Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, gkp said:

Έχω το κινητό μια εβδομάδα γεμάτη. 

Μεγαλύτερο σκουπίδι σε οθόνη δεν πρέπει να υπάρχει στην αγορά. 

Ξέπλυμα, κουραστικη με ένα άσπρο πέπλο μπροστά που δεν φεύγει με τίποτα. Με γύρισε πολλά χρόνια πίσω η samsung. 

Μην μου πει κανείς ότι έχει πρόβλημα το δικό μου διότι εχω δει 4 και είναι όλα ίδια. 

Τα υπόλοιπα είναι σούπερ αλλά όταν το βασικό που είναι η οθόνη είναι τοσο χάλια τότε σταματάει η κουβέντα 

Ερχόμενος από S22 ULTRA , δεν έχω δει καμία διαφορά στην οθόνη, συνεχίζει να είναι στα υψηλά στάνταρτ της Samsung .

Αν είναι τώρα χειρότερη από την οθόνη των iphone δεν γνωρίζω .

Αυτό που ξέρω και είδα με τα μάτια μου είναι ότι είναι στα ίδια επίπεδα με to S22 ultra

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nikosaek2121 said:

Ναι γίνεται, το μόνο που χρειάζεται είναι ο κωδικός από το Samsung members και πας στο κατάστημα

Όταν λες ο κωδικός του Samsung members εννοείς αυτόν που θα μου στείλουν, γιατί ακόμη δεν έλαβα, στο mail μετά την διαδικασία εγγραφής στο πρόγραμμα προνομίων.

Έχω κάνει την διαδικασία από την Παρασκευή, έλαβα mail επιβεβαίωσης από Samsung, αλλά δεν έχω λάβει ακόμη νέο mail που να επικυρώνει την συμμετοχή μου και να μου εξηγεί τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, jimmis11 said:

Όταν λες ο κωδικός του Samsung members εννοείς αυτόν που θα μου στείλουν, γιατί ακόμη δεν έλαβα, στο mail μετά την διαδικασία εγγραφής στο πρόγραμμα προνομίων.

Έχω κάνει την διαδικασία από την Παρασκευή, έλαβα mail επιβεβαίωσης από Samsung, αλλά δεν έχω λάβει ακόμη νέο mail που να επικυρώνει την συμμετοχή μου και να μου εξηγεί τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα...

Και εγώ από την Παρασκευή με μεηλ επιβεβαίωσης.. 

Σήμερα κάλεσα την Samsung, και μου είπε μέχρι 7 εργάσιμες για απάντηση έγκρισης η μη.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimkit said:

Ερχόμενος από S22 ULTRA , δεν έχω δει καμία διαφορά στην οθόνη, συνεχίζει να είναι στα υψηλά στάνταρτ της Samsung .

Αν είναι τώρα χειρότερη από την οθόνη των iphone δεν γνωρίζω .

Αυτό που ξέρω και είδα με τα μάτια μου είναι ότι είναι στα ίδια επίπεδα με to S22 ultra

Κι εγω απο S22 ultra. Διπλα διπλα η μια οθονη με την αλλη μερα με τη νυχτα. Αν γυρισεις καποιες σελιδες πισω θα δεις ημουν ο πρωτος που το ανεφερε. Νομιζα οτι ειναι προβληματικο στην αρχη, αλλα πλεον το γραφουν πολλοι. Το προβλημα ειναι στο λευκο. Και καποια ανοιχτα χρωματα ειναι σαν ξεπλυμενα. Τα πιο σκουρα νομιζω ειναι καλυτερα. Ρυθμιση που να το διορθωνει δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stcp said:

Κι εγω απο S22 ultra. Διπλα διπλα η μια οθονη με την αλλη μερα με τη νυχτα. Αν γυρισεις καποιες σελιδες πισω θα δεις ημουν ο πρωτος που το ανεφερε. Νομιζα οτι ειναι προβληματικο στην αρχη, αλλα πλεον το γραφουν πολλοι. Το προβλημα ειναι στο λευκο. Και καποια ανοιχτα χρωματα ειναι σαν ξεπλυμενα. Τα πιο σκουρα νομιζω ειναι καλυτερα. Ρυθμιση που να το διορθωνει δεν υπαρχει.

