Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ύστερα από την χθεσινή μου αναφορά στο κατάστημα, σήμερα με πρίξανε στα τηλέφωνα για να έρθει τεχνικός. Ήρθε και μου είπε ότι όντως υπάρχει θέμα και ότι θα κανονίσει με τον ΟΤΕ να πάνε στην καμπίνα να το δουν. Την Παρασκευή ή την Δεύτερα θα γίνει το ραντεβού από όσο με είπε.

Το αστείο είναι πως μου ήρθε μήνυμα για τον λογαρισμό και μου έχουν χρεώσει και τις ημέρες από τις 5/2 ως 12/2 αλλά και για τον επόμενο μήνα. Στο 13800 που πήρα, μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι και οτι θα πρέπει να μιλήσω στο 13700. Πήρα πάλι το 13700 και μου έλεγε ότι δεν μπορούν να κάνουν και αυτοί τίποτα

Μου φαίνεται ότι μια επίσκεψη σε ένα κατάστημα, θα λύσει θέμα μια και καλή

 

εγω σημερα μετα απο 1 μηνα ...επισκευαστηκε η βλαβη...

πως θα διεκδικησω την απομειωση χρεους λογαριασμου γι αυτον τον μηνα που ειχα προβλημα?

το αντιστοιχο θεμα λυθηκε στον δικο σου λογαριασμο?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα αυτοματα πρέπει να αφαιρεθεί. Αν ο λογαριασμός είχε εκδοθεί πριν κλείσει η βλαβη,λογικά θα πιστωθούν στον επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Εδω είναι τα specs του ρουτερ. 5αρι δεν εχει.

https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/supportFixed/ZTE_H268N/ZXHN_H268N_datasheet.pdf

 

Αντί να μπλεξεις και να μείνεις χωρίς ρουτερ μέχρι να σου το αλλάξουν παίρνεις το tplink c60 το καρφώνεις σε μια ethernet στο υπάρχον ZTE στο οποίο απενεργοποιεις εντελώς το wifi και καθάρισες.

Δεν έχει ενεργοποιηθεί η 100ρα ακόμα για να μείνω χωρίς internet

Θα τους στείλω και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

... παίρνεις το tplink c60 το καρφώνεις σε μια ethernet στο υπάρχον ZTE στο οποίο απενεργοποιεις εντελώς το wifi και καθάρισες.

Επειδή κι εμένα το ΖΤΕ μου έστειλαν , δεν μπορώ να αγοράσω ένα άλλο router και να καταργήσω το ΖΤΕ ; Ή πρέπει υποχρεωτικά να υπάρχει το ΖΤΕ (έχε κι ένα αυτοκολλητάκι οτι είναι έτοιμο ρυθμισμένο για το δίκτυο της Wind)

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμένα το ΖΤΕ μου έστειλαν , δεν μπορώ να αγοράσω ένα άλλο router και να καταργήσω το ΖΤΕ ; Ή πρέπει υποχρεωτικά να υπάρχει το ΖΤΕ (έχε κι ένα αυτοκολλητάκι οτι είναι έτοιμο ρυθμισμένο για το δίκτυο της Wind)

 

Πάντα προτείνω να κρατάτε τα ρουτερ του παροχου γιατί αρκετές φόρες κάνουν απομακρυσμένες ρυθμίσεις. Η καλύτερη λύση είναι αυτή που περιέγραψα προηγουμένως.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα προτείνω να κρατάτε τα ρουτερ του παροχου γιατί αρκετές φόρες κάνουν απομακρυσμένες ρυθμίσεις. Η καλύτερη λύση είναι αυτή που περιέγραψα προηγουμένως.

