Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ!

 

Έχει συμβεί σε κάποιον να λήξει το 24μηνο χωρίς να υπάρξει επικοινωνία από την γουιντ για ανανέωση; Αν ναι, τί παίζει σε αυτην την περίπτωση; Παραμένει επ`αορίστω το αρχικώς συμφωνηθεν ποσό ή αλλάζει-αυξάνεται; Μπορεί με τα νέα δεδομένα (δεν παίζει πια, αν δεν κάνω λάθος, η δυνατότητα αιτησης σε άλλο πάροχο και η αντιπροσφορά της γουιντ) ο συνδρομητης να εκμαιέυσει κάποια νεα προσφορά;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή μου, ένα μήνα πριν τη λήξη σε καλούν και σου προτείνουν μια προσφορά που δεν είναι πάντα η καλλίτερη.

Την προτελευταία φορά, έπαιξα με φορητότητα και πήρα μια πάρα πολύ καλή προσφορά, αλλά την τελευταία (φέτος τον ΦΕΒ), μου έκαναν προσφορά, ίγο αυξημένη από την προηγούμενη και τη δέχτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν λίγες μέρες πριν τη λήξη και μου ανανέωσαν στην ίδια καλή τιμή που είχα (~18€ double play με vdsl 50), οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Αν ξέρει κανείς τί παίζει στην (θεωρητική έστω) περιπτωση μη υπάρξεως νεας προσφοράς, ας μου πει, αν θέλει. Υπάρχει πλεον πρακτικά η δυνατοτητα να αιτηθείς σε άλλον πάροχο ώστε να πάρεις καλη αντιπροσφορά; Επίσης, με τα σημερινα δεδομένα για 2play adsl ποιά θεωρείται μια καλή προσφορά; Γυρω στα 16-17;

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Τι περιλαμβάνει αυτή η προσφορά στα 18 ευρώ;
Το κλασικό double play με δωρεάν σταθερά και 300 λεπτά σε κινητό και vdsl 50. Βέβαια δίνω άλλα 10 για wind vision full pack (28 σύνολο), αλλά αυτό είναι ανεξάρτητο. Με διαβεβαίωσε ότι δεν θα επηρεαστεί, για αυτό και προχώρησα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

τιμή; σου έκαναν προσφορά αναβάθμισης;

 

Μου πρόσφεραν το fiber 100+....στα 29,01 ευρώ για 24 μήνες συμβόλαιο και ένα rooter δώρο. Την προσφορά την βρίσκω αρκετά ελκυστική για αυτό και την έκανα την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή ειναι τα 29 Ευρώ για 100αρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κλασικό double play με δωρεάν σταθερά και 300 λεπτά σε κινητό και vdsl 50. Βέβαια δίνω άλλα 10 για wind vision full pack (28 σύνολο), αλλά αυτό είναι ανεξάρτητο. Με διαβεβαίωσε ότι δεν θα επηρεαστεί, για αυτό και προχώρησα.

 

Sent from my SM-G970F

 

Εξαιρετική τιμή, δεν νομίζω πλέον να παίρνει κανείς VDSL κάτω από 20 Ευρώ..

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

 

Έχει συμβεί σε κάποιον να λήξει το 24μηνο χωρίς να υπάρξει επικοινωνία από την γουιντ για ανανέωση; Αν ναι, τί παίζει σε αυτην την περίπτωση; Παραμένει επ`αορίστω το αρχικώς συμφωνηθεν ποσό ή αλλάζει-αυξάνεται; Μπορεί με τα νέα δεδομένα (δεν παίζει πια, αν δεν κάνω λάθος, η δυνατότητα αιτησης σε άλλο πάροχο και η αντιπροσφορά της γουιντ) ο συνδρομητης να εκμαιέυσει κάποια νεα προσφορά;

 

Ευχαριστώ!

 

Σε μενα εχει λήξει το 24μηνο εδω και 6-7 μηνες.

Δεν με πηραν ποτε τηλεφωνο. Πηρα εγω καποια στιγμη στην εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι θα ενημερωσουν το αρμοδιο τμημα να με παρει. Δεν με πηρε ποτε κανεις. Το ποσο δεν εχει αλλαξει , ερχεται οσο ηταν και με το συμβολαιο.

Τα υπολοιπα που ρωτας δεν τα γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν επέκταση της προσφοράς ή αναπροσαρμογή με μία ελάχιστη αύξηση (ανάλογα το πρόγραμμα) εφόσον δεν το προχωρήσεις για ανανέωση. Και πολλές φορές μάλιστα και η πρόταση ανανέωσης μου έχει τύχει να μη συμφέρει (π.χ. το αφηνα αορίστου με 1-2 € παραπάνω από αυτό που μου πρότειναν,ωστε καποια στιγμή είτε να το κόψω είτε να το πάω αλλου χωρις προστιμο). Κάποια στιγμή αργότερα μπορεί να έρθει νέα πρόταση ανανέωσης και να είναι και πιο συμφέρουσα.
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα εχει λήξει το 24μηνο εδω και 6-7 μηνες.

