Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

54 minutes ago, costsa41 said:

Από πότε σε κάθε αναβάθμιση κάνουμε clear catch? Ρωτάτε αν τα εκατομμύρια των ανθρώπων που δε γνωρίζουν αν κάνουν; Καινούρια μόδα είναι τώρα αυτό; Σιγά σε κάθε ενημέρωση ασφαλείας μην κάνουμε κάτι τέτοιο. Ποτέ δεν έχω κάνει και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν έχω κάνει ποτέ σε κανένα κινητό μου και ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, soch said:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. Προσοχή με τα ψέμματα σήμερα.

Πήρα την ενημέρωση αλλά είναι νωρίς να εντοπίσω διαφορές. Το θέμα μου με τις χαμένες εισερχόμενες κλήσεις έχει λυθεί από τη στιγμή που ενεργοποίησα στην Cosmote το VoLTE. Πρόβλημα με το GPS δεν έχω παρατηρήσει (το δούλεψα σε ταξίδι τις 3 πρώτες μέρες), ίσως είναι και ο τρόπος χρήσης που κάνω. Πάντως κάθε πρωί κάνω επανεκκίνηση της συσκευής (το κάνω με όλες τις συσκευές).

Το μόνο θέμα που έχω είναι σε συνδυασμό με τη θήκη (Samsung clear view). Επειδή όταν καλώ κλείνω τη θήκη και μιλάω, ενώ στις φωνητικές κλήσεις λειτουργεί κανονικά με κλειστή θήκη, σε κάποιες εφαρμογές (signal, viber) μόλις καλέσω αν δεν έχει σηκώσει ο άλλος τη γραμμή και κλείσω τη θήκη, δεν λειτουργεί το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Αν καλέσω, σηκώσει, μιλήσω και μετά κλείσω τη θήκη, όλα λειτουργούν κανονικά. Κουφό πρόβλημα που μάλλον σχετίζεται με τη λειτουργικότητα της θήκης της Samsung.

Από που ακριβώς γίνεται; Και τι αλλάζει μετά από αυτή τη διαδικασία;

1 - Σβήνεις το κινητό σου

2 - συνδέεις με καλώδιο USB το κινητό με το PC

3 - Κρατάς πατημένο το πλήκτρο αύξησης του ήχου και στην συνέχεια πατάς το πλήκτρο για ενεργοποίηση της συσκευής. Τα κρατάς πατημένα και τα δύο μέχρις ότου ανάψει η συσκευή.

4 - Στην οθόνη που εμφανίζεται, με την χρήση των πλήκτρων του ήχου, πηγαίνεις στην επιλογή Clear partition cache. Την επιλέγεις πατώντας το πλήκτρο ένεργοποίησης της συσκευής.

5 - Στην επόμενη οθόνη επιβεβαιώνεις την επανέναρξη της συσκευής

6 - αφαιρείς το καλώδιο USB

7 - είσαι έτοιμος!

Αυτό που κάνει είναι να καθαρίσει ότι έχει "μαζέψει" το κινητό σου κατά την διάρκεια της προηγούμενης λειτουργίας του που μπορεί να μην "συμφωνεί" με την νέα αναβάθμιση. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα βοηθήσει σε κάτι, αλλά πολλές φορές έχει αναφερθεί ότι βελτιώνει την λειτουργία της συσκευής και ιδιαίτερα την διάρκεια της μπαταρίας. Αυτά!

2 minutes ago, costsa41 said:

Την απάντηση στην έδωσε ο επόμενος που δεν ξέρει τι είναι όπως και τα εκατομμύρια των απλών ανθρώπων που επίσης δεν ξέρουν. Και ποιος ακριβώς είναι αυτός που τη συστήνει; Αλίμονο αν σε κάθε αναβάθμιση όπως αυτή που δεν είναι νέα έκδοση λειτουργικού, έπρεπε να γινόταν. Με ένα recovery στο χέρι να είμαστε να γελάνε με μας οι μηλόφιλοι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχείς μπερδεψει το καθάρισμα του partition cache με το recovery!!! 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, stsalkit said:

Κατ΄ αρχήν δεν είναι κάτι καινούργιο. Δεύτερον - δεν σε αναγκάζει κανένας να το κάνεις εσύ προσωπικά! Τρίτον - είναι εύκολότατη διαδικασία που συνιστάται, ιδίως μετά από μεγάλα updates. Τέταρτον - ονομάζεται partition CACHE.