έχεις επιλέξει να έχεις ουδέτερα χρώματα στην οθόνη?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

έχεις επιλέξει να έχεις ουδέτερα χρώματα στην οθόνη?
Aυτη ειναι η διαφορα χωρις καμια ρυθμιση....

Η οθονη ως specs αναλυση φωτεινοτητα κτλπ ειναι ιδια με την περσινη δεν υπολειπεται σε τπτ ..

Αυτο που εχει αλλαξει ειναι το χρωματικο προφιλ και η επιμέρους ρυθμιση των χρωματων ....

Εχοντας καθημερινα χρηση κινητου ταμπλετ λαπτοπ και οθονης υπολογιστη βλεπω οτι υπαρχουν διαφορες σε ολα και μιλαμε για ποιοτικα panel .

Αναμενουμε να δουμε αν θ αλλαξει κατι με το μεγαλο update που θ ερθει ή θα το συνηθισουμε τελικα ....
8d4a599aa6788d8b7f2939c804085300.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, anergos13 said:

Aυτη ειναι η διαφορα χωρις καμια ρυθμιση....

Η οθονη ως specs αναλυση φωτεινοτητα κτλπ ειναι ιδια με την περσινη δεν υπολειπεται σε τπτ ..

Αυτο που εχει αλλαξει ειναι το χρωματικο προφιλ και η επιμέρους ρυθμιση των χρωματων ....

Εχοντας καθημερινα χρηση κινητου ταμπλετ λαπτοπ και οθονης υπολογιστη βλεπω οτι υπαρχουν διαφορες σε ολα και μιλαμε για ποιοτικα panel .

Αναμενουμε να δουμε αν θ αλλαξει κατι με το μεγαλο update που θ ερθει ή θα το συνηθισουμε τελικα ....
8d4a599aa6788d8b7f2939c804085300.jpg

Είναι σαν το ένα να είναι vivid και το άλλο natural ...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, anergos13 said:

Aυτη ειναι η διαφορα χωρις καμια ρυθμιση....

Η οθονη ως specs αναλυση φωτεινοτητα κτλπ ειναι ιδια με την περσινη δεν υπολειπεται σε τπτ ..

Αυτο που εχει αλλαξει ειναι το χρωματικο προφιλ και η επιμέρους ρυθμιση των χρωματων ....

Εχοντας καθημερινα χρηση κινητου ταμπλετ λαπτοπ και οθονης υπολογιστη βλεπω οτι υπαρχουν διαφορες σε ολα και μιλαμε για ποιοτικα panel .

Αναμενουμε να δουμε αν θ αλλαξει κατι με το μεγαλο update που θ ερθει ή θα το συνηθισουμε τελικα ....
8d4a599aa6788d8b7f2939c804085300.jpg

Το αριστερο ειναι το 23 ??

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Το αριστερό ειναι υποδεέστερη οθόνη ,αυτό είναι το S23 ULTRA ? 🙄

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αριστερα S23U ...

Το αριστερό ειναι υποδεέστερη οθόνη ,αυτό είναι το S23 ULTRA ?
Δεν ειναι υποδεεστερη διαφορετικα καλιμπραρισμενη ειναι...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anergos13 said:

Αριστερα S23U ...

Aν γυρισεις σε vivid or something ?

Ειναι πολυ ορατη η διαφορα...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anergos13 said:

Αριστερα S23U ...

Δεν ειναι υποδεεστερη διαφορετικα καλιμπραρισμενη ειναι...

καλιμπραρισμενη πως ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gkp said:

Έχω το κινητό μια εβδομάδα γεμάτη. 

Μεγαλύτερο σκουπίδι σε οθόνη δεν πρέπει να υπάρχει στην αγορά. 

Ξέπλυμα, κουραστικη με ένα άσπρο πέπλο μπροστά που δεν φεύγει με τίποτα. Με γύρισε πολλά χρόνια πίσω η samsung. 

Μην μου πει κανείς ότι έχει πρόβλημα το δικό μου διότι εχω δει 4 και είναι όλα ίδια. 

