Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tempered glass καμία πρόταση; επίσης καμία καλή πρόταση για θήκη; πήρα την official της samsung την clear αλλά δε μου φαίνεται πολύ... ασφαλής για το κινητό!

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bekatakis said:

Tempered glass καμία πρόταση;

DOME WHITESTONE μόνο....

Quote

επίσης καμία καλή πρόταση για θήκη; πήρα την official της samsung την clear αλλά δε μου φαίνεται πολύ... ασφαλής για το κινητό!

UAG και μόνο ! (Κοίτα και από SPIGEN η RINGKE μεριά πάντως...)

https://www.urbanarmorgear.com/collections/galaxy-s23-ultra

Βλεπω ορισμενους με ακριβα κινητα και θηκες του 5ευρου απο το Aliexpress και κλαιω...απο τα γελια !

😅😅😅🙄

 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kek said:

DOME WHITESTONE μόνο....

UAG και μόνο ! (Κοίτα και από SPIGEN η RINGKE μεριά πάντως...)

https://www.urbanarmorgear.com/collections/galaxy-s23-ultra

Βλεπω ορισμενους με ακριβα κινητα και θηκες του 5ευρου απο το Aliexpress και κλαιω...απο τα γελια !

😅😅😅🙄

 

Δικαίωμα του καθενός είναι οκ. 

Αλλά και εγώ δεν μπορώ να βλέπω 1.5κ συσκευή με θήκη αλί 5 ευρώ. 

Whidestone dome μόνο και από μένα. 

Επίσης να σημειώσω εδώ, όσοι πάρετε dome να ΜΗΝ χρησιμοποιήσετε το βαρυδιο που έχει μέσα. 

Γλυστραει το τζάμι και ίσως χαθεί η μπάλα και δεν έχετε σωστή εγκατάσταση. Εγώ το έσωσα οκ. Αν ξανά έβαζα όμως δεν θα το χρησιμοποιούσα. 

Από θήκες πήρα μια spigen πρόχειρα και σε λίγες μέρες θα χτυπήσω και μια δερμάτινη Samsung. 

Συνδυασμό δερμάτινη και Whidestone είχα στο s22 και ήταν σούπερ. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1) Διαπιστώσατε τέτοιο πρόβλημα στο κινητό μας?

https://www.youtube.com/watch?v=PLyh8aSs-SY&ab_channel=DKHD

2)

29 minutes ago, kek said:

Βλεπω ορισμενους με ακριβα κινητα και θηκες του 5ευρου απο το Aliexpress και κλαιω...απο τα γελια !

 

 

ΜΟΝΟ από εκεί για να μη σε πιάνουν κορόιδο! 15 χρόνια τώρα την ίδια δουλειά! Τελευταία στο 13 pro max μέχρι S23 ultra! "Ξύπνα"!

3) Λέει ο φωτογράφος - στην ορειβασία μου της Κυριακής - σε κάποιον που πήγε να με βγάλει φωτό σε σκιά και λίγο σκοτεινά σε απογευματινή ώρα! Βάλε φλας γιατί θα βγει σκοτεινή! Αν βγει σκοτεινή θα σου χαρίσω το κινητό μου είπα..... και το αποτέλεσμα ήταν απλά καταπληκτικό! Μπράβο sammy προοδεύεις σε σχέση με την apple! Fan Club Android!

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Δε σε πιάνω γέροντα...συγκρινεις τις πλαστικουρες του Αλι με UAG ? Μιλαω με κύριο κριτήριο τη μέγιστη προστασία κι όχι την τιμή. Συνυπολογίζοντας και το ακριβό κόστος κτήσης τέτοιων κινητών...

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

20230212_120203.thumb.jpg.e65563d4a039e77d990cd36e58ed7253.jpg

19 minutes ago, kek said:

Δε σε πιάνω γέροντα...συγκρινεις τις πλαστικουρες του Αλι με UAG ? Μιλαω με κύριο κριτήριο τη μέγιστη προστασία κι όχι την τιμή. Συνυπολογίζοντας και το ακριβό κόστος κτήσης τέτοιων κινητών...

Καλά, αν είναι να πάρω καμιά γκουμούτσα 200 γραμ., καλύτερα κοίτα για μια ασφαλιστική κάλυψη που θα είναι και πιο σίγουρη! Τέλος, είπα την γνώμη μου, σεβαστή και η δική σου!

 

Δείτε και μια zoom (10x)!

 

20230212_104808.jpg

 

Άντε κι ακόμη μία σε normal mod για να καταλάβετε το μέγεθος του zoom!

