Jump to content

Σπουδές στο Ηνωμένο Βασίλειο


kolabrou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Παιδιά χρειάζομαι τη φώτισή σας.... Μου έχουν κάνει πρόταση για διδακτωρικό με υποτροφία (σε social sciences-Psychology) από το University of west of scotland αλλά έχω πολλές δεύτερες σκέψεις κυρίως γιατί είναι πολύ καινούριο (δημιουργήθηκε από merging δύο μικρότερων ινστιτούτων πριν 2 χρόνια) αλλά το deal είναι πολύ καλό & το όλο project επίσης.. Ok το βασικό πτυχίο μου το έχω από ελληνικό δημόσιο πανεπιστήμιο & το μεταπτυχιακό από αγγλικό (Nottingham) αλλά δεν ξέρω τώρα αν κάνω μια τέτοια επιλογή είναι οτι καλύτερο..

 

Εχω προτάσεις & από άλλα "από τα παλιά & καλά" αγγλικά πανεπιστήμια αλλά χωρίς funding και τα πράγματα θα είναι πραγματικά ζόρικα για να τη βγάλω τρία χρόνια. Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο για να τα ζυγίσω?? :worry:

 

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο πανεπιστήμιο.

Αυτό που θα πρέπει να σκεφτείς είναι το γιατί το κάνεις το διδακτορικό.

Που σκέφτεσαι/θα ήθελες να δουλέψεις μετά;

Αναγνωρίζεται ο τίτλος από το ΔΟΑΤΑΠ;

Ίσως να είναι καλύτερα να πάς σε κάποιο πανεπιστήμιο γνωστό και αναγνωρισμένο απο το Ελληνικό κράτος και την Ακαδημαικη κοινότητα.

Τα λεφτά δεν είναι το παν.

Κοίτα και λιγο πιο μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Ευχαριστώ για το παραπάνω comment.Έχω διάφορες offers για διδακτορικό αλλά τελικά είμαι πιο κοντά στο να επιλέξω το διδακτορικό πρόγραμμα του Management του Southampton University (όπου υπάρχει μία καλή ομάδα όργανωτικών ψυχολόγων).

 

Βασικά με καλύπτει απόλυτα το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από σας έχει περάσει από το συγκεκριμένο department & αν μπορεί να κάνει κάποιο σχετικό σχόλιο (π.χ. για τη λειτουργία του πανεπιστημίου ή κάποια θετικά ή αρνητικά στοιχεία, όπως του/της φάνηκαν τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι 28 χρονών και φέτος αποφοίτησα από τη σχολή μου (Τμήμα Μουσικών Σπουδών Θεσσαλονίκης) με βαθμό πτυχίου 8,5. Ενδιαφέρομαι για ένα μεταπτυχιακό στη μουσικολογία, στο Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου.

- Τι πιθανότητες έχω να με δεχτούν, λόγω της ηλικίας μου;

- Πόσα είναι τα δίδακτρα;

- Πού μπορώ να ψάξω για υποτροφίες;

- Πώς θα κάνω αίτηση για εστία και μέχρι πότε είναι οι αιτήσεις;

- Τι πιθανότητες έχω για να βρω δουλειά εκεί και πού πρέπει να ψάξω;

- Πώς γίνεται η αντιστοίχιση του βαθμού πτυχίου για το αγγλικό σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ανεβαινει κανεις αλλος Αγγλια για μαστερ φετος?Εγω παω στο Durham Business School..Msc Accounting and Finance..Ποια η γνωμη σας για το πανεπιστημιο και την πολη γενικοτερα?

Το μυαλο μου εχω χασει

μια ζωη μαζι σου εχω περασει

εχω αρρωστησει και δεν ειμαι καλα

σαν εσενα μαστουρα καμια...

8/2/81

Link to comment
Share on other sites

kala ekanes! den to xo xanakousei afto to panepistimio kai oute kan xero pou vrisketai. poia einai i kontinoteri poli? sto southampton itan i xaderfi mou kai tis arese

vrikes ki ekei ypotrofia? xereis poia einai i diadikasia?

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 28 χρονών και φέτος αποφοίτησα από τη σχολή μου (Τμήμα Μουσικών Σπουδών Θεσσαλονίκης) με βαθμό πτυχίου 8,5. Ενδιαφέρομαι για ένα μεταπτυχιακό στη μουσικολογία, στο Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου.

