Jump to content

Νο4 Το καλύτερο καρτοκινητό.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους είναι από παλιά γραμμένοι συνεχίζουν να παίρνουν τα 500mb.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367508

Οπότε αν γραφτείς για τα λεπτά και αλλάξει η προσφορά εσύ (λογικά) θα συνεχίσεις να τα παίρνεις. Το μπόνους δεν είναι 200 λεπτά. Είναι 120 λεπτά.

 

edit: με πρόλαβε ο Vasileios.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι από παλιά γραμμένοι συνεχίζουν να παίρνουν τα 500mb.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367508

Οπότε αν γραφτείς για τα λεπτά και αλλάξει η προσφορά εσύ (λογικά) θα συνεχίσεις να τα παίρνεις. Το μπόνους δεν είναι 200 λεπτά. Είναι 120 λεπτά.

 

edit: με πρόλαβε ο Vasileios.

 

Εγώ δεν έχω κανέναν με Vodafone cu και γενικά καρτες. Βλέπεις μεγαλωσαμε και γίνανε όλοι των συνδεσεων. Ήθελα να πάω σε cu γιατί με ενδιαφέρει πιο πολύ το ίντερνετ και δεν θέλω να πάω πχ σε free2go γιατί όλοι έχουν Vodafone. Οπότε για να καταλάβω κάτι; Αν βάλει η cu ξανά προσφορά surfbonus 500 mb και τα κατοχυρωσω εγώ ως cu συνδρομητής μετα μένουν για πάντα σωστα; Απο την άλλη αν βάζω κάθε 20 μέρες 10 ευρώ θα έχω 500 mb με την προσφορά που τρέχει έτσι δεν είναι;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανέναν με Vodafone cu και γενικά καρτες. Βλέπεις μεγαλωσαμε και γίνανε όλοι των συνδεσεων. Ήθελα να πάω σε cu γιατί με ενδιαφέρει πιο πολύ το ίντερνετ και δεν θέλω να πάω πχ σε free2go γιατί όλοι έχουν Vodafone. Οπότε για να καταλάβω κάτι; Αν βάλει η cu ξανά προσφορά surfbonus 500 mb και τα κατοχυρωσω εγώ ως cu συνδρομητής μετα μένουν για πάντα σωστα; Απο την άλλη αν βάζω κάθε 20 μέρες 10 ευρώ θα έχω 500 mb με την προσφορά που τρέχει έτσι δεν είναι;

Βασικά αν βάζεις 20 ευρώ ( όλα μαζί ) θα έχεις 1GB για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

για χρηση 30-40 λεπτα το μηνα(προς ολους), ποιο συμφερει;

frog ή Q ?

Link to comment
Share on other sites

για χρηση 30-40 λεπτα το μηνα(προς ολους), ποιο συμφερει;

frog ή Q ?

 

η Q έχει εδώ και καιρό ένα πακέτο 60 λεπτών προς όλους με 3 ευρώ. Το πιο σημαντικό είναι οτι η χρέωση είναι ανα 1 λεπτό, απο το πρώτο λεπτό. Ολά τα υπόλοιπα καρτοκινητά από όλες τις εταιρίες έχουν ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά (για τα πακέτα ομιλίας μιλάμε πάντα).

Link to comment
Share on other sites

για χρηση 30-40 λεπτα το μηνα(προς ολους), ποιο συμφερει;

frog ή Q ?

Εννοείται η Q ότι συμφέρει με τα 3 ευρώ έχεις 60 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω σύνδεση voda και επειδή έχει λήξει εκανα αίτηση για να το κάνω cu. Εμένα με ενδιαφέρει κυρίως το ίντερνετ και όλοι οι φίλοι έχουν σύνδεση Vodafone.

Τώρα με πήραν απο Vodafone και μου έκαναν πρόταση για 40% έκπτωση σε οποίο πάγιο θέλω και επειδή έχω και hol η έκπτωση παει στο 50%.

Όμως δεν βρίσκω κάποιο πρόγραμμα με πολύ ίντερνετ που με την έκπτωση θα πέφτει κάτω απο 20 ευρώ.

Απο την αλλη με cu θεωρώ οτι με 15 ευρώ μάξιμουμ το μήνα θα είμαι κομπλε μιας και μου αρκούν τα 500mb που δίνει δώρο με ανανέωση 10 ευρώ online.

Αυτή τη στιγμή έχω unlimited 35 και δεν ξεπερναω την ομιλία μου παρα μονο τα 200mb που μου δίνει όπου κάθε φορά πληρώνω και κάτι παραπάνω γι αυτό.

Έχετε κάτι να προτεινετε η να προχωρησω με cu ;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω σύνδεση voda και επειδή έχει λήξει εκανα αίτηση για να το κάνω cu. Εμένα με ενδιαφέρει κυρίως το ίντερνετ και όλοι οι φίλοι έχουν σύνδεση Vodafone.

