Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

27 minutes ago, costsa41 said:

Ωραία. Όταν το ανοίγεις θα κάνεις φτου, όπως φτύνεις για να γυρίσεις σελίδα σε βιβλίο και όλα καλά χεχεχε. Τα έχω πει για τα τζάμια. Δεν περίμενες να έρθει η θήκη τανκ να σου πω εντυπώσεις. Ούτε τζάμι ούτε τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

1. Όταν έχω φουλ ξηρά χέρια κάνω πρώτα μια σάρωση στο μέτωπο που είναι φουλ λιπαρό και όλα οκ! 

2. Δε με χαλάει και μια δεύτερη θήκη ειδικών αποστολών.

Και να πω ότι πριν λίγο ήρθε η κόρη μου με ένα φίλο της που έχει το 13 pro max και βάλαμε φουλ φωτεινότητα στο γνωστό βίντεο. Μάντεψε το αποτέλεσμα. Το λέω γιατί το έχω χιλιοακούσει αλλά είχα επιφυλάξεις, όχι πια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 minute ago, soch said:

Έβαλα και γω το dome και επιβεβαιώνω. Πέρα από το ότι μπορεί να αργεί ελάχιστα, μερικές φορές δεν πιάνει κιόλας.
Μάλλον θα ξαναπεράσω δάχτυλο (έχω βάλει 2 φορές το ιδιο).

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άδικα παιδεύεσαι μάλλον. Σε ένα βίντεο που είδα αλλά κατόπιν εορτής, μετά το πρώτο πέραμα 15'' με UV πατούσε με το δάκτυλο για 20 δευτερόλεπτα στο σημείο που είναι ο αισθητήρας και μετά το "έψηνε" στα 60'' και έδειχνε να έχει κανονική απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Άδικα παιδεύεσαι μάλλον. Σε ένα βίντεο που είδα αλλά κατόπιν εορτής, μετά το πρώτο πέραμα 15'' με UV πατούσε με το δάκτυλο για 20 δευτερόλεπτα στο σημείο που είναι ο αισθητήρας και μετά το "έψηνε" στα 60'' και έδειχνε να έχει κανονική απόκριση.
Το έκανα!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Θα σου πω εντυπώσεις μόλις έρθει η θήκη. Για λέγε , γιατί το πρωί στον καφέ είχα παρόμοια εμπειρία με 13 συναδέλφου αλλά δεν ήθελα να το γράψω γιατί έχουμε τα τρολ που παρακολουθούν και μάλιστα μας στοχεύουν και στο γενικό φόρουμ. Αρκεί να κοιτάξετε την κατάντια τους στις ειδήσεις εδώ τι γράφουν. Προσωπικά δεν ασχολούμαι με μικρότητες. 

Τι να σου πω! Τον έβαλα και παίξαμε το κοστα ρίκα αλλά στην αρχή είχα ξεχάσει να βάλω την έξτρα φωτεινότητα και έδειχνε λίιιιγο φωτεινότερο το δικό του. Μόλις ενεργοποίησα την Ε.Φ. το σχόλιό του  ήταν "τώρα τυφλώθηκα" το έκλεισε και φύγανε. 

Όσο για τα τρόλ πολύ ασχοληθήκαμε και χάνουμε την ουσία του νήματος.  Αδιαφορία μέχρι να βαρεθούν κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε απάντηση από τη Samsung Electronic Hellas για το θέμα της οθόνης. Είχα υποβάλει την αναφορά σφάλματος 2 φορές κατά λάθος. Ενώ λοιπόν την πρώτη φορά μου μίλησαν για update (πριν μία εβδομάδα), αυτή τη φορά μου είπαν να κάνω τα εξής:

- δοκιμή σε safe mode για μία ημέρα

- επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα δημιουργήσω αντίγραφο ασφαλείας.

- αν δε διορθωθεί να πάω στο πιο κοντικό σέρβις

Φυσικά τα έχω κάνει και τα 3.

