Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

placebo.  Αν είχε λογική θα το πρότεινε η ίδια η whitestone dome , που έχει μελετήσει περισσότερες ώρες στην τεχνική εφαρμογής, σε σχέση με έναν που ανακάλυψε την νέα αυτή μέθοδο.
 
Δεν αντιλέγω με αυτό αλλά οι εμείς οι χρήστες καμιά φορά βρίσκουμε κάποια tips που όντως λειτουργούν. Όπως και να έχει το dome είναι απίστευτα καλό για προστασία αλλά όχι για την απόκριση του δαχτυλικού αποτυπώματος.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά το σημερινό update δοκίμασα το πως δουλεύει ο ρυθμός ανανέωσης της οθόνης {πριν ήταν μόνιμα στα 120 (κάτι που ήταν το μόνο bug που είχα παρατηρήσει στο κινητό μου χθες το βράδυ που τυχαία το κοίταξα)}.

 

Πλέον όταν η οθόνη μένει ακίνητη, πέφτει κατευθείαν στα 24 (παρακάτω δεν είδα).

 

..έκανα αρκετές προσπάθειες για να καταφέρω να αποτυπώσω τα 120 (έπεφτε άμεσα) και μάλλον στην τύχη τράβηξα και μια στα 60.

Screenshot_20220225-141739_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220225-141741_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220225-142123_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρέλαβε κανείς από πλαίσιο ? Πέρσι μου έστειλαν 2 μέρες νωρίτερα και τώρα λένε ότι δεν έχουν καν παραλάβει, ενώ έκανα παραγγελία από 9/2 το 512 μαύρο. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο geekbench καμία διαφορά πάντως σε σχέση με πριν το update. Γύρω στα 1150 single και 3150-3300 multi

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια εκει που πιστευα οτι θα το ειχα στα χερια μου σημερα τελικα μου εστειλαν Email το παρακατω:

2039173380_9.thumb.PNG.ef45a62d894b1a231e7e197fbce19e92.PNG

Κανονικο δουλεμα ε ;
Αρχικα μου ειπαν πως μολις μεταφερουμε τον αριθμο σας απο την Epic κοντα μας στην primetel θα ειναι εκει η συσκευη στο καταστημα και θα σας περιμενει.
Μετα μου ειπαν πως θα ερχοταν σημερα με τον κουριερ και τωρα το παραπανω. Αν παω και τους βρισω θα φταιω εγω μετα ; Πειτε μου εσεις πως θα αντιδρουσατε στην θεση μου ;
Κανονικα δεν ειναι σημερα που ανοιγουν οι αγορες του ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Κάποια παιδιά έχουν παραλάβει από πλαίσιο αλλά τα 256. Τα 512 θα αργήσουν, όπως πέρυσι. Υποθέτω ότι θα το έχεις πρώτος, όταν παραλάβουν, μιας κι εγώ έκανα την παραγγελία 11/2. 

Πέρυσι είχαν αργήσει πολύ ? Αν ναι, φέτος θα πάει ακόμα πιο πίσω αν κρίνω από τη γενικότερη εικόνα. 

Ευτυχώς πήρα ένα a52s και σώθηκα, τόσο που σκέφτομαι μήπως ρίξω άκυρο στο s22ultra.  Για τα 1000 ευρώ διαφορά δεν αξίζει με τίποτα αλλά έχουμε και αδυναμίες γαμωτο 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Από ότι θυμάμαι παρέλαβα πέρυσι μερικές μέρες μετά την επίσημη κυκλοφορία, πλησίαζε βδομάδα να έχει περάσει. Άσε ήσυχη την παραγγελία σου μη γίνει σαν πέρυσι που το μετάνιωσες και μετά δεν υπήρχε. Μην καταλήξεις με κάποιο iphone και δεν ξέρεις μετά τι να κάνεις. 

Χαχα, iPhone δεν ξανά παίρνω ούτε με αμοιβή. Και αν πάρω θα το πάρω για 2ο αν αποφασίσω μα πετάξω λεφτά καθώς το μόνο πλεονέκτημα που έχει είναι η καλύτερη κάμερα σε indoor κτλ με παιδιά και κίνηση. Εκεί τελειώνει κάθε πλεονέκτημα.  