- Τι πιθανότητες έχω να με δεχτούν, λόγω της ηλικίας μου;

- Πόσα είναι τα δίδακτρα;

- Πού μπορώ να ψάξω για υποτροφίες;

- Πώς θα κάνω αίτηση για εστία και μέχρι πότε είναι οι αιτήσεις;

- Τι πιθανότητες έχω για να βρω δουλειά εκεί και πού πρέπει να ψάξω;

- Πώς γίνεται η αντιστοίχιση του βαθμού πτυχίου για το αγγλικό σύστημα;

zidane3,

 

1ον δεν υπαρχει οριο ηλικιας στις σπουδες,

2ον δες στη σελιδα του πανεπιστημιου.θα το αναφερει οπωσδηποτε, ειδαλλως επικοινωνησε με την γραμματεια και ρωτα τους.

3ον υποτροφιες ελληνικες κυριως στο ΙΚΥ, αλλα δινουν και τα πανεπιστημια του εξωτερικου...πρεπει να ρωτησεις το graduate admissions department

4ον δουλεια, την συγκεκριμενη περιοδο λιγο δυσκολο λογω παγκοσμιων οικονομικων συνθηκων. 3 παιδια που σπουδασαμε μαζι την ιδια χρονια στο πανεπιστημιο του Υορκ και εκεινοι κανανε music technology, ο ενας κανει διδακτορικο σε πληροφοριακα συστηματα, ο αλλος δουλευει σαν test analyst SEGA(LONDON) και ο τριτος τεχνικος ηλεκτρονικων κονσολων στο Γιορκ...ειναι λιγο mix κατασταση...

5ον Η αντιστοιχιση βαθμολογιας εξαρταται καθαρα απο το εκαστοτε πανεπιστημιο..αν κοιταξεις και σε προηγουμενα φορουμ, ενα 7.0 με 7.5 θεωρειται ως 2:1 που ειναι και το minimum requirement για βαθμολογια..

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

zidane3,

 

1ον δεν υπαρχει οριο ηλικιας στις σπουδες,

2ον δες στη σελιδα του πανεπιστημιου.θα το αναφερει οπωσδηποτε, ειδαλλως επικοινωνησε με την γραμματεια και ρωτα τους.

3ον υποτροφιες ελληνικες κυριως στο ΙΚΥ, αλλα δινουν και τα πανεπιστημια του εξωτερικου...πρεπει να ρωτησεις το graduate admissions department

4ον δουλεια, την συγκεκριμενη περιοδο λιγο δυσκολο λογω παγκοσμιων οικονομικων συνθηκων. 3 παιδια που σπουδασαμε μαζι την ιδια χρονια στο πανεπιστημιο του Υορκ και εκεινοι κανανε music technology, ο ενας κανει διδακτορικο σε πληροφοριακα συστηματα, ο αλλος δουλευει σαν test analyst SEGA(LONDON) και ο τριτος τεχνικος ηλεκτρονικων κονσολων στο Γιορκ...ειναι λιγο mix κατασταση...

5ον Η αντιστοιχιση βαθμολογιας εξαρταται καθαρα απο το εκαστοτε πανεπιστημιο..αν κοιταξεις και σε προηγουμενα φορουμ, ενα 7.0 με 7.5 θεωρειται ως 2:1 που ειναι και το minimum requirement για βαθμολογια..

 

ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.8.5 βαθμο πτυχιου εχω.για υποτροφιες περασε η περιοδος των αιτησεων.σημερα εστειλα την αιτηση για το πανεπιστημιο οποτε περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Σεπτέμβρη Liverpool .. MSc Computer Science .. κανείς άλλος;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν υφίσταται διαφορά μεταξύ των προγραμμάτων MSc κι MSc(Eng) κι αν ναι ποια είναι αυτή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Σεπτέμβρη Liverpool .. MSc Computer Science .. κανείς άλλος;;

 

 

ποια σχολη τελειωσες και με τι βαθμο σε δεχτηκαν αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

ποια σχολη τελειωσες και με τι βαθμο σε δεχτηκαν αν επιτρεπεται?

 

Έχω BSc στην Κοινωνιολογία με 2:1 (αντιστοχία εξωτερικού, 7.18 ελληνικό) έχω σχετική εργασιακή εμπειρία περίπου 4 χρόνια σε δίκτυα, βάσεις, κτλ και ένα χρόνο σε undergraduate BSc της Αγγλίας σε Computer Science.

