Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα την βοήθεια σας,μήπως κάποιος γνωρίζει!

Χωρις να θυμάμαι πότε και πως,εγκαταστάθηκε ένα αρχείο στον Η/Υ μου με όνομα knight.exe που είναι και καλά για την προστασία των θυρών usb.Προστατεύει δηλαδή τον Η/Υ από επεμβάσεις εξωτερικής μνήμης ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Τώρα πλέον δεν μπρώ να δω το περιέχομενο κανενος usb , memory stick , κάρτα μνήμης κτλ.

Μπορεί να μου κανείς πως μπορώ να απομακρύνω αυτό το εκνευριστικό αρχειο και να ξαναβλέπω το περιεχόμενο των usb κτλ από τον υπολογιστή μου?

ΤΗΑΝΧ σε όποιον απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα την βοήθεια σας,μήπως κάποιος γνωρίζει!

Χωρις να θυμάμαι πότε και πως,εγκαταστάθηκε ένα αρχείο στον Η/Υ μου με όνομα knight.exe που είναι και καλά για την προστασία των θυρών usb.Προστατεύει δηλαδή τον Η/Υ από επεμβάσεις εξωτερικής μνήμης ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Τώρα πλέον δεν μπρώ να δω το περιέχομενο κανενος usb , memory stick , κάρτα μνήμης κτλ.

Μπορεί να μου κανείς πως μπορώ να απομακρύνω αυτό το εκνευριστικό αρχειο και να ξαναβλέπω το περιεχόμενο των usb κτλ από τον υπολογιστή μου?

ΤΗΑΝΧ σε όποιον απαντήσει!

αυτος ειναι ιος.το επαθα κι'εγω σε usb στικ..αποτελεσμα..να πεταξω το στικακι και να καθαρισως το pc με το avast.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Πηρα το Panda 2007 απο καποιο φιλο που δεν εχει βαλει ακομα internet και δεν εχει χρησιμοποιησει ακομα τ registration code που εχει πανω... Ξερετε αν μπορουμε να το ενεργοποιησουμε και οι δυο???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Πηρα το Panda 2007 απο καποιο φιλο που δεν εχει βαλει ακομα internet και δεν εχει χρησιμοποιησει ακομα τ registration code που εχει πανω... Ξερετε αν μπορουμε να το ενεργοποιησουμε και οι δυο???

φανταζομαι Ναι! εγω το avast(αυθεντικο) το εχω εγκαταστησει και στα 2 μου τα pc :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι Ναι! εγω το avast(αυθεντικο) το εχω εγκαταστησει και στα 2 μου τα pc :)

 

Νομικά και σύμφωνα πάντα με τα licenses, σε όσους υπολογιστές εγκαθιστάς μια εφαρμογή, τόσες κόπιες πρέπει να έχεις αγοράσει.

 

Στη δουλειά έχουμε 20 υπολογιστές και ο διευθυντής μας έχει στο γραφείο του σε μια ντουλάπα 20 γνήσια κουτιά Windows XP και άλλα 20 κουτιά Office!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου δεν ειναι στην εγκατασταση του προγραμματος γιατι εκει δε ζητηθηκε κωδικος...

Τωρα ομως σταματησε να κανει update γιατι δεν εχω κανει register με τον κωδικο που δινει... Και αναρωτιεμαι αν μπορουμε να το ενεργοποιησουμε και οι δυο... Δηλαδη το username που θα δωσει να το χρησιμοποιησουμε σε δυο υπολογιστες...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου δεν ειναι στην εγκατασταση του προγραμματος γιατι εκει δε ζητηθηκε κωδικος...

Τωρα ομως σταματησε να κανει update γιατι δεν εχω κανει register με τον κωδικο που δινει... Και αναρωτιεμαι αν μπορουμε να το ενεργοποιησουμε και οι δυο... Δηλαδη το username που θα δωσει να το χρησιμοποιησουμε σε δυο υπολογιστες...

 

Ναι, κατάλαβα... Ένας τρόπος υπάρχει για να μάθουμε και μάλλον για να μην έχει απαντήσει κάποιος ακόμα, θα είσαι ο πρώτος που θα το δοκιμάσει! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η panda software δίνει άδεια για 3 pc.

 

νομιζω ναι!! το οριο πρεπει να ναι αυτο!!

εγω εχω 2 CDs του (απο 12 μηνες το καθενα), και δεν τα εχω αγγιξει καν!! ειναι πολυ γελοιο antivirus!:p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι!! το οριο πρεπει να ναι αυτο!!

εγω εχω 2 CDs του (απο 12 μηνες το καθενα), και δεν τα εχω αγγιξει καν!! ειναι πολυ γελοιο antivirus!:p

Συμφωνώ το είχα για 3 χρόνια και ήταν ότι ποιό σαβούρα είχα. Στο μόνο που τους βγάζω το καπέλο είναι στην τεχνική εξυπηρέτηση. Απλά τέλεια.Τώρα έχω kaspersky internet security και έχω πρόβλημμα.

