Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

9 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Τι κινητό είχες πριν;στην βγάζει την μέρα;εχεις ρολοι απ ότι βλέπω συνδεδεμένο αρα και Bluetooth όλη μέρα ανοιχτό

Πριν είχα το s21 ultra και όπως ήδη έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ μου έχει ήδη παρόμοια αυτονομία (με τα πάντα ανοιχτά και στις ίδιες ρυθμίσεις που είχα το 21).

 

Σε αυτό το κινητό έκανα καθαρή εγκατάσταση (μόνο φωτογραφίες, τηλέφωνα και δίκτυα wifi αντέγραψα από το 21).

 

Επίσης το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να αλλάξω την sim με μια καινούργια (έχω cosmote), καθώς την άλλη την είχα σχεδόν τρία χρόνια και όπως μου ανέφερε τεχνικός φίλος ..καλό ήταν να αλλαχθεί με νεότερη. 

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι άψογο (..και επιτέλους ως λάτρης της σειράς note ..έχω και πάλι "note"!!).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

55 minutes ago, nasosvasedis said:

 Επιπλέον, θέλω να ρωτήσω, έκανε κανείς άλλος την ενέργεια που χρειάζεται για τα Buds Pro; 

κατεβάζεις το samsung members και απο εκει μέσα ακολουθείς τις οδηγίες για να τα παραγγείλεις

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nasosvasedis said:

Επιπλέον, θέλω να ρωτήσω, έκανε κανείς άλλος την ενέργεια που χρειάζεται για τα Buds Pro; 

Εγώ την έκανα την Δευτέρα. Εϊναι λίγο μανούρα καθώς θέλει να γίνει μέσα από τον browser του κινητού. Στο τέλος θα λάβεις ένα e-mail επιβεβαίωσης και θα σου τηλεφνήσουν από Samsung μέσα σε μια εβδομάδα για το αν "εγκρίθηκε" η αίτηση σου και να σου στείλουν τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gmak said:

καλημερα..επειδη ειμαι λιγι ανιδεος απο τεχνολογια...τι κανει το ram plus?

https://myphone.gr/neo-update-fernei-ti-leitourgia-ram-plus-sto-samsung-galaxy-a52/

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kax said:

Εγώ την έκανα την Δευτέρα. Εϊναι λίγο μανούρα καθώς θέλει να γίνει μέσα από τον browser του κινητού. Στο τέλος θα λάβεις ένα e-mail επιβεβαίωσης και θα σου τηλεφνήσουν από Samsung μέσα σε μια εβδομάδα για το αν "εγκρίθηκε" η αίτηση σου και να σου στείλουν τα ακουστικά.

σταματησε να γίνεται μέσα απο το samsung members;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, arxontas2323 said:

σταματησε να γίνεται μέσα απο το samsung members;

Μέσα από το samsung members ξεκινάς, πατώντας την σχετικό banner στα benefits σου και μετά σου ανοίγει μια σελίδα στον browser του κινητού όπου και συνεχίζεις την διαδικασία. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το τηλέφωνο είναι όλο προβλήματα, σκουπίδι, για πέταμα λέμε!!!

Ούτε 100€ δεν αξίζει, ούτε ένα μήνα δεν θα σας βγάλει!!!

