Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 2/9/2022 at 9:11 ΜΜ, carcaroth said:

Και πάλι χαμηλά πέφτει, δυστυχώς. Χρειάζεται βελτίωση σε αυτόν τον τομέα. 

Οχι απλά χαμηλά. Απλά μάλλον βιάστηκα να γράψω. Πάλι στο εντελώς χαμηλό πάει.. Δυστυχώς 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια βοήθεια. Αν καταλάθος χαθεί μια εφαρμογή από την "επιφάνεια εργασίας" πως δημιουργώ ξανά το εικονίδιο; Φυσικά η εφαρμογή είναι ήδη εγκατεστημένη. 

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τις εφαρμογές, (με σύρσιμο του δακτύλου από κάτω προς τα επάνω), βρίσκεις την εφαρμογή, πατάς επάνω της σταθερά και την μετακινείς εκεί που θέλεις 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, al_exis said:

Ανοίγεις τις εφαρμογές, (με σύρσιμο του δακτύλου από κάτω προς τα επάνω), βρίσκεις την εφαρμογή, πατάς επάνω της σταθερά και την μετακινείς εκεί που θέλεις 

Ήταν το πρώτο που δοκίμασα αλλά δεν την σέρνει... Δεν κάνει κάτι αν κρατήσω παρατεταμένα κάποια εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, broxopios said:

Ήταν το πρώτο που δοκίμασα αλλά δεν την σέρνει... Δεν κάνει κάτι αν κρατήσω παρατεταμένα κάποια εφαρμογή. 

Εγώ έτσι το κάνω και δουλεύει μια χαρά 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, broxopios said:

Ήταν το πρώτο που δοκίμασα αλλά δεν την σέρνει... Δεν κάνει κάτι αν κρατήσω παρατεταμένα κάποια εφαρμογή. 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το κλείδωμα αρχικής οθόνης.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το κλείδωμα αρχικής οθόνης.
Αν ήταν κλειδωμένη δεν θα μπορούσε όμως να διαγράψει εφαρμογή από την αρχική οθόνη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chios said:
20 minutes ago, np60s said:
Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το κλείδωμα αρχικής οθόνης.

Αν ήταν κλειδωμένη δεν θα μπορούσε όμως να διαγράψει εφαρμογή από την αρχική οθόνη.

Μήπως έχει να κάνει με την αυτόματη συμπλήρωση εικονιδίων; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια επιλογή όταν βλέπω όλες τις εφαρμογές για "Διαχείριση". Εκεί μου ανοίγει ένα μενού "Επιλογή", όπου επιλέγω ποια εφαρμογή θέλω και μετά άλλη επιλογή "Προσθήκη" όπου τότε μου δίνει την επιλογή για να την βάλω στην επιφάνεια εργασίας. 

Το περίεργο είναι ότι σε κάποιες άλλες εφαρμογές μου δίνει τη δυνατότητα να τις σύρω. Κάποιες όχι και θέλει την παραπάνω διαδικασία. Με παίδεψε λίγο αλλά τουλάχιστον λύθηκε το μυστήριο. 

Link to comment
Share on other sites

Με nova launcher, δεν έχω τέτοια προβλήματα.

 

(.Και το chrome browser, έχει επιλογή, για εικονίδιο στην αρχική οθόνη.).

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καλημέρα. Έχω κολλήσει. Κάπου υπάρχει η ρύθμιση, όταν έχουμε εξερχόμενη κλήση, ο ήχος αυξάνεται και δυναμώνει ως την ένταση που έχουμε επιλέξει. Αυτό, πως το απενεργοποιώ ώστε να χτυπά απ' ευθείας δυνατά; 🤔 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα realme, δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση.

Ο ήχος κλήσης, είναι αυξανόμενο.

Αν βρεις κάποια εφαρμογή, στο play store (;;).

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν μου μεταφέρει το google account τα wifi όλα απο Poco σε realme 

υπάρχει άλλος τρόπος?

σκέφτηκα να παρω με backup and migrate απο το κινητό της γυναίκας που εχει περίπου τα ιδια και εχει realme αλλα και παλι δεν βλέπω διαφορά.

Μήπως κάνω κάτι λάθος?

με το local backup περνάνε τα wifi απο realme σε realme? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά
Έχω την έκδοση 6/128 από αρχές Μαϊου. Μέχρι στιγμής όλα καλά αλλά από προχθές άρχισε να μου κάνει κάτι κουλά... Δεν μπορώ να κάνω κλήση αλλά και αν κάποιος με παίρνει δείχνει μονίμως κατηλειμμένο. Μάλιστα όταν πάω να κάνω (αποτυχημένη) κλήση, έπειτα δεν έχω σύνδεση δεδομένων και πρέπει να το επανεκκινήσω. Έβαλα την δική μου κάρτα στο κινητό της συζύγου και τη δική της στο δικό μου και δουλεύουν και οι δυο κανονικά. Όταν ξαναβάζω τη δική μου πάλι μπλοκάρεται (ή έτσι φαίνεται τουλάχιστον). Δοκίμασα να αλλάξω ρυθμίσεις VoLTE, wifi calling, έσβησα όλους τους αποκλεισμένους αριθμούς, ρύθμισα την εφαρμογή τηλεφώνου ώστε να μην μπλοκάρει τίποτα αλλά δεν αλλάζει κάτι. Κάποιες φορές κατάφερα να κάνω και να δεχτώ κλήσεις αλλά μετά τίποτα πάλι. Σκέφτηκα να πάω σήμερα στην Cosmote να αντικαταστήσω την κάρτα sim μήπως και αυτή μου κάνει νερά αλλά μου κάνει εντύπωση πως στην άλλη συσκευή λειτουργεί κανονικά.

