Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Χρόνια πολλά παιδιά Χριστός Ανέστη! Έχει πάρει κανείς τον καινούργιο 45αρι φορτιστή της samsung (45W EP-T4510); Σε διάφορα βίντεο που έχω δει κ σε site που έχω διαβάσει φορτίζει πιο γρήγορα και είναι μικρότερος από τον προηγούμενο 45αρι. Στο επίσημο eshop της samsung έχει γύρω στα 48€ κ στο skroutz στα 32. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απαγορευονται οι ερωτήσεις για μη-εξυνος συσκευές στο θρεντ αυτο. Θα εκνευρίσουμε παλι κοσμο με τις ερωτησεις/απαντησεις μας και δεν πρεπει. Ελα prive να σου δωσω οτι πληροφοριες εχω.
Χριστος Ανεστη ειπαμε??
Εδώ φίλε μου έχουμε ακούσει τόσα άσχετα ακόμα και από τρολ που δεν έχουν καν το s22 ultra και εχουν iphone και xiaomi ,εσύ θα μας πειράξεις?
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, theo7ashm said:

Χρόνια πολλά παιδιά Χριστός Ανέστη! Έχει πάρει κανείς τον καινούργιο 45αρι φορτιστή της samsung (45W EP-T4510); Σε διάφορα βίντεο που έχω δει κ σε site που έχω διαβάσει φορτίζει πιο γρήγορα και είναι μικρότερος από τον προηγούμενο 45αρι. Στο επίσημο eshop της samsung έχει γύρω στα 48€ κ στο skroutz στα 32. 

Φορτίζει ελαχιστα πιο γρηγορα (ισως μερικα λεπτα!) απο τον 25W. Εγω θα επερνα τον 25W στη θεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω ερώτηση. Σε αυτούς που έχουν προμηθευτεί την έκδοση SM-S908Ε (snapdragon), από ποιο ηλεκτρονικό μαγαζί εξωτερικό το έχουν προμηθευτεί;
Από το ηλεκτρονικό κατάστημα της Samsung στα Εμιράτα, αλλά να σημειώσω οτι μένω στο Ντουμπάι. Δε νομίζω να κάνουν αποστολές στο εξωτερικό.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, theo7ashm said:

Χρόνια πολλά παιδιά Χριστός Ανέστη! Έχει πάρει κανείς τον καινούργιο 45αρι φορτιστή της samsung (45W EP-T4510); Σε διάφορα βίντεο που έχω δει κ σε site που έχω διαβάσει φορτίζει πιο γρήγορα και είναι μικρότερος από τον προηγούμενο 45αρι. Στο επίσημο eshop της samsung έχει γύρω στα 48€ κ στο skroutz στα 32. 

Το έχω εγώ. Ελάχιστα πιο γρήγορος από τον 25W. Τον πήρα από κατάστημα γερμανός. Δε θα το έπερνα από skroutz λόγω αμφιβόλου προέλευσης και γνησιότητας. 

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites



Απαγορευονται οι ερωτήσεις για μη-εξυνος συσκευές στο θρεντ αυτο. Θα εκνευρίσουμε παλι κοσμο με τις ερωτησεις/απαντησεις μας και δεν πρεπει. Ελα prive να σου δωσω οτι πληροφοριες εχω.
Χριστος Ανεστη ειπαμε??


Αν θες στείλε ένα pm κι από εδώ γιατί όταν πάω να σου στείλω λέει πως δεν μπορείς να δεχτείς μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; λύθηκαν ολα τα προβλήματα του κινητού και εξαφανιστηκατε;;;ετσι κάνει ο κόσμος;;;😂😂

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, theo7ashm said:

Χρόνια πολλά παιδιά Χριστός Ανέστη! Έχει πάρει κανείς τον καινούργιο 45αρι φορτιστή της samsung (45W EP-T4510); Σε διάφορα βίντεο που έχω δει κ σε site που έχω διαβάσει φορτίζει πιο γρήγορα και είναι μικρότερος από τον προηγούμενο 45αρι. Στο επίσημο eshop της samsung έχει γύρω στα 48€ κ στο skroutz στα 32. 