Το Liverpool όπως και πολλά άλλα unis, παρέχει 2 MSc in Computer Science, το ένα είναι Advanced το δεύτερο είναι σκέτο Computer Science. Δεν στόχευα εξ' αρχής σε advanced παρά το γεγονός ότι με λίγη καλή θέληση θα μπορούσαν να με πάρουν .. ήθελα το απλό .. όπου και με πήρανε ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω BSc στην Κοινωνιολογία με 2:1 (αντιστοχία εξωτερικού, 7.18 ελληνικό) έχω σχετική εργασιακή εμπειρία περίπου 4 χρόνια σε δίκτυα, βάσεις, κτλ και ένα χρόνο σε undergraduate BSc της Αγγλίας σε Computer Science.

Το Liverpool όπως και πολλά άλλα unis, παρέχει 2 MSc in Computer Science, το ένα είναι Advanced το δεύτερο είναι σκέτο Computer Science. Δεν στόχευα εξ' αρχής σε advanced παρά το γεγονός ότι με λίγη καλή θέληση θα μπορούσαν να με πάρουν .. ήθελα το απλό .. όπου και με πήρανε ...

 

 

χεχε καλη μαγκια...απο κοινωνιολογια σε πληροφορικη!:p

 

το 2:1 ειναι απο 7 και πανω? ενας με πτυχιο 7 και χωρις εργασιακη εμπειρια(τουλαχιστον οχι στην πληροφορικη) πιστευεις εχει ελπιδες?

 

εκανες και σε αλλα πανεπιστημια αιτησεις?

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, γιατί κ η 'ειδίκευση' μου στην κοινωνιολογία .. δεν ήταν καθόλου θεωρητική .. οπότε .. αφού μπορούν κ συνδυάζονται οι 2 επιστήμες .. γιατί να μην το κάνω;;

7.18 έχω εγώ.. όπου ρώτησα μου είπανε είναι 2:1 .. γιατί δεν το δοκιμάζεις να κάνεις αίτηση;; Δεν έχεις να χάσεις τπτ .. τζάμπα είναι...!!! Λογικά θα'χεις ελπίδες .. πόσο μάλλον αν είναι σχετικό με computer science το πτυχίο σου για να μπεις και σε advanced. Άμα έχεις και κάποιο καλό πτυχίο αγγλικών ..

Έκανα σε πολλά .. εκτός από το Edinburgh που με απέρριψε (advanced comp sci, E-learning) όλα τα άλλα με δέχτηκαν. Βέβαια κανένα από τα άλλα δεν ήταν comp sci , ήταν relative subjects, ή I.T.κτλ .. Leeds, Sussex, Nottingham, 4 MSc & 1 MA.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, γιατί κ η 'ειδίκευση' μου στην κοινωνιολογία .. δεν ήταν καθόλου θεωρητική .. οπότε .. αφού μπορούν κ συνδυάζονται οι 2 επιστήμες .. γιατί να μην το κάνω;;

7.18 έχω εγώ.. όπου ρώτησα μου είπανε είναι 2:1 .. γιατί δεν το δοκιμάζεις να κάνεις αίτηση;; Δεν έχεις να χάσεις τπτ .. τζάμπα είναι...!!! Λογικά θα'χεις ελπίδες .. πόσο μάλλον αν είναι σχετικό με computer science το πτυχίο σου για να μπεις και σε advanced. Άμα έχεις και κάποιο καλό πτυχίο αγγλικών ..

Έκανα σε πολλά .. εκτός από το Edinburgh που με απέρριψε (advanced comp sci, E-learning) όλα τα άλλα με δέχτηκαν. Βέβαια κανένα από τα άλλα δεν ήταν comp sci , ήταν relative subjects, ή I.T.κτλ .. Leeds, Sussex, Nottingham, 4 MSc & 1 MA.

 

 

βασικα εχω 7-8 μαθηματα ακομη (αναλογα τα αποτελεσματα της εξεταστικης) πληροφορικη ειμαι, εχω πρωτο πτυχιο ασχετο και δουλευω σε ασχετο αντικειμενο.....

 

ενω δεν ηταν στα αρχικα μου πλανα με επιασε τρελα τελικα για μεταπτυχιακο(και εννοειται οχι για ελλαδα)...

 

βαθμο υπολογιζω 7-7.5 στην χειροτερη....το θεμα ειναι το ασχετο πρωτο πτυχιο και η εργασια θα μετρησουν τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω 7-8 μαθηματα ακομη (αναλογα τα αποτελεσματα της εξεταστικης) πληροφορικη ειμαι, εχω πρωτο πτυχιο ασχετο και δουλευω σε ασχετο αντικειμενο.....

 

ενω δεν ηταν στα αρχικα μου πλανα με επιασε τρελα τελικα για μεταπτυχιακο(και εννοειται οχι για ελλαδα)...

