Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεδομένου πως το 90% όσων καταγράφω περιέχει κείμενο & σχήματα, ναι.
Αλλά και να μην ήταν, γιατί αφαιρούν την δυνατότητα αλλαγής; Σε προηγούμενες εκδόσεις Android πήγαινες στο Advanced-κάτι και επέλεγες ό,τι σε εξυπηρετούσε καλύτερα...

Edited by minus21grams
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 753
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, minus21grams said:

Αλήθεια; Δεν το ήξερα.
Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση να βγαίνει full screenshot (Power button + Volume down) σε png;
9 φορές στις 10, αυτό χρησιμοποιώ. Και τις υπόλοιπες που κάνω partial, είναι πάντα σε ορθογώνιο παραλληλόγραμμο σχήμα, όχι ελλειπτικό ή free form.

Δυστυχώς δεν έχει κάποια επιλογή. Η λογική τους είναι ότι εφόσον κάνεις ορθογώνιο screenshot, δεν χρειάζεσαι διαφάνεια, οπότε το αποθηκεύει σε jpg. 

Θα μπορούσαν να έχουν την επιλογή για png παρόλα αυτά, διότι έχει καλύτερη ποιότητα από ένα συμπιεσμένο jpg αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Τους έστειλα email, και τους ρωτάω, αν έχουν original cable, φορτιστή.

Μου απάντησε στο email, 

 

"  Καλησπέρα σας,

Παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε με το επίσημο service της realme την εταιρεία Smart4all International στο 2160027021 ή στο info@smart4all-international.gr. " .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και παλιότερα αλλά δεν το είχα διευκρίνηση το πρόβλημα με τον ήχο ήταν όταν κάποιος καλή στην αρχή είναι πολύ σιγά και μετά αυξάνεται σιγά σιγά πως μπορώ να το βάλω κατευθείαν τέρμα;;

 

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2022 at 10:28 ΠΜ, tifozi13 said:

Έχω σκεφτεί όλες τις εκδοχές.Αλλα τα καλώδια ήταν πάνω στο κομοδίνο πάντα.Και τα δύο.Οποτε δύσκολο.

Έχω στείλει email στον αντιπρόσωπο της Ελλάδας,να μου πει που θα βρω καλώδιο.Γιατι τώρα φορτίζει αλλά με αργή φόρτιση.Θελει μόνο το δικό του καλώδιο για τη γρήγορη.

Καλησπέρα,βρήκες από κάπου καλώδιο τελικά?

Link to comment
Share on other sites

και εγω ψαχνω.

νομιζω στο Gt2 thread λέγατε για το καλώδιο tactical 034 ?

  αν δουλεύει στα 65w να πάρουμε αλλά αν δοκιμάσει κάποιος και μεγαλύτερο να ποσταρει σε διάφορα σημεία αλλα και στα σχόλια στο Σκρουτζ να ξέρουμε, να παει απο στόμα σε στόμα γιατί υπάρχει έλλειψη πληροφόρησης σε αυτό το θέμα.

και ένα θεμα για τέτοια καλώδια δεν θα ήταν άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω, στο ποστ 485 αναφέρει κάποιος τα στοιχεία επικοινωνίας του αντιπροσώπου.
Ρωτήστε αν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε με κάποιο καλώδιο που είναι type C σε type C και με φορτιστή κάποιον όπως αυτός ο Xiaomi 65w GaN θα δουλεύει στα τηλέφωνα μας; Εγώ προσωπικά έχω ήδη κάποιο τέτοιο καλώδιο αλλά δεν έχω τόσο μεγάλο φορτιστή για να το δοκιμάσω, έχω έναν 20w και δουλεύει, άμα βρω κάποιον 65w (πολύ απίθανο) θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

όπως και για αυτό υπάρχει μια αξιολόγηση που λεει οτι δουλεύει στα 65w χωρις αλλες διευκρινίσεις.

https://www.skroutz.gr/s/31203849/Realme-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-Λευκό-1m.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share#reviews

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Εδώ και κάμποσο καιρό έχω παρατηρήσει ότι όταν εγκαθιστώ μια νέα εφαρμογή, δε μου δημιουργεί εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας. Έγινε κάτι με κάποιο update ή άλλαξα εγώ κάτι κατά λάθος. 

