Jump to content

Σπουδές στο Ηνωμένο Βασίλειο


kolabrou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξα στο bath αλλα εκτός του οτι έχουν 7000 λίρες είναι και σκέτα management.Engineering management ή management έτσι τεχνικό ξέρει κανείς??

 

Engineering Management είχα κάνει εγώ στο Sunderland το 1999-2000....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος από τους ''Άγγλους'' της παρέας ή κάποιος που το έχει ψάξει... Σε ποιο uni υπάρχει το καλύτερο forensic science (έιτε general είτε forensic chemistry) undergraduate στο νησί? Admission possible???

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω στις πόσες μέρες έρχεται ταχυδρομικώς η βαθμολογία του TOEFL; Έδωσα στις 27/3 και το Σάββατο βγήκαν online τα αποτελέσματα. Ευτυχώς, πηγε καλά (103). Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουνε dining halls για uni students γενικά στο uk?:cry: παρέχονται τετοιες υπηρεσίες σίτισης (με το αζημίωτο φυσικά) ή θα πεινάσω;:O
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουνε dining halls για uni students γενικά στο uk?:cry: παρέχονται τετοιες υπηρεσίες σίτισης (με το αζημίωτο φυσικά) ή θα πεινάσω;:O

 

Εαν παρεχονται τοτε ειναι που θα πεινασεις, και θα πληρωνεις και δεν θα τρως :lol:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουνε dining halls για uni students γενικά στο uk?:cry: παρέχονται τετοιες υπηρεσίες σίτισης (με το αζημίωτο φυσικά) ή θα πεινάσω;:O

 

Εαν παρεχονται τοτε ειναι που θα πεινασεις, και θα πληρωνεις και δεν θα τρως :lol:

 

Παρακαλα να υπαρχει κανενα ρεστοραν της προκοπης γιατι αλλιως θα γραφεις κι εσυ "(επιτέλους!!)" στην περιοχη, οπως ο Ενερτζι που ερεψε. :p

Ψοφιμια εχωμε καταντησει τα Ελληνοπουλα 'κει περα! :cry:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουνε dining halls για uni students γενικά στο uk?:cry: παρέχονται τετοιες υπηρεσίες σίτισης (με το αζημίωτο φυσικά) ή θα πεινάσω;:O

 

ρεστοραν της προκοπης aka nando's, frankys and bennys, chiquitos κ.α :D

 

Γιαμ γιαμ!! :food:

 

Αν ακολουθήσεις το δρόμο τούτο τον "ενεργειακό", μη φας ποτε meatballs σ' αυτά τα εστιατόρια, μη βρίσεις το μάγειρα ψιθυριστά, μη δεις ποτε τη σειρά Σοπρανος... :X

 

Πες μας που θα πατήσεις το πόδι σου, να σε βοηθήσουμε να αποφύγεις το φις+τσιπς αλλα και... την Κόζα Νόστρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο επιβλέπων καθηγητής μου, μου συνέστησε να κάνω αίτηση και στο πανεπιστήμιο του Reading για το πρόγραμμα που ενδιαφέρομαι. Τι ακούγεται για το συγκεκριμένο πανεπιστήμιο;
Link to comment
Share on other sites

sheffield θα παει κανενας του χρονου;

εγω παντως εκει θα ειμαι :)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο επιβλέπων καθηγητής μου, μου συνέστησε να κάνω αίτηση και στο πανεπιστήμιο του Reading για το πρόγραμμα που ενδιαφέρομαι. Τι ακούγεται για το συγκεκριμένο πανεπιστήμιο;

 

Γνωρίζει κανείς πληροφορίες για το συγκεκριμενο πανεπιστήμιο;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πληροφορίες για το συγκεκριμενο πανεπιστήμιο;

 

Για να μην πάρεις απάντηση, σημαίνει δεν γνωρίζει κανείς από αυτούς που έχουν διαβάσει το μήνυμα. Με το να το παραθέτεις ξανά, δίχως να έχει περάσει ούτε καν μία μέρα, δεν κερδίζεις τίποτα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πάρεις απάντηση, σημαίνει δεν γνωρίζει κανείς από αυτούς που έχουν διαβάσει το μήνυμα. Με το να το παραθέτεις ξανά, δίχως να έχει περάσει ούτε καν μία μέρα, δεν κερδίζεις τίποτα.

 

Καλο ειναι το Reading, αλλα σε τι αντικειμενο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να στείλω στο Bath για Msc in Management και ζητάνε 25 λίρες για να εξετάσουν τα σχετικά έγγραφα που θα στείλω.Γνωρίζει κανένας την διαδικασία για την πληρωμή απ την στιγμή που δεν δίνουν τραπεζικό λογαριασμό?Μπορείτε να το δείτε εδώ http://www.bath.ac.uk/management/msc_management/how_to_apply.php.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να στείλω στο Bath για Msc in Management και ζητάνε 25 λίρες για να εξετάσουν τα σχετικά έγγραφα που θα στείλω.Γνωρίζει κανένας την διαδικασία για την πληρωμή απ την στιγμή που δεν δίνουν τραπεζικό λογαριασμό?Μπορείτε να το δείτε εδώ http://www.bath.ac.uk/management/msc_management/how_to_apply.php.

