Jump to content

Tα πάντα για το Gmail


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα κι αυτό (τυχαίνει να έχω otenet κιόλας) αλλά πάλι τα ίδια, δεν μπορώ να στείλω, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Στο incoming (POP3) βάζω της gmail, έτσι;

Αυτά τα βάζω στο tools-accounts, διαλέγω το account που έχω δημιουργήσει και πατάω properties και πάω στο servers. Εκεί βάζω τα POP3, SMTP. Σας τα λέω αυτά μήπως κάνω κάποιο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα στην gmail ειδοποίηση. Ενώ το πρόγραμμα είναι εγκατεστημένο το φακελάκι στη γραμμή εργασιών παραμένει άσπρο(δεν αλλάζει χρώμα όταν έχω νέα μηνύματα και όταν πάει επάνω του το βελάκι του ποντικιού γράφει offline).Το gmail βέβαια λειτουργεί κανονικά και λαμβάνω και αποστέλλω μηνύματα.Το απεγκατέστησα και επανεγκατέστησα (gmail notifier) αρκετές φορές αλλά τίποτα εξακολουθεί να μη δουλεύει.Στο firewall είναι κανονικά ελεύθερο και φορτώνεται με την έναρξη των windows XP. Αν γνωρίζει κάτι κάποιος ας βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα πρεπει να σου ζητα να βαλεις username (το email σου) και password ωστε να μπορεσει να συνδεθει με το Gmail. το κανει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

κανονικα πρεπει να σου ζητα να βαλεις username (το email σου) και password ωστε να μπορεσει να συνδεθει με το Gmail. το κανει αυτο;

Αυτό δεν έχει σημασία γιατί αν πας στο λογαριασμό σου και του τσεκάρεις το "να με θυμάσαι" δεν σου ζητάει username κλπ. ενώ αν δεν το τσεκάρεις σου ζητάει. Και με τις δύο περιπτώσεις τα ίδια μου κάνει δεν αλλάζει χρώμα το φεκελλάκι οπότε δεν δουλεύει η ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μα το gmail notifier δεν έχει άμεση σχέση με τον λογαριασμό σου. Στις ρυθμίσεις του notifier πρέπει να βάλεις user/pass.

 

Οπως είπα και παραπάνω το gmail notifier εάν έχεις τσεκαρισμένο στο λογαριασμό σου το "να με θυμάσαι" δεν ζητάει username/password και πατώντας το φακελάκι με το ποντίκι σε πάει απ ευθείας στα e-mails σου. Αλλά αυτό δεν έχει σημασία. Εμένα δεν αλλάζει χρώμα το φακελάκι όταν έχω νέα μηνύματα αλλα πατώντας επάνω του με διπλό κλίκ με πάει απ ευθείας στα e-mails μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις εναλλακτικά το Google Talk αφού δεν βρίσκεις άκρη;Έχει και αυτό ενσωματωμένο notifier.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις εναλλακτικά το Google Talk αφού δεν βρίσκεις άκρη;Έχει και αυτό ενσωματωμένο notifier.

 

Εβαλα την gmail talk και δουλεύει μια χαρά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την gmail talk και δουλεύει μια χαρά. Ευχαριστώ.
Αν έχεις firefox μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το gmail manager. Είναι πολύ καλό.https://addons.mozilla.org/firefox/1320/
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις firefox μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το gmail manager. Είναι πολύ καλό.https://addons.mozilla.org/firefox/1320/

το ειχα κ ηταν πολυ καλο..

αλλα μου εκανε νερα..

ειχα 3 αποθηκευμενους λογαριασμους κ στον εναν δεν μου εμφανιζε αν εχω mail κ διαφορες πληροφοριες..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί αν μπορώ να ανοίξω λογαριασμό email μέσω όπερα μίνι;
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω μόνο ότι μέχρι την εμφάνιση του Gmail οι άλλοι μεγάλοι έδιναν 4-6ΜΒ χώρο και ήθελαν να... αγοράσεις περισσότερο. Και φυσικά ούτε λέξη για pop access !!! Ο ανταγωνισμός πάντα είναι σε όφελος του καταναλωτή!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί αν μπορώ να ανοίξω λογαριασμό email μέσω όπερα μίνι;

 

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα αμφιβαλλω κυριως για το αν θα μπορει να υποστηριξει η οπερα μινι την προχωρημενη js που χρησιμοποιει το gmail....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δοκιμασει αλλα αμφιβαλλω κυριως για το αν θα μπορει να υποστηριξει η οπερα μινι την προχωρημενη js που χρησιμοποιει το gmail....:ninja:

Πάντως το Inbox σου μπορείς να δεις με το Opera Mini. Άρα λογικά θα μπορείς να κάνεις και register.