Θα σου μιλήσω από προσωπικη εμπειρία μιας που έχω κ τους δύο στο 10 έως 100 έχουν πολύ μικρή διαφορά όμως στο 30 έως 70 η κάτι τέτοιο έχει μεγάλη διαφορά μιας κ επειδή εγώ λόγο δουλειάς έχω τα πάντα ανοιχτά κ δουλεύω 5 μέιλ κ πολλές εφαρμογές για μνμ με πελάτες κ τέτοια κλήσεις πάρα πολλες όλη μέρα με μόνιμα συνδεδεμένα ακουστικά κ ρολόι πάντα κ μέσα στην ημέρα θέλω τζούρα σχεδόν πάντα οπότε ο 45 Άρης μου δίνει αποδεδειγμένα πολύ πιο πολύ σε είκοσι λεπτά ας πούμε ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai xronia polla!! e loipon to peira to s22 ultra (20/4/22) kai omologw pws den to perimena na einai toso teleio eidika oson afora thn epaiksergasia kai tis dinatothtes poy mporeis na kaneis me to s pen .. me to sima den exw kanena 9ema exw omws energopoihmeno to volte ( katoxos cosmote) h agora egine apo plaisio . par ola ayta simera moy evgale eidopoihsh pws to s pen einai aposyndedemeno enw htan mesa sth ssyskevh kanonika. episis otan ekleisa to volte se kapoia fash moy ekane kati periergo me mia klhsh , diladi otan me kalesan den mporesa na apantisw sth klhsh ekane epanek to kinito kai epeita prospathisa na kalesw pisw kai ekane 2h epanek. otan anoiksa ksana to volte isiose.. exete kapoia idea ti mporei na einai?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, YA_HARA_ said:

kalispera kai xronia polla!! e loipon to peira to s22 ultra (20/4/22) kai omologw pws den to perimena na einai toso teleio eidika oson afora thn epaiksergasia kai tis dinatothtes poy mporeis na kaneis me to s pen .. me to sima den exw kanena 9ema exw omws energopoihmeno to volte ( katoxos cosmote) h agora egine apo plaisio . par ola ayta simera moy evgale eidopoihsh pws to s pen einai aposyndedemeno enw htan mesa sth ssyskevh kanonika. episis otan ekleisa to volte se kapoia fash moy ekane kati periergo me mia klhsh , diladi otan me kalesan den mporesa na apantisw sth klhsh ekane epanek to kinito kai epeita prospathisa na kalesw pisw kai ekane 2h epanek. otan anoiksa ksana to volte isiose.. exete kapoia idea ti mporei na einai?

 

Σε παρακαλω πολυ γραψε το κειμενο σου με ελληνικους χαρακτηρες. Απαγορευονται τα greeklish συφμωνα με τους κανονες.  Οποτε δε στο σβηνω, απλα κανε επεξεργασια και διορθωσε το.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Τι έγινε ρε παιδιά; λύθηκαν ολα τα προβλήματα του κινητού και εξαφανιστηκατε;;;ετσι κάνει ο κόσμος;;;😂😂

Όχι τίποτα άλλο αλλά χάσαμε κ το τρολ 😁

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε μια ενημέρωση για το s pen απο το galaxy store για αυτό έβγαλε ότι δεν είναι συνδεδεμένο. Το βγάζεις, το βάζεις πάλι μέσα και είναι οκ 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους. Μια ερώτηση μπορεί να σας φανεί κάπως. Έγινε αντικατάσταση συσκευής για το gps η νέα συσκευή λοιπόν που μου ήρθε έχω παρατηρήσει : 1) όταν κάνω λήψη φωτογραφίας σε ερυγώνια λήψη μέσα στο σπίτι βράδυ έχει από το φωτισμό της οροφής έχει έντονες παρεμβολές. Είναι φυσιολογικό? 2) παρατήρησα όταν κουνάω τη συσκευή από μέσα κάτι σαν να ακούγετε λες και κάτι από μέσα είναι χαλαρό και κουνάει κάνει ένα μικρό θόρυβο. Συμβαίνει και σε σας αυτό? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Meteo said:

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους. Μια ερώτηση μπορεί να σας φανεί κάπως. Έγινε αντικατάσταση συσκευής για το gps η νέα συσκευή λοιπόν που μου ήρθε έχω παρατηρήσει : 1) όταν κάνω λήψη φωτογραφίας σε ερυγώνια λήψη μέσα στο σπίτι βράδυ έχει από το φωτισμό της οροφής έχει έντονες παρεμβολές. Είναι φυσιολογικό? 2) παρατήρησα όταν κουνάω τη συσκευή από μέσα κάτι σαν να ακούγετε λες και κάτι από μέσα είναι χαλαρό και κουνάει κάνει ένα μικρό θόρυβο. Συμβαίνει και σε σας αυτό? 

