Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα παιχνίδια είναι τα πρώτα που φεύγουν άμεσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης αφαιρεσα ολες τις άδειες απο τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιω και δεν απενεργοποιουνται π.χ xiaomi cloud,συλλογη,mi browser, google app,tv,meet,one,mi video,xiaomi ευρεση συσκευης.Ειδικα η τελευταία τσεκαρε συνέχεια τοποθεσια μου χωρις καν να εχω Xiaomi account).

Τελος εκλεισα ειδοποιησεις,περιορισα τις εφαρμογές αυτες στην μπαταρία(ενεργειες παρασκηνιου),απεγκατεστησα ολες τις ενημερώσεις για καθε μια απο αυτες με αποτελεσμα να εξοικονομησω 1,5gb χωρο,πλεον αυτου που κερδισα απεγκαθιστωντας το αρχικό bloatware.Ετσι βρισκω το πρωι με 100% μπαταρία οπως το αφησα το βράδυ.

Το μονο που προσεχω ειναι να κανω χειροκινητα τα updates μεσω playstore μονο αυτων που χρησιμοποιω.

Screenshot_2024-03-27-17-35-52-310_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2024-03-24-13-43-35-702_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2024 at 12:50 ΠΜ, Sotos86 said:

 Το βασικότερο πρόβλημα που έχω είναι ότι προσπαθώ να εγκαταστήσω μια συγκεκριμένη εφαργμογη του Igo που έχω και δεν με αφήνει. Ούτε μέσω ADB ούτε τίποτα. 

Αν εννοείς το  igo Luna μπορείς να το εγκαταστήσεις απλά για να το κάνεις θα πρέπει να απενεργοποιήσεις από το Google play το play protect. Μόλις κανείς την εγκατάσταση μέσα στο το κινητό το ενεργοποιείς ξανά 

 

Τουλάχιστον έτσι το έκανα εγώ στο X5pro με. Hyper OS

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GPOWER said:

Επισης αφαιρεσα ολες τις άδειες απο τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιω και δεν απενεργοποιουνται π.χ xiaomi cloud,συλλογη,mi browser, google app,tv,meet,one,mi video,xiaomi ευρεση συσκευης.Ειδικα η τελευταία τσεκαρε συνέχεια τοποθεσια μου χωρις καν να εχω Xiaomi account).

Τελος εκλεισα ειδοποιησεις,περιορισα τις εφαρμογές αυτες στην μπαταρία(ενεργειες παρασκηνιου),απεγκατεστησα ολες τις ενημερώσεις για καθε μια απο αυτες με αποτελεσμα να εξοικονομησω 1,5gb χωρο,πλεον αυτου που κερδισα απεγκαθιστωντας το αρχικό bloatware.Ετσι βρισκω το πρωι με 100% μπαταρία οπως το αφησα το βράδυ.

Το μονο που προσεχω ειναι να κανω χειροκινητα τα updates μεσω playstore μονο αυτων που χρησιμοποιω.

Screenshot_2024-03-27-17-35-52-310_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2024-03-24-13-43-35-702_com.miui.securitycenter.jpg

..αν εχειs ορεξη και χρονο καποια στιγμη γραψε μαs ενα αναλυτικο κατεβατο την καθε κινηση που εκανεs...ειναι χρησιμοs οδηγοs για εμαs τουs ναυτιλομενουs....HyperOs = ορεξη για σκαλισμα..αλλα προσεκτικο σκαλισμα μην κανουμε καμια πατατα που δεν διορθωνετε μετα...οποτε ..αν εχειs ορεξη και χρονο καποια στιγμη γραψε μαs ενα αναλυτικο κατεβατο την καθε κινηση που εκανεs...ευχαριστουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! 

Σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται υπάρχει συσκευή ελληνικής αντιπροσωπείας για πώληση σε τιμή λουκούμι. Πληροφορίες εντός ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να περάσει όλες τις εφαρμογές στο νέο τηλέφωνο (ίσως και τις ρυθμίσεις και κωδικούς που έχω ήδη) στο poco; Είμαι με redmi note 10 pro τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Το mi mover. Είναι της εταιρείας και είναι εύκολο. Εγκατάσταση από play store και στα 2 κινητά. Μετά ξεκινάς την εφαρμογή. Στο 1 είναι το παλιό στο άλλο το νέο. Επιλέγεις και τις εφαρμογές που θες να μεταφέρεις. Έτσι γίνεται κλώνος στο νέο κινητό. Υπάρχει περίπτωση να είναι προεγκατεστημένη η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εργαλείο,προφανώς έκανα λάθος που το έδωσα και σπάνια μετανιώνω κάτι που δίνω και πόσο μάλλον ποτέ δεν έκανα δεύτερη αγορά του ίδιου κινητού αλλά το συγκεκριμένο με κέρδισε και το παρήγγειλα ξανά (βέβαια αυτή τη φορά από εξωτερικό για να μην πληρώσω τα ίδια χρήματα με εδώ) και το περιμένω γύρω στις 10 Απριλίου.Όποιος το σκέφτεται για αγορά,άφοβα παιδιά είναι TOP. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Christos_Tz said:

αν εχειs ορεξη και χρονο καποια στιγμη γραψε μαs ενα αναλυτικο κατεβατο την καθε κινηση που εκανεs...ειναι χρησιμοs οδηγοs για εμαs τουs αν εχειs ορεξη και χρονο καποια στιγμη γραψε μαs ενα αναλυτικο κατεβατο την καθε κινηση που εκανεs...ευχαριστουμε..

