Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις,είναι να σταματήσεις να χρησιμοποιείς τον Internet Explorer για browser.

 

Συμφωνώ απόλυτα:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εγω μερικες φορες αντιμετωπιζω το εξης

ενω δεν φαινεται να εχω ιο στο pc μου βαζωντας κατι σε φλασακι για να το μεταφερω μπορει σε αλλο pc το οποιο επισης χρησιμοποιει nod32 να βρει ιο!

 

εχω win xp sp3 και nod32 και χρησιμοποιω opera

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις,είναι να σταματήσεις να χρησιμοποιείς τον Internet Explorer για browser.

 

Αυτο το εχω ηδη κανει εδω και αρκετα χρονια. Το θεμα ειναι οτι δεν χρησιμοποιω μονο εγω το laptop οποτε και γι' αυτο χρησιμοποιειται που και που ο IE

Κανενα καλο πογραμμα για να καθαρισουν τα 'προβληματα' υπαρχει?

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω πρόβλημα,έχω το avg και μου έβγαλε έναν ιό ονόματι JS/Downloader.Agent.Δεν μου τον σβήνει τον ιό όμως.Τι μπορώ να κάνω;Δεν θέλω να κάνω format..Please help me..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια HELP!!!!!!!! Kολλησα απο το ιντερνετ τον ιο w32/virut.gen ο οποιος εχει κολλησει σε ολα τα αρχεια exe και αφαιρειτε απο το αντιβιοτικο μου μονο με σβισιμο των αρχειων αυτων...καταστροφη!:cry: Ξερει κανενας κοπμιουτερακιας καποιον τροπο να τον βγαλω αλλα να σωσω τα προγραμματα μου και χωρις format????
Link to comment
Share on other sites

Αποτι ξερω αυτος ειναι ακυνδηνος... με ενα αντιβιοτηκο βγαινει. Δωκιμασε το αντιβιοτικο της http://www.avira.de ειναι απο τα καλυτερα και ειναι τζαμπα:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια HELP!!!!!!!! Kολλησα απο το ιντερνετ τον ιο w32/virut.gen ο οποιος εχει κολλησει σε ολα τα αρχεια exe και αφαιρειτε απο το αντιβιοτικο μου μονο με σβισιμο των αρχειων αυτων...καταστροφη!:cry: Ξερει κανενας κοπμιουτερακιας καποιον τροπο να τον βγαλω αλλα να σωσω τα προγραμματα μου και χωρις format????

 

βεβαια το ενα και μοναδικο hijaak

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομαι σε firewall!!Εχω εκνευριστει με το οτι το comondo που εχω, σε οποια εφαρμογη και να μπω μου πεταει το μηνυματακι κατω δεξια στην οθονη!!

πως το ξεφορτωνομαι!! ολη την ωρα allow και allow?

 

ευχαριστω!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΝΟD 32 kai ZONE ALARM:D κορυφαιος συνδιασμος

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
και εγω μια ερωτηση.. μου βγαινουν συνεχεια διαφημισεις στον internet explorer + firefox εγω ελεγξει για ιους με το avg 8 τιποτα.. για spams, cookies κλπ με το ad-aware 2008 και παλι τιποτα.. εχω διαγραψει το ιστορικο απο καθε φυλλομετρητη και παλι τιποτα... καμια ιδεα?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και εγω μια ερωτηση.. μου βγαινουν συνεχεια διαφημισεις στον internet explorer + firefox εγω ελεγξει για ιους με το avg 8 τιποτα.. για spams, cookies κλπ με το ad-aware 2008 και παλι τιποτα.. εχω διαγραψει το ιστορικο απο καθε φυλλομετρητη και παλι τιποτα... καμια ιδεα?

Hijackthis ειναι η λυση.:google:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
thanks!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την μπλε οθονη ειναι κλειδωμένο και για να μην ανοιξω καινουριο θεμα και συγνωμη για το εδω ποσταρισμα θα ηθελα να παραθεσω μια απορια μου,ενω φορτώνουν τα windows και ολα ενταξει αν τρεξω οποιοδήποτε προγραμμα εξαφανιζονται ολα τα εικονιδια και μενει μια μπλε οθονη.εαν συνδεσω το ppc και κανω εξερευνηση στην συσκευη μεσω του active sync τα εικονιδια επανερχονται αλλα μονο για λιγο :blink: καμια βοηθεια? μηπως κανενας ιος ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω θα προτεινα kaspersky internet security !ολα σε ενα..!

