Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, Tips2022 said:

ΜΟΝΟ από εκεί για να μη σε πιάνουν κορόιδο! 15 χρόνια τώρα την ίδια δουλειά! Τελευταία στο 13 pro max μέχρι S23 ultra! "Ξύπνα"!

Αν δεν θέλει κάποιος να τον πιάνουν κορόιδο, ας μην αγοράζει latest and greatest πανάκριβη ναυαρχίδα day one,ειδικά όταν μιλάμε για Samsung που ξέρουμε πως πέφτουν οι τιμές σε λίγες εβδομάδες/μήνες.

Από το αν θα δώσεις 10+ευρώ παραπάνω για θήκη σε συσκευή κοντά 1500ευρώ σε πιάνουν κορόιδο? 🤔

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για την ηχογράφηση έχει κάνεις ιδέα τι κάνουμε;?

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

1154 + τα μεταφορικά στο best price...EU συσκευή...το σκέφτομαι άσχημα...

sent from my S21 FE 8/256
 

Αν θες να με ακούσεις τσέκαρε ότι ισχύει η εγγύηση στην αντιπροσωπεία της samsung γιατί εχθές που επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι την εγγύηση την καλύπτει το κατάστημα και όχι  η αντιπροσωπεία.. παρόλο που όπως μου λένε είναι ευρωπαϊκό το τηλέφωνο. Στην ερώτησή μου πώς γίνεται αυτό δεν ήξεραν Τι να μου απαντήσουν...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Fulgore1 said:

Αν δεν θέλει κάποιος να τον πιάνουν κορόιδο, ας μην αγοράζει latest and greatest πανάκριβη ναυαρχίδα day one,ειδικά όταν μιλάμε για Samsung που ξέρουμε πως πέφτουν οι τιμές σε λίγες εβδομάδες/μήνες.

Από το αν θα δώσεις 10+ευρώ παραπάνω για θήκη σε συσκευή κοντά 1500ευρώ σε πιάνουν κορόιδο? 🤔

 

Ίσα ίσα αποδείχτηκε ότι day one τελικά την πήραμε φτηνότερα, ποιος την έχει αγοράσει 1500€ μέχρι τώρα; Κανένας, όλοι 100 με 200€ φτηνότερα την έχουμε πάρει και μάλιστα day one!
Για να δούμε σε μερικές εβδομάδες/μήνες θα την βρει κανείς 200€ φτηνότερα; Που και να την βρει δεν αξίζει γιατί τόσο την πήραμε day one, για να αξίζει η αναμονή θα πρέπει να την βρει 300€ φτηνότερα που ξέρεις ότι δεν παίζει.

Πόσο πουλιέται το S22 Ultra σήμερα; 1 χρόνου μοντέλο; Η έκδοση με τα 512 δεν παίζει κάτω από 1200€. Και εσύ περιμένεις να πέσει το S23 που δείχνει να είναι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bikerson said:

Ίσα ίσα αποδείχτηκε ότι day one τελικά την πήραμε φτηνότερα, ποιος την έχει αγοράσει 1500€ μέχρι τώρα; Κανένας, όλοι 100 με 200€ φτηνότερα την έχουμε πάρει και μάλιστα day one!
Για να δούμε σε μερικές εβδομάδες/μήνες θα την βρει κανείς 200€ φτηνότερα; Που και να την βρει δεν αξίζει γιατί τόσο την πήραμε day one, για να αξίζει η αναμονή θα πρέπει να την βρει 300€ φτηνότερα που ξέρεις ότι δεν παίζει.

Πόσο πουλιέται το S22 Ultra σήμερα; 1 χρόνου μοντέλο; Η έκδοση με τα 512 δεν παίζει κάτω από 1200€. Και εσύ περιμένεις να πέσει το S23 που δείχνει να είναι καλύτερο;

S23 ultra 1154 + τα μεταφορικά στο best price κι ακομα συζηταμε τα ιδια? Το 22αρι 512 στα 1135 βρισκεις σφραγισμενο αλλα λογω μη εμπορικης χωρητικοτητας . Τα 256 ειναι σχεδον 900. O μονος λογος που φετος θα πουληθουν περισοτερα 512 απο 256 (s23 ultra) ειναι λογω της προσφορας και οχι της πραγματικης αναγκης. Λογικα τα 256 θα τα σκοτωνουν αντικειμενικα. Μεγαλη συζητηση ομως κι αυτη.