Τώρα με πήραν απο Vodafone και μου έκαναν πρόταση για 40% έκπτωση σε οποίο πάγιο θέλω και επειδή έχω και hol η έκπτωση παει στο 50%.

Όμως δεν βρίσκω κάποιο πρόγραμμα με πολύ ίντερνετ που με την έκπτωση θα πέφτει κάτω απο 20 ευρώ.

Απο την αλλη με cu θεωρώ οτι με 15 ευρώ μάξιμουμ το μήνα θα είμαι κομπλε μιας και μου αρκούν τα 500mb που δίνει δώρο με ανανέωση 10 ευρώ online.

Αυτή τη στιγμή έχω unlimited 35 και δεν ξεπερναω την ομιλία μου παρα μονο τα 200mb που μου δίνει όπου κάθε φορά πληρώνω και κάτι παραπάνω γι αυτό.

Έχετε κάτι να προτεινετε η να προχωρησω με cu ;

 

CU με κλειστά μάτια ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καταρχην δεν ηξερα που να ποσταρω και το εβαλα εδω αν χρειαζεται να μετακινηθει μετακινηστε το...

 

Εχω συνδεση Vodafone και θελω να βαλω καρτα σε ποια εταιρια να παω? WIND, Vodafone η Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα...πχ με ποια εταιρία μιλάς πιο πολύ?Οι δικοί σου(συγγενείς,γνωστοι κλπ) τι έχουν(what's up,Cu,F2G η κάτι αλλο)?
Link to comment
Share on other sites

Γενικα προς ολους θελω... Οι περισσοτεροι vodafone εχουν αλλα μου ειπαν οτι wind και cosmote δινουν 300 λεπτα με το μολις βαλεις καρτα αλλα η vodafone δεν το εχει αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Γενικα προς ολους θελω... Οι περισσοτεροι vodafone εχουν αλλα μου ειπαν οτι wind και cosmote δινουν 300 λεπτα με το μολις βαλεις καρτα αλλα η vodafone δεν το εχει αυτο...

 

παλίο είναι αυτό δυστυχώς, οι νέοι συνδρομητές το χάσαν :( Τώρα wind και voda καρτοκινητά σου δίνουν και τα δυο 200 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ, αλλά το F2G σου δίνει διάφορα δωράκια και πολύ καλύτερα υπόλοιπα πακέτα-πχ σε data, 1gb με 5 ευρώ, οπότε συμφέρει και πάλι ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για F2G.Τωρα αν βέβαια έχουν Vodafone μπορείς να δεις και το καρτοκινητό Vodafone όπου με 5€ έχεις 200' και επίσης την υπηρεσία όπου έχεις προς 2 αριθμούς Vodafone ομιλία με 0,01€/1'
Link to comment
Share on other sites

εαν οι περισσότεροι που έχει είναι vodafone, μπορεί να πάρει και το vodafone ολυμπιακός που, βάζοντας 10 ευρω, παίρνει μπονους δώρο 600 λεπτά προς όλη τη vodafone (+παίρνει για 1 μήνα 1 ευρω δωρο για κάθε γκολ του ολυμπιακου).

 

για πακέτα προς όλους, υπάρχει και το Q, που δίνει με 3 ευρώ 60 λεπτά προς όλους και είναι το μοναδικό πακέτο που χρεώνει ανα 1 λεπτό, από το πρώτο λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

για πακέτα προς όλους, υπάρχει και το Q, που δίνει με 3 ευρώ 60 λεπτά προς όλους και είναι το μοναδικό πακέτο που χρεώνει ανα 1 λεπτό, από το πρώτο λεπτο.

 

Μαζί με το Frog πλέον που συμφέρει περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το Frog πλέον που συμφέρει περισσότερο...

 

το μόνο καλύτερο που έχει η frog είναι το οτι το 3ε/60' μετά το πρώτο λεπτό χρεώνει ανα δευτερολεπτο, ενώ σε όλα τα υπόλοιπα πακέτα υπερτερεί η q. Ας δει ο φίλος τα σαιτς και των 2 ( http://www.myq.gr , http://www.frogmobile.gr ) και θα δει ότι συνολικά η q έχει πιο πλήρεις υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο καλύτερο που έχει η frog είναι το οτι το 3ε/60' μετά το πρώτο λεπτό χρεώνει ανα δευτερολεπτο, ενώ σε όλα τα υπόλοιπα πακέτα υπερτερεί η q. Ας δει ο φίλος τα σαιτς και των 2 ( http://www.myq.gr , http://www.frogmobile.gr ) και θα δει ότι συνολικά η q έχει πιο πλήρεις υπηρεσίες.

 

Δεν αντιλέγω,απλως επειδή μιλούσαμε για τα προς όλους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Ψήφισα κανένα. Βαριέμαι να αναλύω αναλυτικά το σκεπτικό μου, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να πέσουν κάπως οι τιμές για το προσφερόμενο προϊόν. Χρειάζεται κανείς κανένα δεκαευρο για να μιλήσει σχετικά αξιοπρεπώς, να στείλει λίγα σμσ και να έχει ένα φτηνό πακέτο ίντερνετ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πριν ψηφισω θελω να κανω μια διαπιστωση:η cosmote τραβηξε πολυ κοσμο με τα φθηνα πακετα καρτοκινητης που ειχε πριν απο αρκετα χρονια...