Έχω ένα πρόβλημμα. Έχω το kaspersky internet security original και μου μπλοκάρει ότι κατεβάζω από rapidshare μέσω free download manager και καμιά φορά και το ie.Από αλλού κατεβαίνει κανονικά.Εάν απενεργοποιήσω το kaspersky τότε δεν υπάρχει πρόβλημμα. Ξέρετε τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για να μην μπλοκάρει;.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω, αν αγορασω το Kaspersky θα μπορέσω να το εγκαταστησω σε 2 pc που εχω? Και αν όχι, για ποιο λόγο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω, αν αγορασω το Kaspersky θα μπορέσω να το εγκαταστησω σε 2 pc που εχω? Και αν όχι, για ποιο λόγο?

Δεν ξέρω αν δίνει για 2 pc τώρα.Νομίζω, ότι μπορείς να αγοράσεις άδεια για 1,3 και 5 pc. Πάντως είχε βγάλει μια προσφορά τα χριστούγεννα αγοράζοντας άδεια για 1 pc σου έδινε άλλη μία δώρο. Μία τέτοια αγόρασα και εγώ. Online όλα αυτά.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χρησιμοποιώ το AVG και χθες το βράδυ έκανα scanning μετά απο αρκετό καιρό.. και εντόπισε ένα αρχείο .jar (java εφαρμογή για κινητό) και το έσβησε. Επίσης βρήκε to εξής:

File: hosts

Result/Infection: Change

Path: C:\WINDOWS\System32\driversetc\hosts

Τι ακριβώς είναι αυτό?

 

Επίσης δεν ξέρω πως έγινε.. και απενεργοποιήθηκε η επιλογή "Απόκρυψη προστατευμένων αρχείων λειτουργικού συστήματος" και επίσης επιλέχτηκε η επιλογή "Εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ώρα να ζητήσω και εγώ λίγη βοήθεια....

 

Σήμερα και ενώ απλά καθόμουν και έβλεπα τηλεόραση κάνει ενα μπαμ το νοντ και μου πετά κόκκινο παράθυρο infection

 

Location: http://ακαταλαβίστηκη διέυθυνση:80/ακαταλαβίστικα

 

Infection win32.trojan downloader

 

ΟΚ λέω θα το καθαρίσω, επιλογή τέτοια όμως δεν υπήρχε και αναγκαστικά πάταγα break operation. Μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Το κλείνω χωρίς να πατήσω break operation και πάει και γράφει το trojan στο C:\windows\system32 οπότε και διαγράφτηκε αυτόματα από το νοντ.

 

Μετά από λίγο νά σου το πάλι... Η ίδια διαδικασία, χάθηκε ο ιος.. Εδώ και αρκετή ώρα δεν έχει ξαναβγεί αλλα πολύ φοβάμαι πως δεν θα αργήσει... Δεν πάει 1 εβδομάδα από τότε που έκανα φορμάτ. Δεν έχω καμία μα καμία όρεξη να το ξαναπεράσω αυτό το λούκι (2 μέρες εγκατάσταση προγραμμάτων). Αν ξέρει κάποιος κάτι ας ρίξει τα φώτα του...

 

PS:Η αναζήτηση στο γούγλι έβγαλε 0 αποτελέσματα... Στο φόρουμ δεν έβγαλε κάτι σχετικό με αυτό που έψαχνα...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω οταν μου κανουν κατι τετοια τα αντιβιοτικα τα αλλαζω και με το νοντ δεν ειμαι ευχαριστημενος...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ώρα να ζητήσω και εγώ λίγη βοήθεια....

 

Σήμερα και ενώ απλά καθόμουν και έβλεπα τηλεόραση κάνει ενα μπαμ το νοντ και μου πετά κόκκινο παράθυρο infection

 

Location: http://ακαταλαβίστηκη διέυθυνση:80/ακαταλαβίστικα

 

Infection win32.trojan downloader

 

ΟΚ λέω θα το καθαρίσω, επιλογή τέτοια όμως δεν υπήρχε και αναγκαστικά πάταγα break operation. Μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Το κλείνω χωρίς να πατήσω break operation και πάει και γράφει το trojan στο C:\windows\system32 οπότε και διαγράφτηκε αυτόματα από το νοντ.

 

Μετά από λίγο νά σου το πάλι... Η ίδια διαδικασία, χάθηκε ο ιος.. Εδώ και αρκετή ώρα δεν έχει ξαναβγεί αλλα πολύ φοβάμαι πως δεν θα αργήσει... Δεν πάει 1 εβδομάδα από τότε που έκανα φορμάτ. Δεν έχω καμία μα καμία όρεξη να το ξαναπεράσω αυτό το λούκι (2 μέρες εγκατάσταση προγραμμάτων). Αν ξέρει κάποιος κάτι ας ρίξει τα φώτα του...

