Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

57 minutes ago, nasos_79 said:

μετά το τελευταίο μικρό update σας δουλεύουν τα widget του καιρού;;σ εμένα πάντως όχι.

Με το C.06 είχαν σταματήσει να δουλεύουν. Μόλις πέρασα το μικρό C.07 δουλεύουν κανονικά σε εμένα. Δοκίμασε να κάνεις clear data στην εφαρμογή καιρού και πέρνα ξανά το Widget.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 750
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Χθες που παρέλαβα το εν λόγω κινητό πήρε αμέσως μια αναβάθμιση, ωστόσο ήταν της έκδοσης 11. Το roll out της 12 έχει σταματήσει για κάποιον λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής που είναι η ρύθμιση για τον ήχο της κλίσης που αυξάνεται σταδιακά. Το ψάχνω τόσες ημέρες και δεν το βρίσκω. Θέλω όταν χτυπάει να είναι κατευθείαν τέρμα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trelos_AM said:

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής που είναι η ρύθμιση για τον ήχο της κλίσης που αυξάνεται σταδιακά. Το ψάχνω τόσες ημέρες και δεν το βρίσκω. Θέλω όταν χτυπάει να είναι κατευθείαν τέρμα

Ρυθμισεις-ηχος και δόνηση-ηχος κλήσης.Επισης μπορείς από τα πλήκτρα.Πατας το πλαϊνό κουμπί,σου εμφανίζει την μπάρα και από κάτω πατάς το εικονίδιο και ρυθμίζεις την ένταση.

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2022 at 9:04 ΜΜ, malagad said:

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Χθες που παρέλαβα το εν λόγω κινητό πήρε αμέσως μια αναβάθμιση, ωστόσο ήταν της έκδοσης 11. Το roll out της 12 έχει σταματήσει για κάποιον λόγο;

Τον Δεκέμβριο αγόρασα το τηλ και πήρα 12 τον Απρίλιο. Φίλος που πήρε το τηλέφωνο τον Μάιο δεν έχει λάβει ακόμα τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου μου γυάλισε σαν κινητό και επειδή ψιλιψάχνομαι, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, διάβασα τις πρώτες 5-6 σελίδες του θέματος αλλά δεν βρήκα να αναφέρεται κάτι σχετικό. Σε κάποια σάιτ είδα ότι παίρνει ακουστικά 3,5 αλλά λένε ότι δεν έχει ραδιόφωνο, συνήθως όμως σε κινητά αν έχει θέση για ακουστικά έχει και ραδιόφωνο, εδώ τι παίζει, το κινητό τελικά έχει fm ραδιόφωνο;;;;;

Και μια ερώτηση σε σχέση με την μπαταρία, μετά από τόσες ενημερώσεις έχει βελτιωθεί η κατάσταση;;;

 

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, terkos2 said:

εδώ τι παίζει, το κινητό τελικά έχει fm ραδιόφωνο;;;;;

Και μια ερώτηση σε σχέση με την μπαταρία, μετά από τόσες ενημερώσεις έχει βελτιωθεί η κατάσταση;;;

Ακουστικά παίρνει, ραδιόφωνο δεν βλέπω κάποια εφαρμογή όπως σε άλλα κινητά που έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.

Η μπαταρία μετά από 2 εβδομάδες είχε φτιάξει. Τις πρώτες μέρες έπρεπε να το φορτίσω 2 και 3 φορές μέσα στην μέρα αλλά μετά από 2 εβδομάδες χωρίς κάποια ενημέρωση είχε αρχίσει και έφτιαχνε σταδιακά μέχρι που ήταν ορατό κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εκτίμηση για την μπαταρία, είναι ότι είναι ελαφρώς απαράδεκτη για το κινητό. Εμένα αγορασμένο το Γενάρη, έχει πέσει η μπαταρία εμφανώς. Μπορεί να μην γίνεται σωστή διαχείριση από τον επεξεργαστή ή οτιδήποτε, δεν ξέρω, και ούτε είμαι ειδικός. Εγώ μιλώ ως απλός χρήστης, που σε προηγούμενο τηλέφωνο, με την ίδια χρήση, είχε μεγαλύτερη διάρκεια η μπαταρία. 

Το παρήγορο της υπόθεσης είναι ότι το φορτίζει αμέσως ο φορτιστής! Μπορεί όμως και αυτό, να συμβάλλει αρνητικα για τη διάρκειά της.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί αισθητά μετά τις 2 τελευταίες ενημερώσεις. Πάλι όμως κάτι φαίνεται να μην πάει καλά με την διαχείριση από το λειτουργικό. 

