Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης μου είπανε, να είναι κλειστά αυτά τα δύο.

Η screenshot είναι από gt.

To Master edition, δεν το έχω αυτήν την στιγμή μαζί μου, αλλά νομίζω έχει καλύτερη μπαταρία,,  καιει ρεύμα ο SD 888,, μάλλον,,

το έχω για 2η συσκευή...

Screenshot_2022-08-09-21-57-23-71_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παιδιά. Μετά την τελευταία ενημέρωση έχω την εντύπωση ότι δε δουλεύει το 5g. Απλά δεν είμαι σίγουρος γιατί το ειχα τσεκαρει ότι δούλευε μόνο στην Αθήνα και τώρα είμαι εκτός. Χθες όμως βρέθηκα κέντρο Θεσσαλονίκης και δεν είχε 5g οπότε θεωρώ ότι κάτι παίζει δε γίνεται να ήμουν εκτός κάλυψης δικτύου 5g. Το έχει τσεκαρει κανείς;
Edit λάθος νημα

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, karamazof53 said:

Καλημέρα παιδιά. Μετά την τελευταία ενημέρωση έχω την εντύπωση ότι δε δουλεύει το 5g. Απλά δεν είμαι σίγουρος γιατί το ειχα τσεκαρει ότι δούλευε μόνο στην Αθήνα και τώρα είμαι εκτός. Χθες όμως βρέθηκα κέντρο Θεσσαλονίκης και δεν είχε 5g οπότε θεωρώ ότι κάτι παίζει δε γίνεται να ήμουν εκτός κάλυψης δικτύου 5g. Το έχει τσεκαρει κανείς;
Edit λάθος νημα

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Μήπως ενεργοποιήθηκε η επιλογή για έως 4g+;  Δες στις ρυθμίσεις αν είναι επιλεγμένο το 5g/4g/3g/2g και όχι το 4g/3g/2g

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενεργοποιήθηκε η επιλογή για έως 4g+;  Δες στις ρυθμίσεις αν είναι επιλεγμένο το 5g/4g/3g/2g και όχι το 4g/3g/2g
Κανονικά είναι επιλεγμένη η επιλογή για το 5g

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση, κανω το τηλ/νο hotspot και εχω δυο διαφορετικα στικακια usb tip link Και οταν τα βαζω στο λαπτοπ δεν το βλεπουν το τηελεφωνο σε 2.4 παντα ξερετε το γιατι;

ενω με ρουτερ και χοτ σποτ εγω σε αλλα τηλεφωνα οπως  xiaomi πχ κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dukepapas said:

παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση, κανω το τηλ/νο hotspot και εχω δυο διαφορετικα στικακια usb tip link Και οταν τα βαζω στο λαπτοπ δεν το βλεπουν το τηελεφωνο σε 2.4 παντα ξερετε το γιατι;

ενω με ρουτερ και χοτ σποτ εγω σε αλλα τηλεφωνα οπως  xiaomi πχ κανενα προβλημα.

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το WiFi 6 και τα στικακια δεν μπορούν να το υποστηρίξουν; Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα. 

Πως ενεργοποιούμε τις ταχείες κλήσεις; Να κρατάω έναν αριθμό πατημένο και να παίρνει συγκεκριμένο αριθμό. 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν βάλεις κάποιον άλλον dialer. Η εφαρμογή της Google που έχουμε στα ευρωπαϊκά μοντέλα δεν το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις γραφικά στοιχεία επαφές που θέλεις στην επιφάνεια εργασίες, είναι πιο πρακτικό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, chios said:

Μπορείς να βάλεις γραφικά στοιχεία επαφές που θέλεις στην επιφάνεια εργασίες, είναι πιο πρακτικό.

Δεν μου δίνει επιλογή για επαφές από τα γραφικά στοιχεία. Πως γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει από play store τις επαφές Google ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, broxopios said:

Ναι κανονικά. Αλλά δεν τις βγάζει στα γραφικά στοιχεία 

Σωστά, δεν υπάρχει επιλογή από γραφικά στοιχεία. Ανοίγεις μια επαφή από τις επαφές google, πατάς το μενού με τις 3 τελείες πάνω δεξιά, επιλέγεις προσθήκη στην αρχική οθόνη και σέρνεις το εικονίδιο της επαφής στο σημείο που θέλεις. Το κακό είναι ότι ανοίγει ολόκληρη την επαφή και δεν μπορείς να απομονώσεις έναν μόνο αριθμό της επαφής ώστε να τον καλεί αμέσως για ακόμα μεγαλύτερη συντόμευση. 

