Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει !

 ' Γέμισε 'με νέους συνδρομητές   🙂

Αν δείτε τι κίνηση κανει ενα Massive της Vodafone / Cosmote   και τι κίνηση κάνει της Nova θα τρομάξετε.

 

5+  φορές πάνω εκει που το Beamforming κανει δουλίτσα και έχει ' πολλούς ' συνδρομητές 🙂

Το ερώτημα είναι ...πόσους εννοείς πολλούς?

και μην ξεχνάμε πως ο θόρυβος και οι ΕΠΙΚΑΛΥΨΕΙΣ ρίχνουν την κωδικοποίηση και το φάσμα δεν αξιοποιείται για μεγαλύτερα QAM encodings

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά σε συνδρομητές μεταξύ της NOVA και της Vodafone δεν είναι πλέον τόσο μεγάλη ώστε να δικαιολογεί προβλήματα στο κόκκινο δίκτυο. 

Εδώ μέσα, που είναι και το καλύτερο μέρος πληροφόρησης γιατί γράφουν τις εμπειρίες τους οι χρήστες και δεν είναι επίσημα δελτία τύπου και τα λοιπά και τα λοιπά, συνεχώς διαβάζουμε για προβλήματα σε πάρα πολλά μέρη της Ελλάδας οσον αφορά το δίκτυο της Vodafone, κυρίως αυτό που έχει να κάνει με τη μετάπτωση σε Ε, πράγμα που δεν συμβαίνει συχνά στο δίκτυο της NOVA... τι να κάνουμε. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

p_k μου, σου εξηγούν εδώ μέσα οι guru γτ συμβαίνει αυτό. Διάβασες και το παράδειγμα πιο πάνω με την περίπτωση του Αλίμου - Λόφο Πανί. Έτσι και πλακώσει συνδρομητές, γειά σας. Επίσης άμα κάτσεις και δεις συχνότητα που γράφουν οι χρήστες εδώ μέσα, με τα νήματα της Cosmote kai Vodafone ασχολούμαστε πιο πολύ, πάρα με της Nova. Nova κυρίως ασχολούμαστε με την Q που συνέχεια φεύγουν απογοητευμενεοι χρήστες για τον βάτραχο ή πάνε σε f2g για να διατηρήσουν νούμερο με 1 ευρώ, το οποίο δείχνει ότι δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη χρήση του δικτύου.... Καμιά σχέση με τη χρήση που γίνεται δλδ από τα συμβόλαια vodafone και Cosmote.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου φίλε, τους γκουρού τους γνωρίζω και σέβομαι ιδιαιτέρως τις γνώσεις τους και τη συνεισφορά τους (με έναν μάλιστα εξ αυτών είμαστε και πάρα πολύ καλοί φίλοι), όμως εγώ συνεχώς διαβάζω για προβλήματα στο ένα δίκτυο. Αυτό ανέφερα. 

Το αν θα υπάρξουν προβλήματα στο δίκτυο της Nova σε περίπτωση που φτάσει τον ακριβή αριθμό συνδρομητών της Vodafone ή και τον ξεπεράσει, είναι προς το παρόν μία υπόθεση, η οποία δεν μπορεί να αποδειχθεί εάν δεν συντρέξουν οι ακριβείς συνθήκες. 

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι πόσα από αυτά τα εκατομμύρια συνδρομητών είναι ΕΝΕΡΓΕΣ γραμμές και καταναλώνουν data!! Τα νούμερα είναι λογιστική. Θα ήθελα να γνωρίζω την διαφορά σε ενεργές γραμμές είναι η διαφορά μεταξύ των συνεταίρων!💯

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Πάντως εγώ μπορώ να πω ότι στην Αθήνα στο μεγάλο Σκλαβενίτη στο τέρμα Αχαρνών (νέα Χαλκηδόνα) μόνο η nova λειτουργεί σωστά ακόμα και στο υπόγειο. Η cosmote στο πίσω μέρος του μαγαζιού δε σε ακούνε όταν μιλάς (αλλά έχει ίντερνετ δλδ λειτουργεί spotify) και υπόγειο δε πιάνει, η vodafone έχει θέματα και εννοείται υπόγειο ούτε για πλάκα. 

