Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημασία έχει να μην έχει μηδενιστεί το υπόλοιπο λόγω μη ανανέωσης. Από κει και πέρα θα το δίνει και με 0 ευρώ και με 0.01.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αρχές Μαΐου λήγει το συμβόλαιο με την wind.

Με το adsl είχα προβλήματα.

Επειδή αν κατάλαβα καλά με vdsl τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα σκέφτομαι να το δοκιμάσω κάνα δυο μήνες αλλά χωρίς δέσμευση συμβολαίου.

Γίνεται να σού το παρέχουν έτσι και πόσο μπορεί να είναι το κόστος;

Επίσης μπήκα λιγο στην σελίδα τούς και είδα ότι στο 50αρη γράφουν έως 50. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να πιάνω και 20 ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αρχές Μαΐου λήγει το συμβόλαιο με την wind.

Με το adsl είχα προβλήματα.

Επειδή αν κατάλαβα καλά με vdsl τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα σκέφτομαι να το δοκιμάσω κάνα δυο μήνες αλλά χωρίς δέσμευση συμβολαίου.

Γίνεται να σού το παρέχουν έτσι και πόσο μπορεί να είναι το κόστος;

Επίσης μπήκα λιγο στην σελίδα τούς και είδα ότι στο 50αρη γράφουν έως 50. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να πιάνω και 20 ας πούμε;

 

εχει να κανει με την αποσταση σου απο την καμπινα vdsl , συνηθως συνχρονιζεις φουλ 49,99 mbs. διοτι δεν ειναι μεγαλη η αποσταση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ John.

Να πω ότι από τις καινούργιες καμπίνες πού μπήκαν την έχω στην είσοδο τις πολυκατοικίας οπότε θα είμαι καλά.

Αν κάποιος γνωρίζει και πόσο χρεώνεται εκτός συμβολαίου θα με βοηθούσε αλλιώς θα επικοινωνήσω μαζί τούς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αρχές Μαΐου λήγει το συμβόλαιο με την wind.

Με το adsl είχα προβλήματα.

Επειδή αν κατάλαβα καλά με vdsl τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα σκέφτομαι να το δοκιμάσω κάνα δυο μήνες αλλά χωρίς δέσμευση συμβολαίου.

Γίνεται να σού το παρέχουν έτσι και πόσο μπορεί να είναι το κόστος;

Επίσης μπήκα λιγο στην σελίδα τούς και είδα ότι στο 50αρη γράφουν έως 50. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να πιάνω και 20 ας πούμε;

 

Δεν θέλω να σε απαγοητεύσω αλλά όταν είχα προβλήματα συχνών διακοπών με τη wind με πήραν τηλ και μου πρότειναν vdsl με 6μηνο συμβόλαιο. Δεν άλλαξε τπτ. Η ταχύτητα ανέβηκε πάνω από 40mbps αλλά οι διακοπές παραμείναν οι ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε φίλο που έπαθε κοκομπλοκο η σταθερή του γραμμή και δεν είχε ούτε τηλέφωνο ούτε internet του εδώσαν 50gb για 15 ημέρες στο κινητό μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το έκαναν και σε μένα άσχετα που η βλάβη φτιάχτηκε στις επόμενες τρεις ώρες. Και δεν ήταν για 15 μέρες αλλά για ένα μήνα. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο η γραμμή είναι πολύ σταθερή και κλειδώνει 5120/51200.Χωρις αποσυνδέσεις και ταχύτατο κλείδωμα μετά από reboot. Επειδή διάβασα ότι σε κάποιους κάνει ένα τέταρτο να συγχρονίσει μετά από επανεκκίνηση.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Κάθε περίπτωση σύνδεσης είναι διαφορετική και δεν μπορεί να βγαίνουν γενικά συμπεράσματα για την ποιότητα σύνδεσης.

Αν μιλάμε για σύνδεση vdsl από KV, παίζει ρόλο, απόσταση του συνδρομητή από το KV, ο πάροχος του KV, αφού τώρα πλέον, εκτός από τον ΟΤΕ, όλοι οι πάροχοι έχουν καλύψει διάφορες περιοχές της χώρας, η ποιότητα του χαλκού από το KV μέχρι το χώρο του συνδρομητή, το κουτί στην πολυκατοικία ή το box έξω από το σπίτι, η καλωδίωση στην πολυκατοικία και, ειδικά, στο διαμέρισμα κ.α.