Είναι ο σταθεροποιητής της κάμερας. Φυσιολογικό είναι. Αν ανοίξεις την κάμερα και το κουνήσεις θα δεις ότι ακούγεται λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Τι έγινε ρε παιδιά; λύθηκαν ολα τα προβλήματα του κινητού και εξαφανιστηκατε;;;ετσι κάνει ο κόσμος;;;😂😂

Ε, να τελειώσει και η πρωτομαγιά να μαζευτούμε όλοι και τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Meteo said:

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους. Μια ερώτηση μπορεί να σας φανεί κάπως. Έγινε αντικατάσταση συσκευής για το gps η νέα συσκευή λοιπόν που μου ήρθε έχω παρατηρήσει : 1) όταν κάνω λήψη φωτογραφίας σε ερυγώνια λήψη μέσα στο σπίτι βράδυ έχει από το φωτισμό της οροφής έχει έντονες παρεμβολές. Είναι φυσιολογικό? 2) παρατήρησα όταν κουνάω τη συσκευή από μέσα κάτι σαν να ακούγετε λες και κάτι από μέσα είναι χαλαρό και κουνάει κάνει ένα μικρό θόρυβο. Συμβαίνει και σε σας αυτό? 

Και εμενα το κανει και νομιζα οτι φταιει μια γερη τουμπα που εφαγε. Ευτυχως η spigen yough armor εκανε καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να το αφήσω για μετά την πρωτομαγιά αλλά θεώρησα ότι κάποιος μπορεί να αναζητά λύσεις για προστασία οθόνης.

1. Στη φωτογραφία είναι το S22 u της κόρης με προστασία οθόνης Whitestone Dome Tempered Glass.

Το ατύχημα έγινε με το κινητό στην τσέπη σε χώρο που υπάρχουν αρκετά πράγματα ώστε να τρακάρεις επάνω τους και που η ίδια δεν ξέρει πότε και πως έγινε.

Όπως φαίνεται ξεκάθαρα η πρόσκρουση ήταν αρκετά βίαια αλλά η οθόνη παρέμεινε αλώβητη για δύο λόγους πιστεύω 1ον ότι υπήρχε το προστατευτικό και 2ον ότι μεταξύ του προστατευτικού και της οθόνης παρεμβάλλεται η κόλλα η οποία είναι σε μορφή τζελ και απορροφά μέρος της πρόσκρουσης.

2. Έγινε αντικατάσταση της προστασίας με άλλο τζαμάκι της spigen αυτή τη φορά όχι ότι υπάρχει κάποια διαφορά με το Whitestone Dome απλά είπα να το δοκιμάσω και αυτό να τα συγκρίνω. Ποιοτικά λοιπόν είναι τα ίδια αλλά λίγο ακριβότερο το spigen που έχει μόνο ένα τζαμάκι και όχι δύο. Επίσης το βοηθητικό σύστημα εφαρμογής στο Whitestone Dome είναι αρκετά ποιο βολικό με τη διαφορά ότι της spigen έχει και έλα αλφάδι για καλή οριζοντίωση της βάσης. Το spigen επίσης δεν έχει τις προστατευτικές ταινίες για την προστασία από περισσεύματα κόλλας στα κουμπιά και τις άνω και κάτω πλευρές οπότε πρέπει να βάλεις κάτι εσύ (προσωπικά έβαλα κομμάτια από ελαστική αυτοκόλλητη ταινία 3M.

3. Το σπουδαιότερο είναι όμως πως εφάρμοσα μια τεχνική που είδα σε βιντεάκια στο YouTube για το δακτυλικό αποτύπωμα.

Βάζοντας λοιπόν επάνω στο τζαμάκι αφού έχεις ρίξει την κόλλα και πριν το ψήσεις ένα βάρος (εγώ έβαλα ένα μεγεθυντικό φακό) ώστε να μειωθεί ή απόσταση μεταξύ οθόνης και τζαμιού και όπως είναι το ψήνεις με τις λάμπες UV και στη συνέχεια αφού αφαιρέσεις το βάρος το ξαναψήνεις στο σημείο του αποτυπώματος άλλη μια φορά. Το αποτέλεσμα είναι ότι πλέον η ανάγνωση του δακτύλου είναι ακαριαία.

1415753402_2022-04-2317_08_36.thumb.jpg.90aadf72f8a632e9bb583004d63d1a38.jpg

Επίσης, η μπαταρία (σιγά το νέο) τα σπάει. Στις 12 το βράδυ με πάνω από μία ώρα κλήσεις, περίπου 5 ώρες δεδομένα 4G, φυσικά με μια γραμμή σήμα τις υπόλοιπεw ώρες στο σπίτι και 5 ώρες και 14 λεπτά SOT. Με 23% υπόλοιπο μπαταρία, 16 ώρες από τη φόρτιση και υπόλοιπο άλλες 5 ώρες.

