Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα

Μετά απο πολλά χρονια καταφερα να παραγγειλω μια ναυαρχιδα

προπαράγγειλα το S22 Ultra σε μαυρο χρωμα 12/256 απο Πλαισιο

θα ηθελα να σας ρωτησω τη γνωμη σας γιατι ειμαι εντελως ασχετος.

1) Τι να κάνω με φορτιστη ?Μου προτειναν να παρω απο το Πλάισιο αλλά ακομα δεν εκανα κινηση .Να παρω samsung η άλλης εταιρείας ?

2) Καλύτερη θήκη ? Να παώ σε Spigen ?

3) πείτε μου τι τζαμακι να βαλω για να προστατευσω την οθονη (Μου προτειναν στο πλαισιο μια δικη τους μαρκα αλλα τους ειπα θα το σκεφτω..

Αυτα ηθελα να ρωτησω .Οποιαδηποτε άλλη προταση ειναι ευπροσδεκτη .

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Νικος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενημερωση: Με ενημερωσαν πως δεν πηγε το κουριερ στο καταστημα της πολης μου σημερα οποτε μαλλον θα περασει αυριο και θα το αφησει να μου τηλεφωνησουν να περασω να το παρω. Αντε μακαρι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Niman72 said:

Παιδια καλησπερα

Μετά απο πολλά χρονια καταφερα να παραγγειλω μια ναυαρχιδα

προπαράγγειλα το S22 Ultra σε μαυρο χρωμα 12/256 απο Πλαισιο

θα ηθελα να σας ρωτησω τη γνωμη σας γιατι ειμαι εντελως ασχετος.

1) Τι να κάνω με φορτιστη ?Μου προτειναν να παρω απο το Πλάισιο αλλά ακομα δεν εκανα κινηση .Να παρω samsung η άλλης εταιρείας ?

2) Καλύτερη θήκη ? Να παώ σε Spigen ?

3) πείτε μου τι τζαμακι να βαλω για να προστατευσω την οθονη (Μου προτειναν στο πλαισιο μια δικη τους μαρκα αλλα τους ειπα θα το σκεφτω..

Αυτα ηθελα να ρωτησω .Οποιαδηποτε άλλη προταση ειναι ευπροσδεκτη .

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Νικος

1)Παρε εναν Samsung και εισαι οκ...και τον 25w να παρεις μια χαρα εισαι

 

2)clear cover της Samsung μια χαρα ειναι οπως και η silicone

 

3)Σε αυτο το θεμα μακραν Whitestone dome...Κοστιζει παραπανω αλλα προσφερει προστασία και απολαμβανεις την οθοναρα του κινητού χωρις θολούρες γλίτσες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας

Έχω προπαραγγείλει το S22 ULTRA WHITE 256 GB από το ΠΛΑΙΣΙΟ και μόλις πριν από λίγο  με ενημέρωσαν πως είναι έτοιμο να το παραλάβω.

Ωστόσο, έχω αλλάξει γνώμη και δε θα προβώ τελικά στην αγορά του, (είμαι κάτοχος εδώ και 2 χρόνια του NOTE 10 PLUS και είμαι ικανοποιημένος σε αρκετό βαθμό).

Όποιος θέλει να του το πάρει αντί εμού, ας με ενημερώσει με pm να του το παραχωρήσω (κάτοικος ΑΘΗΝΩΝ)

Δε το έχω παραλάβει και δεν έχω απόλυτος κανένα όφελος.

Απλά να εξυπηρετήσω κάποιον - α  αν το χρειαζόσαστε και δε θέλει να περιμένει.

 

καλή συνεχεία 

 

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, COCOMAT said:

Καλησπέρα σε όλους σας

Έχω προπαραγγείλει το S22 ULTRA WHITE 256 MB από το ΠΛΑΙΣΙΟ και μόλις πριν από λίγο  με ενημέρωσαν πως είναι έτοιμο να το παραλάβω.

Ωστόσο, έχω αλλάξει γνώμη και δε θα προβώ τελικά στην αγορά του, (είμαι κάτοχος εδώ και 2 χρόνια του NOTE 10 PLUS και είμαι ικανοποιημένος σε αρκετό βαθμό).