Ακριβως ολα αυτα ειναι αναλογα την περιοχη που κινειται καποιος και εγω χθες πηγα σε εναν φιλο μου που μενει στην Ευριπιδου(Πειραιας)στον δευτερο οροφο και η Κοσμοτε 1 γραμμη 4g στο παραθυρο παρακαλω.

Απο την αλλη η VF ηταν 3/4 με ταχυτητες 50 mbps μεσο ορο απο το eNb 192.

Ολα αυτα μια ευθεια απο το μετρο του Πειραια ετσι. 

Και στην Οδυσσεα Ανδρουτσου πριν καμια εβδομαδα αυτη τη φορα για επισκεψη ιατρικη μεσα στο κτηριο ειχα edge στο ασανσερ και οριακα 1-2 γραμμες στον χωρο 4G απο την πρασινη σε αντιθεση με την κοκκινη που ειχε -90 dBm 4G και N1 ακομα και μεσα στο ασανσερ. 

Μπορειτε να με πειτε και τυχερο γιατι οι περισσοτεροι αναγνωριζω οτι τραβατε τα μαλλια σας με την VF. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnny_htc said:

p_k μου, σου εξηγούν εδώ μέσα οι guru γτ συμβαίνει αυτό. Διάβασες και το παράδειγμα πιο πάνω με την περίπτωση του Αλίμου - Λόφο Πανί. Έτσι και πλακώσει συνδρομητές, γειά σας. Επίσης άμα κάτσεις και δεις συχνότητα που γράφουν οι χρήστες εδώ μέσα, με τα νήματα της Cosmote kai Vodafone ασχολούμαστε πιο πολύ, πάρα με της Nova. Nova κυρίως ασχολούμαστε με την Q που συνέχεια φεύγουν απογοητευμενεοι χρήστες για τον βάτραχο ή πάνε σε f2g για να διατηρήσουν νούμερο με 1 ευρώ, το οποίο δείχνει ότι δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη χρήση του δικτύου.... Καμιά σχέση με τη χρήση που γίνεται δλδ από τα συμβόλαια vodafone και Cosmote.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα στο κοινό...

Να συμφωνήσω με τα παραπάνω, και να υπενθυμίσω για άλλη μια φορά, τις διαφορές σε χρήση Cellmapper & nPerf μεταξύ χρηστών Cosmote & Vodafone vs Nova. Οι διαφορές στον αριθμό μετρήσεων είναι χαοτικές. Όπως επίσης και οι ουρές στα καταστήματα των εταιρειών. Σίγουρα πολλοί λιγότεροι χρήστες και ίσως ακόμα λιγότεροι power users (που καταναλώνουν κάργα δεδομένα και έχουν απαιτήσεις από το δίκτυο) στο δίκτυο της Nova. Αν "γεμίσει" κάποτε και το δίκτυο της Nova εκεί θα δούμε πόσο καλά τα πηγαίνει. Αν και το setup γίνεται από κοινού, οπότε πιθανόν να έχουν το ίδιο config.

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, οι παραπάνω 2 εφαρμογές, δίνουν στοιχεία απόδοσης και λειτουργίας (τεχνολογία, eNb, κάλυψη, bandwith, κτλ) των δικτύων κινητής.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κάνω μία διαφορετική σύγκριση. Τη σταθερότητα των εφαρμογών στην καρτοκινητη (που εχω προσωπικη εμπειρια απο ολες τις εταιρείες): Κοσμοτε και Νοβα απροβληματιστες. Βοντα ακριβως το αντιθετο....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω θα κάνω μία διαφορετική σύγκριση. Τη σταθερότητα των εφαρμογών στην καρτοκινητη (που εχω προσωπικη εμπειρια απο ολες τις εταιρείες): Κοσμοτε και Νοβα απροβληματιστες. Βοντα ακριβως το αντιθετο....

