Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Pc Magazine exei review σουιτες για security. http://www.pcmag.com/article2/0,2704,2231575,00.asp

Τα σχολια, δικα σας. Εγω παντως δεν βγαζω το KIS 7, επειδη ο reviewer tou PCMAG επρεπε να φτιαξει τα settings!!!!! Κριμα για τον Neil, γιατι ξερει απο computing:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, θελω πολλες απαντησεις σε 1 ερωτημα:

 

ποιο antivirus (free) πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο, και γτ? τι σου προσφερε, μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα του!!

 

προσωπικα εχω το

α) antivir clas (μ εχει βρει καποιους ιους, και συνεχως βρισκει ΕΝΑΝ:mad:)

 

β)εχω δοκιμασει και το avast(και αυτο καλο, αλλα οταν τελειωνει το trial σ πεταει ιο)

 

γ)ενα ακομα ειναι το nod32 που εχω δοκιμασει (μ φανηκε καλο, αν και δεν νρηκε τους ιους που βρηκε το antivir)

 

και τωρα θελω την δικη σας αποψη!!

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

:what:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θελω πολλες απαντησεις σε 1 ερωτημα:

 

ποιο antivirus (free) πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο, και γτ? τι σου προσφερε, μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα του!!

 

προσωπικα εχω το

α) antivir clas (μ εχει βρει καποιους ιους, και συνεχως βρισκει ΕΝΑΝ:mad:)

 

β)εχω δοκιμασει και το avast(και αυτο καλο, αλλα οταν τελειωνει το trial σ πεταει ιο)

 

γ)ενα ακομα ειναι το nod32 που εχω δοκιμασει (μ φανηκε καλο, αν και δεν νρηκε τους ιους που βρηκε το antivir)

 

και τωρα θελω την δικη σας αποψη!!

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

:what:

Εγω τοσα χρονια χρησιμοποιω το AVG και δεν το αλλαζω με τιποτα,βεβαια δεν ειναι το καλυτερο..αλλα ειναι απο τα πολυ καλα.ειναι και free.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στω...αλλα θα μπορουσες να μ το αναλυσεις?? θετικα-αρνητικα?:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

στω...αλλα θα μπορουσες να μ το αναλυσεις?? θετικα-αρνητικα?:happy:

Ειναι free,αρκετα ελαφρυ(δεν τρωει πολυ μνημη) εχει γρηγορο scan,και τοσα χρονια που το δουλευω..ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kalispera se olous k xronia polla me paaaaaaaara poli ugeia!! loipon to pc m sta kala tou ka8oumenou m kanei rr! apo 8ema iou dn zipe! eimai 95% oti ftei kapio program! yparxei tropos na ma8w pio ? i 8a prepei na ta kanw ola unistal k na ta vazw ena ena na dw pio einai to zimiariko??:confused: euxaristw gia tin prosoxi sas
Perpato sto dasos k akouw fidia..les na apoli8o......? AR@@@@A!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Επίσης προσπάθησε να γράφεις ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Το nod32 μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι υπάρχει ένα threat - trojan στο Programs File στο φάκελο ESET του Nod32. Το βρίσκω και δεν με αφήνει να το σβήσω. Το Nod το βρίσκει αλλά μέχρι εκεί. Δεν το σβήνει ούτε αυτό. Το adware δεν το βρίσκει καν. Δεν είναι περίεργο που είναι το trojan μέσα στο φάκελο του antivirus?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα mcde, καλα και απολαυστικα!! να σε χαιρομαστε!!

~~~~~~

οταν λες οτι βρισκεται στο φακελο του nod, τοτε παιζουν τα εξης:

1) εξαρχης το antivirus θα ειχε καποιον ιο μολις το κατεβασες!

2) ισως υπαρχει ιος ο οποιος να εγκαταστειται στο μερος του antivirus, ωστε να μην μπορεις να τον σουταρεις

3)να μπηκε ενας ιος ασχετα σε ενα φακελο και να ετυχε να ειναι αυτος!! (αν και λες οτι δεν το διαγραφει... οποτε απορριπτεται η 3η πιθανοτητα)

-Για να μην κανεις format και αλλες ακραιες λυσεις, κατεβασε ενα antivirus (antivir , για μενα) και scanαρε!!θα στο βρει, και μετα delete!!

-Να απεγκαταστησεις το nod και να το κατεβασεις απο μια πιο εμπιστη σελιδα!

ή να το αγορασεις απο καποιο καταστημα... :lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια πολύ πιο απλή λύση η οποία συνήθως έχει αποτελέσματα. Να το βάλει στην καραντίνα (quarantine) και να κάνει μια επανεκκίνηση. Όταν το προσβεβλημένο αρχείο δεν επιτρέπει πρόσβαση τότε το NOD32 επεμβαίνει τη στιγμή της εκκίνησης του υπολογιστή με αυτόν τον τρόπο! Έξυπνο ε;

 

Υ.Γ.: Βάλτε linux να βρείτε τη χαρά σας και να είστε και νόμιμοι χωρίς να βάλετε το χέρι στην τσέπη!! Ούτε ένας ιός δεν υπάρχει στα unix λειτουργικά αλλά πότε θα το καταλάβει αυτό ο κόσμος;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απεγκατάσταση του Nod32 και έβαλα το antivir και πάλι βρήκε trojan στο φάκελο του antivir. Ένα λινκ για anivirus free :O (nod32 κατά προτίμηση)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια πολύ πιο απλή λύση η οποία συνήθως έχει αποτελέσματα. Να το βάλει στην καραντίνα (quarantine) και να κάνει μια επανεκκίνηση. Όταν το προσβεβλημένο αρχείο δεν επιτρέπει πρόσβαση τότε το NOD32 επεμβαίνει τη στιγμή της εκκίνησης του υπολογιστή με αυτόν τον τρόπο! Έξυπνο ε;

 

Υ.Γ.: Βάλτε linux να βρείτε τη χαρά σας και να είστε και νόμιμοι χωρίς να βάλετε το χέρι στην τσέπη!! Ούτε ένας ιός δεν υπάρχει στα unix λειτουργικά αλλά πότε θα το καταλάβει αυτό ο κόσμος;

 

φιλε stefidi, καλα τα λες με τα linux!! εχω ακουσει πολλα καλα λογια!! και προπαντων δεν υπαρχουν ιοιοι!! το θεμα ειναι πως, ειναι πολλα αρχεια και προγραμμτα που δεν λειτουργουν σε linux!! εκει ειναι το κακο!! και δεν μπορει να παρει προϊοντα της microsoft (office)!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

φιλε stefidi, καλα τα λες με τα linux!! εχω ακουσει πολλα καλα λογια!! και προπαντων δεν υπαρχουν ιοιοι!! το θεμα ειναι πως, ειναι πολλα αρχεια και προγραμμτα που δεν λειτουργουν σε linux!! εκει ειναι το κακο!! και δεν μπορει να παρει προϊοντα της microsoft (office)!!

 

Αυτό είναι μεγάλος μύθος φίλε μου καθώς τα τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει πολλά πράγματα σε σχέση με το linux. Η λίστα με τις συμβατότητες μεγαλώνει καθημερινά. Όσο για το office, υπάρχει το openoffice το οποίο (αν και δωρεάν) είναι αξιοπρεπέστατο και διαβάζει/επεξεργάζεται χωρίς πρόβλημα όλα τα αρχεία του microsoft office! Υπάρχει και έκδοση για windows για όσους ενδιαφέρονται.

 

Υ.Γ.: Συγνώμη για το offtopic :X:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

καποτε ειχα το openoffice και δεν μ αρεσε!! το σουταρα απ τοτε!!

παιδια ξερει κανεις αν βγηκε καινουριος ιος? στο msn αναφερομαι... γτ εχω δει κατι παραξενα τελευταια!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα mcde, καλα και απολαυστικα!! να σε χαιρομαστε!!
Thanks, να'σαι καλά :)

παιδια ξερει κανεις αν βγηκε καινουριος ιος? στο msn αναφερομαι... γτ εχω δει κατι παραξενα τελευταια!
Δεν έχει ακουστεί κάτι τώρα πρόσφατα, αλλά τέτοιες πληροφορίες αναφέρονται στο topic για το MSN/Live: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=138909
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Stefidis σε ευχαριστώ πάρα πολύ :up:. Όλα καλά με το nod32 που μου έστειλες :). Καλά το είχε πει ο φίλος πιο πάνω, στο nod που είχα υπήρχε το μολυσμένο αρχείο. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

εε,το πιο πιθανο ηταν!

