Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το spysweeper είναι εμπορικό προϊόν και επομένως απαγορεύονται τέτοια links. Επίσης έχουμε πει ότι πρέπει να αποφεύγετε τέτοια requests. Γι'αυτό διαγράφηκε το post σου και αυτό συμβαίνει με όλα τα παρόμοια posts που δεν τηρούν τους κανόνες του computing.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πρέπει να κόλλησα ένα trojan γιατί όταν κάνω σύνδεση και ανοίγω το internet explorer μου πετάει σε κάθε κλικ που κάνω ένα μήνυμα ότι έχω κολλήσει κάποιο επικίνδυνο trojan και να πατήσω ok για να μπορέσω να αντιμετωπίσω την απειλή.Μία φορά το πάτησα και μου έβγαλε να κατεβάσω ένα μυστήριο .exe πράγμα που δεν έκανα φυσικά.Έτρεξα το Adaware το οποίο την πρώτη φορά βρήκε ένα trojan και το διέγραψε το πρόβλημα όμως συνεχίζει να εμφανίζεται (στα επόμενα scans δεν έβγαλε αποτελέσματα) και έτσι έτρeξα το Avg το οποίο κάθε φορά βρίσκει δύο dll (shell32 & kernel32) στο Windows/System32 και λέει στην κατάσταση virus results ''changed'' στα οποία αρχεία δεν μου βγάζει να κάνω heal,delete ή Quarantine.Τι άλλο να κάνω?Να διαγράψω από μόνος μου αυτά τα αρχεία?:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρέπει να κόλλησα ένα trojan γιατί όταν κάνω σύνδεση και ανοίγω το internet explorer μου πετάει σε κάθε κλικ που κάνω ένα μήνυμα ότι έχω κολλήσει κάποιο επικίνδυνο trojan και να πατήσω ok για να μπορέσω να αντιμετωπίσω την απειλή.Μία φορά το πάτησα και μου έβγαλε να κατεβάσω ένα μυστήριο .exe πράγμα που δεν έκανα φυσικά.Έτρεξα το Adaware το οποίο την πρώτη φορά βρήκε ένα trojan και το διέγραψε το πρόβλημα όμως συνεχίζει να εμφανίζεται (στα επόμενα scans δεν έβγαλε αποτελέσματα) και έτσι έτρeξα το Avg το οποίο κάθε φορά βρίσκει δύο dll (shell32 & kernel32) στο Windows/System32 και λέει στην κατάσταση virus results ''changed'' στα οποία αρχεία δεν μου βγάζει να κάνω heal,delete ή Quarantine.Τι άλλο να κάνω?Να διαγράψω από μόνος μου αυτά τα αρχεία?:(

το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω.αποτελεσμα να κανω scan και να βρισκει τα αρχεια..και να τα διαγραφει και στην επομενη επανεκκινηση του υπολογιστη το προβλημα να ξαναεμφανιζεται.

αυτο ομως το προβλημα το ελυσα με ενα free προγραμματακι το hijackthis.

επισης εβγαλα το avg και εχω βαλει το avast και το προβλημα εχει λυθει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Ο4 όταν πατάω information αναφέρει infected examples c/..kernel,c/...newnetdot.Τι να διαγράψω και τι να αφήσω γιατί κάποια δεν μου κάνουν για μολυσμένα.

 

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 12:46:01 μμ, on 23/1/2008

Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16574)

Boot mode: Normal

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe

C:\Program Files\MUSICMATCH\MUSICMATCH Jukebox\mmtask.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe

C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\WINDOWS\system32\pctspk.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\WINDOWS\system32\ufdsvc.exe

C:\WINDOWS\System32\UAService7.exe

C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=36

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Συνδέσεις

R3 - URLSearchHook: (no name) - _{00D6A7E7-4A97-456f-848A-3B75BF7554D7} - (no file)

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: Video decompressor - {F38636ED-E66E-4A37-822E-0C01F64D6605} - C:\WINDOWS\pandsf.dll

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKLM\..\Run: [mmtask] "C:\Program Files\MUSICMATCH\MUSICMATCH Jukebox\mmtask.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [AVG7_CC] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe /STARTUP

O4 - HKLM\..\Run: [VaCtrl] C:\Program Files\VoiceAge\Common\VaCtrl.exe

O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [AVG7_Run] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgw.exe /RUNONCE (User 'LOCAL SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O8 - Extra context menu item: Ε&ξαγωγή στο Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {CD67F990-D8E9-11d2-98FE-00C0F0318AFE} - (no file)

