ κατά μέσο όρο παίρνω λιγότερα από ένα μυνήματα spam την ημέρα. Όχι σαν το hotmail που με είχε τρελάνει...

Και κάτι αστείο που παρατήρησα σήμερα σβήνοντας το spam: το rss channel από πάνω περνάει συνταγές με spam (κάτι σαν tulip, zwan κλπ.) :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που προσπαθω να στειλω email με attachement μου εμφανιζει το ακολουθο μηνυμα :

 

http://img13.imageshack.us/img13/3286/oops8cq.png

 

:mad: :cry: :wacko: :mad:

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μηπως ξερει καποιος αν μπορω να παιρνω αναφορας παραδοσης-αναγνωσης οταν στελνω email απο GMail?:confused:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν μπορω να παιρνω αναφορας παραδοσης-αναγνωσης οταν στελνω email απο GMail?:confused:
Το έψαξα και εγώ, αλλά δεν έχω δει κάτι σχετικό... :(

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν μπορω να παιρνω αναφορας παραδοσης-αναγνωσης οταν στελνω email απο GMail?:confused:

 

Ισως κανοντας χρηση email client: Outlook Express & Outlook ...

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με Outlook σας δουλεύει το gmail καλά; έχω το 2003 και ώρες ώρες έχω πρόβλημα κατά την αποστολή μηνυμάτων. Μου πετάει:

Task 'Gmail - Sending' reported error (0x800CCC7D) : 'Your outgoing (SMTP) server does not support SSL-secured connections. If SSL-secured connections have worked in the past, contact your server administrator or Internet service provider (ISP).'

Link to comment
Share on other sites

oxi.. den mporeite.. an xreishmopoieite ie, mporeite ka8e fora se ka8e mhnyma na kanete paste thn eikona pou 8elete.. dn mporeite omws na thn exete monima apo to signature..
Link to comment
Share on other sites

με Outlook σας δουλεύει το gmail καλά; έχω το 2003 και ώρες ώρες έχω πρόβλημα κατά την αποστολή μηνυμάτων. Μου πετάει:

Task 'Gmail - Sending' reported error (0x800CCC7D) : 'Your outgoing (SMTP) server does not support SSL-secured connections. If SSL-secured connections have worked in the past, contact your server administrator or Internet service provider (ISP).'

 

Με το Outolook 2003 κάπου κάπου μου έβγαζε σφάλματα σε όλα τα mail μου.:confused:

 

Χρησιμοποιώ το express των windows και είμαι μια χαρά...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

με Outlook σας δουλεύει το gmail καλά; έχω το 2003 και ώρες ώρες έχω πρόβλημα κατά την αποστολή μηνυμάτων. Μου πετάει:

Task 'Gmail - Sending' reported error (0x800CCC7D) : 'Your outgoing (SMTP) server does not support SSL-secured connections. If SSL-secured connections have worked in the past, contact your server administrator or Internet service provider (ISP).'

 

 

Emena me OUTLOOK 2003 douleuei kanonika alla epidi den exo DSL alla DIAL UP, an einai megala ta atachments kamia fora kanei time out.

Link to comment
Share on other sites

και έμενα τελικά δουλεύει κανονικά. Εκείνη τη μέρα είχα φάει φρίκη... Το άλλο πρωί χωρίς να πειράξω τίποτα δούλεψε!
Link to comment
Share on other sites

Με το gmail έχω το εξής πρόβλημα,

τα newsletter που λαμβάνω σε αυτόν τον λογαριασμό μετά από ένα σημείο είναι κομμένα.

Για κάποιο λόγο το gmail κόβει τα newsletter που λαμβάνω.

Και δυστύχως δεν ξέρω το λόγο.

Διαχειριση ξενοδοχειου

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το τελευταίο ήταν το NetSphere 147, στο σημείο που μου το κόβει βγάζει το μήνυμα "[κομμένο μήνυμα]".

Διαχειριση ξενοδοχειου

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας!

Αφού έκανα όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις ώστε να χρησιμοποιώ μέσω outlook express το gmail και αφού λαμβάνω κανονικότατα mails, όταν πήγα να στείλω μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

This message could not be sent.

You do not have any accounts configured for sending e-mail. Please verify your account configuration

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα του τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει Log on using Secure Password Authentication;

Το τσέκαρα και πήγα να στείλω και πάλι δε στέλνει, ασέ που όταν το έκλεισα και ξαναμπήκα μου έβγαλε αυτό:

Unable to logon to the server using Secure Password Authentication.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε σαν SMTP server (outgoing) τον server του provider με τον οποίο μπαίνεις στο Internet. Αν π.χ. είναι η otenet: mailgate.otenet.gr. Για κάθε provider μπορείς να βρεις ποιός είναι ο SMTP server από τις σελίδες υποστήριξης που υπάρχουν στο site του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...