Γι' αυτό, προτείνω να ακυρώσετε αμέσως όλοι τις συσκευές που έχετε προπαραγγείλει και να τις αφήσετε να διοχετευθούν στα καταστήματα, για εμάς τους "χαρμάνηδες" που δεν κάναμε προπαραγγελία και δεν πρόκειται να βρούμε συσκευή ούτε τον κόκκινο Μάη!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, πέρα από την τιμή που είναι πολύ ανεβασμένη πλέον, αλλά αυτό που με ενοχλεί ΠΟΛΥ και με αποτρέπει πλέον από την αγορά αυτών των συσκευών είναι η κατάργηση της επέκτασης μνήμης, ειδικά σε μια ναυαρχίδα!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και δεν με ενδιαφέρει αν η τάση είναι αυτή! Ο κίνδυνος απώλειας αρχείων είναι μεγάλος, σε αντίθεση με την ασφάλεια που παρέχει η κάρτα μνήμης, ειδικά σε περίπτωση επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Και μη μου πείτε για cloud κτλ γιατί τζάμπα δεν είναι, αλλά και δεν θέλω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Να πάρεις moco, xiaoco, foco και κάθε άλλη Κινεζιά που κάνει ακριβώς τα ίδια πράγματα και θα τα βρεις στη μισή τιμή και χωρίς προβλήματα. Και με επεξεργαστή που δε θερμαίνεται. Μην είσαι χαζός και δίνεις τόσα χρήματα.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τώρα άγγιξες ευαίσθητη χορδή: Αλήθεια, δεν μας είπε κανείς από αυτούς που το έχουν ήδη αν θερμαίνεται. Η εμπειρία μου από τα προηγούμενα έτη, μου λέει ότι γενικώς οι συσκευές με Exynos επεξεργαστές, θερμαίνονται πολύ περισσότερο από εκείνες με Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έχει κάνει αυτό το glitch 1-2 φορές μόνο στο viber. Με wqhd ανάλυση πάντα. Κρατάει 1 δευτερόλεπτο (ούτε για αστείο δεν προλαβαίνω να κάνω screenshot) και είναι στο πάνω μέρος της οθόνης και όχι στο μέσον. Είναι προφανές ότι κάτι παίζει με τους drivers της gpu ή με κάποιο άλλο κομμάτι του software. αναμένουμε το patch. Ως προς τη θερμοκρασία που ρώτησε ο φίλος, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Θερμαίνεται (σε βίντεο) λιγότερο από το iphone 7 plus που χρησιμοποιούσα συνεχώς.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει την εμπειρια του οσον αφορα προπαραγγελια απο γερμανο;
Εχω παρει σε 4 διαφορετικα καταστηματα εντος Αθηνας, μου λενε πως δεν υπαρχει αποθεμα, αλλο καταστημα λεει πως δεν εχουν ανοιξει ακομα οι προπαραγγελιες (εδω γελαμε), μου λενε να καλεσω την κεντρικη αποθηκη και εκει δεν γνωριζουν τιποτα.
Με παραπεμπουν σε παραγγελια μεσω eshop οπου φυσικα εκει δεν ισχυει η εκπτωση των 100 ευρω.
Οταν αναφερω οτι μπορω να ερθω στο καταστημα για να γινει προπαραγγελια με φυσικη παρουσια εκει μου λενε πως κατι δεν γινεται και οι προπαραγγελιες γινονται μονο ηλεκτρονικα.
Τι ισχυει τελικα;
 

Edited by merkon
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gm87 said:

Τώρα άγγιξες ευαίσθητη χορδή: Αλήθεια, δεν μας είπε κανείς από αυτούς που το έχουν ήδη αν θερμαίνεται. Η εμπειρία μου από τα προηγούμενα έτη, μου λέει ότι γενικώς οι συσκευές με Exynos επεξεργαστές, θερμαίνονται πολύ περισσότερο από εκείνες με Snapdragon.

Όχι δεν το έχω νιώσει να θερμαίνεται ακόμα και όταν παίζω για μια ώρα συνεχόμενα ένα online παιχνίδι (..έχω βάλει παραπάνω screen shot).

 

..στο κινητό φοράω θήκη,  αλλά αν ήταν όλο και κάτι θα καταλάβαινα. 

 

Θα βάλω εδώ και μια σελίδα που έχει τις τελευταίες βαθμολογίες που παίρνειο 2200,  καθώς και συγκριτικά με βάσει τις επιδόσεις και τα benchmark, με όλους τους άλλους επεξεργαστές (..στο κάτω μέρος θα βρείτε όλα τα vs)..

https://nanoreview.net/en/soc/samsung-exynos-2200

 

Τέλειος δεν είναι, αλλά ούτε και τελείως χάλια θα τον έλεγες.

 

{πάντως και εγώ θα τον προτιμούσα ακόμα καλύτερο και ελπίζω να "ανέβει" με κάποια update}..