Καλημέρα!

Από που προκύπτει το συνιστάται και από ποιον; 

Αν ήταν κάτι απαραίτητο δεν θα είχαν προβλέψει οι κατασκευαστές να ενημερώνουν τους χρήστες;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Anlibafojo said:

Από που προκύπτει το συνιστάται και από ποιον; 

Αν ήταν κάτι απαραίτητο δεν θα είχαν προβλέψει οι κατασκευαστές να ενημερώνουν τους χρήστες;

γκουγκαρέ το και θα μάθεις... Το έχουν προβλέψει οι κατασκευαστές, αλλά είναι χειροκίνητη διαδικασία!

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Που ακριβώς μπαίνεις για να κάνεις το καθάρισμα έτσι όπως το περιέγραψες;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έδωσα ακριβείς οδηγίες 2-3 μηνύματα πριν από αυτό...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stsalkit said:

γκουγκαρέ το και θα μάθεις... 

Μου αρκεί το εγχειρίδιο της συσκευής μου και της κάθε συσκευής μου που αν αυτό ήταν σημαντικό θα το ανέφερε και μάλιστα με έντονα γράμματα αφού πιθανόν να προέκυπταν σοβαρά προβλήματα στη συσκευή που θα ανάγκαζαν τον κάθε άσχετο με αυτά να πηγαίνει στο σέρβις και να σπαταλά εργατοώρες άσκοπα.

6 minutes ago, costsa41 said:

Που ακριβώς μπαίνεις για να κάνεις το καθάρισμα έτσι όπως το περιέγραψες;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κώστα εγώ το μόνο που κάνω είναι ένα καλό καθάρισμα με ένα πανάκι βουτηγμένο στην αλκοόλη και δεν έχω ποτέ πτόβλημα από ιούς κλπ.😄

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Κι έτσι όπως το περιέγραψες δεν μπαίνεις στο recovery του τηλεφώνου αλλά κάπου αλλού.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έτσι όπως το περίεγραψα μπαίνεις στο recovery mode. Εκεί βρίσκεται το clear (wipe) partition cache clear partition cache samsung s22 ultra - Google Search

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Anlibafojo said:

Μου αρκεί το εγχειρίδιο της συσκευής μου και της κάθε συσκευής μου που αν αυτό ήταν σημαντικό θα το ανέφερε και μάλιστα με έντονα γράμματα αφού πιθανόν να προέκυπταν σοβαρά προβλήματα στη συσκευή που θα ανάγκαζαν τον κάθε άσχετο με αυτά να πηγαίνει στο σέρβις και να σπαταλά εργατοώρες άσκοπα.

Κώστα εγώ το μόνο που κάνω είναι ένα καλό καθάρισμα με ένα πανάκι βουτηγμένο στην αλκοόλη και δεν έχω ποτέ πτόβλημα από ιούς κλπ.😄

....η αλκοόλη είναι ότι χειρότερο για το πλαστικό!!!!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stsalkit said:

....η αλκοόλη είναι ότι χειρότερο για το πλαστικό!!!!

Η ακετόνη (ασετόν) ναι η αλκοόλη όχι και γιαυτό και τα περισσότερα πανάκια καθαρισμού περιέχουν σε ποσοστό % ισοπροπυλική αλκοόλη.

Link to comment
Share on other sites

Την ταχύτητα επεξεργαστή, από περιέργεια, που την έχετε?  Βελτιστοποιημένη, υψηλή ή μέγιστη? 