 

PS:Η αναζήτηση στο γούγλι έβγαλε 0 αποτελέσματα... Στο φόρουμ δεν έβγαλε κάτι σχετικό με αυτό που έψαχνα...

 

φιλε η μονυη σου σωτηρια για να απαλλαγεις απο ολη αυτη την κατασταση ειναι το Spyware Doctor

Δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι μπορεις να τον βρεις "Σπασμενο" γιατι οσο και αν εψαξα σε πολλα φορουμς δεν τον βρηκα σπασμενο. Οτι θα δουλεψει μια φορα καλα ειναι σχεδον σιγουρο αλλα μετα απο αυτη το προγραμμα ειναι Demo και δεν θα σου επιλυει τα προβληματα σου. Εγω σου συστηνω παντως 12 GBP που ειναι να αγωρασεις ενα Key δωστες και θα απαλλαγεις απο τετειου ειδους προβληματα

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε η μονυη σου σωτηρια για να απαλλαγεις απο ολη αυτη την κατασταση ειναι το Spyware Doctor

Δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι μπορεις να τον βρεις "Σπασμενο" γιατι οσο και αν εψαξα σε πολλα φορουμς δεν τον βρηκα σπασμενο. Οτι θα δουλεψει μια φορα καλα ειναι σχεδον σιγουρο αλλα μετα απο αυτη το προγραμμα ειναι Demo και δεν θα σου επιλυει τα προβληματα σου. Εγω σου συστηνω παντως 12 GBP που ειναι να αγωρασεις ενα Key δωστες και θα απαλλαγεις απο τετειου ειδους προβληματα

Δεν χρειάζεται να τα βρει "σπαμένο", μπορεί να κατεβάσει την βασική έκδοση (http://www.pctools.com/spyware-doctor/google_pack/) δωρεάν ως μέρος του Google Pack

;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα βρει "σπαμένο", μπορεί να κατεβάσει την βασική έκδοση (http://www.pctools.com/spyware-doctor/google_pack/) δωρεάν ως μέρος του Google Pack

;)

 

Λύθηκε με συνδυασμένη επίθεση ad aware και spybot...! Και το νοντ πήρε πόδι επειδή με πούλησε... Τώρα ψάχνω κάτι άλλο. Και πληρωμένο κατά προτίμηση για να μην τρέχω με Ban keys, κλειδώματα κλπ...:lol:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε με συνδυασμένη επίθεση ad aware και spybot...! Και το νοντ πήρε πόδι επειδή με πούλησε... Τώρα ψάχνω κάτι άλλο. Και πληρωμένο κατά προτίμηση για να μην τρέχω με Ban keys, κλειδώματα κλπ...:lol:

 

τσιμπα το avast που ειναι και free! α τωρα που ειπα avast....το εχω εδω και 2 μηνες στο pc μου και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. αλλα απο χτες αναγνωριζει τον μtorent ως trojan:blink:. ισχυει κατι τετοιο? η ειναι σφαλμα του προγραμματος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τσιμπα το avast που ειναι και free! α τωρα που ειπα avast....το εχω εδω και 2 μηνες στο pc μου και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. αλλα απο χτες αναγνωριζει τον μtorent ως trojan:blink:. ισχυει κατι τετοιο? η ειναι σφαλμα του προγραμματος?

 

Μήπως να το ξανασκευτώ λοιπόν για το αβαστ??? :p:lol:

 

Προς το παρόν κατέληξα σε μια εταιρική λύση της νόρτον (προσωρινά) Symantec Security 11 ή Endpoint το οποίο αν και ελαφρύτερο από άλλα της ίδιας εταιρείας δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι. Έχω ένα φάκελο με ιο w32. και βάζω στοίχημα ότι δεν θα το βρεί... Πάω να δώ...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

τσιμπα το avast που ειναι και free! α τωρα που ειπα avast....το εχω εδω και 2 μηνες στο pc μου και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. αλλα απο χτες αναγνωριζει τον μtorent ως trojan:blink:. ισχυει κατι τετοιο? η ειναι σφαλμα του προγραμματος?

 

εβαλα και εγω ΞΑΝΑ το avast, αφου ειχα εγκαταστησει τον Νοντα (Nod32) και φανηκε αχρηστος. Ο λογος ειναι οτι ειχα και εξακολουθω να εχω προβλημα με pop-ups στον Internet Explorer. Αν και δεν τον χρησιμοποιω αρκετα μια φορα να τον ανοιξω αρχιζουν να βγαινουν συνεχεια. Με το που εβαλα τον avast ελαττωθηκε ο αριθμος τους αλλα εξακολουθουν να βγαινουν.

Εχω και τον Spyware Doctor στο laptop μου αλλα την free εκδοση και δεν κανει τιποτα. Τι μπορω να κανω ωστε να σταματησουν?

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...