Jump to content

Νο4 Το καλύτερο καρτοκινητό.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

F2G σαν παλιός συνδρομητής παίρνω και το μπόνους των 300 λεπτών με κάθε 10αρα κάρτα ενεργοποιώ και το πακετάκι του 1 GB με άλλα 5 ευρώ και μου μένουν και ρέστα. Φυσικά για smsακια κτλπ υπάρχει και το log n win.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια

Θα ήθελα ένα καρτοκινητό, η χρήση που κάνω 200-300 mb/ μηνα και 120+ λεπτά προς όλους

καμιά πρόταση?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια

Θα ήθελα ένα καρτοκινητό, η χρήση που κάνω 200-300 mb/ μηνα και 120+ λεπτά προς όλους

καμιά πρόταση?

 

Το F2G είναι μονόδρομος. Με 7€ έχεις 200΄+80sms προς όλους+ 250mb+ 150' + 150sms προς WIND & Q και άλλη εναλλακτική με 10€ 200'+80sms προς όλους+1GB + 150' + 150sms προς WIND & Q.Τα άλλα καρτοκινητά δεν υπάρχει λόγος να τα δεις καν.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το F2G είναι μονόδρομος. Με 7€ έχεις 200΄+80sms προς όλους+ 250mb+ 150' + 150sms προς WIND & Q και άλλη εναλλακτική με 10€ 200'+80sms προς όλους+1GB + 150' + 150sms προς WIND & Q.Τα άλλα καρτοκινητά δεν υπάρχει λόγος να τα δεις καν.

 

η αλήθεια είναι ότι ήθελα να αποφύγω την wind γιατί δεν έχει καλό σήμα στο σπίτι μου. αυτό ισχύει για πάντα?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια

Θα ήθελα ένα καρτοκινητό, η χρήση που κάνω 200-300 mb/ μηνα και 120+ λεπτά προς όλους

καμιά πρόταση?

 

 

 

 

Βάλε CU . Με 10 ευρώ ανανέωση , παίρνεις δώρο 250 ΜΒ . Με 5 ευρώ , από αυτά τα 8,93 που θα μπούν στο λογαριασμό σου , έχεις 200 πρός όλα τα δίκτυα και 200 προς Vodafone, άρα υπερκαλύπτεις τις ανάγκες σου .

Προσοχή: το Bonus το διαλέγεις μεταξύ 120 λεπτών προς vodafone ή 250 ΜΒ

Τα 100 λεπτά ομιλίας είναι online Bonus

Link to comment
Share on other sites

Το F2G είναι μονόδρομος. Με 7€ έχεις 200΄+80sms προς όλους+ 250mb+ 150' + 150sms προς WIND & Q και άλλη εναλλακτική με 10€ 200'+80sms προς όλους+1GB + 150' + 150sms προς WIND & Q.Τα άλλα καρτοκινητά δεν υπάρχει λόγος να τα δεις καν.

 

+1 για f2g και από εμένα...μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

+1 για f2g και από εμένα...μονόδρομος.

 

στις 14/1 λήγει το συμβόλαιο μου με την vodafone. οπότε μάλλον προς f2g με βλέπω..

μετά από 13 χρόνια επιστροφή στην wind ;-ρ

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ ψήφισα καρτοκινητό vodafone, επειδή με κάθε ανανέωση 10€ μου δίνει 300' προς όλα τα δίκτυα, αλλά τώρα είδα ότι και το FTG δίνει και επιπλέον με 5€ απ' αυτά που μένουν μέσα πέρνω άλλα 200', δηλαδή 500' σύνολικα! Οπότε το μετάνιωσα. Και θα πάω να βάλω FTG. Δυο φορές πήγα στη wind και δε μου το είπαν, μου είπαν μόνο για την Q. Αυτοί οι υπάλληλοι είναι πολύ άσχετοι!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήφισα καρτοκινητό vodafone, επειδή με κάθε ανανέωση 10€ μου δίνει 300' προς όλα τα δίκτυα, αλλά τώρα είδα ότι και το FTG δίνει και επιπλέον με 5€ απ' αυτά που μένουν μέσα πέρνω άλλα 200', δηλαδή 500' σύνολικα! Οπότε το μετάνιωσα. Και θα πάω να βάλω FTG. Δυο φορές πήγα στη wind και δε μου το είπαν, μου είπαν μόνο για την Q. Αυτοί οι υπάλληλοι είναι πολύ άσχετοι!