Απο συστημικα ζητηματα η αληθεια ειναι πως υπαρχουν αρκετα. 

Βεβαια απεχει καπως απο την αποδοση των δικτυων που συζηταμε συνηθως. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω θα κάνω μία διαφορετική σύγκριση. Τη σταθερότητα των εφαρμογών στην καρτοκινητη (που εχω προσωπικη εμπειρια απο ολες τις εταιρείες): Κοσμοτε και Νοβα απροβληματιστες. Βοντα ακριβως το αντιθετο....

Σηκώνει τότε ένα νέο topic "Ποιο είναι το καλύτερο app ακρτοκινητής"...
Εδώ δυστυχώς το topic αναφέρεται στο δίκτυο (radio, coverage, bandwidth, basebands, κτλ).

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, p_k said:

Αγαπητέ μου φίλε, τους γκουρού τους γνωρίζω και σέβομαι ιδιαιτέρως τις γνώσεις τους και τη συνεισφορά τους (με έναν μάλιστα εξ αυτών είμαστε και πάρα πολύ καλοί φίλοι), όμως εγώ συνεχώς διαβάζω για προβλήματα στο ένα δίκτυο. Αυτό ανέφερα. 

Το αν θα υπάρξουν προβλήματα στο δίκτυο της Nova σε περίπτωση που φτάσει τον ακριβή αριθμό συνδρομητών της Vodafone ή και τον ξεπεράσει, είναι προς το παρόν μία υπόθεση, η οποία δεν μπορεί να αποδειχθεί εάν δεν συντρέξουν οι ακριβείς συνθήκες. 

 

Ξέρω πολλά παραδείγματα που το δίκτυο της nova παρέδωσε πνεύμα λόγω κίνησης και σχεδιασμού ενώ cosmote vodafone πήγαιναν περίπατο.

Η nova πρέπει να κάνει σημαντικές αλλαγές στη σχεδίαση του δικτύου αν θέλει να επιβιώσει σε αυτόν τον τομέα. Αυτή τη στιγμή στις πόλεις το δίκτυο της είναι σκέτος θόρυβος και σε ώρες αιχμής τα κινητά ταλαιπωρούνται. Δεν έχουν αρκετή ακρίβεια στο σχεδιασμό ή ο εξοπλισμός τους δε το επιτρέπει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mixtri said:

Ξέρω πολλά παραδείγματα που το δίκτυο της nova παρέδωσε πνεύμα λόγω κίνησης και σχεδιασμού ενώ cosmote vodafone πήγαιναν περίπατο.

Η nova πρέπει να κάνει σημαντικές αλλαγές στη σχεδίαση του δικτύου αν θέλει να επιβιώσει σε αυτόν τον τομέα. Αυτή τη στιγμή στις πόλεις το δίκτυο της είναι σκέτος θόρυβος και σε ώρες αιχμής τα κινητά ταλαιπωρούνται. Δεν έχουν αρκετή ακρίβεια στο σχεδιασμό ή ο εξοπλισμός τους δε το επιτρέπει.

Και στο εκτός πόλης b20 και ξερό ψωμί.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cmvr said:

Και στο εκτός πόλης b20 και ξερό ψωμί.

Τουλάχιστον σε τουριστικές περιοχές έχει κάνει κάποια βήματα αλλά όπως λες, κάποια σημεία χάλια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, cmvr said:

Και στο εκτός πόλης b20 και ξερό ψωμί.

