Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, mixtri said:

Έχετε Vodafone κύριε; Τι σας ενδιαφέρει τι κάνει η Vodafone?

Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση. Ψάχνουν ήδη άλλους αγοραστές.

Ένα meme για την Νοβάρα μας και τους φανατικούς οπαδούς της το είχε στο facebook κάτω από το άρθρο "Αυτογκόλ για τη Nova: Παίρνει πίσω το “ταχύτερα αναπτυσσόμενος πάροχος στην Ελλάδα"  🤣

https://techmaniacs.gr/aytogkol-gia-ti-nova-pairnei-piso-to-quot-tachytera-anaptyssomenos-parochos-stin-ellada-quot/

image.png

Για χαβαλέ και αστείο το ανέβασα μην πέσετε να με φάτε και πάλι οι "τζιχαντιστες" της νοβα γιατί θα σας πέσω πολύ βαρύς στο στομάχι 🤣

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, cmvr said:

Ένα meme για την Νοβάρα μας και τους φανατικούς οπαδούς της το είχε στο facebook κάτω από το άρθρο "Αυτογκόλ για τη Nova: Παίρνει πίσω το “ταχύτερα αναπτυσσόμενος πάροχος στην Ελλάδα"  🤣

https://techmaniacs.gr/aytogkol-gia-ti-nova-pairnei-piso-to-quot-tachytera-anaptyssomenos-parochos-stin-ellada-quot/

image.png

Για χαβαλέ και αστείο το ανέβασα μην πέσετε να με φάτε και πάλι οι "τζιχαντιστες" της νοβα γιατί θα σας πέσω πολύ βαρύς στο στομάχι 🤣

 

Η Νοβα είναι πρώτη στην καρδιά μας αγαπητέ! Το οτι το F2G δινει ολα τα πακετα με χρεωση ανα δευτερόλεπτο ειναι αξιο σεβασμού. Η πιο τίμια απο ολες.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, VIPdriver said:

Η Νοβα είναι πρώτη στην καρδιά μας αγαπητέ! Το οτι το F2G δινει ολα τα πακετα με χρεωση ανα δευτερόλεπτο ειναι αξιο σεβασμού. Η πιο τίμια απο ολες.

Για μένα κανένα καρτοκινητό δεν είναι τίμιο καμίας εταιρίας. Είναι πανάκριβα με απαράδεκτες υπηρεσίες. Για αυτό κρατάω το παλιό μου f2g με τα απεριόριστα λεπτά και τα πακέτα δεδομένων. 

Η wind παραμένει πρώτη στην καρδιά μας για αυτό δεν καταπιαμε ποτέ που την βάπτισαν νόβα 😃

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Γνωρίζεις κάτι;;;;

Το έγραψα στο άλλο φόρουμ προ ημερών. Όπου και να πουληθούν οι εταιρίες αδιάφορο πραγματικά. Απαράδεκτες όλες τους σε σταθερή και κινητή εκτός πόλεων προαστείων ΒΙΠΕ και χωριών. Μόνο τα υψηλής συγκέντρωσης σημεία τους ενδιαφέρουν πληθυσμιακά. Χωρίς εθνικό φορέα τηλεπικοινωνιών αυτά γίνονται.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Γνωρίζεις κάτι;;;;

 

Ακούγεται πως η ΔΕΗ, μετά τον Κώτσο, ετοιμάζεται να καταθέσει πρόταση εξαγοράς και της Vodafone GR. Μπορεί να είναι και παπάτζα η είδηση βέβαια, αλλά η "μαμά" Vodafone δεν είναι αρνητική στο να πουλήσει κάποιες θυγατρικές. Η Ισπανική Vodafone πωλήθηκε πρόσφατα.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

 

Ακούγεται πως η ΔΕΗ, μετά τον Κώτσο, ετοιμάζεται να καταθέσει πρόταση εξαγοράς και της Vodafone GR. Μπορεί να είναι και παπάτζα η είδηση βέβαια, αλλά η "μαμά" Vodafone δεν είναι αρνητική στο να πουλήσει κάποιες θυγατρικές. Η Ισπανική Vodafone πωλήθηκε πρόσφατα.

Νομίζω ότι όντως η ΔΕΗ θα την αγοράσει. Δεν ξέρω αν θα είναι για καλό ή για κακό 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mixtri said:

Έχετε Vodafone κύριε; Τι σας ενδιαφέρει τι κάνει η Vodafone?

Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση. Ψάχνουν ήδη άλλους αγοραστές.

Το νήμα είναι ακριβώς το κατάλληλο για συγκρίσεις μεταξύ παρόχων κινητής τηλεφωνίας.