 

Έχω μια σύνδεση vdsl 50 στην Wind από KV του ΟΤΕ, τα τελευταία 6 χρόνια και γενικά είμαι ικανοποιημένος από την υπηρεσία, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι και κάθε άλλος συνδρομητής θα έχει την ίδια εμπειρία από τη σύνδεσή του.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε φίλο που έπαθε κοκομπλοκο η σταθερή του γραμμή και δεν είχε ούτε τηλέφωνο ούτε internet του εδώσαν 50gb για 15 ημέρες στο κινητό μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη.

 

Πόσα;

50GB για 15 μέρες;

Σε φίλο με φοιτητικό σταθερό κοσμοτε δώσανε μόλις 10GB/μήνα και 500' προς όλους για 7 μέρες μαζί με δωρεάν εκτροπή κλήσεων από σταθερό στο κινητό.

Και μέχρι να αποκατασταθεί δίνουν και αλλά αν τελειωσουν.Το ίδιο ισχύει και στη Wind φαντάζομαι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πόσα;

 

50GB για 15 μέρες;

 

Σε φίλο με φοιτητικό σταθερό κοσμοτε δώσανε μόλις 10GB/μήνα και 500' προς όλους για 7 μέρες μαζί με δωρεάν εκτροπή κλήσεων από σταθερό στο κινητό.

 

Και μέχρι να αποκατασταθεί δίνουν και αλλά αν τελειωσουν.Το ίδιο ισχύει και στη Wind φαντάζομαι.

Δεν έχω ιδέα αν θα ξαναδώσουν αλλά μάλλον για να δώσουν τόσα πολλά έχει χοντρό ζόρι η υπόθεση. Κανονικά έπρεπε να δώσουν απεριόριστα μέχρι να το επισκευάσουν οι φωστήρες της wind.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

5/5 λιγει το συμβόλαιο.

Με πήραν δύο φορές την τελευταία εβδομάδα για να διατηρήσω την σύνδεση. Την πρώτη τούς γείωσα χωρίς να ακούσω τη θα με πουν και την δεύτερη φορά άκουσα την προσφορά τους.

Μού είπαν για συνέχιση τής υπάρχουσας από τα 21€ που πληρώνω στα 23.

Για vdsl 50 μου είπαν 31€.

Επειδή δεν θέλω να μπλέξω με φορητοτητες πως μπορώ να πάρω μια καλύτερη ίσως τιμή στο vdsl να το κάνω από τώρα να τελειώνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

5/5 λιγει το συμβόλαιο.

Με πήραν δύο φορές την τελευταία εβδομάδα για να διατηρήσω την σύνδεση. Την πρώτη τούς γείωσα χωρίς να ακούσω τη θα με πουν και την δεύτερη φορά άκουσα την προσφορά τους.

Μού είπαν για συνέχιση τής υπάρχουσας από τα 21€ που πληρώνω στα 23.

Για vdsl 50 μου είπαν 31€.

Επειδή δεν θέλω να μπλέξω με φορητοτητες πως μπορώ να πάρω μια καλύτερη ίσως τιμή στο vdsl να το κάνω από τώρα να τελειώνω;

 

Τι πρόγραμμα έχεις που στο πάνε από 21 στα 23 και στο vdsl50 που σου πρότειναν είναι μόνο ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Το 24 αρι adsl με απεριόριστα σταθερά έχω τώρα και πληρώνω 21.50 και μου το κάνουν 23.5.

Βέβαια όταν τους είπα ότι με κοροϊδεύουν επειδή το ίδιο ακριβώς μου τι δίνουν πιο ακριβά μου είπε ότι αν σας το αφήσουμε στα χρήματα που είστε τώρα κάνετε ανανέωση;

Εκεί ρώτησα για το vdsl στα 31.50 χωρίς καθόλου τηλεφωνία

Link to comment
Share on other sites

Το 24 αρι adsl με απεριόριστα σταθερά έχω τώρα και πληρώνω 21.50 και μου το κάνουν 23.5.