Ευχαριστώ

Επειδή στα σκρουτζομάγαζα δεν φαίνονται καλά οι φωτο του tplink , αυτό έχει είσοδο ethernet και τις κλασσικές 4 εξόδους ethernet ;

Και κάτι άλλο : Υπάρχουν και άλλες τέτοιες εταιρείες , ή μόνο η tplink βγάζει τέτοιου τύπου router ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Επειδή στα σκρουτζομάγαζα δεν φαίνονται καλά οι φωτο του tplink , αυτό έχει είσοδο ethernet και τις κλασσικές 4 εξόδους ethernet ;

Και κάτι άλλο : Υπάρχουν και άλλες τέτοιες εταιρείες , ή μόνο η tplink βγάζει τέτοιου τύπου router ;

 

PER.612828_2.jpg

PER.612828_1.jpg

 

Κοίτα είναι ότι καλύτερο για τα χρήματα του και εύκολο να το στήσει κάποιος οχι guru.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και αρκετό καιρό έχω σοβαρό θέμα με το Internet. Έχουμε πάρει πόσες φορές τηλέφωνα στην wind. Μας άλλαξαν το καλώδιο στον ΟΤΕ και πάλι δεν έγινε τίποτα. Έχουμε φτάσει σε σημείο να σκεφτόμαστε αν έχουμε Internet για να δούμε οτιδήποτε σε κάποιο κανάλι... Επειδή δεν αντέχουμε άλλο την κατάσταση αυτή θα μπορούσαμε να κάνουμε καταγγελία στην ΕΕΤΤ για να φύγουμε από τη wind;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με καταγγελίες δεν διορθώνονται οι προβληματικές τηλεφωνικές γραμμές.

Όπου και να πας ( και μάλιστα αφού σου άλλαξε το καλώδιο ο ΟΤΕ ) Το ίδιο πρόβλημα θα έχεις

Link to comment
Share on other sites

Με καταγγελίες δεν διορθώνονται οι προβληματικές τηλεφωνικές γραμμές.

 

Όπου και να πας ( και μάλιστα αφού σου άλλαξε το καλώδιο ο ΟΤΕ ) Το ίδιο πρόβλημα θα έχεις

Το θέμα είναι πως πλέον έχει φτάσει στο αμήν. Ο κάθε ένας λέει το δικό του. Το πρόβλημα δεν φτιάχνεται και έχουμε φτάσει σε σημείο να μιλάμε πιο πολύ με αυτούς πάρα με φίλους και συγγενείς. Τι μπορούμε να κάνουμε τώρα;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα αυτοματα πρέπει να αφαιρεθεί. Αν ο λογαριασμός είχε εκδοθεί πριν κλείσει η βλαβη,λογικά θα πιστωθούν στον επόμενο.

ok ευχαριστώ.

Μάλιστα τους το είχα αναφέρει και είπαν ότι θα το κάνουν...???/παρόλα αυτά επειδή δεν τους έχω εμπιστοσύνη σε περίπτωση που ΔΕΝ πράξουν ανάλογα ή αφαιρέσουν όσο διάστημα νομίζουν αυτοί....μετά τι κάνω ??/

..πάλι καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στο ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα προσπάθεια συννενόησης μαζί τους και αν δεν διορθωθεί μετά εεττ.

Συνήθως όμως όταν όντως υπάρχει λάθος και τους το πεις, το τακτοποιούν έστω κι αργά.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εάν σε κάποιο site θα μπορούσα να δω σε ποιες περιοχές υποστηρίζεται vdsl και οπτική ίνα και για τις 3 εταιρείες? Μπαίνω στο site της wind για να δω διαθεσιμότητα, όταν βάζω ότι είμαι συνδρομητής μου εμφανίζει διαθεσιμότητα 50mpbs ενώ εάν γράψω μη συνδρομητής ότι μπορώ να έχω μόνο adsl σύνδεση. Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Για 50plus ή 100plus έκανες αίτηση;

 

Για 50άρα .