1465996187_2022-04-2600_03_36.thumb.jpg.bf5a92f04e1d902a1f31e5a59ba32395.jpg

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά που λένε. Ευτυχώς!! Καλά η μπαταρία δεν παίζεται!!! 24 ώρες ανοιχτό στο 24% και 5,30 ώρες οθόνη αλλά από 85% αρχική φόρτιση!! Όχι από 100%. Με μικτή χρήση ,φυσικά περισσότερο wifi . Χθες κατέβηκα κάτω Κορυδαλλό και έπιασε τρομερές ταχύτητες 5g!!!! Μπορεί ,απλά, η samsung να δίνει μόνο ενημερώσεις ασφαλείας και τίποτα άλλο να μην πειράξει στο τηλέφωνο; Όσο για τις κλήσεις είναι το μόνο κινητό που έχω μειώσει την ένταση γιατί μιλούσα και με άκουγαν τι έλεγα όλοι τριγύρω!! 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω, το 5G τσακίζει όντως τόσο πολύ την μπαταρία; Εγώ το απενεργοποίησα σήμερα και ειλικρινά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά ως προς την κατανάλωση με το 4G, σχεδόν στα ίδια είναι...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά να ρωτήσω, το 5G τσακίζει όντως τόσο πολύ την μπαταρία; Εγώ το απενεργοποίησα σήμερα και ειλικρινά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά ως προς την κατανάλωση με το 4G, σχεδόν στα ίδια είναι...

Φυσικά την τσακίζει και θα το δεις αν το χρησιμοποιήσεις για αρκετή ώρα. Όταν είσαι σε μέρος με 5g να το έχεις ανοιχτό, έτσι για την....γρηγοράδα....αλλιώς να το γυρνάς σε 4g . Δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοιχτό όταν δεν υπάρχει κάλυψη. 

Και κάτι άλλο. Τι ουρανός είναι αυτός στις φωτογραφίες το πρωί. Θα πρέπει να είναι το μοναδικό κινητό της εταιρείας που θα χρειάστηκε πολύ λίγες αναβαθμίσεις στην κάμερά του. Πάντως η μπαταρία του είναι το κάτι άλλο. Με ίδια χρήση καλύτερη από του 21. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το wipe cache που έκανα είχε εξαφανιστεί το πρόβλημα με το σήμα. Αλλά επανήλθε μετά από 1 εβδομάδα.

Εκεί που μιλάω χάνεται το σήμα, κόβεται και δεν μπορώ να ξανακαλέσω για κανά 5λεπτο....Σίγουρα το κάνει όταν είμαι συνδεδεμένος σε wifi. Επειδή είμαι στη δουλειά είμαι συνέχεια συνδεδεμένος και δεν το έχω τσεκάρει αν φταίει αυτό.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, costsa41 said:

Φυσικά την τσακίζει και θα το δεις αν το χρησιμοποιήσεις για αρκετή ώρα. Όταν είσαι σε μέρος με 5g να το έχεις ανοιχτό, έτσι για την....γρηγοράδα....αλλιώς να το γυρνάς σε 4g . Δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοιχτό όταν δεν υπάρχει κάλυψη. 

Και κάτι άλλο. Τι ουρανός είναι αυτός στις φωτογραφίες το πρωί. Θα πρέπει να είναι το μοναδικό κινητό της εταιρείας που θα χρειάστηκε πολύ λίγες αναβαθμίσεις στην κάμερά του. Πάντως η μπαταρία του είναι το κάτι άλλο. Με ίδια χρήση καλύτερη από του 21. 

Έχω παντού κάλυψη εδώ που είμαι.... ίδιες μπάρες στο σήμα με το 4G

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμία ιδέα? φόρτιση μεχρι 85% το google  service  μόνιμα εκεί έχω κάνει τα πάντα wipe cache όλα ΥΠΆΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ να κάνω reset στα στατιστικά? Μήπως δεν ανανεώνει τα στατιστικά επειδή φορτίζω από το 15%εως το 85?

Screenshot_20220428-183751_Device care.jpg

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikolasn80 said:

Έχετε καμία ιδέα? φόρτιση μεχρι 85% το google  service  μόνιμα εκεί έχω κάνει τα πάντα wipe cache όλα ΥΠΆΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ να κάνω reset στα στατιστικά? Μήπως δεν ανανεώνει τα στατιστικά επειδή φορτίζω από το 15%εως το 85?

Screenshot_20220428-183751_Device care.jpg

Δεν τα ανανεώνει, μόνο από το 100 τα ανανεώνει. Ωστόσο φίλε εσένα ή χρήση των Υπηρεσιών Google ξεπερνάει ακόμα και τη δική μου. Wow. Τι να πω, δεν ξέρω τι το κάνει να έχει τόσο μεγάλη χρήση σε μερικούς και σε άλλους να είναι εντελώς φυσιολογική.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το settings πως αλλάζει στην μεσαία επιλογή δεν με αφήνει να το τροποποιησω

Screenshot_20220428-191046_Settings.jpg

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...