Jump to content

Νο4 Το καλύτερο καρτοκινητό.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εννοεί.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Καλησπέρα παρέα...επειδή δεν βρήκα γενικού περιεχομένου θέμα αποφάσισα να ανεβασω εδώ το θέμα μου σχετικά με ποια καρτοκινητη να επιλέξω..καταρχήν να ενημερωσω οτι έχω whats up και q καρτοκινητη απλα είμαι συνεχώς στο ψάξιμο μήπως και βρω κάτι καλυτερο...θα ήθελα την γνώμη σας στο ποια εταιρία δίνει περισσότερα μηνηματα και ομιλία προς το ίδιο δίκτυο οικονομικά μέσω κάποιου πακέτου και αν μπορω να συνδυασω και λιγα mb δεν με χαλάει...ευχαριστώ για τα φώτα σας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι "ποια" δίνει περισσότερα, αλλά και "που" μπορείς να χρησιμοποιήσεις όσα σου δίνει!

 

Πχ αν οι περισσότεροι αριθμοί με τους οποίους μιλάς, είναι Cosmote (πχ What's up), τότε σε συμφέρει αυτή.

Διαφορετικά αν είναι Wind (F2G) ή Vodafone (CU), πας στα αντίστοιχα δίκτυα.

 

Οι ιστοσελίδες τους σου δίνουν όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι για τα πακέτα καρτοκινητής του κάθε δικτύου. Ρίξε μια ματιά και ύστερα ανάλογα με όσα σου έγραψα παραπάνω + τη κάλυψη δικτύου εκεί που κινείσαι περισσότερο, θα οδηγηθείς στη σωστή επιλογή που βολεύει και συμφέρει ΕΣΕΝΑ, κι όχι εμένα (ή τον κάθε "εμένα").

 

Αν τώρα ρωτάς δεξιά κι αριστερά... ok. Πάρε ιδέες, αλλά στη τεχνολογία συνήθως δεν επηρεάζομαι τόσο πολύ απ'τη γνώμη των άλλων, αν πιο πριν δεν έχω σχηματίσει εγώ ο ίδιος προσωπική άποψη. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τεχνολογία σε συνδυασμό με χρεώσεις, όπως στη περίπτωση των κινητών!

Edited by Energy1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέα...επειδή δεν βρήκα γενικού περιεχομένου θέμα αποφάσισα να ανεβασω εδώ το θέμα μου σχετικά με ποια καρτοκινητη να επιλέξω..καταρχήν να ενημερωσω οτι έχω whats up και q καρτοκινητη απλα είμαι συνεχώς στο ψάξιμο μήπως και βρω κάτι καλυτερο...θα ήθελα την γνώμη σας στο ποια εταιρία δίνει περισσότερα μηνηματα και ομιλία προς το ίδιο δίκτυο οικονομικά μέσω κάποιου πακέτου και αν μπορω να συνδυασω και λιγα mb δεν με χαλάει...ευχαριστώ για τα φώτα σας!!!

 

Έχει δίκιο ο φίλος από πάνω. Τί σχέση έχει ποια εταιρεία δίνει τα περισσότερα μηνύματα προς το δίκτυο της... Εσύ τι ανάγκες έχεις και σε ποιο δίκτυο είναι η οικογένεια σου, οι φίλοι σου, και τα άτομα που επικοινωνείς περισσότερο.

Επίσης μπορείς να πείσεις τους φίλους σου να βάλουν Viber και να ανταλλάζετε μηνύματα δωρεάν εφόσον έχετε ίντερνετ. Σκέψου το και αυτό. Παρά πολύς κόσμος έχει Viber. Εκμεταλεύσου το.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω δικαρτο κινητό οποτε το στάνταρ νουμερο μου είναι το whats up και το ίδιο και η κοπελα μου..βασικά με αυτήν θέλω να εποικινωνω πιο πολύ οποτε γιαυτό ρωταω μιας και έχει και αυτή το ίδιο κινητό με μένα αρα έχουμε την δυνατότητα να παίξουμε μπάλα με μια ακόμη εταιρία...πρόσφατα βαλαμε την q που με κάθε ανανέωση 10€ παίρνεις αυτόματα 1000' προς q και 1giga ίντερνετ...έχει και φτηνά πακέτα οποτε κομπλε...απλα επειδή κάποια στιγμή θα λήξει η προσφορά γιαυτό ψάχνω εναλλακτική..ευχαριστώ παιδια
Link to comment
Share on other sites

Άκουσε να δεις τί θα έκανα εγώ στη θέση σου. Είναι πολύ σημαντικό το ότι έχετε δίκαρτο κινητό.

Με γνώμονα πάντα την οικονομία εγώ πρόκειται να αγοράσω κάποια στιγμή ένα δίκαρτο κινητό για έναν και μοναδικό λόγο : Στη μια κάρτα να έχω τον αριθμό μου σε καρτοκινητό ώστε να μην χάνω τις εισερχόμενες, και στην άλλη κάρτα μια κάρτα ίντερνετ ανεξαρτήτου εταιρείας. Θα αγοράσω δηλαδή μια σύνδεση internet any way για το τάμπλετ μου. Την κάρτα όμως θα τη βάλω στο κινητό. Έτσι ΚΑΙ θα κρατάω ενεργό τον αριθμό μου ώστε να με καλούν φίλοι και οικογένεια, ΚΑΙ θα χρησιμοποιώ το Viber για να ανταλλάσσω μηνύματα με την κοπελιά. Ακόμα και τηλέφωνα μέσω ίντερνετ.