 

Εδώ να πώ οτι μου ήρθε sms στις 12:00 οτι το είχαν ενεργοποιήσει . Είχα μιλήσει μέρες πριν τηλεφωνικά και μου είχαν πεί για ενεργοποίηση 15:00 - 19:00 μετά απο επίσκεψη τεχνικού . Ξαναμιλήσαμε στο τηλ. και μου είπαν οτι επειδή είμαι υφιστάμενος πελάτης δεν απαιτείται επίσκεψη τεχνικού και οτι το vdsl είναι ήδη ενεργοποιημένο . Έκανε τις συνδέσεις ο γιός μου και δουλεύει στα 48 Mbps . Το Σάββατο που θα πάω θα δώ κι εγώ χαρά στο laptop μου :lol:

 

Και κατα τις 14:00 με πήρε τηλέφωνο και ο τεχνικός και πήγε κι αυτός στο σπίτι , έτσι για να μετρήσει κάτι κι αυτός !!

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια γρήγορη ερώτηση, το 2ετές συμβόλαιο μου στη wind λήγει τον 11/2019. Σε περίπτωση που κάνω αναβάθμιση σε vdsl και δω ότι έχει πρόβλημα το δίκτυο μπορώ να κάνω διακοπή βάσει των νέων κανονισμών εντός 2μηνου πληρώνοντας μόνοτην ωφέλεια 2 μηνών ή αυτό ισχύει μόνο στις καινούργιες συνδέσεις? Η αλλαγή πακέτου θα γίνει σε κατάστημα wind Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

24/μηνο συμβολαιο στη Wind με ημερομηνια εναρξης 12/11/2017 με τις παροχες που φαίνονται στο συνημμενο αρχειο

μπορει καποιος να μου υπολογισει τι θα πληρωσω αν κανω αιτηση διακοπής αυριο;

 

https://imgur.com/a/C9qzPZu

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

24/μηνο συμβολαιο στη Wind με ημερομηνια εναρξης 12/11/2017 με τις παροχες που φαίνονται στο συνημμενο αρχειο

μπορει καποιος να μου υπολογισει τι θα πληρωσω αν κανω αιτηση διακοπής αυριο;

 

https://imgur.com/a/C9qzPZu

 

με τετοια τιμη και με ολες τις παροχες δεν θα εκανα διακοπη εγω! τετοια τιμη δεν θα την βρεις πουθενα!

και 300λεπτα προς κινητα και απεριοριστα σταθερα και γραμμη ιντερνετ εως 24! θα την καταργουσα μονο εαν δεν με καλυπτε η ταχυτητα στο ιντερνετ και δεν υπηρχε δυνατοτητα αναβαθμισης σε vdsl απο την wind.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

24/μηνο συμβολαιο στη Wind με ημερομηνια εναρξης 12/11/2017 με τις παροχες που φαίνονται στο συνημμενο αρχειο

μπορει καποιος να μου υπολογισει τι θα πληρωσω αν κανω αιτηση διακοπής αυριο;

 

https://imgur.com/a/C9qzPZu

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά όπως είπε και ο συμφορουμίτης αφενός είναι καλή τιμή (παρόμοια έχω κι εγώ) και αφετέρου να σου πω ότι κι εμένα τότε λήγει το συμβόλαιο :lol: Νοέμβριο του 2017 είχαν κάνει τρελές προσφορές σε πολλούς που θέλαμε να φύγουμε-λόγω καλών προσφορών του οτε- και μοίραζε double play με 18-18,5 ευρώ μάξιμουμ . Εγώ που τους γκρίνιαξα για την ταχύτητα (ούτε 3mbps) τώρα μου δίνουν με 28 ευρώ το μήνα vdsl 50 με τις ίδιες λοιπές παροχές. Απλά είναι ρίσκο γιατί εάν η ταχύτητα είναι χάλια, θα με ρίξουν πάλι σε adsl και θα τους ανεχτώ για άλλα 2 χρόνια δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

με τετοια τιμη και με ολες τις παροχες δεν θα εκανα διακοπη εγω! τετοια τιμη δεν θα την βρεις πουθενα!