Το ότι εγώ δεν έχω Vodafone (προφανέστατο βέβαια), δεν με αποτρέπει από το να ενδιαφέρομαι και να μαθαίνω τι συμβαίνει σχετικά με τους άλλους δύο παρόχους.

Πού είναι το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

 

Ακούγεται πως η ΔΕΗ, μετά τον Κώτσο, ετοιμάζεται να καταθέσει πρόταση εξαγοράς και της Vodafone GR. Μπορεί να είναι και παπάτζα η είδηση βέβαια, αλλά η "μαμά" Vodafone δεν είναι αρνητική στο να πουλήσει κάποιες θυγατρικές. Η Ισπανική Vodafone πωλήθηκε πρόσφατα.

Και θα έχει το δίκτυο της ΔΕΗ για mmwave radios. Κίνηση ΜΑΤ το βλέπω. 
 

57 minutes ago, p_k said:

Το νήμα είναι ακριβώς το κατάλληλο για συγκρίσεις μεταξύ παρόχων κινητής τηλεφωνίας.

Το ότι εγώ δεν έχω Vodafone (προφανέστατο βέβαια), δεν με αποτρέπει από το να ενδιαφέρομαι και να μαθαίνω τι συμβαίνει σχετικά με τους άλλους δύο παρόχους.

Πού είναι το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω. 

Το πρόβλημα είναι με τις εμπειριες άλλων δε βγάζεις συμπέρασμα. Και εμένα μου έλεγες μια χαρά η Nova, όλα καλά, δεν έχω λόγια. Πραγματικά, δεν έχω λόγια.

Και κάθε φορά που έρχομαι Ελλάδα έχω θέματα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και θα έχει το δίκτυο της ΔΕΗ για mmwave radios. Κίνηση ΜΑΤ το βλέπω. 
 
Μια μονάδα της ΔΕΗ μόνο για πάρτη της θα έχει η βονταφοναρα, να έχει να εκπέμπει μέχρι το φεγγάρι άμα θέλει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Βέβαια έδω θα προκύψει θέμα:Αν εξαγοραστεί η vf από την την ΔΕΗ τι θα γίνει με τις συμφωνίες Public-ΔΕΠΑ

Τι συμφωνία έχει με τη ΔΕΠΑ; 

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΗ power κυριολεκτικά 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Μια μονάδα της ΔΕΗ μόνο για πάρτη της θα έχει η βονταφοναρα, να έχει να εκπέμπει μέχρι το φεγγάρι άμα θέλει emoji41.pngemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά, ας καταφέρει πρωτα να ξεκολλήσει το Liquid.... 

 

27 minutes ago, cmvr said:

ΔΕΗ power κυριολεκτικά 🤣

"Powered by ΔΕΗ"

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα ...η Vodafone ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ μια ΔΕΗ για " κατω του κόστους ' τιμες στην ....μεγαβάτ ...ώρα των υποδομών τής πανελλαδικά.

  Το Green Energy compensation με φωτοβολταϊκά ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ.

 

Το ξέρετε οτι η Cosmote εχει ' δικη της ' ....μεγαβατωρα με δικο της ' εικονικό ' πάροχο ενέργειας για παρτη της ??

 

Μόνο έτσι πας μπροστά στην Ευρώπη....

 

Οσο για την αύξηση ισχύος στις ....N78 Bands και σε ολο το MMwave ...την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών την ρωτήσατε αν θέλει? 🙂 🙂 😉 😉

Εδω ο ΟΤΕ χρυσοπληρωσε με εκατομμύρια ευρώ συχνότητες και η ΕΕΤΤ του λέει να παιζει με....λιγοστά Watts συνολικά σε ολο το φάσμα του !

  🙂

Και έτσι το ενα Cell θα παιζεο μεγαλη ισχύ ΜΟΝΟ στην B3 το διπλανό Cell θα παιζει μεγαλη ισχυ στην B1 και το παρα διπλανό στην N78 με EN DC 😉

Αστειεύομαι ? ! ? !

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mixtri said:

Και θα έχει το δίκτυο της ΔΕΗ για mmwave radios. Κίνηση ΜΑΤ το βλέπω. 
 

Το πρόβλημα είναι με τις εμπειριες άλλων δε βγάζεις συμπέρασμα. Και εμένα μου έλεγες μια χαρά η Nova, όλα καλά, δεν έχω λόγια. Πραγματικά, δεν έχω λόγια.

Και κάθε φορά που έρχομαι Ελλάδα έχω θέματα.