Τωρα σε οτι αφορα την προστασια της συσκευης ειναι σαν να παιρνεις busa και να φορας κρανος απο τα Lidl.

Ολα τα υπολοιπα περιττα.

Edited by stiflerakos

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stiflerakos said:

S23 ultra 1154 + τα μεταφορικά στο best price κι ακομα συζηταμε τα ιδια? Το 22αρι 512 στα 1135 βρισκεις σφραγισμενο αλλα λογω μη εμπορικης χωρητικοτητας . Τα 256 ειναι σχεδον 900. O μονος λογος που φετος θα πουληθουν περισοτερα 512 απο 256 (s23 ultra) ειναι λογω της προσφορας και οχι της πραγματικης αναγκης. Λογικα τα 256 θα τα σκοτωνουν αντικειμενικα. Μεγαλη συζητηση ομως κι αυτη.

Τωρα σε οτι αφορα την προστασια της συσκευης ειναι σαν να παιρνεις busa και να φορας κρανος απο τα Lidl.

Ολα τα υπολοιπα περιττα.

Στο bestprice ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ το φτηνότερο S23 512 έχει 1378€. Προσφορές από site που λένε 4-10 ημέρες παράδοση κτλ συγνώμη αλλά δεν τις λαμβάνω υπόψιν.
Επίσης άλλο 256 άλλο 512, και ανάγκη να μην τα έχει κάποιος μιλάμε για αντίστοιχες τιμές ανάλογα της χωρητικότητας.
Όποιος το έχει πάρει day one το έχει πάρει 1300€ με 1400€ μαξ Και το έχουμε πάρει από αλυσίδες, προφανώς κάποια στιγμή σκρουτζοbestpriceομάγαζα θα το δώσουν κλασσικά (σχεδόν) χωρίς φπα φτηνότερα. 
Εγώ πχ το πήρα 1087 με αποφορολόγηση, αν το πούλαγα με 1150 πάει να πει ότι έπεσε η τιμή του κινητού;
Υπάρχει περίπτωση το S23 να πουληθεί φτηνότερα από το S22; Καμία.

Link to comment
Share on other sites

Στο bestprice ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ το φτηνότερο S23 512 έχει 1378€. Προσφορές από site που λένε 4-10 ημέρες παράδοση κτλ συγνώμη αλλά δεν τις λαμβάνω υπόψιν.
Επίσης άλλο 256 άλλο 512, και ανάγκη να μην τα έχει κάποιος μιλάμε για αντίστοιχες τιμές ανάλογα της χωρητικότητας.
Όποιος το έχει πάρει day one το έχει πάρει 1300€ με 1400€ μαξ Και το έχουμε πάρει από αλυσίδες, προφανώς κάποια στιγμή σκρουτζοbestpriceομάγαζα θα το δώσουν κλασσικά (σχεδόν) χωρίς φπα φτηνότερα. 
Εγώ πχ το πήρα 1087 με αποφορολόγηση, αν το πούλαγα με 1150 πάει να πει ότι έπεσε η τιμή του κινητού;
Υπάρχει περίπτωση το S23 να πουληθεί φτηνότερα από το S22; Καμία.
Εσύ αγαπητέ εάν είσαι large χτύπησε το πιο ακριβά και πάρτο και πιο άμεσα...

Εμένα δεν θα με ενοχλούσε να περιμένω και 10 μέρες και να γλιτώσω τουλάχιστον 200 με 250 ευρώ

sent from my S21 FE 8/256

Αν θες να με ακούσεις τσέκαρε ότι ισχύει η εγγύηση στην αντιπροσωπεία της samsung γιατί εχθές που επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι την εγγύηση την καλύπτει το κατάστημα και όχι  η αντιπροσωπεία.. παρόλο που όπως μου λένε είναι ευρωπαϊκό το τηλέφωνο. Στην ερώτησή μου πώς γίνεται αυτό δεν ήξεραν Τι να μου απαντήσουν...
Δεν έχει συμβεί ποτέ στα χρονικά σε συσκευή samsung η οποία είναι EU να μην καλύπτεται επίσημα με την διετή πανευρωπαϊκή εγγύηση..

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ, ποια είναι η διαδικασία για να πάρω την επιστροφη των 100 ευρώ που έτρεχε σαν προσφορά; έλαβα το κινητό αλλά δεν είχε κάποια απόδειξη μέσα. Μιλάω με την εξυπηρέτηση πελατών;

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Εσύ αγαπητέ εάν είσαι large χτύπησε το πιο ακριβά και πάρτο και πιο άμεσα...

