Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, ipso said:

Cosmote κατεβαίνει!

Τι εννοείς;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ipso said:

Cosmote κατεβαίνει!

Εμένα δε μου βγάζει τίποτα ακόμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Με χαλαρή χρήση λόγο δουλειάς αλλά με 5g για Facebook και gaming στα διαλείμματα.dd05182fd3394bab741e9d5afb0f8313.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG_20240222_110506.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το GPS σε μένα έκανε πάλι τα τρελά του μετά την αναβάθμιση και έστειλα στη Samsung μέσω του members με επισύναψη βίντεο καταγραφής οθόνης... Ούτε ο spaiderman να ήμουν να πηγαίνω από το ένα κτήριο στο άλλο... 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα άλλα 2, κατευθείαν η ενημέρωση η σημερινή. Και τα 2 κανένα θέμα με το gps για αρχή, τα βίντεο με κανονικό συγχρονισμό και αυτό με τα hdr βίντεο και κάτι που κάνει, δεν το κάνουν. Σύνολο 4 που έχω (1 εγώ και 3 δικά μου πρόσωπα) λειτουργούν υποδειγματικά. Σημειώστε ότι σε κανένα μου κινητό δεν κοιτάω αυτό το sot που είστε εθισμένοι ( 😛 ) γιατί όπως έχω πει, το βράδυ όπως και να έχει θα φορτίσει. 

 

Άσχετο, κάπου είχε αναφερθεί ότι έχει αδύναμη δόνηση - δεν έχω κάποιο πρόβλημα, όπως με εξυπηρετούσε μονίμως στη δόνηση το 21, έτσι και το 22.

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Just now, Meteo said:

Το GPS σε μένα έκανε πάλι τα τρελά του μετά την αναβάθμιση και έστειλα στη Samsung μέσω του members με επισύναψη βίντεο καταγραφής οθόνης... Ούτε ο spaiderman να ήμουν να πηγαίνω από το ένα κτήριο στο άλλο... 

αδερφέ μου ήμουν σίγουρος (δυστυχώς) ότι δεν είναι θέματα που θα λυθούν με ένα update...κράτας μας ενημερωμένους όσο μπορείς και χωρίς να σπαμάρουμε το thread γιατί έχουμε δώσει πολλά λεφτά για να αντιμετωπίζουμε τέτοια θέματα και προφανώς δεν είναι θέμα προπαραγγελίας. 3 update έχει πάρει η συσκευή.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και μετά την σημερινή αναβάθμιση, το μόνο θέμα που είχα με τις κλήσεις βλέπω να παραμένει δυστυχώς...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG_20240222_110506.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Lord said:

αδερφέ μου ήμουν σίγουρος (δυστυχώς) ότι δεν είναι θέματα που θα λυθούν με ένα update...κράτας μας ενημερωμένους όσο μπορείς και χωρίς να σπαμάρουμε το thread γιατί έχουμε δώσει πολλά λεφτά για να αντιμετωπίζουμε τέτοια θέματα και προφανώς δεν είναι θέμα προπαραγγελίας. 3 update έχει πάρει η συσκευή.

Φιλε dark lod πρεπει να εισαι ο μοναδικος που εχει αυτο το glitch της οθονης πια.Ειναι δεδομενο οτι εχεις προβληματικη συσκευη.Το gps σε μενα και δουλευε και δουλευει αψογα.Και στα site του εξωτερικου γραφουν πολλοι οτι επιλυθηκε το προβλημα.Και πολυ πιθανο και το θεμα με τα video.

Link to comment
Share on other sites

Just now, giorgaras23 said:

Φιλε dark lod πρεπει να εισαι ο μοναδικος που εχει αυτο το glitch της οθονης πια.Ειναι δεδομενο οτι εχεις προβληματικη συσκευη.Το gps σε μενα και δουλευε και δουλευει αψογα.Και στα site του εξωτερικου γραφουν πολλοι οτι επιλυθηκε το προβλημα.Και πολυ πιθανο και το θεμα με τα video.