Είπα όλα καλά στις περιοχές που κινούμαι και με ενδιαφέρουν. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, cmvr said:

Ένα meme για την Νοβάρα μας και τους φανατικούς οπαδούς της το είχε στο facebook κάτω από το άρθρο "Αυτογκόλ για τη Nova: Παίρνει πίσω το “ταχύτερα αναπτυσσόμενος πάροχος στην Ελλάδα"  🤣

https://techmaniacs.gr/aytogkol-gia-ti-nova-pairnei-piso-to-quot-tachytera-anaptyssomenos-parochos-stin-ellada-quot/

image.png

Για χαβαλέ και αστείο το ανέβασα μην πέσετε να με φάτε και πάλι οι "τζιχαντιστες" της νοβα γιατί θα σας πέσω πολύ βαρύς στο στομάχι 🤣

 

Αχαχαχαχα με εκαψες εισαι τρομερος 😂😂

48 minutes ago, p_k said:

Είπα όλα καλά στις περιοχές που κινούμαι και με ενδιαφέρουν. 

Πρεπει να γινει pinned γενικα μια τετοια φραση γιατι μπαινει καποιος στο φορουμ και αρχιζει να τα σαρωνει(αρνητικα προφανως)για το καθε δικτυο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Είπα όλα καλά στις περιοχές που κινούμαι και με ενδιαφέρουν. 

Όταν εμφανίζομαι εγώ ξαφνικά αρχίζουν τα προβλήματα. Στην ανηφόρα της Καρδίας, στο Cosmos, από εδώ από εκεί 😂

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mixtri said:

Όταν εμφανίζομαι εγώ ξαφνικά αρχίζουν τα προβλήματα. Στην ανηφόρα της Καρδίας, στο Cosmos, από εδώ από εκεί 😂

Στην ανηφόρα της Καρδίας υπάρχει ένα πολύ συγκεκριμένο σημείο ελάχιστων μέτρων απόστασης, όπου πραγματικά υπάρχει πρόβλημα.

Τους το έχω πει επανειλημμένα και γραπτώς και προφορικώς και με όλους τους τρόπους. 

Δεν είναι κάτι τόσο σοβαρό πάντως.

Στο COSMOS δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα, παρά μόνο για όσους είναι λάτρεις των ονομαστικών ταχυτήτων και νομίζουν ότι βρίσκονται σε αγώνες Formula 1.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο να μην έχει n78 στο COSMOS . Τα έλεγα και για την κόκκινη όταν πετούσε αετό . Και όχι μόνο μέσα στο πολυκατάστημα .  Η περιοχή φουλάρει καθημερινά από κόσμο  Βέβαια να μου πεις τι κίνηση να έχει στην περιοχή η windούλα. Άντε τα roaming από Βαλκάνια 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Με την εταιρεία της ΔΕΠΑ" Φυσικό Αέριο Αττικής"

Ναι την ξέρω τη ΔΕΠΑ. 😛 Τι συμφωνία έχει κάνει που αναφέρεις δεν ξέρω 😛

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, georgebad said:

Απαράδεκτο να μην έχει n78 στο COSMOS . Τα έλεγα και για την κόκκινη όταν πετούσε αετό . Και όχι μόνο μέσα στο πολυκατάστημα .  Η περιοχή φουλάρει καθημερινά από κόσμο  Βέβαια να μου πεις τι κίνηση να έχει στην περιοχή η windούλα. Άντε τα roaming από Βαλκάνια 

Έχει πολλη κίνηση και φαίνεται από τις εφαρμογές. Θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου να βάλει, προφανώς κάτι άλλο παίζει. 

Για τη NOVA προφανώς μιλάμε, σωστά; 

Δεν υπάρχει wind. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, johnny_htc said:

Ναι την ξέρω τη ΔΕΠΑ. 😛 Τι συμφωνία έχει κάνει που αναφέρεις δεν ξέρω 😛

Με το Φυσικό Αέριο Αττικής και προωθεί μέσω των καταστημάτων τις υπηρεσίες 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, georgebad said:

Απαράδεκτο να μην έχει n78 στο COSMOS . Τα έλεγα και για την κόκκινη όταν πετούσε αετό . Και όχι μόνο μέσα στο πολυκατάστημα .  Η περιοχή φουλάρει καθημερινά από κόσμο  Βέβαια να μου πεις τι κίνηση να έχει στην περιοχή η windούλα. Άντε τα roaming από Βαλκάνια 

Απαράδεκτο να μην έχει ΑΚΟΜΑ!

θέλεις να πεις!

Θα το ξαναλέω και ας γίνω γραφικός! Πολύ γρήγορα περιμένετε να φτιάξει δίκτυο η εταιρία. Ούτε το μισό πλάνο της δεν έχει υλοποιήσει και τα πάει αρκετά καλά, παρά τα όποια εμπόδια που συναντάει κάποιος στην ανάπτυξη του δικτύου του!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...