Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτο το συστημα στο βιλατζ σου δινουν μπλε-κοκκινα γυαλια για να δεις; :confused:

 

Σου δίνουν αυτά όπως τα βλέπεις (και τα κρατάς)

http://i223.photobucket.com/albums/dd260/chess_lab_man/chess1/REALDglasses-550x349.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ερωτησις:

Το 3D υπαρχει σε ολες τις Village αιθουσες ή μονο σε συγκεκριμενα;(μαλλον..:shifty:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις:

Το 3D υπαρχει σε ολες τις Village αιθουσες ή μονο σε συγκεκριμενα;(μαλλον..:shifty:)

Σε συγκεκριμένες του Ρέντη, του The Mall και του Cosmos.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που φοραει γυαλια μυωπιας μπορει να δει την ταινια 3D?

 

Χαζη ισως ερωτηση αλλα δεν εχω εμπειρια επ αυτου!

 

Ευχαριστω,

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που φοραει γυαλια μυωπιας μπορει να δει την ταινια 3D?

 

Χαζη ισως ερωτηση αλλα δεν εχω εμπειρια επ αυτου!

 

Ευχαριστω,

 

 

Φαντάζομαι ότι θα μπορείς να το φοράς πάνω από τα δικά σου... Πάντως μία απάντηση θα την ήθελα κι εγώ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

το no reservations τι λεει παιδια?

 

Λέει 7,17/10 (ικανοποιητική ταινιούλα). :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια προταση για κωμωδιες του στυλ, γαμομπελαδες-παρθενος ετων 40-american pie, και αυτες που παιζει ο ben stiler,ξερετε χαζοαμερικανικες.. ?? αν ξερετε καποιο site σαν το imdb αλλα στα ελληνικα,θα με βοηθουσε για διαφορες αναζητησεις στο μελλον.. :)
Link to comment
Share on other sites

Το παρθένος ετών 40 μοιάζει αρκετά με το Knocked Up.

Για την ακρίβεια το δεύτερο είναι καλύτερο από το πρώτο κατά την άποψή μου, αλλά αν σου άρεσε το 40 Years Old Virgin θα σου αρέσει πολύ και το Knocked Up.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνουν αυτά όπως τα βλέπεις (και τα κρατάς)

 

Το εψαξα λιγο αλλα δεν καταφερα να βρω απαντηση.

Το πιθανοτερο ειναι να μπορω να δω 3D αφου απ'οτι φαινεται τα γυαλια εχουν ιδιους φακους αλλα πρεπει να παω για διαπιστωση...ακομη και να μην μπορεσω να δω το 3D θα κρατησω τα γυαλια για σουβενιρ.

 

Αντε γιατι τοσα χρονια με το μπλε-κοκκινο ενιωθα σα βλακας που εβλεπα μπλε-κοκκινο και οι αλλοι λεγανε Ουαου. :p

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις:

Το 3D υπαρχει σε ολες τις Village αιθουσες ή μονο σε συγκεκριμενα;(μαλλον..:shifty:)

 

Οπως τα λεει ο Χουρχου.

 

Διαβασα καπου και για μια τεχνολογια της Dolby που μπορει να εφαρμοστει σε οποιαδηποτε αιθουσα αλλα το Real D χρησιμοποιει οθονη αλουμινιου και ενα σωρο εξοπλισμο οποτε θελει και ειδικη αιθουσα. :)

Link to comment
Share on other sites

το no reservations τι λεει παιδια?

 

Μονο το τρεϊλερ εχω δει αλλα απο εκει και μονο σχηματισα καλη εντυπωση! Αν δινει και 7,17 ο Βεκω τοτε εχεις χρυση εγγυηση! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Shoot'em'up: Κλασική ταινία που τους "δέρνω όλους" χωρίς γρατζουνιά. Δεν μου άρεσε..μου θύμησε λίγο Steaven Siegal..με 1 κίνηση "καθαρίζω" 10 και δεν μ'ακουμπάει κανείς. Ούτε Terminator να είναι ο πρωταγωνιστής.

 