Τα πιο πολλα τα εχει πει ο φιλος S_Nova,απλα πρόσθεσα 2-3 πραγματακια που εκανα.Το στησιμο του τηλ ειναι προσωπικο μιας και δεν χρησιμοποιουμε ολοι τις ιδιες εφαρμογές.

Το βασικο ειναι να απεγκαθιστας οσες εφαρμογές δεν χρειαζεσαι και να απενεργοποιείς οσες απενεργοποιούνται.

Σε αυτες που δεν απενεργοποιουνται,κλεινεις τις ειδοποιησεις,αφαιρεις ολα τα δικαιωματα αδειων,απεγκαθιστας τις ενημερώσεις τους και περιοριζεις στην μπαταρια τις ενεργειες παρασκηνιου απο μενου_εφαρμογες_χχχ

Να ενημερώνεις απο playstore χειροκινητα μονο οσες εφαρμογες δουλευεις.

Να μην βαζεις Χιαομι λογαριασμο για καλύτερη ιδιωτικοτητα και μπαταρία μιας και συνεχως μεταφέρει τα δεδομένα σου στο παρασκηνιο

Χρησιμοποιησε private dns που κοβει τις διαφημισεις στο μενου_περισσ.συνδεσεις

Μη χρησιμοποιείς bloatware native εφαρμογες οπως mi video,mi brower,mi ευρεση συσκευης,mi συλλογη και χρησιμοποιησε αντιστοιχες τις google

Στο μενου προστασια απορρητου_ειδικες αδειες ρυθμισε τις άδειες των εφαρμογών που ανοιγοκλεινουν κρυφα το wifi η' εχουν πρόσβαση στη χρήση του τηλ.

Στο μενου_σχετικα με το τηλ,απενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις και την αυτοματη δημιουργια τοπικων αντιγραφων ασφαλείας.

Στο μενου ρυθμίσεις_τοποθεσια απενεργοποιησε την σαρωση wifi,bt

Στο μενου ρυθμίσεις_Google απενεργοποιησε υπηρεσία διαφημίσεων google, διαγνωστικά δεδομένα και σαρωσεις παρασκηνιου.Εγω προσωπικά εχω απενεργοποιησει τελειως την εφαρμογή Google και χρησιμοποιω για αναζητήσεις το duckduckgo απο τους browsers.

Οτι αλλο θυμηθω θα το προσθεσω.

 

 

 

 

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GPOWER said:

Τα πιο πολλα τα εχει πει ο φιλος S_Nova,απλα πρόσθεσα 2-3 πραγματακια που εκανα.Το στησιμο του τηλ ειναι προσωπικο μιας και δεν χρησιμοποιουμε ολοι τις ιδιες εφαρμογές.

Το βασικο ειναι να απεγκαθιστας οσες εφαρμογές δεν χρειαζεσαι και να απενεργοποιείς οσες απενεργοποιούνται.

Σε αυτες που δεν απενεργοποιουνται,κλεινεις τις ειδοποιησεις,αφαιρεις ολα τα δικαιωματα αδειων,απεγκαθιστας τις ενημερώσεις τους και περιοριζεις στην μπαταρια τις ενεργειες παρασκηνιου απο μενου_εφαρμογες_χχχ

Να ενημερώνεις απο playstore χειροκινητα μονο οσες εφαρμογες δουλευεις.

Να μην βαζεις Χιαομι λογαριασμο για καλύτερη ιδιωτικοτητα και μπαταρία μιας και συνεχως μεταφέρει τα δεδομένα σου στο παρασκηνιο

Χρησιμοποιησε private dns που κοβει τις διαφημισεις στο μενου_περισσ.συνδεσεις

Μη χρησιμοποιείς bloatware native εφαρμογες οπως mi video,mi brower,mi ευρεση συσκευης,mi συλλογη και χρησιμοποιησε αντιστοιχες τις google

Στο μενου προστασια απορρητου_ειδικες αδειες ρυθμισε τις άδειες των εφαρμογών που ανοιγοκλεινουν κρυφα το wifi η' εχουν πρόσβαση στη χρήση του τηλ.

Στο μενου_σχετικα με το τηλ,απενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις και την αυτοματη δημιουργια τοπικων αντιγραφων ασφαλείας.

