Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Να ρωτήσω... Για snapdragon έκδοση νομίζω η καλύτερη επιλογή είναι αυτό που κυκλοφορεί Dubai; Νομίζω το έχει κάποιος φίλος, το έχει δοκιμάσει Ελλάδα; Είναι συμβατές οι 5G μπάντες;

Το συγκεκριμένο είναι το SM-S908E; Βλέπω κι ένα SM-S908E/DS, αυτό είναι άλλο σωστά;

Το SM-S908E υπάρχει στο etoren, έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι αξιόπιστο; Απ' όσο λέει είναι από Ευρωπαϊκή αποθήκη άρα χωρίς τελωνείο.


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, TimDeLAY said:

Να ρωτήσω... Για snapdragon έκδοση νομίζω η καλύτερη επιλογή είναι αυτό που κυκλοφορεί Dubai; Νομίζω το έχει κάποιος φίλος, το έχει δοκιμάσει Ελλάδα; Είναι συμβατές οι 5G μπάντες;

Το συγκεκριμένο είναι το SM-S908E; Βλέπω κι ένα SM-S908E/DS, αυτό είναι άλλο σωστά;

Το SM-S908E υπάρχει στο etoren, έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι αξιόπιστο; Απ' όσο λέει είναι από Ευρωπαϊκή αποθήκη άρα χωρίς τελωνείο.

 

Αν ισχύει όπως κ στις προηγούμενες συσκευές όντως δεν θα ισχύει οι 5g αλλά θα είναι εικονικό. Κ φυσικά δεν έχεις εγγύηση στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το S22 ultra VoLTE & WiFi calling με την Cosmote, πρέπει να είναι Cosmote branded;

Κάλεσα Cosmote, ζήτησα να ενεργοποιήσουν το VoLTE, έκαναν σχετικό αίτημα αλλά με ενημέρωσαν πως δεν είναι συμβατή (!) η συσκευή μου. Παρόλα αυτά, άνοιξα το VoLTE στις ρυθμίσεις και εμφανίστηκε το logo πάνω δεξιά.

Στη συνέχεια έστειλα μήνυμα WIFICALL στο 1333 και ήρθε απάντηση πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.

Τι στο καλό γίνεται, ξέρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, soch said:

Για να δουλέψει το S22 ultra VoLTE & WiFi calling με την Cosmote, πρέπει να είναι Cosmote branded;

Κάλεσα Cosmote, ζήτησα να ενεργοποιήσουν το VoLTE, έκαναν σχετικό αίτημα αλλά με ενημέρωσαν πως δεν είναι συμβατή (!) η συσκευή μου. Παρόλα αυτά, άνοιξα το VoLTE στις ρυθμίσεις και εμφανίστηκε το logo πάνω δεξιά.

Στη συνέχεια έστειλα μήνυμα WIFICALL στο 1333 και ήρθε απάντηση πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.

Τι στο καλό γίνεται, ξέρει κάποιος;

Όχι δεν χρειάζεται. Και εγώ με Unbranded συσκευή είμαι σε COSMOTE και έχω VoLTE και Wifi calling. Είνια βέβαια ενεργοποιημένα εδώ και καιρό πριν πάρω τo S22ultra.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, soch said:

Για να δουλέψει το S22 ultra VoLTE & WiFi calling με την Cosmote, πρέπει να είναι Cosmote branded;

Κάλεσα Cosmote, ζήτησα να ενεργοποιήσουν το VoLTE, έκαναν σχετικό αίτημα αλλά με ενημέρωσαν πως δεν είναι συμβατή (!) η συσκευή μου. Παρόλα αυτά, άνοιξα το VoLTE στις ρυθμίσεις και εμφανίστηκε το logo πάνω δεξιά.

Στη συνέχεια έστειλα μήνυμα WIFICALL στο 1333 και ήρθε απάντηση πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.