Δεν με πηραν ποτε τηλεφωνο. Πηρα εγω καποια στιγμη στην εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι θα ενημερωσουν το αρμοδιο τμημα να με παρει. Δεν με πηρε ποτε κανεις. Το ποσο δεν εχει αλλαξει , ερχεται οσο ηταν και με το συμβολαιο.

Τα υπολοιπα που ρωτας δεν τα γνωριζω.

 

Σε ευχαριστώ! Αν δεν εχεις προβλημα, μου λες την προσφορά που έχεις-είχες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνουν επέκταση της προσφοράς ή αναπροσαρμογή με μία ελάχιστη αύξηση (ανάλογα το πρόγραμμα) εφόσον δεν το προχωρήσεις για ανανέωση. Και πολλές φορές μάλιστα και η πρόταση ανανέωσης μου έχει τύχει να μη συμφέρει (π.χ. το αφηνα αορίστου με 1-2 € παραπάνω από αυτό που μου πρότειναν,ωστε καποια στιγμή είτε να το κόψω είτε να το πάω αλλου χωρις προστιμο). Κάποια στιγμή αργότερα μπορεί να έρθει νέα πρόταση ανανέωσης και να είναι και πιο συμφέρουσα.

 

Σε ευχαριστώ! Αν γίνει προσφορά, μη συμφέρουσα, και απορριφθεί και δεν γίνει φορητότητα έχεις ιδέα τί ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς κάποια στιγμή μετά τη λήξη του συμβολαίου? Λογικά συνεχίζεις με την τιμή αοριστου χρόνου,την αναπροσαρμογή που λεω πιο πανω. Βέβαια παντα εχουν το δικαιωμα να κοψουν μετα την ληξη της διετιας οποιαδηποτε παρατεινόμενη έκπτωση και να χρεώνουν την αρχικη τιμή,ολοκληρο το πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

Για το ερώτημα μου είχα κατα νου νέα προσφορα πριν την λήξη του 24μηνου, χειροτερη από την τρέχουσα, και απορριψη από τον πελάτη με σκοπό να γίνει αορίστου η ισχυουσα προσφορά ως επωφελεστερη.

Απ`ότι κατάλαβα όμως είναι στην διακριτική τους ευχέρεια ανα πασα στιγμή να σε επαναφέρουν στο αρχικό, προ της οποιας προσφοράς, πάγιο οπότε ως αορίστου πρέπει να είσαι σε διαρκη εγρηγορση.

Εν τέλει η κατ`ουσίαν καταργηση του παιχνιδιου με την αιτηση φορητότητος ανεβάζει τις τιμές.

Καμμιά πρόσφατη προσφορά εχει δεχθεί καποιος να μας ενημερωσει, αν θέλει;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Αν δεν εχεις προβλημα, μου λες την προσφορά που έχεις-είχες;

 

Εχω 2play 24αρι με τα δωρεαν 120 λεπτα στο κινητο και το 1GB σε αλλη καρτα, στα 19,50 .

Οταν ειχα παρει στην εξηπηρετηση, μου ειχαν πει οτι υπαρχει προσφορα για μενα αν ανανεωσω στα 19 ευρω.

Αφου ομως δεν με πηραν ποτε τηλεφωνο απο το αρμοδιο τμημα, δεν ξανα ασχοληθηκα κι εγω. Ετσι κι αλλιως δεν αλλαξε η χρέωση, 19,50 πληρωνω ακομα κι ας εχει ληξει το συμβολαιο εδω και μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά μετά την διακοπή ήρθε ο λογαριασμός με τέλη πρόωρης διακοπής ενώ η αίτηση είχε γίνει μέσα στην προθεσμία. Την διακοπή αξιώθηκαν να την κάνουν 5/10 2 μήνες μετά την αίτηση περίπου. Επίσης δεν έχω προλάβει να το δω αναλυτικά αλλά έχω την εντύπωση ότι κάθε μήνα προπληρωνω για τον επόμενο και για επιστροφή έχω σχεδόν 50 λεπτά, αλλά αυτό θα το δω πιο μετά να δω τους λογαριασμούς που τους έχω κρατήσει.