Όποιος θέλει να του το πάρει αντί εμού, ας με ενημερώσει με pm να του το παραχωρήσω (κάτοικος ΑΘΗΝΩΝ)

Δε το έχω παραλάβει και δεν έχω απόλυτος κανένα όφελος.

Απλά να εξυπηρετήσω κάποιον - α  αν το χρειαζόσαστε και δε θέλει να περιμένει.

 

καλή συνεχεία 

 

256MB ; Σαν ελαχιστη μνημη μου φαινεται θα σερνεται ρε συ.
Μηπως εννοεις 256GB ;
Καλοριζικο παντως.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 ώρες το παρέλαβα από το Γερμανό και έχω ξεκινήσει να το στήνω. 

Η οθόνη τρομερά εντυπωσιακή, λίγο η κάμερα που έπαιξα φοβερή δουλειά και μέχρι στιγμής δεν έχω δει κανένα ευτράπελο.

Μου είχε λείψει απίστευτα το Spen! Είχα να το πιάσω από το note 2 και note 4! Μέχρι τώρα είχα το s20+ .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, eddiedimitris said:

1)Παρε εναν Samsung και εισαι οκ...και τον 25w να παρεις μια χαρα εισαι

 

2)clear cover της Samsung μια χαρα ειναι οπως και η silicone

 

3)Σε αυτο το θεμα μακραν Whitestone dome...Κοστιζει παραπανω αλλα προσφερει προστασία και απολαμβανεις την οθοναρα του κινητού χωρις θολούρες γλίτσες κλπ

Εγώ δε θα βάλω τίποτα στην οθόνη. Δεν εδώ βάλει σε κανένα κινητο ποτέ. Ειδικά σε curved οθόνη με ultrasonic αισθητήρα σίγουρα καμία υλοποίηση δεν είναι τέλεια. Ας κάνει αραχνίτσες με τον καιρό. Πληρώνω τεχνολογία gorilla victus plus, το θεωρώ υποβάθμιση αν βάλω κάτι σε τέτοια οθόνη 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα μαύρο και ένα βυσσινή από Γερμανό με 12/256. Παραλαμβάνω αύριο το μαύρο, για το βυσσινί δεν γνωρίζουν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο πλαισιο στουρναρη το εβγαλα απο το κουτι και το εβαλα κατευθειαν σβηστο για φορτιση εγραψε 58% .

Ψιλοβαρυ ειναι στο χερι παντως και στιβαρο Οκ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Εγώ δε θα βάλω τίποτα στην οθόνη. Δεν εδώ βάλει σε κανένα κινητο ποτέ. Ειδικά σε curved οθόνη με ultrasonic αισθητήρα σίγουρα καμία υλοποίηση δεν είναι τέλεια. Ας κάνει αραχνίτσες με τον καιρό. Πληρώνω τεχνολογία gorilla victus plus, το θεωρώ υποβάθμιση αν βάλω κάτι σε τέτοια οθόνη 

Κι εγώ δυο χρόνια με Note 10+ χωρίς προστασία (αλλά με flip case της Samsung), ούτε αράχνες ούτε τίποτα. Και σε προηγούμενα κινητά. Πάλι θα πάρω flip οπότε δε βάζω τζαμάκι.
Μία φορά δοκίμασα και το μετάνιωσα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, s_wind said:

Μολις παρελαβα απο πλαισιο στουρναρη το εβγαλα απο το κουτι και το εβαλα κατευθειαν σβηστο για φορτιση εγραψε 58% .

Ψιλοβαρυ ειναι στο χερι παντως και στιβαρο Οκ.

Πλακάκι- γρανίτης ΑΑ 🤭😁 να το χαρείς s_wind 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freco said:

Κι εγώ δυο χρόνια με Note 10+ χωρίς προστασία (αλλά με flip case της Samsung), ούτε αράχνες ούτε τίποτα. Και σε προηγούμενα κινητά. Πάλι θα πάρω flip οπότε δε βάζω τζαμάκι.
Μία φορά δοκίμασα και το μετάνιωσα.

