Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανόραμα Θεσσαλονίκης wind δοκίμασα σκέτο 2g και σκέτο 3g και έχει σήμα καμπάνα.

Root κλπ με Mac γίνεται;



Ναι

Δες το pixel flasher για εύκολα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους..επειδη ενδιαφέρομαι για την αγορά της συσκευής υπάρχει κάπου κάποιος αναλυτικός οδηγός για το rootαρισμα της συσκευής καθώς και για την ενεργοποίηση του 5g??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, koumspan said:

καλησπέρα σε ολους..επειδη ενδιαφέρομαι για την αγορά της συσκευής υπάρχει κάπου κάποιος αναλυτικός οδηγός για το rootαρισμα της συσκευής καθώς και για την ενεργοποίηση του 5g??

https://myphone.gr/forum/topic/196257/?tab=comments#comment-7142748

 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω για το google play system ενημερωση, αλλα για τα google play services.
Τελικά ήθελε ενημέρωση το Google play services, είχες δίκιο,η οποία έγινε χειροκίνητα αλλά γιατί δεν βγήκε η ενημέρωση στο Google play store?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2023 at 3:18 ΜΜ, spyridon70 said:

Στο 7pro που έχω σε Vodafone δεν έχω χάσει καμμία κλήση.Εχω την ρύθμιση σε 2g να δέχεται κλήσεις.Η φωνή που ακούω στις κλήσεις είναι πεντακάθαρη.Το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα είναι ένα κροτάλισμα όταν η κλήση ξεπεράσει τα 20 λεπτά.Καποια στιγμή όμως φεύγει το κροτάλισμα.Το τηλέφωνο είναι χωρίς ρουτ.

Εμένα με βονταφον αυτό το μήνα παρουσιάστηκαν τα πρώτα θέματα με κλήσεις (έχανα πολλές κλήσεις) και τελικά έκανα ρουτ 

1 hour ago, jimma1987 said:

Καλησπέρα. Το feature "type with your voice", ειναι διαθέσιμο μόνο στην αγγλική γλώσσα; Ή και στα Ελληνικά; 

Εμένα στο πληκτρολόγιο γράφει ελληνικά κανονικά όταν θέλω να στείλω μήνυμα. Το λέω με ηχητικό είτε ελληνικά είτε αγγλικα και αφού έπιασε την προφορά μου κάνει ελάχιστα λαθη. Επίσης λειτουργεί και στο pixel watch (λέω σε google assistant στα αγγλικά να στείλει μήνυμα στον τάδε και μετά λέω το μήνυμα στα ελληνικά ή αγγλικά ή μιξ και τα γράφει όλα σωστά).

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, randroyle said:

Εμένα με βονταφον αυτό το μήνα παρουσιάστηκαν τα πρώτα θέματα με κλήσεις (έχανα πολλές κλήσεις) και τελικά έκανα ρουτ 

Εμένα στο πληκτρολόγιο γράφει ελληνικά κανονικά όταν θέλω να στείλω μήνυμα. Το λέω με ηχητικό είτε ελληνικά είτε αγγλικα και αφού έπιασε την προφορά μου κάνει ελάχιστα λαθη. Επίσης λειτουργεί και στο pixel watch (λέω σε google assistant στα αγγλικά να στείλει μήνυμα στον τάδε και μετά λέω το μήνυμα στα ελληνικά ή αγγλικά ή μιξ και τα γράφει όλα σωστά).

Όταν λες έχανες κλήσεις, είχες το 4G εκτός σπιτιού με δεδομένα και συνέβαινε αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να υπάρχει ελπίδα:

2 SIM μια roaming στο δικτυο της Cosmote και η άλλη κανονική Cosmote. Στην καρτα που κανει roaming εχω κανονικα 5G στην ελληνική όχι!

Screenshot_20230131-151912.pngScreenshot_20230131-214916_2.png

Edited by gi_viper
Link to comment
Share on other sites

Η sim που κάνει roaming της o2 είναι και χρησιμοποιεί το δίκτυο της Cosmote; Φοβερή ιδέα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gi_viper said:

Ισως και να υπάρχει ελπίδα:

2 SIM μια roaming στο δικτυο της Cosmote και η άλλη κανονική Cosmote. Στην καρτα που κανει roaming εχω κανονικα 5G στην ελληνική όχι!

