Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τεράστια προχειρότητα, έχεις δίκιο. 

Το έργο το έχουμε δει πολλές φορές 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Να κάνουν όμως σωστές δουλειές. Γιατί από την μια όλα καλά με την οπτική ίνα και αφήνουν όμως πίσω τους δρόμους σμπαράλια

Δουλειά να υπάρχει για τον επόμενο διαγωνισμό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι υποδομές κινητής και σταθερής είναι συγκοινωνούντα δοχεία για την εξέλιξη των δικτύων, μην τρέφετε φρούδες ελπίδες ότι στα εκτός πόλης θα δούμε θαύματα και από τις τρεις.  Είναι ξεκάθαρο από τις πήγες μου ότι μόνο τους ενδιαφέρει η πληθυσμιακή κάλυψη σε κινητή και σταθερή. Οπότε τα φαινόμενα οι ΒΙΠΕ όπως και σημεία 1 km έξω από πόλεις θα παραμείνουν για τα πανηγύρια. 

Ομοίως και για χωρία ακόμα και τα κεφαλοχώρια με μερικές χιλιάδες κατοίκους.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, cmvr said:

Επειδή οι υποδομές κινητής και σταθερής είναι συγκοινωνούντα δοχεία για την εξέλιξη των δικτύων, μην τρέφετε φρούδες ελπίδες ότι στα εκτός πόλης θα δούμε θαύματα και από τις τρεις.  Είναι ξεκάθαρο από τις πήγες μου ότι μόνο τους ενδιαφέρει η πληθυσμιακή κάλυψη σε κινητή και σταθερή. Οπότε τα φαινόμενα οι ΒΙΠΕ όπως και σημεία 1 km έξω από πόλεις θα παραμείνουν για τα πανηγύρια. 

Ομοίως και για χωρία ακόμα και τα κεφαλοχώρια με μερικές χιλιάδες κατοίκους.

Στα εκτός πόλης όμως σε αρκετές περιπτώσεις η ζυγαριά γέρνει υπέρ της Cosmote παρόλο που και αυτή έχει προβλήματα. Δυστυχώς οι εταιρείες απλά θέλουν να πουν ότι έκαναν κάτι 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, aektzhs 1 said:

Στα εκτός πόλης όμως σε αρκετές περιπτώσεις η ζυγαριά γέρνει υπέρ της Cosmote παρόλο που και αυτή έχει προβλήματα. Δυστυχώς οι εταιρείες απλά θέλουν να πουν ότι έκαναν κάτι 

Εξαρτάτε τη γεωγραφική περιοχή δεν ισχύει παντου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, cmvr said:

Εξαρτάτε τη γεωγραφική περιοχή δεν ισχύει παντου.

Για αυτό ανάφερα σε αρκετές περιπτώσεις. Άλλου θέλω να καταλήξω:ο ανταγωνισμός θα πρέπει να δει και αυτά τα μέρη καθώς σε πολλά χωρια παίζει μόνο Cote

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Για αυτό ανάφερα σε αρκετές περιπτώσεις. Άλλου θέλω να καταλήξω:ο ανταγωνισμός θα πρέπει να δει και αυτά τα μέρη καθώς σε πολλά χωρια παίζει μόνο Cote

Συμφωνω και προσθέτω οτι σε οσα χωριά έχω πάει, πάντα η cosmo ειχε καλυτερο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό αναφέρω συνεχώς τα χρήματα που δίνονται από τους παρόχους για τα επενδύσεις στα δίκτυα. Απο την Cosmote και Nova περιμένω τα περισσότερα. Ο τελευταίος πάροχος βάσει Ookla και Umlaut πρέπει να αυξήσει περισσότερο από τα 150m. Αλλά θα περιμένουμε μήπως υπάρξει αλλαγή του Ιδιοκτησιακού καθεστώτος.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό αναφέρω συνεχώς τα χρήματα που δίνονται από τους παρόχους για τα επενδύσεις στα δίκτυα. Απο την Cosmote και Nova περιμένω τα περισσότερα. Ο τελευταίος πάροχος βάσει Ookla και Umlaut πρέπει να αυξήσει περισσότερο από τα 150m. Αλλά θα περιμένουμε μήπως υπάρξει αλλαγή του Ιδιοκτησιακού καθεστώτος.
Τελευταίο παροχο εννοείς την βονταφον;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, johnny_htc said:

Τελευταίο παροχο εννοείς την βονταφον;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι τη vf εννοεί 

Link to comment
Share on other sites

Ναι τη vf εννοεί 
OK. Οι μετρήσεις των παραπάνω sites είναι σημαντικές για να ξέρουμε οι ταχύτητες που κινούνται. Αλλά το πρώτος και τελευταίος παροχος, από τον αριθμό των συνδρομητών καθορίζεται ρε παιδιά . Άσε που δεν έχουν τπτ τρελές διάφορες βοντα-νόβα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του δικτύου δεν καθορίζεται από τον αριθμό των συνδρομητών. 
Η κατάταξη είναι Κοσμοτε, Νόβα, Βονταφον
Δεν μιλάμε για ποιότητα δικτύου εδώ όμως, αυτό λέω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Γι' αυτό αναφέρω συνεχώς τα χρήματα που δίνονται από τους παρόχους για τα επενδύσεις στα δίκτυα. Απο την Cosmote και Nova περιμένω τα περισσότερα. Ο τελευταίος πάροχος βάσει Ookla και Umlaut πρέπει να αυξήσει περισσότερο από τα 150m. Αλλά θα περιμένουμε μήπως υπάρξει αλλαγή του Ιδιοκτησιακού καθεστώτος.