Όταν το 2022 υπάρχει κινητό 2000 ευρώ ( είχα πάρει την 1tb έκδοση) που δεν μπορεί να κρατήσει πάνω από 100 κλήσεις στον dialer και θέλει να λέγεται και business phone τότε και εγώ είμαι αστροναύτης.  

Πραγματικά ξενέρωσα πολύ για το πόσο μάπα λογισμικό έχει σε θέμα περιορισμων σε πολλά θέματα.  

Οπότε όχι δε θα αλλάξω γνώμη, εξάλλου τον Ιούνιο θα κάνει 1000 ευρώ το πολύ το s22..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dark_Lord said:

Στο geekbench καμία διαφορά πάντως σε σχέση με πριν το update. Γύρω στα 1150 single και 3150-3300 multi

Έκανα και εγώ ένα, έτσι απλά για να δω το αποτέλεσμα (..προηγούμενο δεν έχω).

 

..όπως ήδη έχω αναφέρει, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το νέο "note".

 

Σίγουρα θα το ήθελα φθηνότερο,  σίγουρα θα το ήθελα να έχει μπαταρία που να κρατάει το δυνατόν περισσότερο, σίγουρα θα το ήθελα να παίρνει την πρωτιά παντού. 

 

..αλλά ήξερα (σχεδόν) τι θα πάρω ..το πήρα (καθώς μέχρι τώρα σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από την Samsung) ..και πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθώ τα μάλα (όπως εύχομαι σε όλους μας).

Screenshot_20220225-162339_Geekbench 5.jpg

Screenshot_20220225-162630_Geekbench 5.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, varaderum said:

Έκανα και εγώ ένα, έτσι απλά για να δω το αποτέλεσμα (..προηγούμενο δεν έχω).

 

..όπως ήδη έχω αναφέρει, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το νέο "note".

 

Σίγουρα θα το ήθελα φθηνότερο,  σίγουρα θα το ήθελα να έχει μπαταρία που να κρατάει το δυνατόν περισσότερο, σίγουρα θα το ήθελα να παίρνει την πρωτιά παντού. 

 

..αλλά ήξερα (σχεδόν) τι θα πάρω ..το πήρα (καθώς μέχρι τώρα σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από την Samsung) ..και πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθώ τα μάλα (όπως εύχομαι σε όλους μας).

Screenshot_20220225-162339_Geekbench 5.jpg

Screenshot_20220225-162630_Geekbench 5.jpg

Παιδιά, τελικά, εσείς που πήρατε από Γερμανό, είδατε αν είναι Cosmote branded ή όχι? Ρωτάω διότι από ό,τι βλέπω, μόνο ο Γερμανός έχει απόθεμα στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, costsa41 said:

Μην πειράξεις την τωρινή παραγγελία σου. Και όχι τον Ιούνιο δε θα έχει 1000 , ειδικά αυτό που θέλεις. Skroutz 1200 το 256 το 21 μετά από ένα χρόνο. Πόσο μάλλον αυτό. Πάνε οι εποχές που ξέραμε. Για το iphone έχουμε ακριβώς την ίδια άποψη. Περίμενε το 22 να έρθει για να μην επαναλάβουμε πάλι τον περσυνό μας διάλογο για το 512 και σου πω πάλι στα είχα πει χεχεχεχε. 

Χεχε, πέρυσι πήρα 256 και μου ήρθε νωρίτερα ρε συ, δεν είχα κάποιο θέμα. 

Όσο για την τιμή, στο 6μηνο είχε πέσει 200 ευρώ η φθηνή έκδοση και έκαναν αξία όλες οι άλλες στις αγγελίες. Αυτό εννοώ, τα ακριβά όπως το 512 δεν πέφτουν αλλά πέφτουν τα άλλα και η μεταπωληση αν θες να πάρεις κανα νέο χρώμα πχ 

Γιαυτό το θετω έτσι. 

