Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι το small έχω, χωρίς καθόλου χρόνο ομιλίας, μόνο ίντερνετ.

Στο στάνταρ τμήμα εξυπηρέτησης πήρα, μετά δεν θυμάμαι που με συνδεσανε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι το small έχω, χωρίς καθόλου χρόνο ομιλίας, μόνο ίντερνετ.

Στο στάνταρ τμήμα εξυπηρέτησης πήρα, μετά δεν θυμάμαι που με συνδεσανε.

 

Μια χαρά η τιμούλα ! Εγώ έχω το πακέτο με τα 20 ευρώ και είμαι φουλ ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναειπαμε. Αν κανετε αιτηση φορητοτητας για αλλο παροχο τοτε η προσφορα ειναι στα 15 ευρω με απεριοριστα σταθερα και 300 προς κινητα για 2 χρονια ή στα 11,80 για ενα χρονο με χρεωσιμες κλησεις.

Αν δεν θελετε να μπλεξετε με αιτησεις σε αλλες εταιριες ειναι αλλη ιστορια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καμία αίτηση φορητότητας δεν εκανα πάντως, ούτε έχω δεσμευτεί για 2 χρόνια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναειπαμε. Αν κανετε αιτηση φορητοτητας για αλλο παροχο τοτε η προσφορα ειναι στα 15 ευρω με απεριοριστα σταθερα και 300 προς κινητα για 2 χρονια ή στα 11,80 για ενα χρονο με χρεωσιμες κλησεις.

Αν δεν θελετε να μπλεξετε με αιτησεις σε αλλες εταιριες ειναι αλλη ιστορια

 

Τι εννοεις φορητότητα? Απο άλλη εταιρεία για wind?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις φορητότητα? Απο άλλη εταιρεία για wind?

 

Μιλάμε για ήδη κατόχους γραμμής wind.

Άρα από wind για άλλη εταιρεία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε λίγες μέρες λήγει (επιτέλους) το συμβόλαιο που έχω στην cyta, και σκέφτομαι να επιλέξω wind, μιας και πριν την cyta είχα wind και ήμουν πολύ ευχαριστημενος! Η ερώτηση λοιπόν είναι αν γνωρίζει κάποιος να μου πει, αν το 2play που προσφέρει απεριόριστα σταθερά, 300'σε κινητά και 120'στο f2g καρτοκινητο. 1)Το f2g και το 2play πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα? Ρωτάω γιατί θέλω να το συνδυάσω με της συζύγου το f2g μιας και εγώ έχω συμβόλαιο με την cosmote την οποία δεν την αλλάζω. 2)στις συνδέσεις που προέρχονται από άλλο παροχο μήπως παίζει άλλη τιμή? 3)επειδή δεν υπάρχει σύνδεση wind, τον πρώτο χρόνο θα είναι 20αρικο και τον δεύτερο 25?4)η τιμές αυτές είναι τελικές? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1. Στην περίπτωσή μου, δεν με ρώτησαν καν σε ποιον ανήκει το f2g που τους έδωσα όταν ενεργοποιήθηκε η σύνδεση (και ήταν στο όνομα του γιου μου).

 

2. Ξέρω ότι παίζουν κάποιες προσφορές με δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης (35€). Μου τηλεφώνησαν 2 φορές από προωθητική (έχω τα στοιχεία του υπαλλήλου) και είπε ότι αν θα κάνω φορητότητα από Forthnet δεν θα πληρώσω αυτό το τέλος. Σε κάθε περίπτωση, αν κάνεις συμφωνία είτε με προωθητική είτε με κατάστημα, να βεβαιωθείς ότι ότι θα σου πουν ότι είναι δωρεάν να γραφτεί στο συμβόλαιο για να μην έχεις περιπέτειες με το λογιστήριο μετά. Στην περίπτωσή μου, ο υπάλληλος είχε δεσμευτεί ότι δεν θα πληρώσω τα τέλη, δεν έλεγξα το συμβόλαιο και παλεύω να πιστωθεί το τέλος ενεργοποίησης που χρέωσαν στον 1ο λογαριασμό.

 

3+4. ΝΑΙ. Το πάλεψα με την προωθητική για την τιμή αλλά ήταν ανένδοτος. Μπορείς, όμως, να προσπαθήσεις σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Σκέφτομαι να τους αφήσω στοιχεία στο Site να με καλέσουν αυτοί. Η λες είναι καλύτερα να πάω στο κατάστημα? Πάντως μέχρι δευτέρα πρέπει να αποφασίσω γιατί στης 22 του μήνα λήγει το συμβόλαιο στην cyta και θέλω να προλάβω να γίνει η αλλαγή και να μην προλάβει να εκδοθεί άλλος λογαριασμός από την cyta.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να έχεις την εικόνα της προσφοράς από το κατάστημα (έχοντας πιέσει για κάθε δυνατή επέκτασή της), ώστε να μιλήσεις στη συνέχεια με την Wind και, ενδεχομένως με προωθητική εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο wind. Λέει ότι f2g και 2play πρέπει να είναι στο ίδιο ΑΦΜ. Ότι τον πρώτο χρόνο 20 τον δεύτερο 25. 35 ευρώ τέλη ενεργοποιησης, 19.90 ευρώ το ρουτερ. Και παρά τις πιέσεις μου αυτά τα 55 σύνολο δεν γίνεται να τα γλιτώσω λέει. Και ότι αν αποφασίσω να ξαναδώσω στοιχεία να με καλέσουν γιατί από κατάστημα τάχα δεν ησχυει η συγκεκριμένη προσφορά. Μόνο online. Τι κάνω τώρα? Συμφωνώ λέτε, η πάω forthnet 3play με 29.90.?αλλά και εκεί τα τέλη ενεργοποιησης δεν βλέπω να τα γλιτώνουμε.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο wind. Λέει ότι f2g και 2play πρέπει να είναι στο ίδιο ΑΦΜ. Ότι τον πρώτο χρόνο 20 τον δεύτερο 25. 35 ευρώ τέλη ενεργοποιησης, 19.90 ευρώ το ρουτερ. Και παρά τις πιέσεις μου αυτά τα 55 σύνολο δεν γίνεται να τα γλιτώσω λέει. Και ότι αν αποφασίσω να ξαναδώσω στοιχεία να με καλέσουν γιατί από κατάστημα τάχα δεν ησχυει η συγκεκριμένη προσφορά. Μόνο online. Τι κάνω τώρα? Συμφωνώ λέτε, η πάω forthnet 3play με 29.90.?αλλά και εκεί τα τέλη ενεργοποιησης δεν βλέπω να τα γλιτώνουμε.