Για την καθημερινή χρήση αναφέρομαι και όχι για χρήση με κάποιο παιχνίδι πχ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε κάνει π*****α το forum. Θα μας πει κανείς αν έχουν διορθωθεί προβλήματα η θα βγάζει ο καθένας τα κόμπλεξ του εδώ μέσα. Όποιος θέλει κάνει clear cache και Όποιος δεν θέλει οχι. Παρακάτω. Δοκίμασε κανείς πλοήγηση? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Κλείνωντας 24ωρο με τη συσκευή δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα. Βέβαια με το που ενεργοποίησα πρώτη φορά τη συσκευή μου ήρθε η μεγάλη ενημέρωση άρα δεν ξέρω πως θα τα πήγαινε χωρίς αυτήν. Δοκίμασα και όλες τις αναλύσεις οθόνης και δεν είδα πάλι κάποιο θέμα. Gps σήμερα το πρωί δοκιμή για κανα μισάωρο δούλεψε τέλεια. Όσο για την μπαταρία (μην πέσετε να με φάτε μερικοί) είμαι 99% σίγουρος ότι είναι ακριβώς ίδια με του s21 ultra. Και δεν έχει προλάβει ακόμα να μου βάλει τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ σε αδράνεια. Ένα χαζό θεματάκι που έχει προκύψει είναι ότι ενώ συνδέονται τα Buds 2, στην εφαρμογή (Galaxy Wearable) φαίνονται σαν αποσυνδεδεμένα και δεν μπορώ να τα ρυθμίσω. Το Watch 3 συνδέεται κανονικά. Και ένα τελευταίο, το google play services σήμερα τρέχει μόνιμα και βρίσκεται πρώτο στην κατανάλωση. Κάποιος είχε βάλει έναν οδηγό για να το διορθώσουμε αλλά θέλει πολύ διάβασμα για να το βρώ. Αυτά από μένα προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kiriakos_tjet said:

Καλημέρα στην παρέα! Κλείνωντας 24ωρο με τη συσκευή δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα. Βέβαια με το που ενεργοποίησα πρώτη φορά τη συσκευή μου ήρθε η μεγάλη ενημέρωση άρα δεν ξέρω πως θα τα πήγαινε χωρίς αυτήν. Δοκίμασα και όλες τις αναλύσεις οθόνης και δεν είδα πάλι κάποιο θέμα. Gps σήμερα το πρωί δοκιμή για κανα μισάωρο δούλεψε τέλεια. Όσο για την μπαταρία (μην πέσετε να με φάτε μερικοί) είμαι 99% σίγουρος ότι είναι ακριβώς ίδια με του s21 ultra. Και δεν έχει προλάβει ακόμα να μου βάλει τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ σε αδράνεια. Ένα χαζό θεματάκι που έχει προκύψει είναι ότι ενώ συνδέονται τα Buds 2, στην εφαρμογή (Galaxy Wearable) φαίνονται σαν αποσυνδεδεμένα και δεν μπορώ να τα ρυθμίσω. Το Watch 3 συνδέεται κανονικά. Και ένα τελευταίο, το google play services σήμερα τρέχει μόνιμα και βρίσκεται πρώτο στην κατανάλωση. Κάποιος είχε βάλει έναν οδηγό για να το διορθώσουμε αλλά θέλει πολύ διάβασμα για να το βρώ. Αυτά από μένα προς το παρόν...

Τα Google play services και σε μενα είναι ψηλά στην κατανάλωση,  αλλά το θεωρώ λογικό τις πρώτες μέρες. Και στο note έτσι ήταν στην αρχή και μετά έπεσαν σε χαμηλά ποσοστά. Αναμένω πριν κάνω οτιδήποτε. 

16 minutes ago, Diam84 said:

Το έχετε κάνει π*****α το forum. Θα μας πει κανείς αν έχουν διορθωθεί προβλήματα η θα βγάζει ο καθένας τα κόμπλεξ του εδώ μέσα. Όποιος θέλει κάνει clear cache και Όποιος δεν θέλει οχι. Παρακάτω. Δοκίμασε κανείς πλοήγηση? 

Στα τελευταία ποστ έχουμε γράψει ότι η πλοήγηση δούλεψε άψογα για την ώρα.

Και σε εμενα,που μέσα στο σπίτι το στίγμα έδειχνε να παίζει-μετακινείται, η πλοήγηση δούλεψε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DrFrap said:

Την ταχύτητα επεξεργαστή, από περιέργεια, που την έχετε?  Βελτιστοποιημένη, υψηλή ή μέγιστη? 

Για την καθημερινή χρήση αναφέρομαι και όχι για χρήση με κάποιο παιχνίδι πχ.