(θυμομαστε ολοι τα 1600'+1600 sms με 5 ευρω...) αποτελεσμα τα επομενα χρονια σχεδον ολοι μου οι γνωστοι (το 99% οσων ηταν περιπου στην ηλικια μου ) ειχαν whats up.

τα επομενα χρονια ομως αυτο αλλαξε δραματικα,πλεον δεν λες και φθηνο το πακετο 600' +600 sms με 7 ευρω +1 και κατι ο φορος...με αποτελεσμα ο κοσμος να στραφει σε αλλες εταιριες

πλεον τα πακετα της whats up αν δεν εισαι φοιτητης δεν συμφερουν γιατι ο κοσμος εχει μοιραστει και στις αλλες εταιριες...

οποτε θα ελεγα καλυτερα καρτοσυμβολαιο σε cosmote ή vodafone...αλλα και αυτο πλεον εχει ξεφυγει με τα φθηνοτερα πακετα να ειναι στα 20 ευρω...πιστευω οτι οι εταιριες πρεπει να ριξουν καπως τις τιμες ,και οτι γενικα εχουν εκμεταλευτει στο επακρο το ντελιριο που επικρατει με τα smartphones σε βαρος της ποιοτητας των υπηρεσιων τους (πχ μεχρι πριν λιγο καιρο καθε φορα που εβαζα καρτα μου ελεγε οτι ο αριθμος ηταν λανθασμενος και αμεσως μου ερχονταν μηνυμα που ελεγε οτι η καρτα μπηκε κανονικα...και αυτο και αλλα πολλα εχω δει κατα καιρους εδω και σχεδον 10 χρονια που χρησιμοποιω το whats up)

Link to comment
Share on other sites

πριν ψηφισω θελω να κανω μια διαπιστωση:η cosmote τραβηξε πολυ κοσμο με τα φθηνα πακετα καρτοκινητης που ειχε πριν απο αρκετα χρονια...

(θυμομαστε ολοι τα 1600'+1600 sms με 5 ευρω...) αποτελεσμα τα επομενα χρονια σχεδον ολοι μου οι γνωστοι (το 99% οσων ηταν περιπου στην ηλικια μου ) ειχαν whats up.

τα επομενα χρονια ομως αυτο αλλαξε δραματικα,πλεον δεν λες και φθηνο το πακετο 600' +600 sms με 7 ευρω +1 και κατι ο φορος...με αποτελεσμα ο κοσμος να στραφει σε αλλες εταιριες

πλεον τα πακετα της whats up αν δεν εισαι φοιτητης δεν συμφερουν γιατι ο κοσμος εχει μοιραστει και στις αλλες εταιριες...

οποτε θα ελεγα καλυτερα καρτοσυμβολαιο σε cosmote ή vodafone...αλλα και αυτο πλεον εχει ξεφυγει με τα φθηνοτερα πακετα να ειναι στα 20 ευρω...πιστευω οτι οι εταιριες πρεπει να ριξουν καπως τις τιμες ,και οτι γενικα εχουν εκμεταλευτει στο επακρο το ντελιριο που επικρατει με τα smartphones σε βαρος της ποιοτητας των υπηρεσιων τους (πχ μεχρι πριν λιγο καιρο καθε φορα που εβαζα καρτα μου ελεγε οτι ο αριθμος ηταν λανθασμενος και αμεσως μου ερχονταν μηνυμα που ελεγε οτι η καρτα μπηκε κανονικα...και αυτο και αλλα πολλα εχω δει κατα καιρους εδω και σχεδον 10 χρονια που χρησιμοποιω το whats up)

 

Δεν είδα πουθενά να γίνεται αναφορά στη Wind. Επειδή λοιπόν το topic αναφέρεται στην Καρτοκινητή, ρίξε μια ματιά στις προσφορές της συγκεκριμένης εταιρίας και θα καταλάβεις γιατί είναι μακράν η καλύτερη από τις υπόλοιπες...

Link to comment
Share on other sites

ψήφισα Q λόγω του ότι αν μιλάς σε wind, Q έχεις με 1€ 400' και το αντίστοιχο στα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

F2G ειδικά για παλιούς συνδρομητές με τη χρήση των Bonus... Με διαφορά η καλύτερη καρτοκινητή και με "κορυφαίες" διαφημίσεις...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

q Δαγκωτό, για ''τσιγκούνηδες'' σαν και εμένα είναι ότι πρέπει!!!

Με 4 ευρουλάκια το μήνα (1ευρώ 400 λεπτά προς wind+q, και 3 ευρώ 80 λεπτά προς όλους) είμαι κομπλέ.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...