Τα υπόλοιπα είναι σούπερ αλλά όταν το βασικό που είναι η οθόνη είναι τοσο χάλια τότε σταματάει η κουβέντα 

Θα μας τρελανεις χαχαχ εχω 2 s23 ultra  και αλλο ενα εμφανιστηκε σε συναδελφο σημερα η οθονη ειναι σουπερ !

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κανενα προβλημα και σε εμενα. Ειχα και το s22u. Μου φαινονται ιδιες 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gkp said:

Έχω το κινητό μια εβδομάδα γεμάτη. 

Μεγαλύτερο σκουπίδι σε οθόνη δεν πρέπει να υπάρχει στην αγορά. 

Ξέπλυμα, κουραστικη με ένα άσπρο πέπλο μπροστά που δεν φεύγει με τίποτα. Με γύρισε πολλά χρόνια πίσω η samsung. 

Μην μου πει κανείς ότι έχει πρόβλημα το δικό μου διότι εχω δει 4 και είναι όλα ίδια. 

Τα υπόλοιπα είναι σούπερ αλλά όταν το βασικό που είναι η οθόνη είναι τοσο χάλια τότε σταματάει η κουβέντα 

Λες και διαβάζω για οθόνη redmi 7i.

Δηλαδή ήμαρτον. 

Οκ μπορεί να έχει διαφορετικά χρώματα τόσο όσο στα έμπειρα μάτια δίπλα δίπλα να καταλαβαίνεις διαφορά. 

Αλλά όχι και σκουπίδι η οθόνη του s23u.

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλιμπραρισμενη πως ?
Αλλες επιμέρους ρυθμισεις για ισορροπια λευκου χρωματων κλπ

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gkp said:

Έχω το κινητό μια εβδομάδα γεμάτη. 

Μεγαλύτερο σκουπίδι σε οθόνη δεν πρέπει να υπάρχει στην αγορά. 

Ξέπλυμα, κουραστικη με ένα άσπρο πέπλο μπροστά που δεν φεύγει με τίποτα. Με γύρισε πολλά χρόνια πίσω η samsung. 

Μην μου πει κανείς ότι έχει πρόβλημα το δικό μου διότι εχω δει 4 και είναι όλα ίδια. 

Τα υπόλοιπα είναι σούπερ αλλά όταν το βασικό που είναι η οθόνη είναι τοσο χάλια τότε σταματάει η κουβέντα 

Φίλε έχεις δίκιο, άλλωστε το έχεις ξαναπει ο ίδιος.

Εγώ στην θέση σου θα το έσπρωχνα, τι να το κάνω το σκουπίδι, λοιπόν σου δίνω ένα 300αράκι να σε απαλλάξω, μην χαλάσεις και τα μάτια σου, δεν παίζουμε με την υγεία μας!

Link to comment
Share on other sites

Για την διπλη φωτο πιο πανω του ανεργου εαν κατεβασεις λιγο-λιγο το πρασινο(προς αριστερα) γινονται ιδιες! Στο 23αρι.

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Leongr188 said:

Άραγε τα tempered glass του s22 ultra να ταιριάζουν στο κινητό μας; ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα της προκοπής 

Δε θα κανουν ,ειδικα στα πλαγια.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα καλιμπραρίσματος. Όπως πιστεύω ότι δεν έχει καμία βελτίωση σε σχέση με του s22u και το λέω έχοντας εγώ τη μια συσκευή και η γυναίκα την άλλη. Επισης, του 14 pro max είναι καλύτερη εμφανώς παιδιά, τα έπαιξα διπλα-διπλα αρκετή ώρα (το έχει ο κουμπάρος). Για μενα Samsung πρωτίστως είναι κορυφαίες οθόνες. Το ότι μια συσκευή 6 μήνες παλιότερη από μια αλλη εταιρεία, έχει ανώτερο πάνελ Samsung από την ολοκαίνουργια ναυαρχίδα της Samsung, είναι για μένα πισωγυρισμα. Είχα έτοιμο για παραγγελία ένα s23u και για μένα. Αυτό και μόνο με απέτρεψε. Ελπίζω του χρόνου να δούμε όντως την καλυτερη  οθόνη (την οποία το iphone 15 pro max/ultra) θα την έχει σίγουρα. Έχω δύο παλιές συσκευές που κυκλοφόρησαν πολύ κοντά, το iphone 7 plus και το s8 plus. Αν σας δείξω διαφορά στην οθόνη, θα κλάψει ακόμα και ο Steve Jobs στον τάφο του...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Dark_Lord said:

Και εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα καλιμπραρίσματος. Όπως πιστεύω ότι δεν έχει καμία βελτίωση σε σχέση με του s22u και το λέω έχοντας εγώ τη μια συσκευή και η γυναίκα την άλλη. Επισης, του 14 pro max είναι καλύτερη εμφανώς παιδιά, τα έπαιξα διπλα-διπλα αρκετή ώρα (το έχει ο κουμπάρος). Για μενα Samsung πρωτίστως είναι κορυφαίες οθόνες. Το ότι μια συσκευή 6 μήνες παλιότερη από μια αλλη εταιρεία, έχει ανώτερο πάνελ Samsung από την ολοκαίνουργια ναυαρχίδα της Samsung, είναι για μένα πισωγυρισμα. Είχα έτοιμο για παραγγελία ένα s23u και για μένα. Αυτό και μόνο με απέτρεψε. Ελπίζω του χρόνου να δούμε όντως την καλυτερη  οθόνη (την οποία το iphone 15 pro max/ultra) θα την έχει σίγουρα. Έχω δύο παλιές συσκευές που κυκλοφόρησαν πολύ κοντά, το iphone 7 plus και το s8 plus. Αν σας δείξω διαφορά στην οθόνη, θα κλάψει ακόμα και ο Steve Jobs στον τάφο του...

250 περισσότερα nits, χειρότερο ppi και 0.1 ίντσες μικρότερη όμως, κάπως ισορροπείτε η διαφορά, αλλά τα + του s23 τα βλέπεις στην καθημερινότητα περισσότερο, τα nits αυτά θα πρέπει να είσαι κάτω από τον ήλιο για να τα καταλάβεις ( εκτός αν έχεις το κινητό μονίμως max φωτεινότητα).

Edited by nikosaek2121
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Πριν λίγο  πήγα κ το ξανα είδα σε ενα κατάστημα το samsung s23 ultra τα περι οθονης κ άλλαξα την ρύθμιση στην ισορροπία λευκού και φαίνεται μια χαρά.

 

 

Edited by xristos303
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosaek2121 said:

250 περισσότερα nits, χειρότερο ppi και 0.1 ίντσες μικρότερη όμως, κάπως ισορροπείτε η διαφορά, αλλά τα + του s23 τα βλέπεις στην καθημερινότητα περισσότερο, τα nits αυτά θα πρέπει να είσαι κάτω από τον ήλιο για να τα καταλάβεις ( εκτός αν έχεις το κινητό μονίμως max φωτεινότητα).

Καλά τα nits είναι επαρκή ήδη πιστεύω στα 1750. Σαν χρωματική απόδοση (χωρίς το true tone φυσικά) μιλάω...το 0.1 πάντως η διαφορά εκμηδενίζεται από την κυρτοτητα πάντως...οπότε μια η άλλη βγαίνει. Προς Θεού είναι κορυφαία οθόνη, απλώς περίμενα να βάλει το πιο πρόσφατο panel η Samsung 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dark_Lord said:

Καλά τα nits είναι επαρκή ήδη πιστεύω στα 1750. Σαν χρωματική απόδοση (χωρίς το true tone φυσικά) μιλάω...το 0.1 πάντως η διαφορά εκμηδενίζεται από την κυρτοτητα πάντως...οπότε μια η άλλη βγαίνει. Προς Θεού είναι κορυφαία οθόνη, απλώς περίμενα να βάλει το πιο πρόσφατο panel η Samsung 

Πάντως σαν κάτοχος s22 ultra και τώρα s23 ultra, η οθόνη μοιάζει λίγο μεγαλύτερη στα μάτια μου με την καθημερινή απασχόληση που έχω με το κινητό, ακριβώς γιατί έγινε λιγότερο κυρτή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...