Στο μενου ρυθμίσεις_τοποθεσια απενεργοποιησε την σαρωση wifi,bt

Στο μενου ρυθμίσεις_Google απενεργοποιησε υπηρεσία διαφημίσεων google, διαγνωστικά δεδομένα και σαρωσεις παρασκηνιου.Εγω προσωπικά εχω απενεργοποιησει τελειως την εφαρμογή Google και χρησιμοποιω για αναζητήσεις το duckduckgo απο τους browsers.

Οτι αλλο θυμηθω θα το προσθεσω.

..σε ευχαριστω...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, η θήκη που έχει μέσα είναι αξιοπρεπής ή να δω να αγοράσω κάποια άλλη; Έχετε να προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Arinos said:

Καλησπέρα παιδιά, η θήκη που έχει μέσα είναι αξιοπρεπής ή να δω να αγοράσω κάποια άλλη; Έχετε να προτείνετε κάτι;

Για μια πρώτη προστασία είναι πολύ κομπλέ εκτός από δύσκολες περιπτώσεις φυσικά (χώρος εργασίας ή οτιδήποτε άλλο που θα σε κάνει να ψάξεις κάτι καλύτερο σε θήκη). 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι οπως λεει και ο George6633 αρκετα βολικη αλλα περιμενω και γω να βγουνε πιο ωραιες αργουνε παντα οι κατασκευαστες γιατι ξερουν οτι η συσκευη ερχεται με θηκη και πολλοι βολευονται με αυτη .Αλλα μια πιο μουρατη τη θελω . . .

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα κοιτα εγω εχω περα απο αυτη που εχει , εχω για προστασια και μια σε δερματινη πουγκι με μαγνητη τo  πεταει προς τα πανω εξω την εχω 5 χρονια ειναι για μεχρι 6.9 ιντσες για να το βαζω μεσα μαζι με την θηκη που φοραει στην τσαντα μου που εχω πολλα πραγμστα μεσα και ετσι προστατευεται καλα...

 

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Ο μαγνήτης δεν επηρεάζει το κινητό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τοσα χρονια σε τετοιο πουγκι εχουν περασει 10αδες συσκευες  δεν ειχα προβληματα...

https://smartsafeshop.gr/shop/tech-protect-sm65-θήκη-δερματίνης-για-smartphone-6-0-έως-6-9-μαύρη/

 

EDIT: ο μαγνητης που εχει ελκει το λουρι εξω αλλα οχι μεσα στη συσκευη . . .Εβαλα το λουρι απο μεσα και ειναι νεκρο δεν μαγνητιζεται...Μονο απ εξω...Οπως το βλεπεις στη φωτο . . .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Σε Huawei πχ παλιότερα επί Google που έβαζε θήκη μέσα στο κουτί, μια χαρά βλέπαμε εταιρείες σαν την Spigen να βγάζουν με το καλημέρα πολλές θήκες, μιας και η Huawei υπήρχε και στην Αμερική, και είχε τεράστια ζήτηση.

Γιαυτό το φετινό Galaxy A55 που κυκλοφόρησε αυτές τις ημέρες, έχει ήδη 15 θήκες πχ της Spigen, ενώ το περσινό Poco X5 pro μόλις 1 και για το Poco F5 δεν υπάρχει καμια skroutz.

Προσφορά και ζήτηση με λίγα λόγια, εξού και γιατί οι περισσότερες επώνυμες εταιρείες κοιτάνε κυρίως Samsung και Apple στα αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, εγώ παρήγγειλα για το poco x6 μια υπέροχη θήκη της ringke

https://www.skroutz.gr/s/51515478/Ringke-Fusion-X-Back-Cover-Mayro-Redmi-Note-13-Pro-5G.html

και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, εδώ τα credits πάνε στον @mixtri που μου γνώρισε τη μάρκα.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με εσκισε η google βραδιατικα...Αλλαξα σε ολες τις συσκευες που εχω το youtube χωρις και το GmsCore γιατι τα εκανε αναβαθμιση και δεν παιζουν τα παλια πλεον τελος σε μενα...Ολα καλως με τα καινουργια δουλευουν ρολοι αλλα με ταλαιπωρησε:classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα στην παρέα, εγώ παρήγγειλα για το poco x6 μια υπέροχη θήκη της ringke

https://www.skroutz.gr/s/51515478/Ringke-Fusion-X-Back-Cover-Mayro-Redmi-Note-13-Pro-5G.html

και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, εδώ τα credits πάνε στον @mixtri που μου γνώρισε τη μάρκα.

Ταιριάζει και στο x6 pro? Λογικά πρέπει να είναι αρκετά καλύτερη από εκείνη που έρχεται στο κουτί μαζί με το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Arinos said:

Ταιριάζει και στο x6 pro? Λογικά πρέπει να είναι αρκετά καλύτερη από εκείνη που έρχεται στο κουτί μαζί με το κινητό;

Είναι πολύ ανώτερη ποιοτικά, καμία σχέση, όμως δεν ξέρω αν ταιριάζει και στο x6 pro

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...