 

Τι πρόβλημα έχεις με cyta? Σου ανεβάζουν το συμβόλαιο? 120' είναι 40 κλήσεις μάξιμουμ, 1,3 τηλεφωνήματα την ημέρα.

Αξίζει να πληρώσεις την μεταφορά?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχεις με cyta? Σου ανεβάζουν το συμβόλαιο? 120' είναι 40 κλήσεις μάξιμουμ, 1,3 τηλεφωνήματα την ημέρα.

Αξίζει να πληρώσεις την μεταφορά?

 

Με την cyta δεν μου κάνει το ίντερνετ κυρίως, παράδειγμα όταν βάζω ένα αρχείο ν ακατεβαίνει, για μια δυο τρεις ώρες μέχρι να κατέβει, άλλη συσκευή όπως κινητό τηλέφωνο ή ταμπλετ υπερσερνοντε πράγμα που δεν γινόταν με την wind και όλα πήγαιναν σφαίρα. Αλλά με τηνc yta έχω 8 άρα γραμμή. Να τα λέμε και αυτά. Αλλά γενικά η πρόταση της wind είναι πολύ οικονομική και προσφέρει αρκετά καλα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μήπως λέω τα έχτρα € να τα έγινες για μια αναβάθμιση της γραμμής για 1 χρονο? Σκέψη κάνω. Επίσης μήπως έχει κάποια βλάβη η γραμμή? Να συνδυαστεί και με κάποιο voip για κινητά /σταθερά? Κάνε τις πράξεις να δεις το κόστος για 1 έτος. Αν είναι + η - θα αποφασίσεις ανάλογα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την καθοδήγηση, ναι θα τα βάλω κάτω και θα δω τι συμφέρει τελικά.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν και εμενα την προσφορα για σταθερο και κινητο με 50 ευρω,με 2 χρονια συμβολαιο,η ερωτηση ειναι μπορω να φυγω στον χρονο οπως μου ειπε στο τηλεφωνο η θα πρεπει να πληρωσω καποιο ποσο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί 100 φορές.

Μην δεσμεύεστε για τόσο μεγάλο διάστημα.

Αφού μπαίνετε εδώ, σημαίνει ότι το ψάχνετε. Άρα αν κάνετε το λάθος και δεσμευτειτε τώρα, θα το μετανιώσετε όταν σε λίγο καιρό βγουν καλύτερες προσφορές.

 

Για το f2g μην ακούτε τι λένε στο τηλέφωνο.

Πηγαίνετε από το κατάστημα και απλά δηλώστε το νούμερο.

Εγώ δήλωσα 2 νούμερα με 1 σταθερό, το ένα τελείως άσχετο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί 100 φορές.

Μην δεσμεύεστε για τόσο μεγάλο διάστημα.

Αφού μπαίνετε εδώ, σημαίνει ότι το ψάχνετε. Άρα αν κάνετε το λάθος και δεσμευτειτε τώρα, θα το μετανιώσετε όταν σε λίγο καιρό βγουν καλύτερες προσφορές.

 

Για το f2g μην ακούτε τι λένε στο τηλέφωνο.

Πηγαίνετε από το κατάστημα και απλά δηλώστε το νούμερο.

Εγώ δήλωσα 2 νούμερα με 1 σταθερό, το ένα τελείως άσχετο.

 

Τα δύο νουμερα πως τα δήλωσες

είχες κάποια ειδική προσφορά ?

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο νουμερα πως τα δήλωσες

είχες κάποια ειδική προσφορά ?

 

Τα νούμερα f2g τα ανέφερα στο κατάστημα και έβαλε στο καθένα από 120' προς όλους.

Δεν υπάρχει άλλη προσφορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σε ποια εταιρία προτείνεται να κάνω αίτηση φορητότητας μπας και κουνηθεί λίγο η wind και μας δώσει καμια προσφορά της προκοπής;

σκεφτόμουν για forthnet αλλά νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου ότι πάνε να γίνουν το ίδιο μαγαζί (ή κάνω λάθος;)

Link to comment
Share on other sites

σε ποια εταιρία προτείνεται να κάνω αίτηση φορητότητας μπας και κουνηθεί λίγο η wind και μας δώσει καμια προσφορά της προκοπής;

σκεφτόμουν για forthnet αλλά νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου ότι πάνε να γίνουν το ίδιο μαγαζί (ή κάνω λάθος;)

 

μέχρι στιγμής forthnet είναι μόνη της , η wind έχει κάποιο ποσοστό . όσο για forthnet μπορείς να επιλέξεις και το 3play που πάνω κάτω τα ίδια λεφτά είναι αλλά θα έχεις start pack nova με forthnet

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...