 

βαθμο υπολογιζω 7-7.5 στην χειροτερη....το θεμα ειναι το ασχετο πρωτο πτυχιο και η εργασια θα μετρησουν τιποτα?

 

δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά για τίποτα.. αλλά φαντάζομαι πως ναι .. δεν είναι το ίδιο το σύστημα .. με την Ελλάδα.. κι αφού το αποφάσισες και ψήθηκες τρελά.. δεν έχεις κάτι να χάσεις με το να κάνεις την αίτηση. Να προσέξεις να τονίσεις στο personal statement τους λόγους για τους οποίους σε ενδιαφέρει τόσο πολύ το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό .. και μερικά πράγματα για το παρελθόν σου, επαγγελματικό, εκπαιδευτικό, κτλ .. μετράει πολύ ακόμα κι αυτό να ξέρεις... πρέπει να τους πείσεις ... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα δέχθηκα conditional offer από το Leeds University για μεταπτυχιακό πρόγραμμα πάνω σε ανανεώσιμες πηγές ενέργειας. Τι ξέρουμε, γενικά για το συγκεκρμένο πανεπιστήμιο; Στην τελευταία κατάταξη της RAE, πάντως, ήταν πρώτο βάση του reasearch πάνω σε electronic and electrical engineering. Αυτό που με προβληματίζει και το ρώτησα και χθες είναι πως το πρόγραμμα είναι MSc(Eng). Ποια είναι η ακριβής διαφορά από το MSC;
Link to comment
Share on other sites

Msc(Eng) δεν γνωρίζω να υπάρχει. MSc είναι Master of Science και διαρκεί 1 έτος (το κλασικό) και υπάρχει και το MEng (Master in Engineering), το οποίο είναι πρωτο πτυχίο και master μαζί και διαρκεί 4 έτη.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα δέχθηκα conditional offer από το Leeds University για μεταπτυχιακό πρόγραμμα πάνω σε ανανεώσιμες πηγές ενέργειας. Τι ξέρουμε, γενικά για το συγκεκρμένο πανεπιστήμιο; Στην τελευταία κατάταξη της RAE, πάντως, ήταν πρώτο βάση του reasearch πάνω σε electronic and electrical engineering. Αυτό που με προβληματίζει και το ρώτησα και χθες είναι πως το πρόγραμμα είναι MSc(Eng). Ποια είναι η ακριβής διαφορά από το MSC;

 

εγώ φαντάζομαι πως είναι καθαρά θέματα διατύπωσης .. και πως το (Eng) έχει να κάνει με το dept στο οποίο ανήκει το συγκεκριμένο master .. Φαντάζομαι πάντως πως στο pg enquiries θα μπορούσες να ρωτήσεις κάτι τέτοιο .. εκτός κι αν κάποιος από εδώ ξέρει να δώσει μια πιο αξιόπιστη απάντηση..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα δέχθηκα conditional offer από το Leeds University για μεταπτυχιακό πρόγραμμα πάνω σε ανανεώσιμες πηγές ενέργειας. Τι ξέρουμε, γενικά για το συγκεκρμένο πανεπιστήμιο; Στην τελευταία κατάταξη της RAE, πάντως, ήταν πρώτο βάση του reasearch πάνω σε electronic and electrical engineering. Αυτό που με προβληματίζει και το ρώτησα και χθες είναι πως το πρόγραμμα είναι MSc(Eng). Ποια είναι η ακριβής διαφορά από το MSC;

Msc(Eng) δεν γνωρίζω να υπάρχει. MSc είναι Master of Science και διαρκεί 1 έτος (το κλασικό) και υπάρχει και το MEng (Master in Engineering), το οποίο είναι πρωτο πτυχίο και master μαζί και διαρκεί 4 έτη.

εγώ φαντάζομαι πως είναι καθαρά θέματα διατύπωσης .. και πως το (Eng) έχει να κάνει με το dept στο οποίο ανήκει το συγκεκριμένο master .. Φαντάζομαι πάντως πως στο pg enquiries θα μπορούσες να ρωτήσεις κάτι τέτοιο .. εκτός κι αν κάποιος από εδώ ξέρει να δώσει μια πιο αξιόπιστη απάντηση..

 

MSc (eng) ειναι ολα τα engineering μεταπτυχιακα! MEng παιρνεις οταν το degree ειναι 4ετες πανω στο engineering δηλαδη και τα 3 χρονια του πρωτου πτυχιου (χωρις το project του 3ου χρονου που κανουν οι BEng) + τον master χρονο.