η flip κοίτα ή να έχει δυνατό μαγνήτη ή να έχει raised lips πάνω και κάτω. αλλιώς αν πέσει θα σου ανοίξει σαν βιβλιαράκι και θα σπάσει. iphone 7 plus με απλη silicon case 5 χρόνια δε μου έπαθε τίποτα. έτσι και αλλιώς λόγω curved οθόνης, αν σου πέσει και χτυπήσει στη γωνία, τελείωσε ό,τι και να φοράς

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, konakis said:

Πλακάκι- γρανίτης ΑΑ 🤭😁 να το χαρείς s_wind 

Θα το βαλω και αυτοκολλητο στην πλατη να γραφει Note 22 ε τι δεν θα κρατησουμε τυπο επειδη η σαμμυ το κατηργησε🙃🤣

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Μια ερώτηση,εχω δει παλιότερα note να επεξεργάζεται έγγραφο και να βάζει υπογραφή με το spen και να το αποθηκεύει, ξέρουμε πως γίνεται αυτό; Υπάρχει κάποιο ξεχωριστό πρόγραμμα;

Με το Samsung Notes. Έχει κουμπί στην κεντρική οθόνη για άνοιγμα PDF. Υπάρχει και το Samsung Write on pdf αλλά μάλλον είναι προς κατάργηση - δεν υπάρχει εγκατεστημένο στην συσκευή και η έκδοση που βρίσκεις στο Play Store είναι παλιά. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Καλορίζικο!! Βαρύ αναμενόμενο είναι συνήθεια όμως και δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάντως η εξυπηρέτηση πελατών στο πλαίσιο  είναι ότι να ναι. Δεν ξέρω δεν απαντώ, που λένε. Δεν ξέρω αν παραλάβαμε. Δεν ξέρω πότε θα έχουμε. Δεν ξέρω πότε θα το έχετε....Είστε σε....γραμμή προτεραιότητας ,που λένε και θα σας ειδοποιήσουμε....

Ευχαριστω !

Καλα ναι επικρατει χαος εγω απο το συγκεκριμενο καταστημα στη στουρναρη γνωριστηκα παλια επινα κατι τσιπουρα παρακατω στα εξαρχεια στο οξο-νου και ολα καλα απο τοτε ειμαστε αγαπημενοι 😅

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βαζω ποτε τζαμια Θα παρω τηλεφωνο αυριο Mediamarkt στη συγγρου να μου βαλει ιδια μεμβρανη που εβαλα στο Α52s  6 μηνες δεν εχει παθει τιποτα εχουν πεσει πανω τα παντα και αντισηπτικα με οινοπνευμα δεν καταλαβαινει ουτε ιχνος αμυχης στο φως της λαμπας δεν εχω ξαναβαλει τοσα χρονια τετοια μεμβρανη αθανατη.Ολες στο διμηνο γινοταν πατσαβουρες τιγκα στις αμυχες αλλες ξεκολουσαν κτλ...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anergos13 said:

αν υπηρχε και ετοιμοπαραδοτη καλα θα ηταν!

 

Μια φωτο με τον 10χ

 

 

 

20220224_140136.jpg

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα και αυτες τις δυο θηκες παιδια για το Samsung S22 ULTRA μας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αυριο εν θεου θελοντος το παραλαμβανω και εγω.

274607977_4873936999394684_2376223336662975997_n.thumb.jpg.6b0a7449400e2c9bca48c8260a87fc38.jpg

274719718_4873937092728008_2548702226072175707_n.thumb.jpg.ebd62011abb76a5e787685e52314cb89.jpg

274627275_4873937172728000_6009955806737303301_n.thumb.jpg.2fda19168df6626265fe03a8e6785ca7.jpg

274698247_4873936919394692_2409037512090384963_n.thumb.jpg.c3e61f45b2a400f290c55a2bfb5fb93d.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Εγώ πάντως, ένα θα πω και αυτό σχετίζεται με την μπαταρία του.

Προέρχομαι απο Note20Ultra.