Βέβαια όταν τους είπα ότι με κοροϊδεύουν επειδή το ίδιο ακριβώς μου τι δίνουν πιο ακριβά μου είπε ότι αν σας το αφήσουμε στα χρήματα που είστε τώρα κάνετε ανανέωση;

Εκεί ρώτησα για το vdsl στα 31.50 χωρίς καθόλου τηλεφωνία

 

Η τιμή adsl που σου δίνουν είναι τιμή τιμοκαταλογου. Καμία προσφορά δηλαδή. Και το 50αρι στα 31 αν είναι χωρίς τηλέφωνα είναι απλά κοροϊδία γιατί τιμή στον τιμοκαταλογο το έχει η ίδια η wind 28 και στο δίνει "προσφορά" 31? ελεος. 32 έχει στον ΟΤΕ το 50αρι και 250' σταθερά. Απείλησε τους με φορητοτητα και ότι το εννοείς. Άσε τις μέρες να περνάνε και μέχρι την λήξη θα σου έχουν κάνει καλύτερη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Βασικά έλεγα να φύγω τελείως από αυτούς αλλά μετά είπα να πάω vdsl που θα είναι καλύτερα και να μην μπλεχτω με φορητοτητες.

Δεν καταλαβαίνουν από απειλές. Μου είπαν κάποια στιγμή πως αν δεν κάνω ανανέωση τότε η τιμή θα διαμορφωθεί εκτός συμβολαίου και θα πληρώσω περισσότερο.

Εκεί απάντησα πώς αν δεν υπάρξει αξιόλογη προσφορά θα πάω σε άλλο παροχο για να λάβω την απάντηση πώς και ο ανταγωνισμός τα ίδια προσφέρει πάνω κάτω σε τιμές γιατί να μπω στην διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Βασικά έλεγα να φύγω τελείως από αυτούς αλλά μετά είπα να πάω vdsl που θα είναι καλύτερα και να μην μπλεχτω με φορητοτητες.

 

Δεν καταλαβαίνουν από απειλές. Μου είπαν κάποια στιγμή πως αν δεν κάνω ανανέωση τότε η τιμή θα διαμορφωθεί εκτός συμβολαίου και θα πληρώσω περισσότερο.

 

Εκεί απάντησα πώς αν δεν υπάρξει αξιόλογη προσφορά θα πάω σε άλλο παροχο για να λάβω την απάντηση πώς και ο ανταγωνισμός τα ίδια προσφέρει πάνω κάτω σε τιμές γιατί να μπω στην διαδικασία.

Πήρα το 13888 της Cosmote και ζήτησα προσφορά. Μου πρότειναν και αποδέχτηκα με 32,20 το μήνα: 50 VDSL, απεριόριστα σταθερά, 480' κινητά, 120' σταθερά εξωτερικό, και δωρεάν το τέλος σύνδεσης με δέσμευση 24 μήνες. Το δωρεάν τέλος σύνδεσης μου το έδωσαν γιατί ερχόμουν από Nova.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλή προσφορά νομίζω.

Αλλά ρε παιδιά εν έτη 2019 θα έπρεπε τουλάχιστον τα σταθερά να ήταν απεριόριστα εντός Ελλάδος το θεωρώ κοροϊδία να μην σου δίνουν λεπτά.

Τέλος πάντων θα δοκιμάσω κι εγώ με τηλ στον ΟΤΕ αλλά αργότερα όταν θα κοντεύει να λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Βασικά έλεγα να φύγω τελείως από αυτούς αλλά μετά είπα να πάω vdsl που θα είναι καλύτερα και να μην μπλεχτω με φορητοτητες.

Δεν καταλαβαίνουν από απειλές. Μου είπαν κάποια στιγμή πως αν δεν κάνω ανανέωση τότε η τιμή θα διαμορφωθεί εκτός συμβολαίου και θα πληρώσω περισσότερο.

Εκεί απάντησα πώς αν δεν υπάρξει αξιόλογη προσφορά θα πάω σε άλλο παροχο για να λάβω την απάντηση πώς και ο ανταγωνισμός τα ίδια προσφέρει πάνω κάτω σε τιμές γιατί να μπω στην διαδικασία.