Το δώρο των 300 λεπτών με ανανέωση ισχύει μόνο για τους παληούς συνδρομητές, Σε καμμία εταιρεία δεν μπορείς να το έχεις ως νέος συνδρομητής. Σκέψου το λοιπόν καλά πριν φύγεις για άλλη εταιρεία .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το ποια εταιρια εχει καλυτερο και δυνατοτερο σημα 3g & 4g που μπορουμε να το ρωτησουμε?

 

Οσο για τις τιμες τελικα μπορει η wind να εχει καλυτερα πακετα αλλα ακουω οτι δεν εχει καθολου καλο σημα γενικοτερα σε σχεση με τις αλλες 2 εταιριες(Cosmote & vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις τιμες τελικα μπορει η wind να εχει καλυτερα πακετα αλλα ακουω οτι δεν εχει καθολου καλο σημα γενικοτερα σε σχεση με τις αλλες 2 εταιριες(Cosmote & vodafone)

 

Αυτό το λένε αυτοί που δεν έχουν WIND και απλά κάτι πήρε το αυτί τους ή κάποτε είχαν WIND και έχουν μείνει εκεί. Το δίκτυο έχει αναβαθμιστεί και συνεχίζεται. Όπου έχει γίνει αυτό απλά πετάει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις φιλε.

 

Εχω κολλητο που εχει και σταθερο αλλα και κινητο wind και εκτος του οτι ενω δουλευε μια χαρα το ιντερνετ ξαφνικα για 1 μηνα και κατι δεν ειχε ουτε τηλ. γιατι και καλα κοψανε το καλωδιο της γραμμης στη περιοχη του αλλα 2 τετραγωνα ποιο πανω ειχαν κανονικα τηλ. και τους επριζε για κοντα 1μιση μηνα για να αποκτησει αυτα που ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΕ να δινει η wind και η καθε wind.

 

Και οσο για τα κινητα του δεν θα ελεγα οτι ποιανουν και πολυ σημα ειδικα σε σημεια που η cosmote ποιανει 1 στα 4 η wind απλα δεν εχει σημα και γενικοτερα δεν ειναι ευχαριστημενος απο τη wind και απλα περιμενει να ληξη το συμβολαιο του για να φυγει.

 

Το οτι εχει τα οικονομηκοτερα πακετα απο ολες της εταιριες κινητης αυτο το παραδεχομαι αλλα ειναι αναμενωμενο αφου πληρωνεις τα λιγοτερα να μην εχεις και οτι καλυτερο ετσι δεν ειναι?????

Link to comment
Share on other sites

F2G εννοείτε διότι κερδίζει τους αντιπάλους του και καινοτομεί συνεχώς.

 

πρώτα ήταν τα 300' προς όλους

τώρα έχει το Log n Win καθώς και τα έξυπνα πακέτα με 2 ευρώ που καλύπτουν έτσι το "κενό" που είχαμε όταν ρίχναμε το 5άρι για αγορά πακέτου.

και πάλι έτσι μας μένει υπόλοιπο στην κάρτα.

 

άρα κοιτώντας αντικειμενικά τα πακέτα και τις προσφορές το F2G εδώ και 14 μήνες είναι σταθερά πρώτο.

 

το θέμα "σήμα" δεν παίζει ρόλο στο πιο είναι καλύτερο καρτοκινητό άρα μην λέτε "δεν έχω σήμα εκεί" ή "έχω φουλ σήμα άρα είναι καλύτερο αυτό". δεν το καταλαβαίνετε πως δεν έχει να κάνει σχέση στν συγκεκριμένη σύγκριση?

Link to comment
Share on other sites

Ισα - ισα εχει την απολυτη σχεση γιατι η καθε εταιρια κανονιζει τις τιμες τις αναλογα με τι επενδυσεις εχει κανει για μηχανηματα και καλυτερο σημα.

 

Αν η οποια wind εχει επενδυσει το πολυ 1.000.000 ευρω για τους αναμεταδοτες της και η οποια αλλη εταρια εχει επενδυσει 10.000.00 ευρω για τους αναμεταδοτες της θα εχουν το ιδιο κοστολογιο?

 

Δεν νομιζω οποτε οπως καταλαβαινεις παιζει τεραστιο ρολο σε τι μηχανηματα εχει επενδυσει η καθε εταιρια.

 

θα σου φερω και ενα παραδειγμα.

 

Εισαι σε μια αλφα περιοχη και με τη wind δεν εχεις καθολου μα καθολου σημα ενω με μια αλλη εταιρα p.x. cosmote εχεις μια χαρα σημα τοτε τι φταιει?