~~~~

παιδες, δεν ξερω τι να κανω πια... εχω αλλαξει 40 antivirus και παντα καταληγω στο antivir!! ολα εχουν καταφερει να χασουν την εμπιστοσυνη μου!!

εσεις πιο χρησιμοποιητε? (μια αποψη...) και ενα λογο που να στεκει!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

εε,το πιο πιθανο ηταν!

~~~~

παιδες, δεν ξερω τι να κανω πια... εχω αλλαξει 40 antivirus και παντα καταληγω στο antivir!! ολα εχουν καταφερει να χασουν την εμπιστοσυνη μου!!

εσεις πιο χρησιμοποιητε? (μια αποψη...) και ενα λογο που να στεκει!

AVG Antivirus.κανενα προβλημα..και στα (+) ελαφρυ και free :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχω απορριψει ηδη!!:(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

απορριπτεται, κατι αλλο?

~~~~~~~~~~~~

και σταματηστε επιτελους να διαγραφεται μηνυματα μου!!:mad:

Εσυ τα εχεις απορριψει ολα :blink: :wacko: και οπως παμε κανενα δεν βρισκεται για την περιπτωση σου.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εεμ, εδω σε θελω!! ενα καλο αξιοπιστο, χωρις να εχει κατι σκαρτο!! που θα το βρω οεο??

μεχρι τωρα σας εχω πει ειμαι με antivir και το θεωρω το καλυτερο!!

κατι αλλο?:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

εεμ, εδω σε θελω!! ενα καλο αξιοπιστο, χωρις να εχει κατι σκαρτο!! που θα το βρω οεο??

μεχρι τωρα σας εχω πει ειμαι με antivir και το θεωρω το καλυτερο!!

κατι αλλο?:O

Τα παραπανω που αναφερθηκαν ειναι απ΄τα καλυτερα.τωρα 100% αξιοπιστο δεν υπαρχει.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

ρε παιδια ειχα κανει 1 ποστ που ζητουσα καποιο λινκ για spysweeper απελευθερωμενο απο τα δεσμα του και το ποστ διαγραφηκε η μεταφερθηκε...λογω δουλειας δε μπορω να παρακολουθω το φορουμ τοσο λεπτωμερως και αυτη τη στιγμη δε μπορω να βρω το ποστ μου.Σας παρακαλω αν καποιος εχει απαντηση στο ερωτημα μου ας μου στειλει 1 πμ γιατι δεν εχω την ευχερεια να ασχολουμαι για πολλες ωρες στο PC και αυτη τη στιγμη ταλαιπωρουμαι ψαχνοντας τα τοπικς.

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...