Απλώς για ενημέρωση το γράφω επειδή μου έκαναν εντύπωση οι 2 διαφορετικές απαντήσεις από τον ίδιο φορέα μέσα σε μία εβδομάδα.

Επίσης να πω ότι στο samsung members υπάρχουν πολλά threads για πολλά και διάφορα σφάλματα/προβλήματα της συσκευής. όποιος θέλει μπορεί να ανατρέχει και εκεί για να μη λέμε τα ίδια οι ίδιοι εδώ και καταντάμε κουραστικοί

2 minutes ago, Anlibafojo said:

Τι να σου πω! Τον έβαλα και παίξαμε το κοστα ρίκα αλλά στην αρχή είχα ξεχάσει να βάλω την έξτρα φωτεινότητα και έδειχνε λίιιιγο φωτεινότερο το δικό του. Μόλις ενεργοποίησα την Ε.Φ. το σχόλιό του  ήταν "τώρα τυφλώθηκα" το έκλεισε και φύγανε. 

Όσο για τα τρόλ πολύ ασχοληθήκαμε και χάνουμε την ουσία του νήματος.  Αδιαφορία μέχρι να βαρεθούν κάποια στιγμή.

Στην παραλία που πήγα με τον κουμπάρο μου, μαζί με την έξτρα φωτεινότητα ήταν μεγάλη η διαφορά σε σχέση με το 13 pro max. Κάτω από τον ήλιο κάνει μπαμ

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, soch said:

Το έκανα!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τότε το μόνο που σε σώζει είναι αυτό που έγραψα παραπάνω. Λιπαρό δάκτυλο ή γενναίο σάλιωμα. Χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Όλα να πάνε καλά!!!! Να έχεις ένα άψογο τηλέφωνο στο μέλλον!!! Πήγαινε και στο σέρβις και ενημέρωσέ μας. Το ίδιο ακριβώς κι εγώ σήμερα, μόνο που βάλαμε ένα άλλο βίντεο  8 k dolby alaska  με τοπία αρκούδες κ.τ.λ . Στα 5 λεπτά μου είπε καλά άστο δεν......χαχαχαχαχαχαχα

Κώστα σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Να το πάω smartec λες πάλι ή να δοκιμάσω άλλο σέρβις?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Κώστα σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Να το πάω smartec λες πάλι ή να δοκιμάσω άλλο σέρβις?

Μόνο Smartec φίλε 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dark_Lord said:

Κώστα σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Να το πάω smartec λες πάλι ή να δοκιμάσω άλλο σέρβις?

Smartec με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Anlibafojo said:

Τότε το μόνο που σε σώζει είναι αυτό που έγραψα παραπάνω. Λιπαρό δάκτυλο ή γενναίο σάλιωμα. Χαχαχα!

Εμενα πάντως με στεγνά χέρια μια χαρά ξεκλειδώνει 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα πως έχασα άλλες 2 κλήσεις. Αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό.
Τι μπορώ να κανω;
Χρειάζεται να το δηλώσω κάπου στο Samsung Members;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Strofigkas said:

Εμενα πάντως με στεγνά χέρια μια χαρά ξεκλειδώνει 

Λέω ξηρά όχι στεγνά! Η φυσική λιπαρότητα των χεριών λειτουργεί θετικά. Αν πχ έχεις χρησιμοποιήσει κάποιο καθαριστικό όπως οινόπνευμα, ασετόν κλπ δε διαβάζει με τίποτα.

6 minutes ago, soch said:

Μόλις μου ήρθε μήνυμα πως έχασα άλλες 2 κλήσεις. Αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό.
Τι μπορώ να κανω;
Χρειάζεται να το δηλώσω κάπου στο Samsung Members;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν έχεις WIFI κλήσεις ενεργοποιημένες δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις μήπως φταίει αυτό. Παλιά μου το έκανε με το Note 9 και μόλις το έβγαλα δεν ξανάχασα κλήση.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, costsa41 said:

Πάω για φόρτιση... Μεικτή χρήση πιο πολύ βέβαια wifi. c13934e853f96b074db742d18906a633.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το εικονίδιο μεταξύ WiFi και δίκτυο τι είναι δε φαίνεται καθαρά. Εχεις καλύτερους χρόνους από εμένα. Πρέπει να κλείσω μερικά πράγματα μου φαίνεται γιατί τα έχω και τρέχουν ΟΛΑ και το σήμα του δικτύου δε βοηθά καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, soch said:

Μόλις μου ήρθε μήνυμα πως έχασα άλλες 2 κλήσεις. Αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό.
Τι μπορώ να κανω;
Χρειάζεται να το δηλώσω κάπου στο Samsung Members;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις χάσει ποτέ κλήση ενώ ήσουν έξω ? Μήπως φταίει το WiFi 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχεις χάσει ποτέ κλήση ενώ ήσουν έξω ? Μήπως φταίει το WiFi 
Το έχω κλειστό το WiFi calling

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, soch said:

Το έχω κλειστό το WiFi calling

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνε μια αναφορά στο members και πήγαινε το στο σέρβις 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, soch said:

Το έχω κλειστό το WiFi calling

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χμμμ, sim φαντάζομαι έχεις σωστή έτσι ? Όχι κομμένη κτλ ?

Εφόσον είναι όλα σωστά τότε προφανώς φταίει είτε το κινητό είτε το σήμα του παροχου. Πχ εμένα στο σπίτι μου το σήμα δεν είναι πάντα  καλό, τον Δεκέμβριο έχανα πολλές κλήσεις και νόμιζα ότι έφταιγε η συσκευή αλλά τελικά ήταν θέμα της wind για 1 μήνα γιατί άλλαξα 3 συσκευές και είχα το ίδιο πρόβλημα.  

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, καλή Κυριακή. 

Αυτή η εφαρμογή της Πειραιώς είναι πραγματικά ό,τι χειρότερο. Μετά από πλήρη φόρτιση, ενώ την έχω βάλει σε πλήρη περιορισμό εδώ και εβδομάδες, δείτε εδώ σήμερα :

Screenshot_20220327-115853_Device care.jpg

Το κινητό χτες βράδυ το έβγαλα από το ρεύμα , ασχολήθηκα λίγο μαζί του και έπεσα για ύπνο όταν ήταν στο 93%. Από τότε τίποτα. 

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Ότι χειρότερο σε εφαρμογή!! Μόλις την ανοίξεις εκτινάσσεται. Ολόκληρη κουβέντα είχαμε κάνει στο 21 κι δε λένε να τη φτιάξουν. Σχόλια στο app της αρνητικά και , φυσικά, να περάσουν και το google pay. Apple pay ήξεραν να βάλουν εδώ και καιρό. 

Αυτό ρε παιδιά, τους έχω κάνει και εγώ αμέτρητα σχόλια στο Facebook ότι τύπου "βάλτε επιτέλους Google Pay, για ποιο λόγο να βάλουν μόνο Apple Pay; Δυστυχώς η δουλειά μου συνεργάζεται μαζί τους και γίνεται έτσι η μισθοδοσία, αλλιώς ειλικρινά θα την διέγραφα την εφαρμογή τους. Εδώ σκέφτομαι από το μήνα που έρχεται να περνάω όλα μου τα χρήματα στη Revolut και να κάνω έτσι τη δουλειά μου. Τάξεις ανώτερη. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, costsa41 said:

Ότι χειρότερο σε εφαρμογή!! Μόλις την ανοίξεις εκτινάσσεται. Ολόκληρη κουβέντα είχαμε κάνει στο 21 κι δε λένε να τη φτιάξουν. Σχόλια στο app της αρνητικά και , φυσικά, να περάσουν και το google pay. Apple pay ήξεραν να βάλουν εδώ και καιρό. 