Μακάρι να το θεωρούσαν και στο σέρβις τόσο δεδομένο φίλε Γιώργο. Στη smartec μετά από μία ώρα ελέγχου μου είπαν ¨"όλα καλά". Δεν μπορώ να πω πάντως ότι ήταν αυτό που ήθελα το να πηγαίνω κάθε 15 μέρες στο σέρβις με καινούργια συσκευή. Επειδή όντως φαίνεται πως είμαι ο μόνος που το έχει ακόμα, δε θα σπαμάρω άλλο το thread γιατί χάνονται σημαντικά ποστ.. Ελπίζω το επόμενο ποστ μου να μην είναι στο thread των αγγελιών😁

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dark_Lord said:

Μακάρι να το θεωρούσαν και στο σέρβις τόσο δεδομένο φίλε Γιώργο. Στη smartec μετά από μία ώρα ελέγχου μου είπαν ¨"όλα καλά". Δεν μπορώ να πω πάντως ότι ήταν αυτό που ήθελα το να πηγαίνω κάθε 15 μέρες στο σέρβις με καινούργια συσκευή. Επειδή όντως φαίνεται πως είμαι ο μόνος που το έχει ακόμα, δε θα σπαμάρω άλλο το thread γιατί χάνονται σημαντικά ποστ.. Ελπίζω το επόμενο ποστ μου να μην είναι στο thread των αγγελιών😁

Αφου δεν εφτιαξε και τωρα με το νεο update και μετα απο factory reset νομιζω οτι ειναι καθαρα hardware.Και τωρα που βγηκε το update και δεν εφτιαξε τι σου απαντησαν στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, giorgaras23 said:

Αφου δεν εφτιαξε και τωρα με το νεο update και μετα απο factory reset νομιζω οτι ειναι καθαρα hardware.Και τωρα που βγηκε το update και δεν εφτιαξε τι σου απαντησαν στο σερβις?

δεν πρόλαβαν να μου απαντήσουν😁Τους έστειλα λίγο αργά γιατί ήθελα να βεβαιωθώ πρώτα ότι όντως εμφανίζει το glitch

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

δεν πρόλαβαν να μου απαντήσουν😁Τους έστειλα λίγο αργά γιατί ήθελα να βεβαιωθώ πρώτα ότι όντως εμφανίζει το glitch

Λογικά (λέω εγώ τώρα) αφού το έχεις πάει από την αρχή στο σέρβις και έχεις επικοινωνήσει και με τη samsung μπορείς να απαιτήσεις αντικατάσταση συσκευής εφ' όσον δεν καταφέρουν να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα μετά και από το σημερινό update.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Anlibafojo said:

Λογικά (λέω εγώ τώρα) αφού το έχεις πάει από την αρχή στο σέρβις και έχεις επικοινωνήσει και με τη samsung μπορείς να απαιτήσεις αντικατάσταση συσκευής εφ' όσον δεν καταφέρουν να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα μετά και από το σημερινό update.

Η λογική αυτό υπαγορεύει σίγουρα αλλά δε νομίζω ότι θα αντικαταστήσουν συσκευή 1.5k ετσι εύκολα. ίδωμεν....θα σας ενημερώσω..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές παρατηρώ ένα τρελό πρόβλημα! Χάθηκαν κάποιες επαφές, κυρίως favorites ή κάποιες που είχα χρησιμοποιήσει τελευταία🥴 Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της συσκευής ή κάποιας εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά απευθύνεται σε όσους είχαν προβλήματα. Εγώ έχω θέμα μόνο με το gps και έχω Cosmote οπότε περιμένω. Κάποιος που το δοκίμασε? 

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η αναβάθμιση και σε εμένα. 

Τα θεματακια που είχα αναφέρει σε προηγούμενο ποστ...

1) οι ειδοποιήσεις νομίζω ότι έχουν φτιάξει, λαμβάνει τα πάντα κανονικά χωρίς καθυστέρηση. 

2) Θέμα με κλήσεις δεν ξαναείδα. 

3) το εικονίδιο του wificalling άλλοτε εμφανίζεται άλλοτε όχι, ίσως εξαρτάται από χαρακτηριστικά του wifi? Δεν ξέρω,δεν δημιουργεί πάντως κάποιο πρόβλημα. 

Το πρόβλημα της οθόνης δεν το έχω συναντήσει μέχρι τώρα. 