Μακαρι να γινουν τα προαναφερομενα στα νοτια ομως παραμενει μετρια και σε καποια σημεια κακη η Νοβα. 

Γιατι βλεπω οτι στα κεντρικα σημεια της Κεντρικης και Βορειας Ελλαδας εχει βελτιωθει αισθητα. 

Εκτος ομως το δαγκωνεις με τις 20αρες.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote μπορείς .  Δώσε αναβαθμίσεις!

https://www.speedtest.net/my-result/a/9683723243

Screenshot_20231107_223443_Speedtest.thumb.jpg.426b801bfbd9b6432b0ede46f218bbad.jpg

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HORGRAP said:

Cosmote μπορείς .  Δώσε αναβαθμίσεις!

https://www.speedtest.net/my-result/a/9683723243

Screenshot_20231107_223443_Speedtest.thumb.jpg.426b801bfbd9b6432b0ede46f218bbad.jpg

Τέλειο αποτέλεσμα.

Σε ποια απόσταση από τον σταθμό έχει γίνει το τεστ; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20231107_224116_Chrome.thumb.jpg.34762dfe1f0773498e0cea222096e94b.jpg

 

150 μέτρα B Bands

400 μετρα N Band 78

 

EN DC Dual connectivity

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, HORGRAP said:

Screenshot_20231107_224116_Chrome.thumb.jpg.34762dfe1f0773498e0cea222096e94b.jpg

 

150 μέτρα B Bands

400 μετρα N Band 78

 

EN DC Dual connectivity

Απίστευτο PDCP aggregation. Βέβαια μην το παρακάνουν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Γι' αυτό αναφέρω συνεχώς τα χρήματα που δίνονται από τους παρόχους για τα επενδύσεις στα δίκτυα. Απο την Cosmote και Nova περιμένω τα περισσότερα. Ο τελευταίος πάροχος βάσει Ookla και Umlaut πρέπει να αυξήσει περισσότερο από τα 150m. Αλλά θα περιμένουμε μήπως υπάρξει αλλαγή του Ιδιοκτησιακού καθεστώτος.

Πάλι θα πουληθεί η Wind?

Δεν νομίζω. Είναι πολύ πρόσφατο. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, TakeOverNet said:

Πάλι θα πουληθεί η Wind?

Δεν νομίζω. Είναι πολύ πρόσφατο. 

Ο τελευταίος πάροχος βάσει επιδόσεων γράφει πολύ σωστά ο συμφορουμιτης. Και εννοεί την Πάναφον. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πανελλήνια άποψη, έχω μόνο από κέντρο Αθήνας. Το τελευταίο 3μηνο κάνω τηλεπικοινωνιακο τουρισμό άρα μπορώ να πω ότι στην περιοχή εδώ πρώτη απ όλες είναι η cosmote, μετά πάει σταθερά η nova και η vodafone απλά υπάρχει. 

Μιλάω κυρίως για ίντερνετ, ταχύτητες και σταθερότητα της ταχύτητας. Δε μιλάω για ομιλία. Εκεί μόνο σε κάνα ηλεκτρικό/μετρό ή σε κάνα υπόγειο έχει διαφορες. 

Ολα τα άλλα να είχαμε να λέγαμε! 

Βασικά νιώθω ότι στις τρεις εταιριες που έχουμε, ότι μόνο η cosmote θέλει ανάπτυξη. Η nova απλά τίμια για αυτά που ζητάει (σε καρτοκινητο) και η vodafone απλά παρατημένη στην τύχη της σαν ακυβέρνητο καράβι. 

Μιλάω για κινητή. Γιατί πχ για σταθερή vodafone που έχω, είναι και οικονομική και σταθερότατη σε αυτό που μου υπόσχεται! 

 

Edit : προσωπική άποψη ενός απλού χρήστη χωρίς γνώσης δικτύων κτλ κτλ κτλ. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα η Cosmote τουλάχιστον στο κέντρο και βόρεια προάστια που έχω κινηθεί ειναι άριστη . Θεσσαλονίκη μας τα έχει χαλάσει πολύ καθώς έχει τρελή κίνηση και σταθμούς μετρημένους στα δάκτυλά . Στο ΑΠΘ κάθε μέρα γινετει αυτό σε περίπτωση που δεν μπει σε C-band . Και αν μπει σε C-band θα εισαι με 200mbps max από Τα 600 που είχε IMG_1975.thumb.png.9418c3c2dc44706b45c10dbb4d45b8e7.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Ο τελευταίος πάροχος βάσει επιδόσεων γράφει πολύ σωστά ο συμφορουμιτης. Και εννοεί την Πάναφον. 

Έχετε Vodafone κύριε; Τι σας ενδιαφέρει τι κάνει η Vodafone?

2 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Πάλι θα πουληθεί η Wind?

Δεν νομίζω. Είναι πολύ πρόσφατο. 

Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση. Ψάχνουν ήδη άλλους αγοραστές.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...