Άσε που φέτος είναι για γέλια το δώρο φέτος 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από public θεσσαλονίκη παρέλαβε κάποιος?  Η έστω να έχει κάποια ενημέρωση. 

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gm87 said:

Παιδιά, τελικά, εσείς που πήρατε από Γερμανό, είδατε αν είναι Cosmote branded ή όχι? Ρωτάω διότι από ό,τι βλέπω, μόνο ο Γερμανός έχει απόθεμα στα καταστήματα.

Το δικό μου είναι προπαραγγελία από public και το έχω από 19/2.

..στην φωτογραφία φαίνεται και ένα μικρό μαύρο κενό (..είναι η ώρα που έκανα το update).

Η δε μπαταρία του νομίζω ότι είναι αρκετά καλή πλέον..

 

 

Screenshot_20220225-165936_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κ Κωτσόβολος Σαντορίνης δεν ξέρουν τπτ μαύρο 256 έχω παραγγείλει αλλά μου είπαν θα επικοινωνήσουν με σαμσουνγκ να μάθουν ποτέ θα τους έρθουν το κακό είναι ότι το έχω πληρώσει κιόλας γτ αλλιώς θα μπορούσα να πάω να δω αν έχει διαθέσιμα κανένα άλλο κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο με τα 512gb το έχει παραλάβει κανείς?
Απο Samsung Ηρακλείου Κρήτης με έχουν στην αναμονή και είμαι πρώτος στην λίστα για 512. Παραγγελία απο 10/2

Στάλθηκε από το SM-T976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, geotrvs said:

Απο Samsung Ηρακλείου Κρήτης με έχουν στην αναμονή και είμαι πρώτος στην λίστα για 512. Παραγγελία απο 10/2

Στάλθηκε από το SM-T976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ωχ ωχ ωχ... Κ εγώ Ηράκλειο αλλά από 19/2 εγώ έδωσα παραγγελία

IMG_20240222_110506.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Giorikans said:

Το μοντέλο με τα 512gb το έχει παραλάβει κανείς?

Στο Γερμανό που ρώτησα σήμερα μαύρα μεσάνυχτα, δεν ξέρουν τίποτα. Εστειλα email στα κεντρικά του Γερμανού το πρωί αλλά ακόμα καμία απάντηση που δεν το βλέπω καν να απαντάνε. Πάντως το 512 δεν υπάρχει ούτε στα ηλεκτρονικά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ ωχ... Κ εγώ Ηράκλειο αλλά από 19/2 εγώ έδωσα παραγγελία
Χαχαχαχα... Σε πρόλαβα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Konstantine73 said:

Χαμηλό σκορ για τέτοιας γενιάς επεξεργαστή...

Sent from Poco F3 8/256
 

Φαινομενικά ναι. Δώσανε βάση σε μεγάλο βαθμό στην κατανάλωση και στις θερμοκρασίες. Προσωπικά, αν γίνονται όλα smooth δε με νοιάζουν τόσο οι αριθμοί. Το pixel 6 pro έχει χαμηλότερα νούμερα και είναι βούτυρο 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, iPhone δεν ξανά παίρνω ούτε με αμοιβή. Και αν πάρω θα το πάρω για 2ο αν αποφασίσω μα πετάξω λεφτά καθώς το μόνο πλεονέκτημα που έχει είναι η καλύτερη κάμερα σε indoor κτλ με παιδιά και κίνηση. Εκεί τελειώνει κάθε πλεονέκτημα.  
Όταν το 2022 υπάρχει κινητό 2000 ευρώ ( είχα πάρει την 1tb έκδοση) που δεν μπορεί να κρατήσει πάνω από 100 κλήσεις στον dialer και θέλει να λέγεται και business phone τότε και εγώ είμαι αστροναύτης.  
Πραγματικά ξενέρωσα πολύ για το πόσο μάπα λογισμικό έχει σε θέμα περιορισμων σε πολλά θέματα.  
Οπότε όχι δε θα αλλάξω γνώμη, εξάλλου τον Ιούνιο θα κάνει 1000 ευρώ το πολύ το s22..
Ειναι φανερο οτι εισαι ετοιμος για Τεσλα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, geotrvs said:

Απο Samsung Ηρακλείου Κρήτης με έχουν στην αναμονή και είμαι πρώτος στην λίστα για 512. Παραγγελία απο 10/2

Στάλθηκε από το SM-T976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα στην πατρίδα.