 

Εξαιρετικό το kaspersky, σιγουρα ως av, αφού όλα τα συγκριτικά το βγάζουν ως το καλύτερο, και ως firewall/antimalware, το χρησιμοποίησα λίγο, αλλά είναι αρκετά βαρύ. Προτίμησα λοιπόν συνδιασμό NOD32 & outpost.. Βέβαια τώρα τελευταία το outpost μου κάνει νερά, αγόρασα ένα δυκτιακό HP Officejet 6410 πολυμηχάνημα, του οποίου οι drivers το pollαρουν κάθε 5sec μέσω snmp, και το outpost παραδίδει πνεύμα ( hard lock κατευθείαν ).. Προσπαθώ τώρα να βρώ κάποια νεώτερη έκδοσή του...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει 3 μέρες μου ανοίγουν άσχετες σελίδες από μόνες τους. Έκανα scan με το avg 8 και το Spybot. Το avg είχε βρει κάτι cookies τα οποία τα έσβησα.. αλλά μάλλον δημιουργούνται καινούργια. Οι σελίδες που μου ανοίγουν γράφουν CID..

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα free που να μπορώ να λύσω το πρόβλημα?

 

Υποψιάζομαι οτι γι' αυτό ευθύνεται το plus που έχω εγκαταστήσει στο msn.. γιατί κάτι έχω ακούσει οτι κατεβάζει ιούς, spam κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Έχει 3 μέρες μου ανοίγουν άσχετες σελίδες από μόνες τους. Έκανα scan με το avg 8 και το Spybot. Το avg είχε βρει κάτι cookies τα οποία τα έσβησα.. αλλά μάλλον δημιουργούνται καινούργια. Οι σελίδες που μου ανοίγουν γράφουν CID..

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα free που να μπορώ να λύσω το πρόβλημα?

 

Υποψιάζομαι οτι γι' αυτό ευθύνεται το plus που έχω εγκαταστήσει στο msn.. γιατί κάτι έχω ακούσει οτι κατεβάζει ιούς, spam κλπ..

Η λυση ειναι Hijackthis.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η λυση ειναι Hijackthis.:)

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια! :)

Το κατέβασα, έκανα scan.. μου εμφάνισε καμιά 50αριά αρχεία, ελπίζω να έσβησα το σωστό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!

Εδώ και δύο μέρες εμφανίζεται αυτό, στην οθόνη μου κάθε 4-5 δευτερόλεπτα!!!

 

http://img387.imageshack.us/img387/3120/bitmapku6.th.png

 

Κάνω έλεγχο όλου του υπολογιστή, με το Panda antivirus αλλά δεν βρίσκω τίποτα!!!

 

Καμιά ιδεά;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις scan με το spybot ειναι free

Μετα περνα το avast 4.8 free και κανε scan

Δοκιμασε και με το adware ειναι trial

Τελος αν δεν φτιαξει κανε και ενα scan με το spyware doctor

Και αν επιμενει ακομα κανε ενα format

Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εδώ και δύο μέρες εμφανίζεται αυτό, στην οθόνη μου κάθε 4-5 δευτερόλεπτα!!!

 

http://img387.imageshack.us/img387/3120/bitmapku6.th.png

 

Κάνω έλεγχο όλου του υπολογιστή, με το Panda antivirus αλλά δεν βρίσκω τίποτα!!!

 

Καμιά ιδεά;

Η λυση ειναι Hijackthis!! το εχω πει και παραπανω,το τρεχεις και επαναφερεις τον υπολογιστη σου σε αρχικη κατασταση.παραπλανητικο ειναι αυτο το μηνυμα για να μπεις σε σελιδα που θα ανοιξει μονη της και για να κατεβασεις αλλο προγραμμα "antivirus" και παει λεγωντας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tρεξε το HijackThis οπως ειπε ο Raver και ψαξε να δεις ποιο process ειναι αυτο που κανει τη δουλεια. Επισης στο Spybot S&D ενεργοποιησε το TeaTimer για να ξερεις τι μπαινει στην registry σου.

 

Αν δε βρεις ακρη με το HijackThis ποσταρε μας το αρχειο που θα φτιαξει. :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το hijackthis δεν με βοηθησε και κατεβασα το spyware terminator και ειμαι οκ. εχει real time protection...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...