Link to comment
Share on other sites

Στο m.gmail.com μπαίνεις άνετα. Αλλά το link εγγραφής οδηγεί σε κανονική πολύπλοκη σελίδα με java. Κάποιος με tim plus non stop να μας δώσει τα φώτα του!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Στο m.gmail.com μπαίνεις άνετα. Αλλά το link εγγραφής οδηγεί σε κανονική πολύπλοκη σελίδα με java. Κάποιος με tim plus non stop να μας δώσει τα φώτα του!

Δώστε μου link εγγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Στο m.gmail.com μπαίνεις άνετα. Αλλά το link εγγραφής οδηγεί σε κανονική πολύπλοκη σελίδα με java. Κάποιος με tim plus non stop να μας δώσει τα φώτα του!

Έχω εγώ tim plus non stop. Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε ένα invitation ο Nosferatu και αφού πήρα το link αυτούσιο και το πέρασα στον Opera mini, μπόρεσα να εγγραφώ κανονικότατα. Μόνη διαφορά είναι ότι στην χώρα έχει προεπιλεγμένη τη Νορβηγία, αφού η εγγραφή γίνεται από τον server της Opera στη Νορβηγία. Μπορείς όμως να αλλάξεις τη χώρα.
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε ένα invitation ο Nosferatu και αφού πήρα το link αυτούσιο και το πέρασα στον Opera mini, μπόρεσα να εγγραφώ κανονικότατα. Μόνη διαφορά είναι ότι στην χώρα έχει προεπιλεγμένη τη Νορβηγία, αφού η εγγραφή γίνεται από τον server της Opera στη Νορβηγία. Μπορείς όμως να αλλάξεις τη χώρα.

Ποιό είναι το link;

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε ένα invitation ο Nosferatu και αφού πήρα το link αυτούσιο και το πέρασα στον Opera mini, μπόρεσα να εγγραφώ κανονικότατα. Μόνη διαφορά είναι ότι στην χώρα έχει προεπιλεγμένη τη Νορβηγία, αφού η εγγραφή γίνεται από τον server της Opera στη Νορβηγία. Μπορείς όμως να αλλάξεις τη χώρα.

 

Tnx για δοκιμή... Άνετα λοιπόν η εγγραφή και κάποια στιγμή μετά μπαίνεις από ένα pc για να μην παιδεύεσαι και αλλάζεις τη χώρα! :D

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα ενα λογαριασμο gmail αλλα δε μου δινει προσκλησεις να στειλω σε αλλους....:O

Εγώ πάλι δεν μπόρεσα να ανοίξω από κινητό μέσω όπερα να δω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα ενα λογαριασμο gmail αλλα δε μου δινει προσκλησεις να στειλω σε αλλους....:O

 

Οι προσκλήσεις είναι στο αριστερό άκρο, λίγο πιο κάτω από τη "μέση"... Έχει ένα κουτάκι όπου γράφεις το mail αυτού που θέλεις να δώσεις gmail και πατάς το send. Μου φαίνεται παράξενο να μην δίνει προσκλήσεις. Έστειλα πρόσκληση πριν λίγες μέρες σε φίλο και του εδωσε 15 προσκλήσεις. Σε παλιούς χρήστες δίνει 100 προσκλήσεις, αλλά και οι 15 καλές είναι για αρχή. Αν τις δώσεις, σύντομα θα στις ανανεώσουν και συνήθως τις αυξάνουν. Σε μένα είχαν δώσει αρχικά 50 (τις πρώτες μέρες που άνοιξε) και μετά 100-100. Τώρα βέβαια δεν έχω άλλο κόσμο να δώσω προσκλήσεις !!!

 

ΥΓ: Μήπως μπαίνεις από κινητό και δεν εμφανίζονται οι προσκλήσεις στην απλή μορφή; Μπες από pc στην περίπτωση αυτή.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Απο pc μπαινω.Η πλακα ειναι οτι μπηκα με ενα παλιο δοκιμαστικο account που ειχα κι εκει εχω 15 προσκλησεις...:blink:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε τις γρήγορα, να σου δώσουν και άλλες! Τελικά δεν θα χρειαστεί να το ανοίξουν στο ευρύ κοινό! Με τόσες προσκλήσεις που κυκλοφορούν, σύντομα θα έχουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...