Και πιστεψε με αυτο συμβαινει στην πλειοψηφια των περιοχων καθοτι η wind δεν καλυπτει την πληθορα περιοχων που καλυπτουν οι αλλες εταιριες κινητης τηλεφωνιας.

Link to comment
Share on other sites

F2G εννοείτε διότι κερδίζει τους αντιπάλους του και καινοτομεί συνεχώς.

 

πρώτα ήταν τα 300' προς όλους

τώρα έχει το Log n Win καθώς και τα έξυπνα πακέτα με 2 ευρώ που καλύπτουν έτσι το "κενό" που είχαμε όταν ρίχναμε το 5άρι για αγορά πακέτου.

και πάλι έτσι μας μένει υπόλοιπο στην κάρτα.

 

άρα κοιτώντας αντικειμενικά τα πακέτα και τις προσφορές το F2G εδώ και 14 μήνες είναι σταθερά πρώτο.

 

το θέμα "σήμα" δεν παίζει ρόλο στο πιο είναι καλύτερο καρτοκινητό άρα μην λέτε "δεν έχω σήμα εκεί" ή "έχω φουλ σήμα άρα είναι καλύτερο αυτό". δεν το καταλαβαίνετε πως δεν έχει να κάνει σχέση στν συγκεκριμένη σύγκριση?

Έχεις δίκιο αλλα τώρα τελευταία το CU εχει πλησιάσει επικίνδυνα το F2G και μπορούμε να πούμε ότι συμφέρει.Βρηκα και έναν κωδικό που μου δινει για 1 χρόνο δωρο 600' και 600 sms προς CU και με κάνει να σκέφτομαι έντονα να αφήσω το F2G αλλα το συμπάθησα το άτιμο 1 χρόνο τώρα αν και πέρασα πολλα περίεργα και ασχημα πράγματα με τη Wind..!

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

το ότι πλησιάζουν δεν σημαίνει ότι το έχουν περάσει. τουλάχιστον μέχρι και σήμερα.

και καλά κάνουν και το πλησιάζουν ώστε μετά να ξεφύγει με καλύτερες προσφορές :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

διαβασα ολο το τοπικ και εχω μπερδευτει με ολους αυτους τους αριθμους και τα προγραμματα και αν βαλες τωρα την καρτα σου και αν την βαλεις μετα κ.λπ.

εγω ειμαι σε κοσμοτε whats up οπου πηγα γιατι ειχε παει καποτε ολη η παρεα με την μεγαλη προσφορα που εκανε με 1600' κ.λπ. ομως τωρα ολοι αλλαζουν συχνα πυκνα.εγω επειδη βαριεμαι και μπερδευομαι να ψαχνω καθε φορα θελω ενα πακετο προς ολους με τα λιγοτερα χρηματα.ιντερνετ και μυνηματα δεν χρησιμοποιω πολυ.οποτε δεν με ενδιαφερουν.αυτο που με ενδιαφερει ειναι ο χρονος ομιλιας προς ολους.

λοιπον ποιο με συμφερει για να μιλαω με τα λιγοτερα χρηματα προς ολους?

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολο το τοπικ και εχω μπερδευτει με ολους αυτους τους αριθμους και τα προγραμματα και αν βαλες τωρα την καρτα σου και αν την βαλεις μετα κ.λπ.

εγω ειμαι σε κοσμοτε whats up οπου πηγα γιατι ειχε παει καποτε ολη η παρεα με την μεγαλη προσφορα που εκανε με 1600' κ.λπ. ομως τωρα ολοι αλλαζουν συχνα πυκνα.εγω επειδη βαριεμαι και μπερδευομαι να ψαχνω καθε φορα θελω ενα πακετο προς ολους με τα λιγοτερα χρηματα.ιντερνετ και μυνηματα δεν χρησιμοποιω πολυ.οποτε δεν με ενδιαφερουν.αυτο που με ενδιαφερει ειναι ο χρονος ομιλιας προς ολους.

λοιπον ποιο με συμφερει για να μιλαω με τα λιγοτερα χρηματα προς ολους?

 

WIND F2G: Με 5€ έχεις 200' προς όλους +150'+150sms προς ολη την WIND και 80΄προς όλους από το log n' win.Aν δεν σου φτάσουν έχεις άλλα 100' προς όλους+ 50'+50sms προς ολη την WIND με μόνο 2€. Σύνολο 7€ 380΄ προς όλους+ 200'+200sms προς ολη την WIND.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολο το τοπικ και εχω μπερδευτει με ολους αυτους τους αριθμους και τα προγραμματα και αν βαλες τωρα την καρτα σου και αν την βαλεις μετα κ.λπ.