Εκτός πόλης είμαι και έχω 4ΧCA

11836 enb

Καλημέρα 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, p_k said:

Εκτός πόλης είμαι και έχω 4ΧCA

11836 enb

Καλημέρα 

Το ένα. Το άλλο που σε εξυπηρετεί; Και είσαι στο δρόμο για Χαλκιδική…

Μισα μας τα λες σήμερα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mixtri said:

Το ένα. Το άλλο που σε εξυπηρετεί; Και είσαι στο δρόμο για Χαλκιδική…

Μισα μας τα λες σήμερα.

Το άλλο πιάνει στο 15% του σπιτιού, ελάχιστα συνδέομαι σε εκείνο οπότε δεν με εξυπηρετεί. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mixtri said:

Ξέρω πολλά παραδείγματα που το δίκτυο της nova παρέδωσε πνεύμα λόγω κίνησης και σχεδιασμού ενώ cosmote vodafone πήγαιναν περίπατο.

Η nova πρέπει να κάνει σημαντικές αλλαγές στη σχεδίαση του δικτύου αν θέλει να επιβιώσει σε αυτόν τον τομέα. Αυτή τη στιγμή στις πόλεις το δίκτυο της είναι σκέτος θόρυβος και σε ώρες αιχμής τα κινητά ταλαιπωρούνται. Δεν έχουν αρκετή ακρίβεια στο σχεδιασμό ή ο εξοπλισμός τους δε το επιτρέπει.

Πολύ σωστά. Κατά τη γνώμη μου, αυτό που τους ενδιαφέρει, είναι να τους φύγει η "ρετσινιά" του κακού και ανεπαρκους σήματος, από το οποίο ταλαιπωρειται όλα τα χρόνια η όπως την θες με τα τέσσερα ονόματά της πεστην, εταιρεία. Σχεδιασμός μπουζούκι, φύτεμα σταθμών όπου να ναι και όπως να ναι με τέρμα τα db τύπου ραδιόφωνο τελείως, για να εκπέμπει από την Πετρούπολη στην Γλυφάδα άμα χρειαστεί (άμα δείτε cellmapper κάτι τραβηγμένα από το λαιμό σχέδια που κάνει η εφαρμογή για να σου δείξει μέχρι που εκτείνεται το cell και έχει συνδεθεί ο χρήστης, θα απορησει και ο πιο άσχετος στην περίπτωση της nova) και φυσικά ασυρματικά με το κιλό.  Βάλε και τον εξοπλισμό που δεν τους το επιτρέπει, δεν ξέρω. Πραγματικά πρέπει να κάτσουν κάτω και να πάρουν λίγο λίγο τις περιοχές να τις φτιάξουν σωστά και όχι να τρέχουν να ανάψουν το σηματάκι 5G. Πάντως κατά τη γνώμη μου, επειδή η νόβα έρχεται δεύτερη από τη βοντα σε υλοποίηση δικτύου, αφού στηρίζεται σ αυτήν σε πάμπολλες περιοχές, δεν την βλέπω να βγάζει πενταετία. Ένας παο τους δύο παροχους αν το επέτρεπε η εεττ, θα είχε απορροφήσει ο ένας τον άλλον. Και το λογικό λέει ότι η βοντα θα απορροφουσε την νόβα, και ας μην είναι στα καλύτερα της. Θα έβρισκε το απαιτούμενο πόσο για ένα τέτοιο καίριο ζήτημα. Δλδ δεν μπορεί με λίγα λόγια, να αποκτήσουν σχεδόν το ίδιο δίκτυο και στο τέλος να επιβιώσουν και οι δύο. Το θεωρώ αδύνατο. Το προϊόν πρέπει να διαφοροποιεται, αλλιώς δημιουργείται πρόβλημα στην επιβίωση της εταιρείας ή μαζευεσαι πολύ και πας για ξεπούλημα.. 

16 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εγω θα κάνω μία διαφορετική σύγκριση. Τη σταθερότητα των εφαρμογών στην καρτοκινητη (που εχω προσωπικη εμπειρια απο ολες τις εταιρείες): Κοσμοτε και Νοβα απροβληματιστες. Βοντα ακριβως το αντιθετο....