Εμένα δεν θα με ενοχλούσε να περιμένω και 10 μέρες και να γλιτώσω τουλάχιστον 200 με 250 ευρώ

sent from my S21 FE 8/256
 

Και πολύ καλά θα κάνεις, προσωπικά το χτύπησα πιο φτηνά και το πήρα άμεσα αλλά οκ.
Παρόλα αυτά λέω, ότι δεν θα γλυτώσεις 200-250€ αν περιμένεις 10 ημέρες. Λες οι υπόλοιποι να μην μπορούσαν να περιμένουν 10 ημέρες; Για να το πάρεις 200-250€ φτηνότερα θα πρέπει να το πάρεις 1400€-200€ =1200€ το πολύ. Αν το βρίσκεις τόσο go for it, το βρίσκεις όμως; Και μιλάμε πάντα για την 512 έκδοση έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να πώ ότι για την ηχογράφηση (γιατί κάποιους μας ενδιαφέρει παρα πολύ λόγω δουλειάς με σημειώσεις κλπ) ισχύει ότι και με το S22. Πληροφορίες εδώ: https://www.droidwin.com/enable-call-recording-on-galaxy-s23-plus-ultra-no-root/ βάζοντας το SEK που το παίρνει κανονικά.

 

Τώρα σε ότι αφορά την τιμή, ένας απλός υπολογισμός αρκεί παρα να "χαλάτε τις καρδιές σας".

Αρχικό Σύνολο (με ΦΠΑ) : 1.449,00€
Καθαρή Αξία (χωρίς ΦΠΑ:) :1.168,55€
ΦΠΑ: 280,45€
Τελικό Ποσό (με ΦΠΑ) 1.449,00€

Εάν βάλουμε το κουπόνι που έδινε η Samsung του 10% τότε η συσκευή στην λιανική κοστίζει 1304,1€. Εάν το πάρουμε με αποφορολόγηση, τότε η συσκευή είναι 1051,70€. Στις παραπάνω τιμές αφαιρέστε και τα 100€ της panda δώσεις δεν δώσεις συσκευή λειτουργική οπότε αυτομάτως πας στα 1204,1€ & 951,70€ αντίστοιχα. 

Αν συμφέρει η όχι αυτό το κρίνει ο καθείς μας απο μόνος του.

Φιλικά πάντα....

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, petpapoy said:

Αρχικά να πώ ότι για την ηχογράφηση (γιατί κάποιους μας ενδιαφέρει παρα πολύ λόγω δουλειάς με σημειώσεις κλπ) ισχύει ότι και με το S22. Πληροφορίες εδώ: https://www.droidwin.com/enable-call-recording-on-galaxy-s23-plus-ultra-no-root/ βάζοντας το SEK που το παίρνει κανονικά.

 

Τώρα σε ότι αφορά την τιμή, ένας απλός υπολογισμός αρκεί παρα να "χαλάτε τις καρδιές σας".

Αρχικό Σύνολο (με ΦΠΑ) : 1.449,00€
Καθαρή Αξία (χωρίς ΦΠΑ:) :1.168,55€
ΦΠΑ: 280,45€
Τελικό Ποσό (με ΦΠΑ) 1.449,00€

Εάν βάλουμε το κουπόνι που έδινε η Samsung του 10% τότε η συσκευή στην λιανική κοστίζει 1300€. Εάν το πάρουμε με αποφορολόγηση, τότε η συσκευή είναι 1051,70€. Στις παραπάνω τιμές αφαιρέστε και τα 100€ της panda δώσεις δεν δώσεις συσκευή λειτουργική οπότε αυτομάτως πας στα 1200€ & 951,70€ αντίστοιχα. 

Αν συμφέρει η όχι αυτό το κρίνει ο καθείς μας απο μόνος του.

Φιλικά πάντα....

Σωστά. 

Και στο αρχική σύνολο μην ξεχνάμε ότι είναι η τιμή του 8/256. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Konstantine73 said:

Εσύ αγαπητέ εάν είσαι large χτύπησε το πιο ακριβά και πάρτο και πιο άμεσα...