Screenshot_20230131-151912.pngScreenshot_20230131-214916_2.png

Με τις κλήσεις δοκίμασες αν υπάρχει θέμα; χμμμ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gi_viper said:

Ισως και να υπάρχει ελπίδα:

2 SIM μια roaming στο δικτυο της Cosmote και η άλλη κανονική Cosmote. Στην καρτα που κανει roaming εχω κανονικα 5G στην ελληνική όχι!

Screenshot_20230131-151912.pngScreenshot_20230131-214916_2.png

Αρα είναι καθαρά θέμα google και όχι cosmote

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dimkit said:

Αρα είναι καθαρά θέμα google και όχι cosmote

Έχει ειπωθεί και πάλι. Είναι θέμα carrier ο οποίος δεν υποστηρίζεται από την google.

Από τη στιγμή που στα roamings οι ξένοι carriers χρησιμοποιούν ελληνική υποστήριξη για να παίξει 5G/VoLTE, σημαίνει ότι στις ελληνικές κάρτες ο ελληνικός carrier δεν έχει έγκριση και συνεπώς δε δίνει τις παροχές/ προσβάσεις του συνειδητά.

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

λαθος μηνυμα , να διαγραφει

Edited by dimkit
λαθος μηνυμα , να διαγραφει
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα Google.Αν θέλει η Google  με μια ενημέρωση για την Ελλάδα μπορεί να ανοίξει το 5G  και το volte.Παραλληλα να στείλει της ρυθμίσεις στους βασικούς παρόχους και μετά θα δουλεύουν όλα.Βεβαια θα πρέπει να κάνει μια συμφωνία με το ifix για παράδειγμα για το επίσημο σέρβις.Ακομα θα πρέπει να κάνει συμφωνία με πλαίσιο, public και κοτσοβολο για να πουλάνε επίσημα το τηλέφωνό.Ολα αυτά είναι πανευκολα αρκεί να πάρει η Google την απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, spyridon70 said:

Είναι καθαρά θέμα Google.Αν θέλει η Google  με μια ενημέρωση για την Ελλάδα μπορεί να ανοίξει το 5G  και το volte.Παραλληλα να στείλει της ρυθμίσεις στους βασικούς παρόχους και μετά θα δουλεύουν όλα.Βεβαια θα πρέπει να κάνει μια συμφωνία με το ifix για παράδειγμα για το επίσημο σέρβις.Ακομα θα πρέπει να κάνει συμφωνία με πλαίσιο, public και κοτσοβολο για να πουλάνε επίσημα το τηλέφωνό.Ολα αυτά είναι πανευκολα αρκεί να πάρει η Google την απόφαση.

Eμενα ετσι οπως τα διαβαζω,δεν μου φαινονται καθολου πανευκολα.Αντιθέτως....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, spyridon70 said:

Είναι καθαρά θέμα Google.Αν θέλει η Google  με μια ενημέρωση για την Ελλάδα μπορεί να ανοίξει το 5G  και το volte.Παραλληλα να στείλει της ρυθμίσεις στους βασικούς παρόχους και μετά θα δουλεύουν όλα.Βεβαια θα πρέπει να κάνει μια συμφωνία με το ifix για παράδειγμα για το επίσημο σέρβις.Ακομα θα πρέπει να κάνει συμφωνία με πλαίσιο, public και κοτσοβολο για να πουλάνε επίσημα το τηλέφωνό.Ολα αυτά είναι πανευκολα αρκεί να πάρει η Google την απόφαση.

πανευκολα ολα ειναι.. με ενα κουμπι τελειωσες 😄

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, jimma1987 said:

Με τις κλήσεις δοκίμασες αν υπάρχει θέμα; χμμμ 

VoLTE δεν εχω δει να παιζει ποτε μεσω roaming οποτε αυτο δεν δουλευει.

