Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, guy_fawkes said:

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι επειδή είμαι ανίδεος.
Μπορεί να μην είναι το σωστό τοπικ αλλα επειδη ειμαι κατοχος p7p θα ήθελα να με κατατοπισετε αναφορικά με το amazon.
Κάνω εγγραφή στο amazon.com ή στο amazon.de?
Πώς βλέπω αν πωλητής είναι το amazon ή κάποιος τρίτος (μου είχε απάντησει ένα παλικάρι από δω μέσα ότι πάνω δεξιά νομίζω το αναγράφει αλλά δεν το βλέπω) πρέπει να κάνω εγγραφή πρώτα?


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου βάλω σκρίνσοτ. Κάνε λογαριασμό στο γερμανικό (νομίζω είναι κοινός έτσι κι αλλιώς, δεν θυμάμαι γιατί έχω λογαριασμό στα διάφορα amazon εδώ και άπειρα χρόνια). Επίσης το γερμανικό μπορείς να το έχεις με αγγλική γλώσσα (δες εκεί που είναι η σημαιούλα και άλλαξέ το)

https://www.amazon.de/-/en/Google-Pixel-Pro-Smartphone-Telephoto/dp/B0CGVS2H6T/ref=sr_1_3?crid=G225AUL3C0TG&keywords=pixel+8+pro&qid=1698069706&sprefix=pixel+8+pro%2Caps%2C283&sr=8-3

Εδώ δεξιά λέει Dispatches from και Sold By ή Ships from κτλ

Εκεί γράφει τον πωλητή

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας!!

Επίσης γνωρίζετε αν γίνεται και μέσω app της Amazon?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας!!
Επίσης γνωρίζετε αν γίνεται και μέσω app της Amazon?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η εγγραφή είναι κοινή για όλα τα Amazon.
Και ναι γίνεται και μέσω του app της Amazon.

Απλά ίσως χρειαστεί να κάνεις βόλτα στο γαλλικό, ιταλικό , ισπανικό ή γερμανικό για την καλύτερη τιμή. Όπως προείπαν τα παιδιά το γερμανικό έχει και αγγλικά αλλά και τα άλλα τρία αν τα κάνεις μετάφραση μέσω του explorer μια χαρά κάνεις την δουλειά σου.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το Phone Arena έκανε blind test ανάμεσα στο P8P και τα αντίστοιχα iPhone-Galaxy σε φωτογραφίες ημέρας.

Σε 12 από τις 14 φωτογραφίες ο κόσμος επέλεξε το Pixel και στις 2 άλλες βγήκε 2ο

https://www.phonearena.com/news/Blind-Camera-Comparison-Results-New-Pixel-8-Pro-Crushes-iPhone-and-Galaxy_id151668

Link to comment
Share on other sites

Αλόχες, έχει περισσέψει ένα Spigen AlignMaster Screen Protector για 8 Pro, εαν ενδιαφέρεται κανείς aς μου στείλει PM.

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Έκπληξη η UPS...ήταν να παραλάβω αύριο κανονικά, και πριν λίγο μου το παρέδωσε! 🙂 Τηλέφωνο και ακουστικά μαζί!

Ωραίο το μαύρο!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nikos_s3 said:

Έκπληξη η UPS...ήταν να παραλάβω αύριο κανονικά, και πριν λίγο μου το παρέδωσε! 🙂 Τηλέφωνο και ακουστικά μαζί!

Ωραίο το μαύρο!

Μεγειες!! Από ποιο Amazon το είχες πάρει και σου ήρθαν και τα 2 μαζί;;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GiannisTS1 said:

Μεγειες!! Από ποιο Amazon το είχες πάρει και σου ήρθαν και τα 2 μαζί;;

Το Ιταλικό και το Αγγλικό τα έστελναν μαζί. 

Link to comment
Share on other sites

Από Ιταλικό!