Απαράδεκτη εφαρμογή. Στο Note 9 την είχα μέσα στον ασφαλή φάκελο και δούλευε και το NFC μια χαρά παρότι μου έβγαζε μήνυμα να τη βγάλω. Τότε είχε μηδενική κατανάλωση γιατί μόλις έκλεινε ο Α.Φ. σταματούσε να λειτουργεί. Τώρα στο S22 το NFC δυστυχώς δε δουλεύει μέσα από τον Α.Φ. οπότε δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για ανέπαφες πληρωμές. Το έψαξα στην αρχή μήπως μπορούσες να δώσεις κάποια δικαιώματα για το NFC αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν κάποιος δεν τη χρησιμοποιεί για ανέπαφες πληρωμές νομίζω ότι δουλεύει για τραπεζικές συναλλαγές μέσα στον Α.Φ. και δε θα έχει καταναλώσεις.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nasosvasedis said:

Αυτό ρε παιδιά, τους έχω κάνει και εγώ αμέτρητα σχόλια στο Facebook ότι τύπου "βάλτε επιτέλους Google Pay, για ποιο λόγο να βάλουν μόνο Apple Pay; Δυστυχώς η δουλειά μου συνεργάζεται μαζί τους και γίνεται έτσι η μισθοδοσία, αλλιώς ειλικρινά θα την διέγραφα την εφαρμογή τους. Εδώ σκέφτομαι από το μήνα που έρχεται να περνάω όλα μου τα χρήματα στη Revolut και να κάνω έτσι τη δουλειά μου. Τάξεις ανώτερη. 

Εγώ την έχω σε πλήρη αδράνεια την εφαρμογή και δεν υπάρχει καθόλου στην λίστα εφαρμογών κατανάλωσης μπαταριας

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costsa41 said:

Δεν το έχω προσπαθήσει με τον ασφαλή φάκελο και για να το λες ,δε θα γίνεται. Πάντως αν τον έχεις , χωρίς να τον κλειδώσεις, δηλαδή απλά βγεις από εκεί ειδοποιήσεις έρχονται, οπότε για κοίτα το πάλι και πες μας. Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω κι εγώ. Προς το παρόν συμπεριφέρεται σωστά η εφαρμογή.

Όχι δεν έρχονται ειδοποιήσεις αν είναι μέσα στον Α.Φ. μόνο αν έχεις ενεργοποιήσει το email σου έρχονται σε αυτό.  Στο Note 9 έτσι το είχα. Τώρα την έχω έξω γιατί κάνω ανέπαφες με αυτή αλλά σε πλήρη αδράνεια που πάλι δεν έρχονται μηνύματα από την εφαρμογή και μου έρχονται κανονικά τα email. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Strofigkas said:

Εγώ την έχω σε πλήρη αδράνεια την εφαρμογή και δεν υπάρχει καθόλου στην λίστα εφαρμογών κατανάλωσης μπαταριας

Προφανώς πρέπει εφόσον την ανοίξεις μετά να την κάνεις αναγκαστική διακοπή, αλλιώς βρίσκει τρόπο να είναι ανοιχτή και να καταναλώνει.

Στα άλλα νέα... Δεν είναι καιρός για νέα ενημέρωση; Ειδικά αυτό το πρόβλημα με τον ήχο και τα βίντεο είναι πάρα πολύ ενοχλητικό, που πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να κάνεις επανεκκίνηση τη συσκευή για να φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Τι έπαθαν ο ήχος και το βίντεο; 

Αυτό το κλασικό πρόβλημα που συμβαίνει μετά την τελευταία αναβάθμιση που τα βίντεο λαγκάρουν για λίγα δευτερόλεπτα και ο ήχος συνεχίζει να παίζει κανονικά. Φτιάχνει μόνο μετά από επανεκκίνηση και μια άλλη διαδικασία που έχουν περιγράψει. Η Samsung το αναγνώρισε επίσημα σαν πρόβλημα και λέει θα διορθωθεί στην επόμενη ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έψαχνε για συγκριτικό μεταξύ Exynos και Snapdragon, γίνεται σύγκριση μεταξύ κάμερας, επιδόσεις σε gaming και μπαταρία.
https://youtu.be/a958JsnYeUk

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...