Έχετε καμία ιδέα γιατί κοντεύω να τρελαθώ (και φυσικά εδώ και 2 μέρες δεν έχω τηλέφωνο)
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agmg said:

Καλημέρα παιδιά
Έχω την έκδοση 6/128 από αρχές Μαϊου. Μέχρι στιγμής όλα καλά αλλά από προχθές άρχισε να μου κάνει κάτι κουλά... Δεν μπορώ να κάνω κλήση αλλά και αν κάποιος με παίρνει δείχνει μονίμως κατηλειμμένο. Μάλιστα όταν πάω να κάνω (αποτυχημένη) κλήση, έπειτα δεν έχω σύνδεση δεδομένων και πρέπει να το επανεκκινήσω. Έβαλα την δική μου κάρτα στο κινητό της συζύγου και τη δική της στο δικό μου και δουλεύουν και οι δυο κανονικά. Όταν ξαναβάζω τη δική μου πάλι μπλοκάρεται (ή έτσι φαίνεται τουλάχιστον). Δοκίμασα να αλλάξω ρυθμίσεις VoLTE, wifi calling, έσβησα όλους τους αποκλεισμένους αριθμούς, ρύθμισα την εφαρμογή τηλεφώνου ώστε να μην μπλοκάρει τίποτα αλλά δεν αλλάζει κάτι. Κάποιες φορές κατάφερα να κάνω και να δεχτώ κλήσεις αλλά μετά τίποτα πάλι. Σκέφτηκα να πάω σήμερα στην Cosmote να αντικαταστήσω την κάρτα sim μήπως και αυτή μου κάνει νερά αλλά μου κάνει εντύπωση πως στην άλλη συσκευή λειτουργεί κανονικά.

Έχετε καμία ιδέα γιατί κοντεύω να τρελαθώ (και φυσικά εδώ και 2 μέρες δεν έχω τηλέφωνο)
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Πού να μην ήταν και όλα καλά αγαπητέ..

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό έχει σήμα αλλά δεν κάνει κλήση; ή δεν έχει καθόλου σήμα; Για αρχή κάνε αυτό που είπες με την κάρτα αν είναι και παλιά μια αλλαγή χρειάζεται.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chios said:

Δηλαδή το κινητό έχει σήμα αλλά δεν κάνει κλήση; ή δεν έχει καθόλου σήμα; Για αρχή κάνε αυτό που είπες με την κάρτα αν είναι και παλιά μια αλλαγή χρειάζεται.

Δείχνει ότι έχει φουλ σήμα. Τουλάχιστον δεδομένα έχω κανονικά. Αφότου ακυρώσω την κλήση (που δε γίνεται ποτέ τότε δεν έχω ούτε δεδομένα και χρειάζεται επανεκκίνηση. Θα δοκιμάσω με νέα κάρτα και θα επανέλθω.

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

Αντικατέστησα την κάρτα μου με καινούρια αλλά μάταια. Τζάμπα τα 8 ευρώ. Με οποιαδήποτε άλλη κάρτα (δοκίμασα και του γιου μου και της γυναίκας μου) οι κλήσεις δουλεύουν κανονικά. Και η δική μου κάρτα δουλεύει στα άλλα τηλέφωνα κανονικά. Σήμερα λέω να πάω να πάρω ένα καινούριο νούμερο να δοκιμάσω
Ρε θα χαζέψουμε τώρα στα γεράματα... πρώτη φορά το συναντάω αυτό το πράγμα... είναι λες και η Google έχει μπλοκάρει τον αριθμό μου για κάποιο λόγο...

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, agmg said:

Αντικατέστησα την κάρτα μου με καινούρια αλλά μάταια. Τζάμπα τα 8 ευρώ. Με οποιαδήποτε άλλη κάρτα (δοκίμασα και του γιου μου και της γυναίκας μου) οι κλήσεις δουλεύουν κανονικά. Και η δική μου κάρτα δουλεύει στα άλλα τηλέφωνα κανονικά. Σήμερα λέω να πάω να πάρω ένα καινούριο νούμερο να δοκιμάσω
Ρε θα χαζέψουμε τώρα στα γεράματα... πρώτη φορά το συναντάω αυτό το πράγμα... είναι λες και η Google έχει μπλοκάρει τον αριθμό μου για κάποιο λόγο...

Με 2g λειτουργούν οι κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, agmg said:

Όχι τίποτα... αν είχα μαλλιά θα μου είχαν πέσει όλα 😃

Δοκίμασε να αλλάξεις τη θέση της sim από slot 1 σε slot 2. Μπορεί να ευθύνεται αυτό 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κουφών συνέχεια. Πήγα πήρα καινούριο νούμερο. Βάζοντας και τις 2 sim και ορίζοντας την καινούρια για κλήσεις και την παλιά για ίντερνετ, δουλεύουν κανονικά και οι δύο. Βάζοντας μόνο τη μία από τις δύο (δηλαδή και για κλήσεις και για δεδομένα) το πρόβλημα επανέρχεται 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...