Αρχικά μου κάνει εντύπωση, πως εγώ που παρείγγειλα απο Samsung Shop και εβαλα παραλάβη απο Smartec παρέλαβα στις 17/02 και με προπαραγγελία στις 12/2 με προκαταβολή και αποπληρωμή στις 16/02 παρέλαβα πρίν απο εσάς που προπαραγγείλατε νωρίτερα απο εμάς. Όσοι είστε απο e-shop samsung και δεν έχετε παραλάβει, καλέστε στην Globalsat

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gm87 said:

Παιδιά, τελικά, εσείς που πήρατε από Γερμανό, είδατε αν είναι Cosmote branded ή όχι? Ρωτάω διότι από ό,τι βλέπω, μόνο ο Γερμανός έχει απόθεμα στα καταστήματα.

Είναι Cosmote. Προτείνει να κατεβάσεις και όλες τις εφαρμογές τους.

Σήμερα παρέλαβα το black 256/12 από Γερμανό.

Δεν τρελάθηκα σε σχέση με το 21 ultra. Μόνο το τετράγωνο σχήμα του Note και το πενάκι. Οθόνη - μπαταρία περίπου σε ίδιο επίπεδο. Ενημέρωση δεν έχει έρθει ακόμα.

Το burgundy 256/12 και επίσημα με ενημέρωσαν ότι θα καθυστερήσει, χωρίς να δίνουν ακριβή ημερομηνία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην πατρίδα.
Αρχικά μου κάνει εντύπωση, πως εγώ που παρείγγειλα απο Samsung Shop και εβαλα παραλάβη απο Smartec παρέλαβα στις 17/02 και με προπαραγγελία στις 12/2 με προκαταβολή και αποπληρωμή στις 16/02 παρέλαβα πρίν απο εσάς που προπαραγγείλατε νωρίτερα απο εμάς. Όσοι είστε απο e-shop samsung και δεν έχετε παραλάβει, καλέστε στην Globalsat
Γεια σου απο την πατρίδα!
Δεν ξέρω τι συμβαίνει γενικά με τις προπαραγγελίες... Η λογική της είναι να το έχεις την πρώτη μέρα που θα γίνει η εμπορική διάθεση του. Όπως και να έχει 10 μέρες πάνω κάτω δεν τρέχει κάτι.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, geotrvs said:

Γεια σου απο την πατρίδα!
Δεν ξέρω τι συμβαίνει γενικά με τις προπαραγγελίες... Η λογική της είναι να το έχεις την πρώτη μέρα που θα γίνει η εμπορική διάθεση του. Όπως και να έχει 10 μέρες πάνω κάτω δεν τρέχει κάτι.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απλά, μου κάνει εντύπωση, όχι τίποτα άλλο. Άλλος να το παίρνει 7-8 ημέρες πρίν την επίσημη κυκλοφορία και άλλος 7-8 μετά όταν μιλάμε για τις ίδιες συσκευές.

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πάει η κατάσταση πρώτα θα πετάξουμε τον χαρταετό και μετά θα περιμένουμε να παραλάβουμε πάλι. Νηστήσιμο θα είναι....
Χαχαχαχα... Καλό!! Θα έρθει εξ ουρανού με τον χαρταετό!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά, μου κάνει εντύπωση, όχι τίποτα άλλο. Άλλος να το παίρνει 7-8 ημέρες πρίν την επίσημη κυκλοφορία και άλλος 7-8 μετά όταν μιλάμε για τις ίδιες συσκευές.
Καλά ναι εννοείται αυτό αλλά δεν βγάζεις άκρη! Αν δεν υπηρχε ζήτηση όλοι θα ακύρωναν και θα τα ειχαν να τα βλέπουν στο ράφι... Αλλά τώρα σου λέει όσο και αν καθυστερήσει η παράδοση θα τα παρουν...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...