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, merkon said:

Μπορει καποιος να μου πει την εμπειρια του οσον αφορα προπαραγγελια απο γερμανο;
Εχω παρει σε 4 διαφορετικα καταστηματα εντος Αθηνας, μου λενε πως δεν υπαρχει αποθεμα, αλλο καταστημα λεει πως δεν εχουν ανοιξει ακομα οι προπαραγγελιες (εδω γελαμε), μου λενε να καλεσω την κεντρικη αποθηκη και εκει δεν γνωριζουν τιποτα.
Με παραπεμπουν σε παραγγελια μεσω eshop οπου φυσικα εκει δεν ισχυει η εκπτωση των 100 ευρω.
Οταν αναφερω οτι μπορω να ερθω στο καταστημα για να γινει προπαραγγελια με φυσικη παρουσια εκει μου λενε πως κατι δεν γινεται και οι προπαραγγελιες γινονται μονο ηλεκτρονικα.
Τι ισχυει τελικα;
 

Τη Δευτέρα 21/2 έκανα την 2η προπαραγγελία για s22 στο Γερμανό Σαλαμίνας. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε.

Δεν ξέρω σε ποια περιοχή είσαι αλλά αν θες πάρε στο 2104640505 που είναι του Γερμανού Σαλαμίνας και ρώτα τους αφού ήδη ξέρουν (από εμένα) τη διαδικασία για τα -100€.

Επίσης, και ο Γερμανός στο mall athens ξέρει για τη διαδικασία αν είσαι κοντά πήγενε ή πάρε τηλέφωνο.

 

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Anlibafojo said:

Τη Δευτέρα 21/2 έκανα την 2η προπαραγγελία για s22 στο Γερμανό Σαλαμίνας. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε.

Δεν ξέρω σε ποια περιοχή είσαι αλλά αν θες πάρε στο 2104640505 που είναι του Γερμανού Σαλαμίνας και ρώτα τους αφού ήδη ξέρουν (από εμένα) τη διαδικασία για τα -100€.

Επίσης, και ο Γερμανός στο mall athens ξέρει για τη διαδικασία αν είσαι κοντά πήγενε ή πάρε τηλέφωνο.

 

Ευχαριστω πολυ, στο καταστημα του Mall ηταν εξυπηρετικοι, με ενημερωσαν πως πρεπει η προπαραγγελια να γινει με φυσικη παρουσια στο καταστημα κλπ.
Γνωριζεις ποτε θα παραλαβεις εσυ;
Τα καταστηματα Βριλησσιων, Αμαρουσιου, Χαλανδριου, Ψυχικου, απλα απαραδεκτοι, γνωριζαν για την εκπτωση, μου ελεγαν ομως ειτε πως εκλεισαν οι προπαραγγελιες, ειτε πως η συσκευη δεν εχει κυκλοφορησει καν ακομα επομενως δεν μπορω να παραγγειλω, ειτε να παραγγειλω ηλεκτρονικα οταν υπαρξει διαθεσιμοτητα.
Οτι να ναι απλα.

Link to comment
Share on other sites

περιμένω να δω τι θα γίνει με την επίσημη κυκλοφορία. Θα έχουμε σκηνικά και καθυστερήσεις όμοια με το iphone 13 pro max?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε η θήκη spigen ultra hybrid και πριν 5 λεπτά με πηραν για να πάω να παραλάβω το κινητό!! καλός συγχρονισμός!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι μια χαρα παιδια και με την αναβαθμιση που λογικα θα βγει τις επόμενες  μερες θα γινει καλυτερο...

 

Προσωπικα με εχει βολέψει πολυ η clear cover της Samsung αντίθετα με τη σιλικονης της Samsung που αν και δε γλιστραει με ενοχλούν στο χερι οι γωνιές 

Link to comment
Share on other sites

Από Κωτσοβολο παρέλαβε κανένας? Γιατί μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι θα καθυστερήσει επειδή δεν παρέλαβε συσκευές από τον προμηθευτή ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, harris78 said:

Από Κωτσοβολο παρέλαβε κανένας? Γιατί μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι θα καθυστερήσει επειδή δεν παρέλαβε συσκευές από τον προμηθευτή ακόμα...