και 300λεπτα προς κινητα και απεριοριστα σταθερα και γραμμη ιντερνετ εως 24! θα την καταργουσα μονο εαν δεν με καλυπτε η ταχυτητα στο ιντερνετ και δεν υπηρχε δυνατοτητα αναβαθμισης σε vdsl απο την wind.

 

Έτσι ακριβώς. Επίσης αν δεν έχεις πάρε,ι ζήτα κ το καρτοκινητό με τα 120/μήνα + την καρτούλα ιντερνετ με 1GB/μήνα

Link to comment
Share on other sites

24/μηνο συμβολαιο στη Wind με ημερομηνια εναρξης 12/11/2017 με τις παροχες που φαίνονται στο συνημμενο αρχειο

μπορει καποιος να μου υπολογισει τι θα πληρωσω αν κανω αιτηση διακοπής αυριο;

 

https://imgur.com/a/C9qzPZu

 

με τετοια τιμη και με ολες τις παροχες δεν θα εκανα διακοπη εγω! τετοια τιμη δεν θα την βρεις πουθενα!

και 300λεπτα προς κινητα και απεριοριστα σταθερα και γραμμη ιντερνετ εως 24! θα την καταργουσα μονο εαν δεν με καλυπτε η ταχυτητα στο ιντερνετ και δεν υπηρχε δυνατοτητα αναβαθμισης σε vdsl απο την wind.

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά όπως είπε και ο συμφορουμίτης αφενός είναι καλή τιμή (παρόμοια έχω κι εγώ) και αφετέρου να σου πω ότι κι εμένα τότε λήγει το συμβόλαιο :lol: Νοέμβριο του 2017 είχαν κάνει τρελές προσφορές σε πολλούς που θέλαμε να φύγουμε-λόγω καλών προσφορών του οτε- και μοίραζε double play με 18-18,5 ευρώ μάξιμουμ . Εγώ που τους γκρίνιαξα για την ταχύτητα (ούτε 3mbps) τώρα μου δίνουν με 28 ευρώ το μήνα vdsl 50 με τις ίδιες λοιπές παροχές. Απλά είναι ρίσκο γιατί εάν η ταχύτητα είναι χάλια, θα με ρίξουν πάλι σε adsl και θα τους ανεχτώ για άλλα 2 χρόνια δυστυχώς.

 

Έτσι ακριβώς. Επίσης αν δεν έχεις πάρε,ι ζήτα κ το καρτοκινητό με τα 120/μήνα + την καρτούλα ιντερνετ με 1GB/μήνα

 

Δικιο εχετε και οι τρεις οτι ειναι μια πολύ καλή τιμη...

Ομως, δεν φανταστηκατε τον λογο που θελω να το διακοψω.

Η τηλεφωνικη συνδεση λειτουργουσε σε σπιτι που τωρα πλεον εμεινε κενό λογω θανατου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχετε και οι τρεις οτι ειναι μια πολύ καλή τιμη...

Ομως, δεν φανταστηκατε τον λογο που θελω να το διακοψω.

Η τηλεφωνικη συνδεση λειτουργουσε σε σπιτι που τωρα πλεον εμεινε κενό λογω θανατου

 

ωραια , προσκομισε χαρτι οτι το ατομο εχει πεθανει και να δεις εαν γινεται διακοπη χωρις ποινη αν δεν γινεται , τοτε για μενα κανε μεταβιβαση στον ονομα σου ( εφοσον μπορουν να στο κανουνε ! ) και μετα παρε την γραμμη και βαλε την πχ στο εξοχικο ή καπου που δεν εχεις ιντερνετ εαν και αυτο δεν το θελεις μετακινησε την γραμμη σε σπιτι που δεν εχει διαθεσιμοτητα η wind και εφοσον δεν γινεται θα σου διακοψουν την συνδεση αζημιως. ( το εκανε ενας γνωστος μου , που μετακομμισε απο την vodafone σε αλλη περιοχη δεν επιανε και διακοψε το συμβολαιο αζημιως. και αναγκαστηκε να παει στην κοσμοτε. )