 

Δεν πειράζει πες του όταν θα δείτε την αίτηση φορητοτητας στις 6/5 θα δεις ποσά τηλέφωνα θα σου κάνουν και τι τιμή θα σου αφήσουν το vdsl. Αν δεν σου κάνουν καμία προσφορά σκέψου να πας στον ΟΤΕ με 27,50 το adsl τους με μεγάλη πιθανότητα να σε συνδέσουν σε καμπίνα vdsl (ανάλογα την περιοχή) και να πιάνεις ακριβώς 24 και όχι έως. Αν δεν θες να υπερβεις κατά πολύ τα χρήματα που δίνεις παραπάνω τον μηνα δες την προσφορά της nova με 24αρι και απεριόριστα σταθερά και κινητά με 23ευρω. Εναλλακτικά μπες εδώ βάλε ότι παραμέτρους θες (πχ μόνο ίντερνετ η και κάποια λεπτά σε σταθερά) και δες τις καλύτερες τιμές που παίζουν. Μπορείς επίσης αν έχεις τον χρόνο να πάρεις σβάρνα τα τηλέφωνα και να ρωτάς τιμές και προσφορές. Όλο και κάτι καλό θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Θενξ papadis.

Αν δεν πάρω προσφορά μέχρι τέλος τού μήνα θα προχωρήσω σε φορητοτητα και μετά βλέποντας και κάνοντας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει τυχει ποτε σε κανεναν να εχει ληξει το συμβολαιο του στη wind και η εταιρια να εχει προχωρησει σε σιωπηλη παραταση χωρις να τον ενημερωσει αφηνοντας το συμβολαιο στην ιδια τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα!!! Πέρσι τον Απρίλιο το ανανέωσαν σιωπηρά για άλλους 24 μήνες...

Είχα απεριόριστα σταθερά και ίντερνετ 24άρι, 300' σε κινητά και 120' σε ένα Q κινητό στα 20,20€...

Link to comment
Share on other sites

σε μενα στο απλο broadband,ελαφρως μειωθηκε η τιμη,κατα 0,60 περιπου μετα το τελος της δεσμευσης,αλλα ηδη με τις αυξησεις ειχε ανεβει. Η μονη εκπτωση που μου προσφερουν ειναι γυρω στο 1 ευρω και κατι,αλλιώς double play με + 4 ευρω ή vdsl. Επειδη και τα δυο ειναι αχρειαστα και δεσμευση δεν θελω προς το παρον,το αφησα ετσι μεχρι να ξεκαθαρισει αν θα το κρατησω ή οχι (ειναι σε χωρο που προς το παρον δεν μενω).
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικους μηνες ειχα ρωτησει ποτε ληγει το συμβολαιο μου και μου ειχαν πει 23/4/19. Δεν ειχα συμβολαιο στα χερια μιας και ειχα κανει τηλεφωνικα την τελευταια ανανεωση.

Χθες πηγα να πληρωσω το λογαριασμο μου σε ενα καταστημα wind και μιας και ηξερα οτι ληγει το συμβόλαιο και δεν με ειχαν παρει για ανανεωση ρωταω και μου λενε οτι το συμβολαιο εχει ληξει απο το φεβρουαριο.....!!!!! Μιας και η κοπελα εκει δεν ηξερε να μου πει περισσοτερα , καλεσε στη wind και μου εδωσε το τηλ. να μιλησω.

Απο εκει μου ειπαν οτι το συμβολαιο εχει ληξει και οταν τους ειπα οτι οταν ειχα ρωτησει πριν μερικους μηνες μου ειχαν πει οτι ληγει στισ 23/4 , μου λεει μισο λεπτο να το κοιταξω και μετα μου λεει οτι μεχρι τις 23/4 εχει γινει σιωπηλη παραταση και οτι μετα θα αρχισει να μου ερχετε λογαριασμος με ολοκληρο το παγιο. και οτι εχει καταχωρηθει προσφορα στα 19 ευρω για ανανεωση συμβολαιου, για την οποια τελικα δεν με ενημερωσαν ποτε. Τωρα πληρωνω 19.77 το μηνα για 2play.

Μου ειπε αν θελω να κανει αιτημα να με καλεσουν απο το αρμοδιο τμημα για ενημερωση , ειπα ναι, και τωρα περιμενω να με παρουν τις επομενες μερες να δω τι θα μου πουν. Αυτο με τη σιωπηλη ανανεωση πρωτη φορα το ακουω.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...