Το Leeds ειναι πολυ καλο απ' ολες τις αποψεις. Να πας!

 


  • Και btw, eαν καποιος σκοπευει η εχει στο μυαλο του να παει στο Loughborough και χρειαζεται πληροφοριες για οτιδηποτε, ας μου στειλει ενα μηνυμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πρίν λίγο καιρό σας ρώτησα να δώσω ielts η toefl.Παρ ότι μου είπατε toefl εγώ πήγα ielts λόγω ενός φροντιστηριά στην γειτονιά.Έφυγα απο το φροντιστήριο και διάβασα μόνος μου και εδωσα προχτές.Γενικά στο listening τα πήγα πολύ καλά.Αντιθέτως στο reading τα πήγα μέτρια όπως και στο writing.Ελπίζω να πάρω το 6,5 που χρειάζομαι...

Έχω κάνει αίτηση σε imperial και edinburgh.Στο imperial εδώ και ένα μήνα στο edinburgh σήμερα.Γενικά με 6 στο ielts θα με απορρίψουν??

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω απάντηση από αυτά τα 2 ιδρύματα που αναφέρεις. Το πιθανότερο είναι να σου ζητήσουν να ξαναδώσεις το test ή να παρακολουθήσεις κάποια summer courses πάνω στα Αγγλικά, που προσφέρουν τα ίδια τα πανεπιστήμια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα δέχθηκα conditional offer από το Leeds University για μεταπτυχιακό πρόγραμμα πάνω σε ανανεώσιμες πηγές ενέργειας. Τι ξέρουμε, γενικά για το συγκεκρμένο πανεπιστήμιο; Στην τελευταία κατάταξη της RAE, πάντως, ήταν πρώτο βάση του reasearch πάνω σε electronic and electrical engineering. Αυτό που με προβληματίζει και το ρώτησα και χθες είναι πως το πρόγραμμα είναι MSc(Eng). Ποια είναι η ακριβής διαφορά από το MSC;

 

Msc(Eng) δεν γνωρίζω να υπάρχει. MSc είναι Master of Science και διαρκεί 1 έτος (το κλασικό) και υπάρχει και το MEng (Master in Engineering), το οποίο είναι πρωτο πτυχίο και master μαζί και διαρκεί 4 έτη.

 

MSc (eng) ειναι ολα τα engineering μεταπτυχιακα! MEng παιρνεις οταν το degree ειναι 4ετες πανω στο engineering δηλαδη και τα 3 χρονια του πρωτου πτυχιου (χωρις το project του 3ου χρονου που κανουν οι BEng) + τον master χρονο.

Το Leeds ειναι πολυ καλο απ' ολες τις αποψεις. Να πας!

 

Τα παιδια καλα τα ειπαν. Το course που αναφερεσαι ειναι 4 ετη (3+1).

(Undergraduate Degree Courses - MEng Energy and Environmental Engineering)

 

Δεν υπαρχει σκετο μεταπτυχιακο με αυτό τον τίτλο ή τουλαχιστον δεν το διαφημιζουν (κουφό, ε; ) :ninja:

Που σημαινει οτι κατα 99,9% δεχτηκες οφερ για αυτο, εκτος κι αν σου ειπαν οτι θα σε βαλουν στο χρονο του μαστερ επειδη εχεις μπατσελορ. Σιγουρεψε το ομως μη μεινεις προ εκπληξεως!

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια καλα τα ειπαν. Το course που αναφερεσαι ειναι 4 ετη (3+1).

(Undergraduate Degree Courses - MEng Energy and Environmental Engineering)

 

Δεν υπαρχει σκετο μεταπτυχιακο με αυτό τον τίτλο ή τουλαχιστον δεν το διαφημιζουν (κουφό, ε; ) :ninja:

Που σημαινει οτι κατα 99,9% δεχτηκες οφερ για αυτο, εκτος κι αν σου ειπαν οτι θα σε βαλουν στο χρονο του μαστερ επειδη εχεις μπατσελορ. Σιγουρεψε το ομως μη μεινεις προ εκπληξεως!

 

Κάνεις λάθος, έπεσες στην περίπτωση του 0,1% :lol:. Το taught course που δέχθηκα offer είναι το (MSc (Eng) Electrical Engineering and Renewable Energy Systems).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, δέχθηκα conditional offers από University of Edinburgh κι από Imperial College. Όπως καταλαβαίνετε η λύση του Leeds, μάλλον, περνά σε 2η μοίρα. Μεταξύ των 2 ποιο θα επιλέγατε και γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...