WiFi calling δουλευει οταν ξεγελασεις τον carrier πχ βαζοντας σε airplane mode για μερικες μερες και μετα δεν ξερει αν εισαι σε roaming ή οχι, ανοιγεις το WiFi και δουλευει ασχετο με Cosmote σε αυτη τη φαση

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gi_viper said:

VoLTE δεν εχω δει να παιζει ποτε μεσω roaming οποτε αυτο δεν δουλευει.

WiFi calling δουλευει οταν ξεγελασεις τον carrier πχ βαζοντας σε airplane mode για μερικες μερες και μετα δεν ξερει αν εισαι σε roaming ή οχι, ανοιγεις το WiFi και δουλευει ασχετο με Cosmote σε αυτη τη φαση

Εννοώ αν χάνεις κλήσεις. Τις κανονικές. Όχι με VolTE και wifi calling. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jimma1987 said:

Εννοώ αν χάνεις κλήσεις. Τις κανονικές. Όχι με VolTE και wifi calling. 

Ναι, αν και δεν εχω δοκιμασει μονο με την μια SIM. Δεν είχε ποτε κατι αντιστοιχο με το Pixel 5 οποτε ελπίζω να το φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χωρίς root (διότι έχω work profile, intune Κλπ) δεν άντεξα όσο και αν το αγάπησα. Εχανα συνεχώς κλήσεις ή/και restart για να έρθει πάλι σήμα. Κουραστικό απίστευτα.

Θα μου λείψουν 3 πράγματα που δεν υπάρχουν σε κανένα άλλο κινητό

1. Now playing (εξαιρετικό feature) αποκλειστικά για Pixel

2. Ποιότητα στις φώτο 

3. Cinematic (including bokeh) βίντεο. 

Tο έδωσα λοιπόν και θα μου λείψει απίστευτα. Οταν υποστηριχθεί επίσημα, για μένα θα ειναι μονόδρομος

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χωρίς root (διότι έχω work profile, intune Κλπ) δεν άντεξα όσο και αν το αγάπησα. Εχανα συνεχώς κλήσεις ή/και restart για να έρθει πάλι σήμα. Κουραστικό απίστευτα.
Θα μου λείψουν 3 πράγματα που δεν υπάρχουν σε κανένα άλλο κινητό
1. Now playing (εξαιρετικό feature) αποκλειστικά για Pixel
2. Ποιότητα στις φώτο 
3. Cinematic (including bokeh) βίντεο. 
Tο έδωσα λοιπόν και θα μου λείψει απίστευτα. Οταν υποστηριχθεί επίσημα, για μένα θα ειναι μονόδρομος

Τόσο ευχαριστημένος από το cinematic video; Σήμερα έκανα ένα συγκριτικό pixel 5 με iphone 14 pro και οι ημερήσιες του pixel ήταν ανώτερες αλλά το κρατάω λόγω βίντεο. Αν το video στο 7 είναι εφάμιλλης ποιότητας μάλλον θα το ξανασκεφτώ.

Εν τω μεταξύ, από χθες με την τελευταία beta είναι πλέον διαθέσιμο το VoLTE στην cosmote χωρίς root. Κρίμα που το έδωσες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Finn said:


Τόσο ευχαριστημένος από το cinematic video; Σήμερα έκανα ένα συγκριτικό pixel 5 με iphone 14 pro και οι ημερήσιες του pixel ήταν ανώτερες αλλά το κρατάω λόγω βίντεο. Αν το video στο 7 είναι εφάμιλλης ποιότητας μάλλον θα το ξανασκεφτώ.

Εν τω μεταξύ, από χθες με την τελευταία beta είναι πλέον διαθέσιμο το VoLTE στην cosmote χωρίς root. Κρίμα που το έδωσες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν υποστηριχτεί επίσημα η Cosmote σε VoLTE και 5G το έχω αγοράσει την επόμενη μέρα. Το μόνο που με κρατάει πίσω είναι αυτό για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Finn said:

Εν τω μεταξύ, από χθες με την τελευταία beta είναι πλέον διαθέσιμο το VoLTE στην cosmote χωρίς root. Κρίμα που το έδωσες.

Σε ποια version υπαρχει υποστηριξη πλεον?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια version υπαρχει υποστηριξη πλεον?

Android 13 QPR2 beta 3. Τον Μάρτιο θα δωθεί η stable.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...