 

20230212_094403.jpg

Το δε βίντεο σε 8k TV απλά τα σπάει!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν μου είχαν δώσει δωρεάν κάτι Uag θήκες χαρίστηκαν κατευθείαν... καταστρέφουν όλη την ομορφιά της οποιασδήποτε συσκευής πόσο δε του εξαιρετικού ούλτρα ότι λεπτότερη και ασφάλεια φυσικά σε αυτό το εύρος χρημάτων για την μέγιστη απόλαυση του κινητού.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

UAG και μόνο ! (Κοίτα και από SPIGEN η RINGKE μεριά πάντως...)
https://www.urbanarmorgear.com/collections/galaxy-s23-ultra
Βλεπω ορισμενους με ακριβα κινητα και θηκες του 5ευρου απο το Aliexpress και κλαιω...απο τα γελια !

 
Dome whitestone αγορά από που; είναι εύκολη η τοποθέτηση;

Επίσης θήκη uag δεν είναι κάπως μεγάλες...; επίσης αγορα από που;

Στο αμαζόν βρήκα spigen θήκη και tempered glass. Δεν είναι καλή εταιρεία;

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δικαίωμα του καθενός είναι οκ. 
Αλλά και εγώ δεν μπορώ να βλέπω 1.5κ συσκευή με θήκη αλί 5 ευρώ. 
Whidestone dome μόνο και από μένα. 
Επίσης να σημειώσω εδώ, όσοι πάρετε dome να ΜΗΝ χρησιμοποιήσετε το βαρυδιο που έχει μέσα. 
Γλυστραει το τζάμι και ίσως χαθεί η μπάλα και δεν έχετε σωστή εγκατάσταση. Εγώ το έσωσα οκ. Αν ξανά έβαζα όμως δεν θα το χρησιμοποιούσα. 
Από θήκες πήρα μια spigen πρόχειρα και σε λίγες μέρες θα χτυπήσω και μια δερμάτινη Samsung. 
Συνδυασμό δερμάτινη και Whidestone είχα στο s22 και ήταν σούπερ. 
Ποια θήκη spigen πήρες;

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το Osmo Mobile 6 DJI. Την Κυριακή θα δοκιμάσω τη σταθεροποίηση του κινητού μ' αυτό και θα γράψω τις εντυπώσεις μου!

Καλά δεν σας λέω για την καταπληκτική εμπειρία με το Watch 5 pro στην ορειβασία....έπαθα στην κυριολεξία ένα ευχάριστο σοκ (άριστη συνεργασία γκάτζετ)! Το αφήνω στην άκρη γιατί δεν είναι το θέμα μας εδώ! Αλλά έτσι, κάπου - κάπου  να λέμε και τα ωραία ....

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Quote

Dome whitestone αγορά από που; είναι εύκολη η τοποθέτηση;

Eγω απο Σκρουτζ βρηκα,αλλιως ΑΜΑΖΟΝ. Θελει προσοχη η τοποθετηση,υπομονη και να δεις κανα-δυο βιντεο που το τοποθετουν στο YOUTUBE, Εχω βαλει 6-7 φορες εγω παντως ολες με σχεδον τελεια αποτελεσματα.

Ξαναλεω,υπομονη,καθαρο ισιο τραπεζι και χωρις παιδια γυρω-γυρω !😁

 

Quote

Επίσης θήκη uag δεν είναι κάπως μεγάλες...; επίσης αγορα από που;

Πραγματι ειναι μεγαλες αλλα προσφερουν την ΥΠΕΡΤΑΤΗ προστασια !

Αγορα απο Ελληνικα καταστηματα η ΑΜΑΖΟΝ. Μη παρεις απο Αμερικανικο site τους θα εχεις σιγουρο τελωνειο!

 

Quote

Στο αμαζόν βρήκα spigen θήκη και tempered glass. Δεν είναι καλή εταιρεία;

Ειναι καλη εταιρια,εχει θηκες με διαφορους βαθμους προστασιας και πιο προσιτες τιμες απο UAG.

Απο tempered glass εχω βαλει μονο σε flat οθονες απο SPIGEN και ηταν εξαιρετικες,σε κυρτες οθονες μονο WHITESTONE DOME βαζω.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bekatakis said:

Dome whitestone αγορά από που; είναι εύκολη η τοποθέτηση;

Επίσης θήκη uag δεν είναι κάπως μεγάλες...; επίσης αγορα από που;

Στο αμαζόν βρήκα spigen θήκη και tempered glass. Δεν είναι καλή εταιρεία;

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια θήκη spigen πήρες;

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πήρα μια οικονομική spigen liquit air. 