Τι στο καλό γίνεται, ξέρει κάποιος;

Μια χαρά συμβατή είναι. Στο δικό μου και SMS πήρα με ρυθμίσεις από Cosmote και δουλεύουν όλα κανoνικά μετά από αυτό.
Δεν ξέρω τι παίζεται. H Cosmote τα έχει κάνει μαντάρα νομίζω.
Ενημερωτικά το 4G+ είναι πιο γρήγορο στην Νέα Ιωνία από το 5G. WTF?
EDIT. Κι εμένα unbranded είναι.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ότι ναναι πραγματικά στην Cosmote.

Έκανε αίτημα η εκπρόσωπος για ενεργοποίηση του VoLTE αλλά με ενημέρωσε ταυτόχρονα πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου. Ενεργοποιώ το VoLTE, εμφανίζεται για πρώτη φορά το σήμα πάνω δεξιά, όλα καλά (;)

Στέλνω μήνυμα στο 1333 WIFICALL, απαντά η Cosmote με μήνυμα πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.

Μιλάω με εκπρόσωπο, δικαιολογείται πως επειδή δεν αγόρασα τη συσκευή από το δίκτυο της Cosmote θα εμφανίζεται μη συμβατή. Όσο μου έλεγε τις μπούρδες αυτές, σκάει μήνυμα από Cosmote πως ενεργοποιήθηκε το WiFi calling. Του ρίχνω εξάψαλμο.

Κάνω επανεκίνηση, ξαναστέλνω μήνυμα WIFICALL στο 1333 (για να πάρω ρυθμίσεις όπως διάβασα), ξανάρχεται μήνυμα πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.

Παρ' τ' αυγό και κούρεφτο...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, soch said:

Ότι ναναι πραγματικά στην Cosmote.

Έκανε αίτημα η εκπρόσωπος για ενεργοποίηση του VoLTE αλλά με ενημέρωσε ταυτόχρονα πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου. Ενεργοποιώ το VoLTE, εμφανίζεται για πρώτη φορά το σήμα πάνω δεξιά, όλα καλά (;)

Στέλνω μήνυμα στο 1333 WIFICALL, απαντά η Cosmote με μήνυμα πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.

Μιλάω με εκπρόσωπο, δικαιολογείται πως επειδή δεν αγόρασα τη συσκευή από το δίκτυο της Cosmote θα εμφανίζεται μη συμβατή. Όσο μου έλεγε τις μπούρδες αυτές, σκάει μήνυμα από Cosmote πως ενεργοποιήθηκε το WiFi calling. Του ρίχνω εξάψαλμο.

Κάνω επανεκίνηση, ξαναστέλνω μήνυμα WIFICALL στο 1333 (για να πάρω ρυθμίσεις όπως διάβασα), ξανάρχεται μήνυμα πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.

Παρ' τ' αυγό και κούρεφτο...

Μην σε νοιάζει το ίδιο μήνυμα βγάζει και σε εμένα! Εκανα επανεκκίνηση της συσκευής και μια χαρά δουλεύει το wifi call, και ας λέει το μήνυμα το αντίθετο.. 

Εγώ έχω μια άλλη απορία! Γιατί οταν τραβάω φώτογραφια και κάνω ζοομ με τα χέρια μου στην φώτο φαίνεται αρκετά θαμπο? Για να μην πω χαλία? Είτε τραβαω με 108 megapixel είτε με άλλο φακό? Κανω κάτι λάθος? 

Edited by Spyros-1980
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Spyros-1980 said:

Μην σε νοιάζει το ίδιο μήνυμα βγάζει και σε εμένα! Εκανα επανεκκίνηση της συσκευής και μια χαρά δουλεύει το wifi call, και ας λέει το μήνυμα το αντίθετο..