 

έκανα κι εγώ το αντίστοιχο για Nottingham.. βασικά μόλις τελειώνεις το online application θα σου βγει μια νέα φόρμα όπου βάζεις τα στοιχεία της χρεωστικής/πιστωτικής σου κάρτας .. (όπως κάνεις και σε αντίστοιχες περιπτώσεις αγορών μέσω internet).

Βέβαια.. δεν ξέρω με την κάρτα αν θα'χεις θέμα (αν θα δεχτεί ελληνική χρεωστική, κτλ ) γιατί εγώ είχα βάλει την αγγλική Debit που έχω .. οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό ..

μπορεί σαν τρόπος λειτουργίας να φαίνεται "κάπως" (το να πληρώνεις δλδ για να δουν την αίτηση σου) αλλά είναι πολύ περισσότερο αποτελεσματικός από κάποια άλλα πανεπιστήμια που σε έχουν 1 (και παραπάνω) μήνες στο περίμενε ... για να σου δώσουν μια απάντηση ..

εμένα το Nottingham σε 4 μέρες είχε κιόλας επικοινωνήσει μαζί μου και μετά από 2 μέρες (καθημερινής επικοινωνίας .. σχετικά με τα χαρτιά μου) μου πρόσφερε και unconditional offer..

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

προς nottingham μεριά :D

 

έκανα κι εγώ το αντίστοιχο για Nottingham..

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

 

Είδες, στη βρήκα εγώ τη λύση!

6 Ιουνίου την πακετάρω και στη στέλνω απευθείας! Μαγείρισσα από τις λίγες http://www.laymark.com/i/m/m153.gif

 

 

Άμα φας δεν ξανατρώς

http://www.laymark.com/i/m/m187.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδες, στη βρήκα εγώ τη λύση!

6 Ιουνίου την πακετάρω και στη στέλνω απευθείας! Μαγείρισσα από τις λίγες http://www.laymark.com/i/m/m153.gif

 

 

Άμα φας δεν ξανατρώς

http://www.laymark.com/i/m/m187.gif

 

Σα δε ντρέπεσαι λέω εγώ.. είπα ότι με δέχτηκαν ... αλλά δεν είπα κι ότι θα πάω 100% Nottingham.. όσο και να με ψάξεις στις 6 Ιουνίου αγάπη δεν θα με βρεις ...σε αγγλικό έδαφος. Κάτσε πήξε εσύ στο Aber κι εγώ θα αρχίσω τα μπανάκια μου.. από τις 23!!

υ.γ. αν έχεις βίτσιο με το "πακετάρισμα" γενικώς.. πέρνα καμιά βόλτα από παραλία να δώσεις κανά χεράκι..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

 

Κατα πάσα πιθανότητα θα είμαι στο Λονδίνο το Σεπτέμβρη για MSc in Computer Science στο Imperial College.

 

1) Ξέρει κανείς να μου πει κάτι για το συγκεκριμένο πρόγραμμα; Πώς είναι τα πράματα;

2) Ποιές περιοχές στο Λονδίνο θα συνιστούσατε για διαμονή. Ψάχνω σπίτι με ένα ή δύο

υπνοδωμάτια. Ποιές περιοχές θα ήταν καλό να αποφύγω; Αξίζει να πληρώσεις το πιο

ακριβό ενοίκιο για το κέντρο ή είναι καλύτερα να μένεις αρκετά έξω;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

 

Κατα πάσα πιθανότητα θα είμαι στο Λονδίνο το Σεπτέμβρη για MSc in Computer Science στο Imperial College.

 

1) Ξέρει κανείς να μου πει κάτι για το συγκεκριμένο πρόγραμμα; Πώς είναι τα πράματα;

2) Ποιές περιοχές στο Λονδίνο θα συνιστούσατε για διαμονή. Ψάχνω σπίτι με ένα ή δύο

υπνοδωμάτια. Ποιές περιοχές θα ήταν καλό να αποφύγω; Αξίζει να πληρώσεις το πιο

ακριβό ενοίκιο για το κέντρο ή είναι καλύτερα να μένεις αρκετά έξω;

 

 

1. Imperial College πολυ καλη επιλογη για ευρεση εργασιας μετεπειτα..στο Λονδινο(αν ενδιαφερεσαι)

2. Με ενα υπνοδωματιο στο κεντρο θα σου κοστισει γυρω στα 1500 λιρες (τουλαχιστον) το μηνα, 1η ζωνη... Με 2 υπνοδωματια γυρω στις 800 λιρες το μηνα(εκαστος). Εξαρταται απο το budget σου.. μεχρι ποσα διαθετεις να δωσεις...? θα σου προτεινα διαμερισμα με 2 υπνοδωματια 2η/3η ζωνη , και θα σου βγει γυρω στις 600λιρες...(αλλα να ξερεις οτι ολα παιζουν , εξαρταται την περιοχη/οδο)

 

www.spareroom.co.uk για να παρεις μια ιδεα τι τιμες παιζουν...

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...