Δεν καταλαβαίνω που κολλάει ο Siegal,η ταινία θυμίζει περισσότερο Sin City με John Woo και στόχος της είναι η υπερβολή.Επίσης δεν καταλαβαίνω κάτι τύπους σαν και αυτόν που κάνει κριτική στο Πρώτο Θέμα που παρουσιάσε όλες τις ταινίες την περασμένη εβδομάδα και είπε ότι δεν κάνει κριτική αλλά αυτή την έθαψε..Στα συν η σκηνοθεσία,ο Όουεν,το χιούμορ,ο Τζιαμάτι,στα πλην το ασθενικό σενάριο(who gives a **** σε τέτοια ταινία),η επανάληψη κάποιων σκηνών στα πιστολίδια και κάτι φθηνά,γελοία αλλά άκρως απολαυστικά τρικ.7,5/10 από εμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που κολλάει ο Siegal,η ταινία θυμίζει περισσότερο Sin City με John Woo και στόχος της είναι η υπερβολή.Επίσης δεν καταλαβαίνω κάτι τύπους σαν και αυτόν που κάνει κριτική στο Πρώτο Θέμα που παρουσιάσε όλες τις ταινίες την περασμένη εβδομάδα και είπε ότι δεν κάνει κριτική αλλά αυτή την έθαψε..Στα συν η σκηνοθεσία,ο Όουεν,το χιούμορ,ο Τζιαμάτι,στα πλην το ασθενικό σενάριο(who gives a **** σε τέτοια ταινία),η επανάληψη κάποιων σκηνών στα πιστολίδια και κάτι φθηνά,γελοία αλλά άκρως απολαυστικά τρικ.7,5/10 από εμένα.

 

Εμένα αυτό μου ήρθε στο μυαλό, αυτό είπα.;) Siegal μου θύμησε.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το Superbad,το οποιο δικαιωνει κατα το ημισυ τον τιτλο του..bad!!

Ειχα ακουσει διαφορα (καλα κυριως),αλλα ξενερωσα..την περιμενα καλυτερη.

5/10 απο μενα

 

ΥΓ:Προτεινετε μου αλλες τετοιες ταινιες,οπως Eurotrip,Accepted κτλ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το Superbad,το οποιο δικαιωνει κατα το ημισυ τον τιτλο του..bad!!

Ειχα ακουσει διαφορα (καλα κυριως),αλλα ξενερωσα..την περιμενα καλυτερη.

5/10 απο μενα

 

ΥΓ:Προτεινετε μου αλλες τετοιες ταινιες,οπως Eurotrip,Accepted κτλ..

 

Γι' αυτό που είναι δεν είναι κακό το Superbad.

 

Έχεις δει το Harold & Kumar Go to White Castle? Απίστευτος χαβαλές.

Βγαίνει και η συνέχεια του χρόνου: "Harold & Kumar escape from Guantanamo Bay" :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ειδα το "the tomb"

 

μεγαλη πατατα,κριμα τα 80' που χαλασα ετσι.

 

περναγε η ωρα,με το ζορι κρατιομουν και δεν κοιμηθηκα,λεω κατι θα εχει ενδιαφερον μετα δεν μπορει. ε καλυτερα να κοιμομουν τελικα!

 

το κατεβασα με καποιες αλλες,(thr3e, act of death,dead silence, return th the house on haunted hill) ελπιζω να μην ειναι καμια απο αυτες το ιδιο :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Είδα την Τετάρτη το Lions for Lambs

 

Πρόκειται για μια καλή ταινία με καλές ερμηνείες,από όλους.Η ταινία δεν έχει ιδιαίτερη δράση,αλλά παρόλα αυτά η πλοκή της και το concept της σε καθηλώνει σχετικα εύκολα.

Η ταινία περνάει μηνύματα και τελείωνε σε ένα ξεκάρφωτο σημείο έτσι ώστε να σε προβληματίσει.

 

Αν θέλετε να χαλαρώσετε μην πάτε να δείτε την ταινία.

 

8/10 από εμένα.Με χαρά μου θα την ξαναδώ

 

Την είδα και γω σήμερα. Μπορώ να πω ότι με εξέπληξε αρκετά ευχάριστα και τη βρήκα πολύ έξυπνα δοσμένη. Είναι μια ταινία διαλόγων που θέλει να σε κάνει να δεις λίγο παραπέρα. Γι αυτό και τελειώνει εκεί που τελειώνει. Απογοητεύτηκα όταν είδα το 6.2 στο imdb. Σίγουρα είναι για πάνω από 7. Εγώ θα της έδινα άνετα 7.5

 

Στα πολύ θετικά: Πολύ θετική εντύπωση μου άφησε το ότι στο σινεμά δεν άναψαν τα φώτα μόλις τέλειωσε η ταινία για να δει ο κόσμος τους τίτλους τέλους οι οποίοι είχαν κάποια έξυπνα images. Πολύ καλό και το ότι ο κόσμος δε σηκώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δει το Elizabeth: The Golden Age?

 

Αν και δε μου αρέσουν τα δράματα εποχής, το trailer του συγκεκριμένου κάτι μου έκανε.

 

Ξέρουμε τίποτα;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ασχολούμαι και πολύ !!!! Εχει κανένας να μου προτείνει καμία ταινία με δράση να δω αυτές τις μέρες? :):)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ασχολούμαι και πολύ !!!! Εχει κανένας να μου προτείνει καμία ταινία με δράση να δω αυτές τις μέρες? :):)

 

το hitman το έχεις δεί;

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...