Εμένα δεν θα με ενοχλούσε να περιμένω και 10 μέρες και να γλιτώσω τουλάχιστον 200 με 250 ευρώ

sent from my S21 FE 8/256

Δεν έχει συμβεί ποτέ στα χρονικά σε συσκευή samsung η οποία είναι EU να μην καλύπτεται επίσημα με την διετή πανευρωπαϊκή εγγύηση..

sent from my S21 FE 8/256
 

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά εχθές που μιλήσα με το κατάστημα όταν η συζήτηση έφτανε στην αντιπροσωπεία μου έλεγαν δεν ξέρουμε αν το καλύπτει η αντιπροσωπεία το καλύπτει σίγουρα το κατάστημά μας.. και στην ερώτηση Μα πως αν είναι ευρωπαϊκό δεν το καλύπτει η αντιπροσωπεία μου έλεγαν επιμονα να ότι το καλύπτει το κατάστημα τους. Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει αν μπορεί να μας βοηθήσει κάποιος φίλος να καταλάβουμε..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nick76 said:

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά εχθές που μιλήσα με το κατάστημα όταν η συζήτηση έφτανε στην αντιπροσωπεία μου έλεγαν δεν ξέρουμε αν το καλύπτει η αντιπροσωπεία το καλύπτει σίγουρα το κατάστημά μας.. και στην ερώτηση Μα πως αν είναι ευρωπαϊκό δεν το καλύπτει η αντιπροσωπεία μου έλεγαν επιμονα να ότι το καλύπτει το κατάστημα τους. Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει αν μπορεί να μας βοηθήσει κάποιος φίλος να καταλάβουμε..

πολύ συχνά, ο υπάλληλος που εργάζεται ξέρει ότι συσκευές που δεν είναι απο επίσημες αντιπροσωπίες (χιαομι πχ) καλύπτονται απο το κατάστημα. Βάσει αυτού θεωρώ ότι αναφέρεται και για τα Samsung. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα αυτο το ειδα και εγω (δεν δικαιουμαι αποφορολογηση), και το σκεφτηκα, αλλα τελικα πηρα απο samsung eshop γιατι:

* Ειχα 100ε κουπονι (να ναι καλα ο φιλος εδω)

* Εχω κινητο που θα αργήσει πολυ να φυγει με αγγελεια και αμα φύγει θα πιασει μαξ 160ευρω, οποτε η panda δινει σχεδόν 200 (θα τα εδινε και ας επαιρνα απο αλλου), αλλα και ΕΞΤΡΑ 100 επειδη εκανα προπαραγγελεια

* Απο Samsung μονο με 26ε εβαλα 1 ακόμα χρονο εγγυηση που θα μετρησει στην μεταπωληση (δεν γινεται αλλου)

* Αμφιβάλλω για την τελικη διαθεσιμότητα, και με τοσες μερες αναμονη, φοβαμαι να δωσω 1150ε σε ενα κατάστημα αρκετα μακρυα απο το σπίτι μου (μην παραξηγηθω, δεν αμφισβητω την αξιοπιστια του)

Εν συντομια, αν δεν πάει κατι στραβα με το trade-in, θα μου εχει βγει 1000€

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά θα κάνεις, προσωπικά το χτύπησα πιο φτηνά και το πήρα άμεσα αλλά οκ.
Παρόλα αυτά λέω, ότι δεν θα γλυτώσεις 200-250€ αν περιμένεις 10 ημέρες. Λες οι υπόλοιποι να μην μπορούσαν να περιμένουν 10 ημέρες; Για να το πάρεις 200-250€ φτηνότερα θα πρέπει να το πάρεις 1400€-200€ =1200€ το πολύ. Αν το βρίσκεις τόσο go for it, το βρίσκεις όμως; Και μιλάμε πάντα για την 512 έκδοση έτσι;
Ακόμη λίγο πιο φθηνά....

https://www.jmctech.gr/product/samsung-galaxy-s23-ultra-s918-5g-dual-sim-12gb-ram-512gb-black-eu/

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Konstantine73 said:

Ακόμη λίγο πιο φθηνά....

https://www.jmctech.gr/product/samsung-galaxy-s23-ultra-s918-5g-dual-sim-12gb-ram-512gb-black-eu/

sent from my S21 FE 8/256
 

διάβασε μία τις κριτικές στο google...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

διάβασε μία τις κριτικές στο google...

Διάβασα…. 4,2 βαθμολογία στο Σκρουτζ - 4,6 στο best price…

Κάποιοι λένε ότι η συσκευασία δεν ήταν όπως έπρεπε να ήταν και κάποιοι έγραφαν ότι ήταν προσεγμένη ….λοιπόν ?