Εγώ πάντα στο υψηλή. Θεωρώ ότι ένα τέτοιο κινητό αξίζει να το έχουμε τουλάχιστον υψηλή να χαιρόμαστε τις επιδόσεις ακόμα και στο άνοιγμα εφαρμογων. Ακόμα και στης γυναίκας μου το S21 εκεί το βάζω. Στο μέγιστη δεν είδα διαφορά και γιαυτό δεν το επεμεινα αλλά γενικά εφόσον βγάζω τη μέρα άνετα, πάω και για 2η πολλές φορές, το βάζω εκεί 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή περιμένω τις γνωστές μεμβράνες από Amazon όσοι έχετε βάλει τη συγκεκριμένη, το πενάκι δεν αφήνει γραμμές στη μεμβράνη; Γιατί στο S21 με μια μεμβράνη της ESR που είχα βάλει, το πενάκι την είχε σακατέψει..

Link to comment
Share on other sites

Νεότερη ενημέρωση για το θέμα που είχα με gps: 

Μετά από ενημέρωση και τηλεφωνική επικοινωνία με την Samsung και ο τεχνικός αφού έκανε απομακρισμένο έλεγχο της συσκευής είδε το πρόβλημα. Στην αρχή έλεγε φταίνε οι χάρτες. Λέω έχω δύο εφαρμογές το sygic και κάνει το ιδιο. Με εκνεύρισε γιατί την μια έλεγε φταίνε οι χάρτες της Google λέω έχω μια συσκευή rebmi not 6 xiaomi και οι χάρτες της goggle λειτουργούν μια χαρά. Μετά μου είπε φταίει το android 12 λέω αν έφταιγε αυτό θα είχαν όλοι θέμα και όχι μερικοί ανέφερα και τα σχόλια στο  myphone. Κάναμε απεγκστασταση και ξανά εγκατάσταση χάρτες τίποτα το ίδιο... Θα με ξανά πάρει λέει τηλέφωνο να ψάξει καλύτερα....Δεν έχω λόγια.... 

Link to comment
Share on other sites

μετα το update βλεπω καλυτερη ανταποκριση στι κινητο, λιγοτερα lag .

 

To θεμα με το HDR στο youtube παραμενει, στο vanced δεν υπαρχει...

 

Η καμερα αργει ακομα σε πολλες περιπτωσεις , ειδικα στο raw και στην εφαρμογη raw expert ειναι πολυ αργο

 

Απο μπαταρια βεβαια ειναι νωρις ακομα...

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, toxotis70 said:

μετα το update βλεπω καλυτερη ανταποκριση στι κινητο, λιγοτερα lag .

 

To θεμα με το HDR στο youtube παραμενει, στο vanced δεν υπαρχει...

 

Η καμερα αργει ακομα σε πολλες περιπτωσεις , ειδικα στο raw και στην εφαρμογη raw expert ειναι πολυ αργο

 

Απο μπαταρια βεβαια ειναι νωρις ακομα...

 

Σχετικά με το θέμα του HDR στο YT με παραξενεύει... Το είχα και εγώ αλλά πλέον δεν υφίσταται!

Αναφορικά με την κάμερα και την καθυστέρηση: αν αναφέρεσαι στην καθυστέρηση αφ'οτου πατήσεις το κλείστρο, είναι φυσιολογικό δίοτι κάνει επεξεργασία των πολλών φωτογραφιών (δεν το βλέπει ο χρήστης) που έχει βγάλει ώστε να παρουσιάσει το αποτέλεσμα.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stsalkit said:

Σχετικά με το θέμα του HDR στο YT με παραξενεύει... Το είχα και εγώ αλλά πλέον δεν υφίσταται!

Αναφορικά με την κάμερα και την καθυστέρηση: αν αναφέρεσαι στην καθυστέρηση αφ'οτου πατήσεις το κλείστρο, είναι φυσιολογικό δίοτι κάνει επεξεργασία των πολλών φωτογραφιών (δεν το βλέπει ο χρήστης) που έχει βγάλει ώστε να παρουσιάσει το αποτέλεσμα.

το κανει λιγοτερο εντονα στο youtube απο πριν αλλα και παλι ειναι υπαρκτο.