Εγώ με προπαραγγελία από 10/2, ακόμα τίποτα... Για το 512.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, merkon said:

Μπορει καποιος να μου πει την εμπειρια του οσον αφορα προπαραγγελια απο γερμανο;
Εχω παρει σε 4 διαφορετικα καταστηματα εντος Αθηνας, μου λενε πως δεν υπαρχει αποθεμα, αλλο καταστημα λεει πως δεν εχουν ανοιξει ακομα οι προπαραγγελιες (εδω γελαμε), μου λενε να καλεσω την κεντρικη αποθηκη και εκει δεν γνωριζουν τιποτα.
Με παραπεμπουν σε παραγγελια μεσω eshop οπου φυσικα εκει δεν ισχυει η εκπτωση των 100 ευρω.
Οταν αναφερω οτι μπορω να ερθω στο καταστημα για να γινει προπαραγγελια με φυσικη παρουσια εκει μου λενε πως κατι δεν γινεται και οι προπαραγγελιες γινονται μονο ηλεκτρονικα.
Τι ισχυει τελικα;
 

Εγώ έκανα σήμερα την προπαραγγελία μου τελικά από Γερμανό Νέας Σμύρνης και υπήρχαν άλλοι δύο που παραλάμβαναν σήμερα. Την Παρασκευή μου είπαν θα το έχω. Όσον αφορά την έκπτωση, τελικά από ότι φαίνεται τους πρήξανε στα τηλέφωνα πελάτες και έμαθαν για την έκπτωση. Μόλις, μπήκα στο καταστημα και τους είπα για την έκπτωση μου λέει η κοπέλα "είστε ο κύριος που μιλούσαμε πριν 15 λεπτά στο τηλέφωνο έτσι;"... Φυσικά βέβαια, δεν ήμουν εγώ χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, steve_tash said:

Εγώ έκανα σήμερα την προπαραγγελία μου τελικά από Γερμανό Νέας Σμύρνης και υπήρχαν άλλοι δύο που παραλάμβαναν σήμερα. Την Παρασκευή μου είπαν θα το έχω. Όσον αφορά την έκπτωση, τελικά από ότι φαίνεται τους πρήξανε στα τηλέφωνα πελάτες και έμαθαν για την έκπτωση. Μόλις, μπήκα στο καταστημα και τους είπα για την έκπτωση μου λέει η κοπέλα "είστε ο κύριος που μιλούσαμε πριν 15 λεπτά στο τηλέφωνο έτσι;"... Φυσικά βέβαια, δεν ήμουν εγώ χαχαχαχα

Μαλλον εγω ημουν ο κυριος αυτος να ξερεις, καλεσα πριν λιγα λεπτα χαχα

Με το καλο να παραλαβετε!
Το παιρνεις με απαλλαγη ΦΠΑ αν επιτρεπεται;
Σου ζητησαν δικαιολογητικα ή απλα τους λες τα στοιχεια, ΑΦΜ κλπ και σου κοβουν τιμολογιο;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, merkon said:

Μαλλον εγω ημουν ο κυριος αυτος να ξερεις, καλεσα πριν λιγα λεπτα χαχα

Με το καλο να παραλαβετε!
Το παιρνεις με απαλλαγη ΦΠΑ αν επιτρεπεται;
Σου ζητησαν δικαιολογητικα ή απλα τους λες τα στοιχεια, ΑΦΜ κλπ και σου κοβουν τιμολογιο;

προσωποποιημένη πληροφόρηση,αυτο το χαρτι πρεπει να τους πας για την απαλλαγη!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, merkon said:

Μαλλον εγω ημουν ο κυριος αυτος να ξερεις, καλεσα πριν λιγα λεπτα χαχα

Με το καλο να παραλαβετε!
Το παιρνεις με απαλλαγη ΦΠΑ αν επιτρεπεται;
Σου ζητησαν δικαιολογητικα ή απλα τους λες τα στοιχεια, ΑΦΜ κλπ και σου κοβουν τιμολογιο;

Δεν ξέρω φίλε μου. Εγώ με απόδειξη το πήρα. Δεν έχω κάποια επιχείρηση 😆

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι έκδοση λογισμικού έχετε; εμένα είναι ένα "S908BXXU1AVA7"...

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, harris78 said:

Από Κωτσοβολο παρέλαβε κανένας? Γιατί μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι θα καθυστερήσει επειδή δεν παρέλαβε συσκευές από τον προμηθευτή ακόμα...

Εγώ φίλε μου πήρα στο κατάστημα Σαντορίνης που έκανα την παραγγελία κ μάλλον μαλακια μου που δεν το έκανα από το επίσημο κ μου είπαν ότι δεν ξέρουν τπτ κ περιμένουν αποστολές 25 του μήνα από τα κεντρικά οπότε θα τον πιουμε θα αργήσει μάλλον 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...