Πως αλλάζει αυτό, γνωρίζει κάποιος; 

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 
Εδώ και κάμποσο καιρό έχω παρατηρήσει ότι όταν εγκαθιστώ μια νέα εφαρμογή, δε μου δημιουργεί εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας. Έγινε κάτι με κάποιο update ή άλλαξα εγώ κάτι κατά λάθος. 
Πως αλλάζει αυτό, γνωρίζει κάποιος; 
Αυτό αλλάζει από τις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης.29d1ce3dfbd09438c4461e7d317325a4.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που αντιμετωπίζω κατά καιρούς και δεν ξέρω αν είναι θέμα android ή κινητού. Βέβαια η γυναίκα μου και διάφοροι φίλοι που επίσης έχουν android δεν έχουν θέμα.

Δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το messenger του FB. Μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή έρχονται όλες μαζί. Κοίταξα τις ρυθμίσεις και οι ειδοποιήσεις είναι ενεργές, όπως και η ρύθμιση να "προβολή επάνω από άλλες εφαρμογές". Όπως και στην μπαταρία έχω ενεργοποιημένο το "να επιτρέπεται η δραστηριότητα στο παρασκήνιο". Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή φταίει. Σε πολλά διαφορετικά κινητά σε φίλους και οικογένεια συμβαίνει κατά καιρούς.

Δυστυχώς, η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει θέματα...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, broxopios said:

Υπάρχει κάποια λύση;

Δυστυχώς ό,τι και να δοκίμασα, καθαρισμό της μνήμης της εφαρμογής, απεγκατάσταση της εφαρμογής και ξανά εγκατάστασή της, έλεγχο των ειδοποιήσεων από το κινητό, τίποτα δεν απέδωσε.Δεν το κάνει συνέχεια, το κάνει κατά καιρούς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη εκκίνηση έχει να δώσετε στην εφαρμογή; Επίσης κανένα περιορισμό στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. 

Πρόταση για θήκη (βιβλίο wallet) και tempered για την οθόνη έχουμε; 

Ευχαριστώ! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 3:48 ΜΜ, andreasomageiras said:

Χαιρετώ την ομάδα. 

Πρόταση για θήκη (βιβλίο wallet) και tempered για την οθόνη έχουμε; 

Ευχαριστώ! 

Πήρα αυτήν εδώ και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
Tempered glass δεν μπορώ να προτείνω και προσωπικά το θεωρώ περιττό όταν χρησιμοποιείς θήκες wallet αφού οι τελευταίες προσφέρουν επαρκή προστασία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω δύο κάρτες sim 

Οταν με καλέσει κάποιος και του το κλείσω, συμβαίνει το εξής. Αφού κάνω απόρριψη κλήσης με καλεί από την άλλη sim. Όταν κάνω απόρριψη και από τη δεύτερη sim, καλεί πάλι από την πρώτη sim 

Edit: επιτρέπεται να γκρινιάξω λίγο για τη θεϊκή μπαταρία που έχει αυτή η τηλέφωνάρα! 11:45 το πρωί βγήκε από φορτιστή με 100% και στις18:30 είμαι με 30% με λίγο browsing, fb, καθόλου βίντεο 25 λέπτα κλήσεις σύνολο.

Απλά είναι σε 5g (δεν ξέρω αν παίζει αυτό ρόλο)

Αυτά.. 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για προώθηση κλήσεων, δεν ξέρω, ..., Κάποια ρύθμιση θα έκανες,  ή  , ο πάροχος (;).

Για μπαταρία, μου είπανε εμένα, επιλογή 4G, κλειστό gps/ NFC.

Μπες στις ρυθμίσεις μπαταρία, έχει ένα μενού, που δείχνει τις προτεινόμενες εξοικονόμηση μπαταρίας.

Η screenshot είναι από gt.

Screenshot_2022-08-09-21-29-46-74_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Screenshot_2022-08-09-21-29-24-95_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω gps ανοιχτό και 5g, το nfc κλειστό εκτός από κάποια λεπτά που το ανοίγω

Screenshot-2022-08-09-21-50-26-51-0ba066

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...