Το έστησα με ακριβώς τον ίδιο τρόπο και εφαρμογές. ΑΚΡΙΒΩΣ.

Αυτή την στιγμή είναι ακριβώς στο 50%. Στις 9:00 βγήκε απο τον ασύρματο φορτιστή που ξύπνησα για δουλειά ενώ πριν κατα τις 16:00 έψαχνα φορτιστή ή έβγαζα το powerbank.

Δεν κοιτάζω ποτε χρόνους οθόνης και λοιπές π@π@#$%^% αλλά στην πράξη πως συμπεριφέρεται. Και θεωρώ ότι -ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ- γι' αυτό και μόνο άξιζε η αλλαγή.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - συγκριτικά πάντα με το πρίν.

Επίσης, δεν εχω παρατηρήσει κατι στην οθόνη, μονο κάποια μπαλκ σκριν που μου έκανε ενα απόγευμα αλλά οκ, εξαφανίστηκε και αυτό.

Στα χέρια μου και στημένο απο τις 17/02

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Επειδη δεν βαζω ποτε τζαμια Θα παρω τηλεφωνο αυριο Mediamarkt στη συγγρου να μου βαλει ιδια μεμβρανη που εβαλα στο Α52s  6 μηνες δεν εχει παθει τιποτα εχουν πεσει πανω τα παντα και αντισηπτικα με οινοπνευμα δεν καταλαβαινει ουτε ιχνος αμυχης στο φως της λαμπας δεν εχω ξαναβαλει τοσα χρονια τετοια μεμβρανη αθανατη.Ολες στο διμηνο γινοταν πατσαβουρες τιγκα στις αμυχες αλλες ξεκολουσαν κτλ...

Σε όλες τις συσκευές βάζει η media mark μεβρανη; Κάθεται σαν εργοστασιακή χωρίς φουσκάλες;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, petpapoy said:

Καλησπέρα στην παρέα!

Εγώ πάντως, ένα θα πω και αυτό σχετίζεται με την μπαταρία του.

Προέρχομαι απο Note20Ultra.

Το έστησα με ακριβώς τον ίδιο τρόπο και εφαρμογές. ΑΚΡΙΒΩΣ.

Αυτή την στιγμή είναι ακριβώς στο 50%. Στις 9:00 βγήκε απο τον ασύρματο φορτιστή που ξύπνησα για δουλειά ενώ πριν κατα τις 16:00 έψαχνα φορτιστή ή έβγαζα το powerbank.

Δεν κοιτάζω ποτε χρόνους οθόνης και λοιπές π@π@#$%^% αλλά στην πράξη πως συμπεριφέρεται. Και θεωρώ ότι -ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ- γι' αυτό και μόνο άξιζε η αλλαγή.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - συγκριτικά πάντα με το πρίν.

Επίσης, δεν εχω παρατηρήσει κατι στην οθόνη, μονο κάποια μπαλκ σκριν που μου έκανε ενα απόγευμα αλλά οκ, εξαφανίστηκε και αυτό.

Στα χέρια μου και στημένο απο τις 17/02

Απ ότι έχουν πει από της 25 κ μετά θα πάρετε μια μεγάλη αναβάθμιση που θα λύσει τα προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, challenge143 said:

Απ ότι έχουν πει από της 25 κ μετά θα πάρετε μια μεγάλη αναβάθμιση που θα λύσει τα προβλήματα. 

Μα δεν εχω κανένα παράπονο στην μέχρι τώρα συμβίωση μου με την συσκευή! Τουναντίον, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ελπίζω, αυτό το update, που όλοι αναφέρουν να βελτιώσει ακόμα τα πράγματα και όχι το αντίθετο.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

Μετά από 2μιση χρόνια με το S10+ είπα να κάνω και εγώ το βήμα (και τη οικονομική υπέρβαση) και πήγα σε S22 ultra 256gb Green.

Αν και θεωρώ απαράδεκτο η κινητάρα S10+ να κανει 670€ και αυτό να κάνει 1400€, δεν άντεξα.

Μπορεί κάποιος φίλος/η να μου πει την διαδικασία για τα buds pro? Πώς τα παίρνουμε?

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...