Αν σε ενδιαφέρει ως concept πρέπει να πας να ρωτήσεις τις εταιρείες αν βγάζουν κάρτα ίντερνετ στη μορφή που δέχεται το τηλέφωνο σου. Είτε δηλαδή κανονική SIM είτε micro SIM .

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει πολύ γιατί δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα για να αγοράσω το δίκαρτο κινητό μου. Πάντως λίγο που τα κοίταξα πρέπει να έχεις ένα πρόγραμμα συμβολαίου για να το κολλήσεις. Δυστυχώς. Βέβαια αν δεν ρωτήσω στα καταστήματα δεν θα μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά. Αν όμως έχεις πολύ ίντερνετ από μια εταιρεία, σε συμφέρει να το χρησιμοποιείς και για κλήσεις και για μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλες προσφορές η F2G?

 

Πλάκα μας κάνεις; :lol: Τις καλύτερες προσφορές της αγοράς έχει το F2G!!!

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα...θα το τσεκαρω...έχω και Q οποτε νόμιζα παρεμφερή είναι

 

Και η Q έχει καλά πακέτα. Το μεγάλο + της Q είναι ότι η χρεώσει στα πακέτα είναι ότι η χρέωση τον δωρεάν λεπτών είναι ανά δευτερόλεπτο.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβως...μιλάς 2 δευτερόλεπτα χρεωνεσαι τόσο όχι ελάχιστη κλήση...νομιζω θα παραμείνω στην Q προς το παρών!!

 

ειδα πριν απο λιγο αυτο με την Q. Αποτι λεει δεν ειναι και τοσο ανα δευτερολεπτο. αλλα ελαχιστο 3λεπτο οπως ολες οι αλλες εταιριες. τα λεει στις πρωτες σειρες του παρακατω λινκ

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/alla-paketa/q-mega-bundle/

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι βασικές χρεώσεις και τα νέα πακέτα έχουν χρέωση ένα δευτερόλεπτο απο το πρώτο δευτερόλεπτο . Το MEGA BUNDLE και τα πακέτα εξωτερικού έχουν ελάχιστο 3 λεπτά
Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι βασικές χρεώσεις και τα νέα πακέτα έχουν χρέωση ένα δευτερόλεπτο απο το πρώτο δευτερόλεπτο . Το MEGA BUNDLE και τα πακέτα εξωτερικού έχουν ελάχιστο 3 λεπτά

Εμένα παντός με χρεώνει ανα δευτερόλεπτο!!!

 

Αγόρασες μήπως το MEGA BUNDLE και σου κάνει εξαίρεση; Μήπως αγόρασες το Πακέτο προς Αγγλία Γαλλία Γερμανία και σου κάνει και εκεί εξαίρεση;

Ξαναγράφω λοιπόν : η χρέωση ανα δευτερόλεπτο ισχύει στα νέα Πακέτα ΚΑΙ ΜΌΝΟ ΣΕ ΑΥΤΑ

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/

ΠΕΣ ΤΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ

 

Μόνο στα νέα πακέτα Q, έχεις χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήση

Link to comment
Share on other sites

Κατατσεκαρισμενο η χρέωση γίνεται ανα δευτερόλεπτο απο το πρώτο δευτερόλεπτο στα νέα πακέτα q...

Με διαφορά η πιο οικονομική καρτοκινητή αυτη την στιγμή...(εξαίρεση αποτελούν τα φοιτητικά πακέτα καρτοκινητής)

Αρνητικό της q...Σήμα κ 3G δίκτυο...κωλοwind...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

θέλω να αγοράσω μια (καρτοκινητή) sim κυριώς για internet , για ομιλία αν έχει κανένα καλό πακέτο οκ αλλά δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα

Τι προτείνετε ;

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

λοιπον... συγγενης ενδιαφερεται να κοψει το συμβολαιο και αν το γυρισει σε καρτοκινητο. να πληρωνει οσο το δυνατον πιο λιγα.

ζηταει:

1. 4-5 ωρες προς ολους (στο κυκλο υπαρχουν κοσμοτε και wind)

2. 500mb ιντερνετ (και πιο λιγα, 350-400, ειναι οκ)

3. 50 σμσ προς ολους (οχι τοσο σημαντικο)

 

ποιο να επιλεξει; (λαμβανουμε υποψιν μπονους ανανεωσης, κλπ)

το f2go ειναι καλη περιπτωση;

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

λοιπον... συγγενης ενδιαφερεται να κοψει το συμβολαιο και αν το γυρισει σε καρτοκινητο. να πληρωνει οσο το δυνατον πιο λιγα.

ζηταει:

1. 4-5 ωρες προς ολους (στο κυκλο υπαρχουν κοσμοτε και wind)

2. 500mb ιντερνετ (και πιο λιγα, 350-400, ειναι οκ)

3. 50 σμσ προς ολους (οχι τοσο σημαντικο)

 

ποιο να επιλεξει; (λαμβανουμε υποψιν μπονους ανανεωσης, κλπ)

το f2go ειναι καλη περιπτωση;

CU. Με 10€ θα έχει και περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Πως θα εχει περισσοτερα με cu? Καταρχην αν 3 επαφες που χρησιμοποιει πολυ εχουν wind ηδη εχει τσαμπα 1500 λεπτα το μηνα προς αυτες και ηδη εχασε το cu με γκολ απο τα αποδυτηρια... Βαριεμαι να συνεχισω γιατι τα εχουμε ξαναγραψει 100 φορες...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...