Για τα λεφτά της τίμια. 

Σκοπός μου είναι όμως να καταλήξω με Samsung δερμάτινη. 

Μέτρια προστασία, μέτριο μέγεθος και πολύ καλή αίσθηση στο χέρι. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλετε Whitestone θα γλύφεται τα δαχτυλάκια σας ! Στην κυριολεξία γιατί το δαχτυλικό αποτύπωμα δεν θα δουλεύει με τίποτα διαφορετικά, ειδικά αν δεν χρησιμοποιήσετε και το βαρίδιο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikosaek2121 said:

Όσοι βάλετε Whitestone θα γλύφεται τα δαχτυλάκια σας ! Στην κυριολεξία γιατί το δαχτυλικό αποτύπωμα δεν θα δουλεύει με τίποτα διαφορετικά, ειδικά αν δεν χρησιμοποιήσετε και το βαρίδιο.

Με λίγο παραπάνω πίεση μια χαρά λειτουργεί. 

Ακόμα καλύτερα από το s22 ultra. 

Και εκεί αυτά διάβαζα.. 

Νταξ δεν είναι το ακαριαίο πριν ακουμπήσεις να ξε κλειδώνει. 

Αλλά όχι ότι δεν λειτουργεί. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραγγειλατε απο samsung eshop ποσες μερες εκανε να ερθει?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραγγειλατε απο samsung eshop ποσες μερες εκανε να ερθει?
Καλημέρα εμένα έκανε 3 μέρες.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Και μετα απο ποσες μερες σου στελνουν οτι χρειαζεται για να κάνεις trade-in (αν εκανες)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Και μετα απο ποσες μερες σου στελνουν οτι χρειαζεται για να κάνεις trade-in (αν εκανες)
Δεν έχω κάνει ακόμη αλλά θέλει απόδειξη αγοράς και προπαραγγελιας,την απόδειξη μου την έστειλαν την ίδια μέρα που παρέλαβα.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mobrol said:

Ευχαριστω! Και μετα απο ποσες μερες σου στελνουν οτι χρειαζεται για να κάνεις trade-in (αν εκανες)

Εγώ έκανα την διαδικασία από Παρασκευή πρωί αλλά ακόμη δεν έχω λάβει mail επικύρωσης από Samsung.

Φίλος εδώ στην κοινότητα ανέφερε, όπως του απάντησαν σε ερώτησή του, ότι μπορεί να πάρει μέχρι και 7 εργάσιμες. 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Rotterdam media markt : Τιμη για το 512 παντως 1589.

Απλα μπηκα και βγηκα 🙂

Ημουν ετοιμος να αμαρτησω χτες αλλα ειπαμε , οχι και τετοιο καπελο..

Υπομονη να επιστρεψω Ελλαδα.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Rotterdam media markt : Τιμη για το 512 παντως 1589.
Απλα μπηκα και βγηκα
Ημουν ετοιμος να αμαρτησω χτες αλλα ειπαμε , οχι και τετοιο καπελο..
Υπομονη να επιστρεψω Ελλαδα.
1154 + τα μεταφορικά στο best price...EU συσκευή...το σκέφτομαι άσχημα...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, koumspan said:

παιδιά μέχρι πότε ισχύει η επιστροφή των 100 ευρώ από τη pandas? 

Στο site της Samsung, εκεί που εξηγεί τους όρους των προνομίων προπαραγγελίας και την διαδικασία μέσω Samsung members, γράφει ότι η χρησιμοποίηση του Voucher code μπορεί να γίνει μέχρι 19/05/2023.

samsung2.thumb.jpg.9af159fc040d9c20aa983cdc4c684d94.jpg

 

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θυμάται κανείς πως εξαφανίζουμε από το άλμπουμ φωτογραφιών την γραμμή προεπισκοπισης φωτογραφιων (η γραμμή με ολες τις φωτογραφιες όταν βλέπουμε μια φωτογραφια του άλμπουμ...) ; Κάποια σχέση είχε με την υπηρεσία προσαρμογής εαν θυμάμαι καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θυμάται κανείς πως εξαφανίζουμε από το άλμπουμ φωτογραφιών την γραμμή προεπισκοπισης φωτογραφιων (η γραμμή με ολες τις φωτογραφιες όταν βλέπουμε μια φωτογραφια του άλμπουμ...) ; Κάποια σχέση είχε με την υπηρεσία προσαρμογής εαν θυμάμαι καλά!!! 
Απλά την κάνεις swipe προς τα αριστερά και φεύγει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...