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα μπορούνε να δούνε στο σύστημα και θα σου πουν ακριβώς πόσο πρέπει να πληρώσεις πριν διακόψεις. Αν βρω το χρόνο απόψε μπορεί να κάτσω να το υπολογίσω. Αν είναι αρχική σύνδεση, δηλαδή δεν έχει κλείσει 2 χρόνια τότε ισχύουν όσα γράφει το πινακάκι στη σύμβαση. Στην περίπτωσή σου, δεν έχεις φτάσει στους 18 μήνες άρα πρέπει να χρωστάς γύρω στα 180. Θα σου πω αργότερα το ακριβές ποσό εάν βρω pdf των συμβάσεων

 

--edit---

Λοιπον το ποσό για διακοπή εως 6 μηνες πριν το τέλος των αρχικών 2 χρόνων ειναι 161€ περιπου με βαση τη συμβαση που ειχε υπογραφει οταν εγινε η συνδεση.

https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/statheri/PDFs/enimerotiko/AITHSH_YPHRESIWN_STATHERHS_INTERNET_MAY_2017.pdf

Επειδη ομως λίγο μετά αρχισαν οι αλλαγές στον κανονισμό πλέον πρέπει να ισχύει το ακόλουθο

https://www.wind.gr/sites/Satellite?blobcol=urldata&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1526474680571&ssbinary=true

παραγραφος 5.2 και ειδικότερα 5.3

Σε περίπτωση καταγγελίας της Σύμβασης

από τον Πελάτη χωρίς υπαιτιότητα της Εταιρείας ή από την Εταιρεία λόγω υπαιτιότητας του Πελάτη,

ο Πελάτης οφείλει, πέραν της εξόφλησης των λογαριασμών του έως την χρονική στιγμή ισχύος της

καταγγελίας, να καταβάλει επίσης στην Εταιρεία τέλος διακοπής / καταγγελίας της Σύμβασης, στο

οποίο θα περιλαμβάνονται τα κόστη σύνδεσης του Τηλεπικοινωνιακού Δικτύου με το διαμέρισμα

ή την πολυκατοικία του Πελάτη ή σε περίπτωση που χρησιμοποιείται το τηλεπικοινωνιακό δίκτυο

τρίτου Φορέα/Οργανισμού, σύμφωνα με κλιμάκωση και ανάλογα με τον χρόνο που απομένει έως τη

συμβατική λήξη, καθώς επίσης και τις εκπτώσεις που τυχόν έλαβε επί των ποσών που προβλέπονται

στον επίσημο και δημοσιευμένο τιμοκατάλογο της Εταιρείας από την έναρξη ισχύος της παρούσης

συμβάσεως και μέχρι την ισχύ της καταγγελίας. Τα ανωτέρω τέλη αποσύνδεσης, ο υπολογισμός τους

και κάθε σχετική λεπτομέρεια, όπως ενδεικτικά το κόστος σύνδεσης του διαμερίσματος ή/και της

πολυκατοικίας με το Τηλεπικοινωνιακό Δίκτυο, ο Πίνακας κλιμάκωσης και ο τρόπος υπολογισμού

του τέλους, περιλαμβάνονται στην αίτηση σύνδεσης του Πελάτη στο δίκτυο της Εταιρείας που

επισυνάπτεται στην παρούσα σύμβαση, αποτελώντας αναπόσπαστο και ουσιώδες μέρος αυτής.

To ανωτέρω τέλος διακοπής / καταγγελίας της σύμβασης ορισμένου χρόνου, πριν την παρέλευση

της ορισμένης διάρκειάς της (Ελάχιστη Διάρκεια), δεν δύναται να υπερβαίνει το μικρότερο από τα

ακόλουθα: 1) το σύνολο της έκπτωσης μηνιαίου παγίου που έχει λάβει μέχρι τη στιγμή της διακοπής

συν το εναπομείναν ποσό απόσβεσης για τυχόν επιδότηση κατασκευής σύνδεσης στο δίκτυο βάση