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, WPerty said:

Μόνο αν βάλεις κάποιον άλλον dialer. Η εφαρμογή της Google που έχουμε στα ευρωπαϊκά μοντέλα δεν το υποστηρίζει.

To true phone dialer, που έχω υποστηρίζει ,, ( δεν τις χρειάζομαι).

Screenshot_2022-08-21-16-41-56-88_81bd860342306e12a0365962574c509c.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, broxopios said:

Δεν έχω βάλει ποτέ εξωτερική εφαρμογή για τηλέφωνα.  Ίσως τη δοκιμάσω γιατί με βολεύει η ταχεία κλήση 

Πριν χρόνια, σε διαφορετικό κινητό, είχα ενεργή ταχεία κλήση,, για έναν μήνα, λόγω του συνήθως!!!!!! προβλήματος:

Μετά από μέρες, δεν θυμόμουν, τους αριθμούς κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το true phone dialer. Super φαίνεται μέχρι στιγμής. Μάλλον θα το κρατήσω. Δείχνει πιο ωραίο, γίνεται άμεσα η κλήση και έχει και την ταχεία κλήση που θέλω. 

Ευχαριστώ για την πρόταση Αθανάσιε. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα που γίνεται update και σου αλλάζει κάποια πράγματα...

Τώρα άλλαξε την εικόνα στην οθόνη κλειδώματος. Θα μου πεις οκ και τι έγινε. Είχα μια φώτο που δεν την έχω πλέον.

Anyway. Πως βάζουμε δική μας φώτο στην οθόνη κλειδώματος μόνο; Γιατί μόνο ταπετσαρία μου λέει και δε θέλω να αντικαταστήσει και αυτές που έχω μέσα (ούτε αυτή την εικόνα μπορώ να την ξαναβρώ). 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, WPerty said:

Πήγαινε εδώ και απενεργοποίησέ το.

 

Screenshot_2022-08-27-11-19-36-71_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Τόσο απλό. Ευχαριστώ πολύ! 

Αν θελήσω να αλλάξω κάποια στιγμή φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος ποια είναι η διαδικασία; 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, broxopios said:

 

Anyway. Πως βάζουμε δική μας φώτο στην οθόνη κλειδώματος μόνο; Γιατί μόνο ταπετσαρία μου λέει και δε θέλω να αντικαταστήσει και αυτές που έχω μέσα (ούτε αυτή την εικόνα μπορώ να την ξαναβρώ). 

Συνέχισε και πάτα εφαρμογή. Αμέσως μετά θα δεις αυτές τις επιλογές 

Screenshot_2022-08-27-11-42-05-00_e36a787ecbdd931f753253df745e8a64.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτείνεται ανεπιφύλακτα για το κινητό μας. Τέλεια εφαρμογή σε όλη την επιφάνεια, εξαιρετική αίσθηση, πανεύκολη "επαγγελματική" τοποθέτηση με τη βοήθεια ειδικών αυτοκόλλητων που διαθέτει για να αποφεύγονται οι παρεκκλίσεις. Δεν επηρεάζει καθόλου τους αισθητήρες. 

IMG20220830105637.jpg

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2022 at 1:15 ΠΜ, athanasios1112 said:

Το κινητό κατέβασε από μόνο του, την c09, και εγώ απλά έκανα την εγκατάσταση 

Screenshot_2022-08-28-01-12-38-01_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Και μένα. Νομίζω σε αυτό το update λύθηκε το θέμα της αυτόματης φωτεινότητας που σε σκοτεινό περιβάλλον, έπεφτε στο τέρμα χαμηλό. Προς το παρόν σταματά εδω

IMG_20220902_190343.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, al_exis said:

Και μένα. Νομίζω σε αυτό το update λύθηκε το θέμα της αυτόματης φωτεινότητας που σε σκοτεινό περιβάλλον, έπεφτε στο τέρμα χαμηλό. Προς το παρόν σταματά εδω

IMG_20220902_190343.jpg

Και πάλι χαμηλά πέφτει, δυστυχώς. Χρειάζεται βελτίωση σε αυτόν τον τομέα. 

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...