Sorry που σε ζαλίζω αλλά πως γνωρίζεις πως δουλεύει το wifi call? Για το VoLTE βλέπω το σήμα πάνω δεξιά, για το wifi call υπάρχει κάποια ένδειξη;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pinguin30 said:

Καλημέρα φιλαράκια!Κάτοχος εδώ και 10 ημέρες νομίζω του S22 Ultra όπως προανέφερα και σε προηγούμενο ποστ.Εκτος από το μέγεθος του που λίγο στη δουλειά μου είναι δύσκολο όλα τα υπόλοιπα είναι τέλεια το ευχαριστιέμαι μια χαρά.Μονο το glitch στην οθονη κλειδωματος στο κινουμενο wallpaper της μαμας του.Κατα τ αλλα ολα τελεια ουτε κλησεις ουτε τιποτα αλλωστε ρε παιδια και πριν που ειχα το 13 pro κολληματακια ειχα glitch ειχα ορισμενες φορες αλλα οκ αυτα σιγα πια που αμεσως η συσκευη ειναι σαβουρα.Κορυφαια ειναι για μενα σε ολα της.Τωρα για τους υπολοιπους ευχομαι να στρωσει και να γινει κορυφη και για εκεινους.Απλα πειτε μου αν πρεπει να παω σμαρτεκ μονο για το wallpaper.Σας φιλω και να χαρειτε τις συσκευαρες σας!

Εγώ θα σου έλεγα να το κοιτάξεις. Εμένα το glitch μετά το update αυξήθηκε σε συχνότητα και το κάνει και σε διάφορες εφαρμογές

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, soch said:

Sorry που σε ζαλίζω αλλά πως γνωρίζεις πως δουλεύει το wifi call? Για το VoLTE βλέπω το σήμα πάνω δεξιά, για το wifi call υπάρχει κάποια ένδειξη;

Πάνω δεξιά θα βλέπεις ένα σύμβολο σαν μικρό wifi.. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, soch said:

Sorry που σε ζαλίζω αλλά πως γνωρίζεις πως δουλεύει το wifi call? Για το VoLTE βλέπω το σήμα πάνω δεξιά, για το wifi call υπάρχει κάποια ένδειξη;

Δες στην εικόνα πάνω δεξιά.
Μόλις τώρα μίλησα με wifi call ενώ είμαι σε airplane mode.
Μόλις κλείσω το airplane mode γυρναει σε VoLTE.

Screenshot_20220328-110532_One UI Home.jpg

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, TimDeLAY said:

Να ρωτήσω... Για snapdragon έκδοση νομίζω η καλύτερη επιλογή είναι αυτό που κυκλοφορεί Dubai; Νομίζω το έχει κάποιος φίλος, το έχει δοκιμάσει Ελλάδα; Είναι συμβατές οι 5G μπάντες;

Το συγκεκριμένο είναι το SM-S908E; Βλέπω κι ένα SM-S908E/DS, αυτό είναι άλλο σωστά;

Το SM-S908E υπάρχει στο etoren, έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι αξιόπιστο; Απ' όσο λέει είναι από Ευρωπαϊκή αποθήκη άρα χωρίς τελωνείο.

 

Εγώ (όπως και τα προηγούμενα χρόνια) έχω την έκδοση Snapdragon για το Hong Kong [SM-S9080]. Δεν έχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας με το δίκτυο (Κύπρο είμαι, πολύ πιθανό και στην Ελλάδα).

Κανονικά αναβαθμίσεις κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Δες στην εικόνα πάνω δεξιά.
Μόλις τώρα μίλησα με wifi call ενώ είμαι σε airplane mode.
Μόλις κλείσω το airplane mode γυρναει σε VoLTE.
936737145_Screenshot_20220328-110532_OneUIHome.thumb.jpg.9d8e61ef417565203c33fc047957a4db.jpg
Γυρνάει σε wificall και χωρίς να μπεις σε airplane mode. Γιατί πχ. μπορεί να βγεις από το σπίτι και να ξεχάσεις το airplane mode. Τώρα που το δοκίμασα όταν είμαι σε wifi γυρνάει σε wificall και όταν βγαίνω γυρνάει σε volte. Ακόμα και όταν ενεργοποιώ τον διακόπτη.
Πλέον δεν με βολεύει το wificall οπότε έχω μόνο volte.