Αν το φορτίσω πλήρως και αρχίσω να το χρησιμοποιώ με συνεχόμενη διάρκεια, μπορεί να φτάσει και τις 8 με 9 ώρες sot (απλό browsing). Αν το χρησιμοποιώ αραιά και ανά  διαστήματα και αν έχω ανοιχτό wifi ή και δεδομένα (4G), τότε έχω περίπου 4 με 5 ώρες sot. 

Πιθανολογώ ότι ίσως έχει θέμα με τη διαχείριση του wifi - data - cellular network σε κατάσταση αδράνειας και πιθανώς με τη διαχείριση των εφαρμογών στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WPerty said:

Η διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί αισθητά μετά τις 2 τελευταίες ενημερώσεις. Πάλι όμως κάτι φαίνεται να μην πάει καλά με την διαχείριση από το λειτουργικό. 

Αν το φορτίσω πλήρως και αρχίσω να το χρησιμοποιώ με συνεχόμενη διάρκεια, μπορεί να φτάσει και τις 8 με 9 ώρες sot (απλό browsing). Αν το χρησιμοποιώ αραιά και ανά  διαστήματα και αν έχω ανοιχτό wifi ή και δεδομένα (4G), τότε έχω περίπου 4 με 5 ώρες sot. 

Πιθανολογώ ότι ίσως έχει θέμα με τη διαχείριση του wifi - data - cellular network σε κατάσταση αδράνειας και πιθανώς με τη διαχείριση των εφαρμογών στο παρασκήνιο.

8-9 ώρες sot!!! 

Εμένα το καλύτερο που έχει πετύχει είναι 5:40 στο 25% μπαταρία. 

Συνηθως 3 ώρες και κάτι έχω όταν φτάνω στο 25% μπαταρία. 

Τώρα πχ έχω 1ωρα και 34 λεπτά και είμαι στο 67%

Το φόρτισα κατά τη μία το μεσημέρι. 

Edit: Δεν είδα την παραμικρή βελτίωση μετά από τα update! 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, al_exis said:

8-9 ώρες sot!!! 

Εμένα το καλύτερο που έχει πετύχει είναι 5:40 στο 25% μπαταρία. 

Συνηθως 3 ώρες και κάτι έχω όταν φτάνω στο 25% μπαταρία. 

Τώρα πχ έχω 1ωρα και 34 λεπτά και είμαι στο 67%

Το φόρτισα κατά τη μία το μεσημέρι. 

Edit: Δεν είδα την παραμικρή βελτίωση μετά από τα update! 

Εγώ είδα βελτίωση. Τον πρώτο μήνα ρούφαγε την μπαταρία σαν καταβόθρα, ειδικά μετά  την ενημέρωση σε Android 12. Κοιτούσα την οθόνη και έπεφτε η μπαταρία λες και ήταν αντίστροφη μέτρηση.

Πλέον αυτό δεν συμβαίνει, τουλάχιστον σε εμένα. Η διαχείριση μπαταρίας όπως και να έχει, θέλει αρκετή βελτίωση ακόμη. 

Το κακό είναι ότι παίρνει ενημέρωση κάθε 2 μήνες, οπότε θα πάρει καιρό να διορθωθεί, εάν διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Arinos said:

Ακουστικά παίρνει, ραδιόφωνο δεν βλέπω κάποια εφαρμογή όπως σε άλλα κινητά που έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.

Η μπαταρία μετά από 2 εβδομάδες είχε φτιάξει. Τις πρώτες μέρες έπρεπε να το φορτίσω 2 και 3 φορές μέσα στην μέρα αλλά μετά από 2 εβδομάδες χωρίς κάποια ενημέρωση είχε αρχίσει και έφτιαχνε σταδιακά μέχρι που ήταν ορατό κιόλας.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου που έκανες τον κόπο να απαντήσεις, επίσης και τα άλλα παιδιά.

Αφού το κινητό δεν έχει ραδιόφωνο, δυστυχώς δεν μου κάνει.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Δοκίμασε με κλειστό 5G, NFC, τοποθεσία, τι sot θα έχει.

Απ' ότι είδα, 24 λεπτά λέει ότι είναι το όφελος αν κλείσω gps 

Το μεγαλύτερο όφελος το έχω αν κατεβάσω τον ρυθμό ανανέωσης οθόνης στα 60Hz. Εκεί προσθέτει 1ωρα και 46 λεπτά. 

Με ανοιχτά είναι το θέμα. Αν είναι να τα κλείσουμε όλα, να το βάλουμε σε λειτουργία πτήσης να τελειώνει.