(μόνο σε μένα δεν ανεβάζει φωτογραφίες το φόρουμ ή !@#$% γενικά ? )

 

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη παει καιρος που εδωσα το 7 pro μια ανακεφαλαίωση με Cosmote τα μόνα προβληματα χωρις οποιοδηποτε πείραγμα ειναι η ελλειψη 5g και η αδυναμία αποδοχής κλησεων απο forthnet ετσι?

Ολα τα υπολοιπα παιζουν αψογα?

Υ.Γ.Γιατι παιζει η φήμη οτι απο Δεκέμβριο θα παιζει το 5g εχει καποια βαση?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, eddiedimitris said:

Παιδια επειδη παει καιρος που εδωσα το 7 pro μια ανακεφαλαίωση με Cosmote τα μόνα προβληματα χωρις οποιοδηποτε πείραγμα ειναι η ελλειψη 5g και η αδυναμία αποδοχής κλησεων απο forthnet ετσι?

Ολα τα υπολοιπα παιζουν αψογα?

Υ.Γ.Γιατι παιζει η φήμη οτι απο Δεκέμβριο θα παιζει το 5g εχει καποια βαση?

Σωστα, βαδιζεται στο οτι υπαρχει ηδη σε beta

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eddiedimitris said:

Παιδια επειδη παει καιρος που εδωσα το 7 pro μια ανακεφαλαίωση με Cosmote τα μόνα προβληματα χωρις οποιοδηποτε πείραγμα ειναι η ελλειψη 5g και η αδυναμία αποδοχής κλησεων απο forthnet ετσι?

Ολα τα υπολοιπα παιζουν αψογα?

Υ.Γ.Γιατι παιζει η φήμη οτι απο Δεκέμβριο θα παιζει το 5g εχει καποια βαση?

Στη beta έχει και 5g. Πρακτικά δεν έχει wifi calling αλλά το ανοίγεις με το Shizuku. Το πρόβλημα με την forthnet, ναι παραμένει! 

Βέβαια αυτά που γράφω σε 7 Pro. Σε 8 ας πουν όσοι έχουν. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, _NikitaS_ said:

Στη beta έχει και 5g. Πρακτικά δεν έχει wifi calling αλλά το ανοίγεις με το Shizuku. Το πρόβλημα με την forthnet, ναι παραμένει! 

Βέβαια αυτά που γράφω σε 7 Pro. Σε 8 ας πουν όσοι έχουν. 

Σωστά σέ όλα. Δεν έχω forthnet όμως να δοκιμάσω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

Σωστά σέ όλα. Δεν έχω forthnet όμως να δοκιμάσω

Λογικά είναι το ίδιο με το 7. Δε λειτουργεί το δοκίμασα χτες. 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... τι έγινε ρε παιδιά;

Και Haribo! Kαι hanuta!

image.thumb.png.e4f71351ea3821497841b7850f1b5b5e.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε ένα παλιό χάρτινο φάκελο ήταν και ψιλό στραπαρισμενο. Πρώτες εντυπώσεις πολύ ποιοτική κατασκευή και πανέμορφο ( πήρα το γαλάζιο) . Τώρα στα υπόλοιπα ψιλο απογοητευμένος από το σμουθινες του λειτουργικού. Παντού λόξυγκας στο σκοράρισμα. Έχεις 120 zh οθόνη και λες τι γίνεται. Στην εγκατάσταση των εφαρμογών ζεστάθηκε αρκετά. Στο θέμα του χαπτικ ( όταν πατάς και κάνει δόνηση) εμένα μου αφήνει την αίσθηση χαλαρού. Σε σχέση με το pixel 4 . Θα επανέλθω με περαιτέρω εντυπώσεις.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις παρέλαβα από ιταλικό amazon (UPS - Γενική Ταχυδρομική)  μόνο τα buds και όχι το κινητό! Ενώ στην παραγγελία φαίνονται και τα δυο μαζί, στο invoice είναι και τα δύο μαζί, και έχουν ένα tracking number! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να τα στείλανε σε δύο πακέτα με το ίδιο tracking number?