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Konstantine73 said:


Διάβασα…. 4,2 βαθμολογία στο Σκρουτζ - 4,6 στο best price…

Κάποιοι λένε ότι η συσκευασία δεν ήταν όπως έπρεπε να ήταν και κάποιοι έγραφαν ότι ήταν προσεγμένη ….λοιπόν ?


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Και 3.3 στο google...

20 minutes ago, Konstantine73 said:


Διάβασα…. 4,2 βαθμολογία στο Σκρουτζ - 4,6 στο best price…

Κάποιοι λένε ότι η συσκευασία δεν ήταν όπως έπρεπε να ήταν και κάποιοι έγραφαν ότι ήταν προσεγμένη ….λοιπόν ?


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Κάνε ένα τηλ, ρώτα για εγγύηση, ρώτα αν εγγυώνται ότι σε 10 μέρες θα το έχεις και χτύπα το αν σε καλύψουν οι απαντήσεις τους..εγώ δε θα ψώνιζα αν δεν ήμουν σίγουρος για τον χρόνο. Έχω καεί με αυτό το 4-10 μέρες...αλλά αυτό είναι η δική μου άποψη και μπορεί φυσικά να είναι λανθασμένη 

11 minutes ago, Dark_Lord said:

Και 3.3 στο google...

Κάνε ένα τηλ, ρώτα για εγγύηση, ρώτα αν εγγυώνται ότι σε 10 μέρες θα το έχεις και χτύπα το αν σε καλύψουν οι απαντήσεις τους..εγώ δε θα ψώνιζα από εκεί εκτός αν το έβρισκα μισή τιμή...αλλά αυτό είναι η δική μου άποψη και μπορεί φυσικά να είναι λανθασμένη 

Τώρα στα του s23u, το παρέλαβε η γυναίκα και το στηνω εγώ...δε βλέπω κάποια σημαντική διαφορά στα χρώματα σε καμία περίπτωση. Και όχι κάτι που δε φτιάχνεται με καλιμπραρισμα. Σίγουρα θα περίμενα, όπως έχω ξαναπεί, το νέο πανελ της Samsung. Παντως τα περί σάπιας οθόνης κλπ είναι ή τρολ, ή ελαττωματικη συσκευή 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στα του s23u, το παρέλαβε η γυναίκα και το στηνω εγώ...δε βλέπω κάποια σημαντική διαφορά στα χρώματα σε καμία περίπτωση. Και όχι κάτι που δε φτιάχνεται με καλιμπραρισμα. Σίγουρα θα περίμενα, όπως έχω ξαναπεί, το νέο πανελ της Samsung. Παντως τα περί σάπιας οθόνης κλπ είναι ή τρολ, ή ελαττωματικη συσκευή 

Οι περισσότεροι Αναφέρουν ότι είναι το ίδιο πάνελ… Δε νομίζω ότι του S 22 ultra ήταν άσχημο, Ναι θα μπορούσαν να δώσουν καλύτερο Είναι η η η αλήθεια… Κρίμα που το καλύτερο το κρατήσε για τον ανταγωνιστή την Apple…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Konstantine73 said:


Οι περισσότεροι Αναφέρουν ότι είναι το ίδιο πάνελ… Δε νομίζω ότι του S 22 ultra ήταν άσχημο, Ναι θα μπορούσαν να δώσουν καλύτερο Είναι η η η αλήθεια… Κρίμα που το καλύτερο το κρατήσε για τον ανταγωνιστή την Apple…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Δηλαδη τι καλυτερα φαινεται στο πανελ του μηλου?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Ακόμη λίγο πιο φθηνά....