 

Για το raw που ειπα, το ξερω τι κανει...αλλα  στο iphone to PRORAW παιρνει λιγοτερο απο 1 sec, εδω κανει τουλαχιστον 5 !

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stsalkit said:

Σχετικά με το θέμα του HDR στο YT με παραξενεύει... Το είχα και εγώ αλλά πλέον δεν υφίσταται!

 

Και εγω το ιδιο ειχα παθει, για καμια ωρα που εκανα δοκιμές φανηκε να δουλευει κανονικα, και μετα ξαναεμφνιστικε  το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, toxotis70 said:

το κανει λιγοτερο εντονα στο youtube απο πριν αλλα και παλι ειναι υπαρκτο.

 

Για το raw που ειπα, το ξερω τι κανει...αλλα  στο iphone to PRORAW παιρνει λιγοτερο απο 1 sec, εδω κανει τουλαχιστον 5 !

Σωστά - αλλά είναι διαφορετική η λειτουργία... το iphone παίρνει μία φωτογραφία, αλλά το S22 πολλές και τις επεξεργάζεται όπως γνωρίζεις. Με άλλα λόγια δεν πρόκειται για bug.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν ξανά τηλέφωνο από samung και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Και αν πάλι έχει θέμα να το πάω από εκεί (να τους το φέρω στο κεφάλι).. Τους λέω απαράδεκτο για μια συσκευή 1500 ευρών...ειμαι απογοητευμένος... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Ειμαι κατοχος της συσκευης απο τις 16/3 ( ειμαι samsung fanboy 😜 εχω περασει απο ολη την σειρα απο s1)

Το κινητο μου ειναι manufactured συμφωνα με το phoneinfo 3/3.

 

Το μονο προβλημα που ειχα παρατηρησει στην συσκευη με την προηγουμενη εκδοση AVC6 ηταν το σκαλωμα που ετρωγε στο κλειδωμα οθονης και ειναι γνωστο προβλημα

Δεν ειχα θεμα ουτε σε GPS ουτε στις κλησεις ουτε στον συγχρονισμο του ηχου που ελεγαν.

Μπαταρια κλασικα την ημερα μου εβγαζε οθονη 6 -7 ωρες με τερμα αναλυση χωρις αυτοματη φωτεινοτητα και φωτεινοτητα ορισμενη λιγο πιο κατω απο το μισο ας πουμε 40% wifi ολη την ωρα και data γυρω στο 2ωρο μεσα στην ημερα που δεν θα ειχα wifi.

Με την καινουργια εκδοση απο χθες στις 16:00 το απογευμα και με wipe cache partition ( που αναφερθηκε αλλα εννοειται πως δεν ειναι απαραιτητο) συνεχιζω να μην εχω προβληματα σε κλησεις gps συγχρονισμο ηχου

 

Αυτονομια ακριβως ιδια δεν βλεπω καποια διαφορα και το προβλημα με το κλειδωμα οθονης ακομα δεν το εχω παρατηρησει.

Αυτο που ηθελα να πω αν και σιγουρα η ρομ θελει ακομα μια μερα να κατσει σωστα στο κινητο ειναι οτι σε καποιες εφαρμογες το scroling μου φαινεται εχει τα lags του. Επισης και στην καμερα σαν να παρατηρω οτι καθυστερει λιγο παραπανω ολη η εφαρμογη ( εναλλαγη καμερων και η ταχυτητα εστιασης αν κουνας την καμερα γρηγορα φαινεται σαν να μην εχει ομαλη ροη , μπορει να ειναι και ιδεα μου θα δειξει)

 

Αυτα απο εμενα!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Καλορίζικο!!! Για το σκρολινγκ παίζει ρόλο και το σάιτ. Για παράδειγμα στο πλαίσιο είναι πολύ κακό. Αντίθετα στου μίντια είναι βούτυρο!! Πάει σαν τρελό. Άσε που ανοίγει αστραπιαία. Για την κάμερα είναι η ιδέα σου. Όσο γρήγορα και να το κουνάς εστιάζει άμεσα!!! Τόσο γρήγορα δεν έχω ξαναδεί σε τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια χαρά εστίαση έχει αλλά το 13 pro max δεν παίζεται σε αυτόν τον τομέα..ούτε σε εναλλαγή καμερών..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...