Μόλις μίλησα και με τη amazon στο chat και μου είπε ότι είναι λίγο δύσκολο να τα στείλανε ξεχωριστά... Αν και δεν ήταν σίγουρη... Ελπίζω τουλάχιστον να με πιστέψουν αν δεν έρθει και να το στείλουν...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kimi_4ever said:

Καλησπέρα παιδιά, μόλις παρέλαβα από ιταλικό amazon (UPS - Γενική Ταχυδρομική)  μόνο τα buds και όχι το κινητό! Ενώ στην παραγγελία φαίνονται και τα δυο μαζί, στο invoice είναι και τα δύο μαζί, και έχουν ένα tracking number! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να τα στείλανε σε δύο πακέτα με το ίδιο tracking number?

Μόλις μίλησα και με τη amazon στο chat και μου είπε ότι είναι λίγο δύσκολο να τα στείλανε ξεχωριστά... Αν και δεν ήταν σίγουρη... Ελπίζω τουλάχιστον να με πιστέψουν αν δεν έρθει και να το στείλουν...

Ωχ, ελπιζω να μην στο εκλεψε κανεις μονο....

50 minutes ago, alelo said:

Εμένα σε ένα παλιό χάρτινο φάκελο ήταν και ψιλό στραπαρισμενο. Πρώτες εντυπώσεις πολύ ποιοτική κατασκευή και πανέμορφο ( πήρα το γαλάζιο) . Τώρα στα υπόλοιπα ψιλο απογοητευμένος από το σμουθινες του λειτουργικού. Παντού λόξυγκας στο σκοράρισμα. Έχεις 120 zh οθόνη και λες τι γίνεται. Στην εγκατάσταση των εφαρμογών ζεστάθηκε αρκετά. Στο θέμα του χαπτικ ( όταν πατάς και κάνει δόνηση) εμένα μου αφήνει την αίσθηση χαλαρού. Σε σχέση με το pixel 4 . Θα επανέλθω με περαιτέρω εντυπώσεις.

Δεν μπορώ να καταλάβω. Σε εμένα δεν κάνει κιχ. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Περίεργο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι η συσκευή! Σεταρίστηκε, έμεινε locked-unrooted(!!!) και το μόνο θέμα είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στην εφαρμογή του skroutz. Ψιλιάζομαι ότι σκαλώνει λόγω του ότι είναι ακόμα συνδεδεμένο στο πιξελ 7 ...αλλά επειδή περιμένω δέμα και πρέπει να έχω το τηλ. για να ξεκλειδώσω την θυρίδα, θα περιμένω να το πάρω και μετά θα δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα σημερα...

Εχει ωραια αισθηση στο χερι και γενικα ειναι πιο ευκολοχρηστο σε σχεση με αντίστοιχες συσκευες s23 ultra κλπ

Για καμμια πρόχειρη θηκη δε βρισκω μα υπαρχει καπου σε μαγαζι μεχρι να ερθουν απο amazon 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, eddiedimitris said:

Το τσιμπησα σημερα...

Εχει ωραια αισθηση στο χερι και γενικα ειναι πιο ευκολοχρηστο σε σχεση με αντίστοιχες συσκευες s23 ultra κλπ

Για καμμια πρόχειρη θηκη δε βρισκω μα υπαρχει καπου σε μαγαζι μεχρι να ερθουν απο amazon 

εννοεις ευκολοχρηστο λογω μεγεθους?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, eddiedimitris said:

Για καμμια πρόχειρη θηκη δε βρισκω μα υπαρχει καπου σε μαγαζι μεχρι να ερθουν απο amazon 

έχω παραγγείλει από 16 Οκτ.  2 θήκες από skroutz, και όπως φαίνεται θα παραλάβω μέσα της επόμενης εβδομάδας. spigen liquid air και ringke onyx.

Προς το παρόν , μέσα σε δερμάτινο pouch, από εποχής Nexus 6P 🙂

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...