Βρε, για δίκτυο μιλάμε εδώ 😛. Αντε συμφωνώ και γω της βοντα κάνει νερά, αλλά οκ με αυτό ζεις. Και μένα της wind όταν είχα με είχε πεθάνει στις αποσυνδέσεις και ξανά δώσε κινητό για sms και μαλακ.ες τούμπανες όλη την ώρα. Δεν την άλλαξα όμως γι αυτό το λόγο 😛

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένη ενασχόληση πολλών είναι η ακατάσχετη κίνδυνολογία, από τότε που ιδρύθηκε η εταιρεία ως Telestet. 

Οι διαψεύσεις φυσικά, απανωτές. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, p_k said:

Αγαπημένη ενασχόληση πολλών είναι η ακατάσχετη κίνδυνολογία, από τότε που ιδρύθηκε η εταιρεία ως Telestet. 

Οι διαψεύσεις φυσικά, απανωτές. 

 

H telestet ήταν εντελώς άλλη εταιρεία με άλλη φιλοσοφία.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, p_k said:

Αγαπημένη ενασχόληση πολλών είναι η ακατάσχετη κίνδυνολογία, από τότε που ιδρύθηκε η εταιρεία ως Telestet. 

Οι διαψεύσεις φυσικά, απανωτές. 

 

Ποια κινδυνολογια ρε συ p_k μου; Ήταν το πρώτο δίκτυο που ξεκίνησε και κατέληξε να είναι το τελευταίο σε υλοποίηση και τεχνολογίες. Και να κρέμεται από την ύπαρξη ενός άλλου. Έπρεπε να είναι παντού και να λάμπει. Καλύτερο από της Cosmote έπρεπε να είναι αυτή τη στιγμή που μιλάμε και απλά ακόμα το προσπαθεί. Τυχαία νομίζεις ότι ήταν η συμφωνία και η παραχώρηση ουσιαστικά στην Vantage?? Για να δείξουν κάποιον θετικό ισολογισμό, να πουληθεί πιο εύκολα ήταν η όλη κατάσταση, αλλιώς φούντο ήταν κατευθείαν... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johnny_htc said:

Ποια κινδυνολογια ρε συ p_k μου; Ήταν το πρώτο δίκτυο που ξεκίνησε και κατέληξε να είναι το τελευταίο σε υλοποίηση και τεχνολογίες. Και να κρέμεται από την ύπαρξη ενός άλλου. Έπρεπε να είναι παντού και να λάμπει. Καλύτερο από της Cosmote έπρεπε να είναι αυτή τη στιγμή που μιλάμε και απλά ακόμα το προσπαθεί. Τυχαία νομίζεις ότι ήταν η συμφωνία και η παραχώρηση ουσιαστικά στην Vantage?? Για να δείξουν κάποιον θετικό ισολογισμό, να πουληθεί πιο εύκολα ήταν η όλη κατάσταση, αλλιώς φούντο ήταν κατευθείαν... 

θεωρώ ότι έπεσε πολύ λάσπη στην τελεστετ χωρίς λόγο. Άλλες εποχές τότε. Για εμάς στην επαρχία η τελεστετ πριν το μπαμ του 2004 της cosmote ήταν μονόδρομος σε κάλυψη. Τώρα τα πράγματα είναι διαφορετικά. Μέχρι το 2010 έπαιζε μπάλα η wind. Μετά πολύ χάλια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, cmvr said:

Και στο εκτός πόλης b20 και ξερό ψωμί.