Το GPS το δοκίμασα τώρα για πρώτη φορά, μετά την αναβάθμιση και διαπίστωσα ότι η κουκίδα μετακινείται γύρω γύρω από το σπίτι μέχρι 3-4 κτήρια απόσταση, συνήθως παίζει στο 1. Βάζοντας δίπλα δίπλα το s22 kai to note, στο note είναι καρφωμένη η κουκίδα στο σπίτι ενώ στο s22 παίζει λίγο. Θα δοκιμάσω σε πλοήγηση τος επόμενες μέρες.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diam84 said:

Φυσικά απευθύνεται σε όσους είχαν προβλήματα. Εγώ έχω θέμα μόνο με το gps και έχω Cosmote οπότε περιμένω. Κάποιος που το δοκίμασε? 

Το δοκίμασα εγώ που είχα θέμα με το Gps αλλά δεν μετράει γιατί προφανώς κατά την ενημέρωση έγινε και επανεκκίνηση οπότε δουλεύει. Θα το δοκιμάσω τις επόμενες μέρες ξανά. 

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσετε να κάνετε καθαρισμό της cache μετά την ενημέρωση...! Πολύ σημαντικό! 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας στη δουλειά χρησιμοποίησα το GPS. Δούλεψε άψογα χωρίς καμία απώλεια θέσης ή δυσλειτουργία. Θα το ξαναδώ,αλλά μάλλον δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα. 

Να προσθέσω επίσης ότι στη συνολική άποψη για το s22, έχω λίγο καλύτερο σήμα στο σπίτι και στη δουλειά συγκριτικά με το note ενώ η μπαταρία του είναι εμφανώς καλύτερη ( είναι λίγες οι μέρες βέβαια που το δουλεύω, αλλα πριν τον ύπνο έχω πάντα 20+ %, που με το note δεν υπήρχε αυτό.)

Αντε, λίγες μέρες ακόμα testing και πακετάρισμα το note για πώληση 😃

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, costsa41 said:

Από πότε σε κάθε αναβάθμιση κάνουμε clear catch? Ρωτάτε αν τα εκατομμύρια των ανθρώπων που δε γνωρίζουν αν κάνουν; Καινούρια μόδα είναι τώρα αυτό; Σιγά σε κάθε ενημέρωση ασφαλείας μην κάνουμε κάτι τέτοιο. Ποτέ δεν έχω κάνει και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κατ΄ αρχήν δεν είναι κάτι καινούργιο. Δεύτερον - δεν σε αναγκάζει κανένας να το κάνεις εσύ προσωπικά! Τρίτον - είναι εύκολότατη διαδικασία που συνιστάται, ιδίως μετά από μεγάλα updates. Τέταρτον - ονομάζεται partition CACHE.

Καλημέρα!

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. Προσοχή με τα ψέμματα σήμερα.

Πήρα την ενημέρωση αλλά είναι νωρίς να εντοπίσω διαφορές. Το θέμα μου με τις χαμένες εισερχόμενες κλήσεις έχει λυθεί από τη στιγμή που ενεργοποίησα στην Cosmote το VoLTE. Πρόβλημα με το GPS δεν έχω παρατηρήσει (το δούλεψα σε ταξίδι τις 3 πρώτες μέρες), ίσως είναι και ο τρόπος χρήσης που κάνω. Πάντως κάθε πρωί κάνω επανεκκίνηση της συσκευής (το κάνω με όλες τις συσκευές).

Το μόνο θέμα που έχω είναι σε συνδυασμό με τη θήκη (Samsung clear view). Επειδή όταν καλώ κλείνω τη θήκη και μιλάω, ενώ στις φωνητικές κλήσεις λειτουργεί κανονικά με κλειστή θήκη, σε κάποιες εφαρμογές (signal, viber) μόλις καλέσω αν δεν έχει σηκώσει ο άλλος τη γραμμή και κλείσω τη θήκη, δεν λειτουργεί το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Αν καλέσω, σηκώσει, μιλήσω και μετά κλείσω τη θήκη, όλα λειτουργούν κανονικά. Κουφό πρόβλημα που μάλλον σχετίζεται με τη λειτουργικότητα της θήκης της Samsung.

3 minutes ago, stsalkit said:

Κατ΄ αρχήν δεν είναι κάτι καινούργιο. Δεύτερον - δεν σε αναγκάζει κανένας να το κάνεις εσύ προσωπικά! Τρίτον - είναι εύκολότατη διαδικασία που συνιστάται, ιδίως μετά από μεγάλα updates. Τέταρτον - ονομάζεται partition CACHE.

Καλημέρα!

Από που ακριβώς γίνεται; Και τι αλλάζει μετά από αυτή τη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...