εγω ειμαι σε κοσμοτε whats up οπου πηγα γιατι ειχε παει καποτε ολη η παρεα με την μεγαλη προσφορα που εκανε με 1600' κ.λπ. ομως τωρα ολοι αλλαζουν συχνα πυκνα.εγω επειδη βαριεμαι και μπερδευομαι να ψαχνω καθε φορα θελω ενα πακετο προς ολους με τα λιγοτερα χρηματα.ιντερνετ και μυνηματα δεν χρησιμοποιω πολυ.οποτε δεν με ενδιαφερουν.αυτο που με ενδιαφερει ειναι ο χρονος ομιλιας προς ολους.

λοιπον ποιο με συμφερει για να μιλαω με τα λιγοτερα χρηματα προς ολους?

 

σκέφτηκες να ενεργοποιείς το 360’ προς WHAT’S UP και 60’ προς όλα τα δίκτυα ;

http://www.whatsup.gr/el/services/360-pros-whats-kai-60-pros-ola-ta-diktya

με 10 ευρώ τον μήνα έχεις 720 και 120 προς τους άλλους Αν έχεις πολλούς whatsup σε συμφέρει αν έχεις πολλούς σε άλλα δίκτυα πήγαινε CU

300 προς όλους + 200 vodafone με 5 ευρώ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ειχα δει την κοσμοκαρτα που εδινε παρομοια με το γουιντ.αυτο δεν το ειχα δει απο το WHAT’S UP.καλη προσφορα ειναι και πολυ καλη αναλυση,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

σκέφτηκες να ενεργοποιείς το 360’ προς WHAT’S UP και 60’ προς όλα τα δίκτυα ;

http://www.whatsup.gr/el/services/360-pros-whats-kai-60-pros-ola-ta-diktya

με 10 ευρώ τον μήνα έχεις 720 και 120 προς τους άλλους Αν έχεις πολλούς whatsup σε συμφέρει αν έχεις πολλούς σε άλλα δίκτυα πήγαινε CU

300 προς όλους + 200 vodafone με 5 ευρώ.

 

Mπορείς να μου υποδείξεις ποιο πακέτο είναι αυτό; Στα πακέτα βλέπω μόνο 100 λεπτά προς όλους+200 προς βονταφον και δώρο ονλάιν 100 λεπτά προς όλους.... Τα 300 προς όλους πώς βγαίνουν;;;:(

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να μου υποδείξεις ποιο πακέτο είναι αυτό; Στα πακέτα βλέπω μόνο 100 λεπτά προς όλους+200 προς βονταφον και δώρο ονλάιν 100 λεπτά προς όλους.... Τα 300 προς όλους πώς βγαίνουν;;;:(

 

Είναι προσφορά για τους νέους συνδρομητές , για 12 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Από Αύριο 7/2/2014 το καλύτερο πακέτο είναι το WHATS UP

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/WU-nea-paketa.pdf

Link to comment
Share on other sites

Από Αύριο 7/2/2014 το καλύτερο πακέτο είναι το WHATS UP

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/WU-nea-paketa.pdf

 

Χμ....για να το δούμε και στο site και μετά βλέπουμε...

 

υ.γ ας βγουν και τα ψιλά γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Από Αύριο 7/2/2014 το καλύτερο πακέτο είναι το WHATS UP

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/WU-nea-paketa.pdf

 

Καλή είδηση για να ανεβαίνει και ο ανταγωνισμός.

Στο F2G με 5€ έχεις 200΄+80sms προς όλους+200'+200sms προς ΟΟΟΛΗ την WIND-Q οπότε δεν έβγαλε και κανένα τρομερό πακέτο.

Με 7€ ένας από τους ΠΟΛΛΟΥΣ συνδιασμούς είναι 200΄ προς όλους+80sms+550'+550sms προς ΟΛΗ την WIND-Q.Και εδώ δεν βλέπω πάλι κάτι καλυτερο να έβγαλε το WU.

Επίσης αν δεν σου φτάσουν μόνο με 2€ επιλέγεις ότι άλλο πακέτο ομιλίας-sms-internet θέλεις.

Mετά από αυτην την σύγκριση επιμένεις οτι το WU αύριο θα είναι το καλύτερο καρτοκινητό;; :)

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...