Επίσης να αναφέρω ότι για κάποιο περίεργο λόγο το πρόβλημα που είχα στο hdr video στο you tube λύθηκε! Πλέον δεν βλέπω ανεβοκατέβασμα στην φωτεινότητα και όταν μπαίνω από την κουρτίνα στη ρύθμιση φωτεινότητας δεν με αφήνει να την πειράξω, όπως ακριβώς γινόταν και με το S20 Ultra που είχα πριν.

8bc66bfcbf62c0f0b05c015b672c188f.gif4ea00f0cd91c82d2d9143eed4897ee9e.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung smart call δεν δουλεύει σε εμάς χωρίς να βάλουμε ξεχωριστά την εφαρμογή της hiya? 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, pank said:



8bc66bfcbf62c0f0b05c015b672c188f.gif

Στο δικό μου που είναι συσκευή Cosmote με sim Vodafone δεν εμφανίζονται οι διακόπτες για κλήσεις VoLTE και wifi calling. Έχω ενεργοποιήσει το wifi calling Και σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνει η Vodafone για τα δύο αυτά αρκεί να ενεργοποιήσεις το wifi calling αλλά επάνω στα εικονίδια εμφανίζεται μόνο αυτό με το ακουστικό και το wifi. Επίσης, μου βγάζει και την ειδοποίηση που φαίνεται στη δεύτερη εικόνα.

1437729795_2022-03-2812_31_10.thumb.jpg.94dead802982310db22da90d123b112f.jpg472588865_2022-03-2812_33_15.thumb.jpg.3edf0cd8fa3ece788b8ed1e63824a9a8.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, challenge143 said:

Ναι στην Vodafone  έτσι είναι. 

Δηλαδή δουλεύουν και τα δύο αν και δε βγάζει το εικονίδιο της VoLTE;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, s_wind said:

Κραταει καποια αρχεια η google ενω αμα μπεις σε recovery  mode ειναι ξαφνικο σοκ και δεν κραταει τιποτα.

Αν δεν σου κάνει κόπο δωσε περισσότερες λεπτομέρειες της διαδικασίας για να μαθαίνουμε και εμείς οι άσχετοι.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ,από την Πέμπτη έχω το κινητό στα χέρια μου cosmote branded 256gb green color προερχόμενος από note 20 ultra. Πέρα από την μπαταρία που είναι σε μέτρια επίπεδα το κινητό είναι γρήγορο ,το GPS λειτουργεί μια χαρά και δεν έχω χαμένη κλήση....η μετάβαση έγινε κυρίως λόγο ότι το note 20 ultra τελευταία άρχισε να μου σπάει τα νεύρα με τα λαγκαρισματα και  την μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Εγώ θα σου έλεγα να το κοιτάξεις. Εμένα το glitch μετά το update αυξήθηκε σε συχνότητα και το κάνει και σε διάφορες εφαρμογές

εμένα μόνο στο wallpaper κανει δεν εχω κανενα αλλο θεμα σε εφαρμογες glitch κ λοιπα!και η μπαταρια του κορυφη.εβαλα σταθερη ταπετσαρια κ τελος.Αλλα αφου μου το λες θα το κοιταξω σε ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, pinguin30 said:

εμένα μόνο στο wallpaper κανει δεν εχω κανενα αλλο θεμα σε εφαρμογες glitch κ λοιπα!και η μπαταρια του κορυφη.εβαλα σταθερη ταπετσαρια κ τελος.Αλλα αφου μου το λες θα το κοιταξω σε ευχαριστω.τωρα μολις πηρα smartec και μου ειπαν οτι ειναι ενημεροι στη samsung k οτι περιμενουμε update για να λυθει.

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...