του πίνακα αποσβέσεων της Αίτησης Σύνδεσης για το μετά τη χρονική στιγμή επέλευσης των

αποτελεσμάτων της ως άνω καταγγελίας διάστημα. Ειδικά σε περίπτωση που η καταγγελία της

Σύμβασης γίνει πριν την πάροδο 2 μηνών από τη θέση σε ισχύ αυτής (Αρχική Ελάχιστη Διάρκεια),

ο Πελάτης καταβάλλει πάγια δύο μηνών συν το σύνολο της έκπτωσης δύο μηνιαίων παγίων συν

το εναπομείναν ποσό απόσβεσης για τυχόν επιδότηση κατασκευής σύνδεσης στο δίκτυο βάση του

πίνακα αποσβέσεων της Αίτησης Σύνδεσης για το μετά των πρώτων δύο μηνών της Σύμβασης

διάστημα ή 2) το ένα τρίτο του αθροίσματος των μηνιαίων παγίων για το μετά τη χρονική στιγμή

επέλευσης των αποτελεσμάτων της ως άνω καταγγελίας διάστημα μέχρι την κανονική λήξη της

σύμβασης ορισμένου χρόνου συν το εναπομείναν ποσό απόσβεσης για τυχόν επιδότηση κατασκευής

σύνδεσης στο δίκτυο που αντιστοιχεί στο διάστημα για το οποίο δεν καταβάλλονται πάγια, επί τη βάση

του πίνακα αποσβέσεων της Αίτησης Σύνδεσης.

με επιφυλαξη καθως δεν γνωριζω την λεπτομερεια,εχω την εντυπωση οτι ο αλλαγμενος κανονισμος ισχυει αναδρομικά δηλ. η 2η περίπτωση. Πρεπει να υπολογισεις τα 2 ποσά που γράφει στη συγκεκριμένη περίπτωση. Πληρώνεις το μικρότερο από αυτά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιωμα να ορισεις το χρονικο περιθωριο απο την αιτηση ως την διακοπη,αλλιως ειναι 30-40 μερες.Ας το υπολογισουμε με βαση την αυριανη μερα, δηλ. διακοπή στους 15,5 μηνες.

να το ρισκαρω λοιπον με κινδυνο να φαω ξυλο: :lol:

1ο ποσο: εκπτωση 21,79 χ 15,5 μηνες = 378 χωρις φπα (418 τελική)

2ο ποσο: υπολοιπομενοι μηνες 8,5 χ 16,93 χ 1,24 = 178,44 τελικη και ολο αυτο δια του 3 μας κανει 59,48

αρα 59,48

εφοσον επαναλαμβανω δεν λαμβανεται υποψη η αρχικη συμβαση που εγραφε 161...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιωμα να ορισεις το χρονικο περιθωριο απο την αιτηση ως την διακοπη,αλλιως ειναι 30-40 μερες.Ας το υπολογισουμε με βαση την αυριανη μερα, δηλ. διακοπή στους 15,5 μηνες.

να το ρισκαρω λοιπον με κινδυνο να φαω ξυλο: :lol:

1ο ποσο: εκπτωση 21,79 χ 15,5 μηνες = 378 χωρις φπα (418 τελική)

2ο ποσο: υπολοιπομενοι μηνες 8,5 χ 16,93 χ 1,24 = 178,44 τελικη και ολο αυτο δια του 3 μας κανει 59,48

αρα 59,48

εφοσον επαναλαμβανω δεν λαμβανεται υποψη η αρχικη συμβαση που εγραφε 161...

 

Ευχαριστω για το χρονο σου

Μια τελευταια ερωτηση

ο θανατος του συνδρομητη, αυτου που υπεγραψε τη συμβαση, ειναι λογος διακοπής της ή η συμβαση δεσμευει και τους κληρονομους ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στη Νόβα λόγω θανάτου έγινε διακοπή αζημιως. Θέλω να πιστεύω ότι το.ιδιο θα ισχύει και στη wind
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...