https://www.jmctech.gr/product/samsung-galaxy-s23-ultra-s918-5g-dual-sim-12gb-ram-512gb-black-eu/

sent from my S21 FE 8/256
 

Ας ξεπεράσουμε το ότι είναι εξαντλημένο, που το είδες το φτηνότερα; 1378€ το δίνουν, τόσο το πήραν (στην χειρότερη) όλοι στο pre-order και από official πηγή, όχι από τυχαίο μαγαζί. Οι περισσότεροι μάλιστα το πήραν ακόμα πιο φτηνά, κοντά στα 1200€, μην λέμε τα ίδια.
Αν θέλετε να αποδείξετε (και μακάρι) ότι περιμένοντας λίγες ημέρες θα το πάρετε φτηνότερα, βάλτε λινκ με την 512 έκδοση κάτω από 1200€ και εννοείται διαθέσιμο. Και μεταξύ μας αρκετά φτηνότερα, τύπου 1150€ γιατί για 50€ διαφορά προφανώς θα επιλέξω να το πάρω από official πηγή.
Και βέβαια αν γίνει, θα έχουμε το τραγελαφικό να πουλάνε σχεδόν ίδια τιμή το S22 ultra με το S23 ultra. Που δεν το βλέπω να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι μου το παρέδωσαν και αμέσως του έβαλα τζαμακι και θήκη. Πρώτη άποψη πολύ καλό και γρήγορο. Βέβαια λίγο γκουμουτσα σε σχέση με το note 10 plus που προσωπικά είχε το καλύτερο σχήμα, βάρος από οποιοδήποτε άλλο κινητό αλλά θα το συνηθίσω. Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι πως αν και του έβαλα ένα φθηνό uv tempered glass, το αποτύπωμα είναι ακαριαιο, που με ανησυχούσε ιδιαιτέρως. Πάντως όσα διάβασα λέει ταχύτητας είναι πραγματικά αλήθεια. Δεν έχω πιάσει ξανά κάτι τόσο γρήγορο. Μένει τώρα να δούμε και την μπαταρία... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, swind said:

Δηλαδη τι καλυτερα φαινεται στο πανελ του μηλου?

για ψυχολογικούς λόγους πιο πολύ.....άλλωστε ισάξιες είναι οι οθόνες:

The Galaxy S23 Ultra packs a slightly larger 6.8-inch panel with an adaptive 120Hz refresh rate and the same QHD resolution as before. Samsung has improved its Eye comfort shield feature, which limits blue light; an enhanced comfort mode adjusts color tones and contrast of the screen for comfier viewing.

In our lab tests, the iPhone 14 Pro Max averaged a slightly higher brightness of 1,275 nits when viewing HDR content, compared to 1,225 nits for the Samsung. But the Galaxy S23 Ultra registered more of the demanding DCI-P3 color gamut.

Another plus for the Samsung is that you can choose between Natural and Vivid mode, depending on how punchy you like your colors. In Natural mode the iPhone offered more accurate hues in our Delta-E test, but the Samsung fared better in vivid mode.

Winner: Galaxy S23 Ultra. Both displays are amazing, but we give a slight edge to the Samsung for giving you slightly more real estate and better color saturation. 

Πηγή: Tom's Guide

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

 

Δεν ξέρω πως σβήνει η παράθεση που κατά λάθος έκανα.. 🙂 

Έχω ξανά γράψει ότι είναι ακριβώς το ίδιο προϊόν Samsung είτε από αλυσίδα είτε από μικρό μαγαζί σκρουτζ Best price κτλ. 

Αλλά πραγματικά, η τιμή που το πήραμε day one μάλιστα το 12 512 δεν πρόκειται να παίξει πουθενά τους επόμενους μήνες θεωρώ. 

Και μην έχετε σαν αρχική την 1449 που είναι η τιμή του 256. 

1449 λοιπόν - 100 ευρώ στο καλάθι. 

1349. 

-100 panda.(αν όλα πάνε καλά 1249.) 

 με δυνατότητα άρθρο 39 στην 1349 τιμή και όχι άλλη αρχική για τιμολόγιο άλλη τιμή για λιανική. 

Και μάλιστα με ένα αφμ μόνο. 

Όχι να χρειαστείς λογιστή να στείλει τα χαρτιά που ζητάνε τα μικρά μαγαζιά. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, petpapoy said:

Αρχικά να πώ ότι για την ηχογράφηση (γιατί κάποιους μας ενδιαφέρει παρα πολύ λόγω δουλειάς με σημειώσεις κλπ) ισχύει ότι και με το S22. Πληροφορίες εδώ: https://www.droidwin.com/enable-call-recording-on-galaxy-s23-plus-ultra-no-root/ βάζοντας το SEK που το παίρνει κανονικά.

 

 

Επανερχομαι λιγο σε αυτο, το "Call ID" που λεει οτι λειπει απτην ουκρανικη εκδοση, τι ακριβως ειναι;

Να υποθεσω δεν το ειχαμε στην Ελλαδα ουτως ή αλλως;

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...