Μια μικρή διευκρίνηση σχετικά με την Β20 only (στην επαρχία) της Nova. Αν δείτε συγκριτικά στο CellMapper ανάμεσα σε Cosmote/Vodafone και Nova, θα δείτε πολύ καλύτερο σήμα RSSI (ανοιχτό πράσινο χρώμα) στην Nova σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρείες, αλλά αυτό οφείλεται στην B20 only της συγκεκριμένης κεραίας της Nova αλλά και του μεγαλύτερου EIRP, κι ας είναι συνεγκατάσταση με την Vodafone, απλά η δεύτερη έχει κι άλλες bands και φυσικά διαφορετικό EIRP.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, memoriesradio said:

Μια μικρή διευκρίνηση σχετικά με την Β20 only (στην επαρχία) της Nova. Αν δείτε συγκριτικά στο CellMapper ανάμεσα σε Cosmote/Vodafone και Nova, θα δείτε πολύ καλύτερο σήμα RSSI (ανοιχτό πράσινο χρώμα) στην Nova σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρείες, αλλά αυτό οφείλεται στην B20 only της συγκεκριμένης κεραίας της Nova αλλά και του μεγαλύτερου EIRP, κι ας είναι συνεγκατάσταση με την Vodafone, απλά η δεύτερη έχει κι άλλες bands και φυσικά διαφορετικό EIRP.

Α γεια σου. Ήθελα να το γράψω κάποια στιγμή και παλιότερα αυτό. Πολλοί νομίζουν ότι έχει το τέλειο σήμα, αλλά αυτό οφείλεται ότι τα κινητά την επιλέγουν σαν primary. Αυτό συμβαίνει και μες στις πόλεις κατά κόρον θα έλεγα. Η Vodafone αγαπάει και αυτή την 20αρα, αλλά παίζει αρκετά και με b3 θα έλεγα, οπότε ναι, φαίνεται πολύ αχνό κάποιες φορές το πράσινο στην βοντα. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, p_k said:

Αγαπημένη ενασχόληση πολλών είναι η ακατάσχετη κίνδυνολογία, από τότε που ιδρύθηκε η εταιρεία ως Telestet. 

Οι διαψεύσεις φυσικά, απανωτές. 

 

Λάθος. Τουλάχιστον ο Μιχάλης και εγώ, αλλά και πολλοί άλλοι, υμνούμε την πρωτοποριακή τότε Telestet για την καινοτομία της και την κάλυψή της ανά τον Ελλαδικό χώρο, μέχρι και το 2010. Με το μετά είχαμε και έχουμε "θέμα" να ασχολούμαστε...

Ένα παράπονο μόνο έχω από τους "κολλητούς" εδώ μέσα. Θα κανονίσουμε επιτέλους εκείνη την μάζωξη για branch με κοψίδια, κοντοσούβλια και γιούλμπασι ή μπα;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, johnny_htc said:

Ποια κινδυνολογια ρε συ p_k μου; Ήταν το πρώτο δίκτυο που ξεκίνησε και κατέληξε να είναι το τελευταίο σε υλοποίηση και τεχνολογίες. Και να κρέμεται από την ύπαρξη ενός άλλου. Έπρεπε να είναι παντού και να λάμπει. Καλύτερο από της Cosmote έπρεπε να είναι αυτή τη στιγμή που μιλάμε και απλά ακόμα το προσπαθεί. Τυχαία νομίζεις ότι ήταν η συμφωνία και η παραχώρηση ουσιαστικά στην Vantage?? Για να δείξουν κάποιον θετικό ισολογισμό, να πουληθεί πιο εύκολα ήταν η όλη κατάσταση, αλλιώς φούντο ήταν κατευθείαν... 

Οι συμφωνίες αυτές ήταν από την πρώην ιδιοκτησία. Όλοι οι μεγάλοι όμιλοι κάνουν αποσχίσεις υποδομών. Έρχεται και από την DT μες το νέο έτος! Τα βήματα είναι αργά αλλά ανοδικά! Ειδικά του χρόνου τέτοια περίοδο το δίκτυο των οπτικών ινών θα έχει αναπτυχθεί αρκετά, καλώς εχόντων των πραγμάτων. Κάθε μέρα και καλύτερα για την NOVA. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...