Κανένα τηλέφωνο χωρίς χρέωση δεν υπάρχει από ότι βλέπω. Ξανά μάνα στην ανύπαρκτη φόρμα επικοινωνίας φβ και καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα..Αν συνδεσω το vdsl ρουτερ που μου στειλαν, θα συγχρονισει με το απλο ADSL που εχω τωρα η να το συνδεσω οταν γινει η μεταβαση σε vdsl??Το ρωταω γιατι δεν θελω να κανω δοκιμη τζαμπα μιας και θα χασω την IP μου που χρειαζομαι

Ευχαριστω

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το όταν γίνει η αλλαγή σε vdsl. Έτσι και αλλιώς, μπορεί να δουλέψει τώρα, αλλά δενν θα έχεις καμία διαφορά.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα το μεσημερι εντελως ξαφνικα σταματησε να δουλευει το ρουτερ με αποτελεσμα να μην εχω ουτε ιντερνετ ουτε τηλεφωνο. Στην εξυπηρετηση πελατων διαπιστωσαν το προβλημα, ηταν απολογητικοτατοι και προχωρησαν σε αντικατασταση εξοπλισμου που θα μου ερθει μεσα στις επομενες 10 μερες ειπαν. Επισης μου εδωσαν 500' και 10GB στο κινητο. Το θεμα ειναι οτι δεν με εξυπηρετουν τα λεπτα και τα GB σε ενα κινητο γιατι τη γραμμη τη χρησιμοποιουμε τρια ατομα!!! Τους το ειπα και μου ειπαν απλα να κανω υπομονη!!!

Τι προτεινετε να κανω; Καποια καταγγελια; Ασε που για 10 μερες θα πληρωσω λογαριασμο χωρις να μου παρεχουν υπηρεσιες...

Link to comment
Share on other sites

Και εξοπλισμό σου δώσανε και δεδομένα. Αυτό που μπορούσαν το κάνανε. Κάνεις hotspot και περιμένεις. Επίσης δεν πρέπει να χρεωθείς πάγιο για τις μέρες που δεν έχεις υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Η ουιντ είναι σωστή πλέον σε αυτό το θέμα. Από τη στιγμή που διαπιστώθηκε βλάβη θα αφαιρέσουν το αντίστοιχο πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια,σαν νεος στο δικτυο wind ηθελα να ρωτησω κατι.μου ειπαν οτι θα ερχεται ο λογαριασμος σε κινητο.εγω θελω σε χαρτι γιατι ειναι της μητερας μου και εχει αυτην την ανασφαλεια.επισης θελω να επιβλεπω αν τυχον κανουν καμμια προειδοποιηση για αυξηση μεσα στο συμβολαιο ,να το δω στον λογαριασμο μου.αληθεια οταν ερχεται στο κινητο ,θα προειδοποιησουν για αυξηση μονομερως απο μερους τους με καποιο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια,σαν νεος στο δικτυο wind ηθελα να ρωτησω κατι.μου ειπαν οτι θα ερχεται ο λογαριασμος σε κινητο.εγω θελω σε χαρτι γιατι ειναι της μητερας μου και εχει αυτην την ανασφαλεια.επισης θελω να επιβλεπω αν τυχον κανουν καμμια προειδοποιηση για αυξηση μεσα στο συμβολαιο ,να το δω στον λογαριασμο μου.αληθεια οταν ερχεται στο κινητο ,θα προειδοποιησουν για αυξηση μονομερως απο μερους τους με καποιο τροπο?

 

Θα κανεις εσυ μια εκτυπωση και θα τον δινεις στην μητερα σου

Το ιδιο χαρτι με τον εντυπο λογαριασμο θα ειναι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση έχει στο φύλλο του νέου λογαριασμού μετά από τις χρεώσεις του αριθμού, και αναγράφει μόνο τις παραγράφους που σε επηρεάζουν. Μπορείς να βλέπεις και τυχόν αλλαγές στο wind.gr , συνήθως μια αναφορά την κάνουμε και εδώ σε κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

στο φύλλο του νέου λογαριασμού μετά από τις χρεώσεις του αριθμού

 

αυτο φαινεται και στην ηλεκτρονικη μορφη με μυνημα στο κινητο? η' μιλας μονο για εντυπο λογαριασμο οπως θελω εγω?

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηθηκε και η δικιά μου γραμμή σήμερα Fiber100+ . Πράγματι η ταχύτητα ειναι εξωπραγματικη . Εκεί που μετα βίας στην περιοχή μου είχα 3-4 Μbps και Up 0.8 τώρα βλέπω 101 και 10. Το μόνο πρόβλημα ακόμα είναι οτι δεν μπόρεσα να εχω τηλεφωνική γραμμή. Ενώ ακολούθησα ολα τα βήματα για την σύνδεση της βάσης τηλεφώνου στο rooter ,το τηλέφωνο δεν μπορώ ακόμα να το χρησιμοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...