Αυτη στη στιγμή που γράφω είναι εκτός φορτιστή 13 ώρες και 34 λεπτά, με μπαταρία στο 33% και sot 2 ώρες και 6 λεπτά. Και κλήσεις 40 λεπτά και 13 δεύτερα 

Screenshot_2022-06-16-20-22-14-80_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Screenshot_2022-06-16-20-23-28-16_1034d0322fde373f75cc88e2537ff939.jpg

Screenshot_2022-06-16-20-24-58-55_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κράτησα 3 εβδομάδες.
Το έδωσα για τη μπαταρία, τον χάλια ήχο από το μεγαφωνακι, το τρίξιμο που έκανε στο ακουστικό κατά την κλήση και το δαχτυλικο αποτύπωμα που έπρεπε να είναι τελείως καθαρά τα δάχτυλα για να δουλέψει αμέσως.
Ίσως κάποιο πιο ακριβό μοντέλο της φίρμας, να είναι καλύτερο.

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, conan1 said:

Εγώ το κράτησα 3 εβδομάδες.
Το έδωσα για τη μπαταρία, τον χάλια ήχο από το μεγαφωνακι, το τρίξιμο που έκανε στο ακουστικό κατά την κλήση και το δαχτυλικο αποτύπωμα που έπρεπε να είναι τελείως καθαρά τα δάχτυλα για να δουλέψει αμέσως.
Ίσως κάποιο πιο ακριβό μοντέλο της φίρμας, να είναι καλύτερο.

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το 2ο

Εχει πολύ καλή ποιότητα το μεγάφωνό του. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν εχω πάρει την καινούρια έκδοση Ui 3.0 

Έχω κάνει προσπάθεια και με vpn αλλά τιποτα 

Τώρα φοράει :

Android 11

RMX3363_11_A.13

Αν υπάρχει κάποια λύση....

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Edited by Gregmora
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το 5G:
Η Wind/Q δεν υποστηρίζει -ακόμα- τη συσκευή με αποτέλεσμα να κλειδώνει σε 4G.
Οι άλλοι 2 πάροχοι;
Για πείτε...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου, είχα γράψει ότι η οθόνη του δεν είναι αρκετά φωτεινή Έξω στον ήλιο. 

Ανακαλώ. Ψάχνοντας και σκαλίζοντας (σίγουρα κάτι "ξεπάτησα") έγινε ακόμα πιο φωτεινή. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι καθρεφτίζει, γυαλίζει, αντανακλά. Δεν ξέρω αν είναι η ζελατίνα που φοράει μαμά ή οθόνη του. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minus21grams said:

Αναφορικά με το 5G:
Η Wind/Q δεν υποστηρίζει -ακόμα- τη συσκευή με αποτέλεσμα να κλειδώνει σε 4G.
Οι άλλοι 2 πάροχοι;
Για πείτε...

Cosmote ναι το είχα κάνει να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minus21grams said:

Αναφορικά με το 5G:
Η Wind/Q δεν υποστηρίζει -ακόμα- τη συσκευή με αποτέλεσμα να κλειδώνει σε 4G.
Οι άλλοι 2 πάροχοι;
Για πείτε...

Η Wind υποστηρίζει μια χαρά ΄το 5G. Έχω το τηλέφωνο  απο το Δεκέμβριο . Κανένα πρόβλημα. Η ενεργοποίηση έγινε  σε 10 λεπτά  απο το chat της Wind.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, GeorgeM16 said:

Η Wind υποστηρίζει μια χαρά ΄το 5G. Έχω το τηλέφωνο  απο το Δεκέμβριο . Κανένα πρόβλημα. Η ενεργοποίηση έγινε  σε 10 λεπτά  απο το chat της Wind.

Σοβαρά;
Εμένα το μόνο που κατάφερε να κάνει ο υπάλληλος στην εξυπηρέτηση πελατών της Q (υποθετικά δεν θα πρέπει να υπάρχουν διαφορές αφού είναι θυγατρική της Wind, σωστά;), ήταν να ξεκλειδώσει το 4G!
Δηλαδή μου έλεγε παπάντζες;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, minus21grams said:

Σοβαρά;
Εμένα το μόνο που κατάφερε να κάνει ο υπάλληλος στην εξυπηρέτηση πελατών της Q (υποθετικά δεν θα πρέπει να υπάρχουν διαφορές αφού είναι θυγατρική της Wind, σωστά;), ήταν να ξεκλειδώσει το 4G!
Δηλαδή μου έλεγε παπάντζες;

Ναι, υποστηρίζεται κανονικά το 5g. Για την Q νομίζω πως θέλεις καινούργια SIM.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arinos said:

Ναι, υποστηρίζεται κανονικά το 5g. Για την Q νομίζω πως θέλεις καινούργια SIM.

Μα αυτό συνέβη αφού πήρα νέα SIM!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...