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204

O16 - DPF: {54B52E52-8000-4413-BD67-FC7FE24B59F2} (EARTPatchX Class) - http://files.ea.com/downloads/rtpatch/v2/EARTPX.cab

O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/muweb_site.cab?1166354790735

O16 - DPF: {A996E48C-D3DC-4244-89F7-AFA33EC60679} (Settings Class) - http://noc.auth.gr/services/general/rootca/php/capicom.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{BDDBE62D-2C43-485A-A680-EF98CB94F80F}: NameServer = 194.219.227.1 193.92.150.3

O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{BDDBE62D-2C43-485A-A680-EF98CB94F80F}: NameServer = 194.219.227.1 193.92.150.3

O18 - Filter hijack: text/html - {BDD136ED-2957-47CE-AAA3-9CE27D8ED71D} - (no file)

O20 - AppInit_DLLs:

O23 - Service: Ad-Aware 2007 Service (aawservice) - Lavasoft - C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe

O23 - Service: AVG7 Alert Manager Server (Avg7Alrt) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe

O23 - Service: AVG7 Update Service (Avg7UpdSvc) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe

O23 - Service: AVG E-mail Scanner (AVGEMS) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe

O23 - Service: hpdj - Unknown owner - C:\DOCUME~1\88DE~1\LOCALS~1\Temp\hpdj.exe (file missing)

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1150\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: NVIDIA Driver Helper Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

O23 - Service: PCTEL Speaker Phone (Pctspk) - PCtel, Inc. - C:\WINDOWS\system32\pctspk.exe

O23 - Service: UFD Command Service (UFDSVC) - Generic - C:\WINDOWS\system32\ufdsvc.exe

O23 - Service: SecuROM User Access Service (V7) (UserAccess7) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\UAService7.exe

 

--

End of file - 6093 bytes

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπ@@ δεν το επμιστευομαι πια!!

ειναι ενα antivirus, που οτνα "καθεται" δεν κανει τπτ!! ουτε scanαρει!!

οταν κατεβαζεις ενα αρχειο δεν το σκαναρει!!

πρεπει να κανεις manual scan!δλδ απο μονος σου!! δεξι κλικ και scan with nod32!!

το ειχα καιρο, και σουλατσαρανε οι ιοι εκει μεσα!!

 

εγω εμπιστευομαι το antivir!!κανει scan οταν "καθεται" και κοιταζει οποιδηποτε αρχειο μπει στον υπολογιστη!!:D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

μπ@@ δεν το επμιστευομαι πια!!

ειναι ενα antivirus, που οτνα "καθεται" δεν κανει τπτ!! ουτε scanαρει!!

οταν κατεβαζεις ενα αρχειο δεν το σκαναρει!!

πρεπει να κανεις manual scan!δλδ απο μονος σου!! δεξι κλικ και scan with nod32!!

το ειχα καιρο, και σουλατσαρανε οι ιοι εκει μεσα!!

 

εγω εμπιστευομαι το antivir!!κανει scan οταν "καθεται" και κοιταζει οποιδηποτε αρχειο μπει στον υπολογιστη!!:D

 

Είχα Antivir 2 ολόκληρα χρόνια και όντως είναι αρκετά καλό. Θυμάμαι πως είχα αντικαταστήσει το Norton με αυτό τότε και μου είχε βρει 2-3 ιούς που το Norton τους... αγνοούσε! Για το nod32 όμως διαφωνώ κάθετα μαζί σου. Ακριβώς το ίδιο μου έτυχε και όταν πέρασα απο Antivir σε nod32! Το nod32 μου βρήκε αρκετούς ιούς που το Antivir τους αγνοούσε! Όσο για το οτι όταν κάθεται δεν κάνει scan κάνεις πολύ μεγάλο λάθος! Όταν το αρχείο είναι μολυσμένο χτυπάει αμέσως, πράγμα που σημαίνει οτι κάνει scan! Μου έχει τύχει και πρόσφατα με ένα cd-rom που είχα κάνει backup κάτι αρχεία (εποχή που είχα Antivir) και μόλις το έβαλα προχθές χτύπησε αμέσως!

 

Όπως βλέπεις οι απόψεις γενικά διίστανται αλλά το Antivir δεν το θεωρώ καν Antivirus! Για μένα είναι απλά ένα project μιας εταιρίας η οποία το δημιούργησε καθαρά για λόγους γοήτρου και διαφήμισης αφού η κύρια ασχολία της είναι ασφάλεια μεγάλων πληροφοριακών συστημάτων. Γι'αυτό είναι και δωρεάν άλλωστε!

Link to comment
Share on other sites

ελτεο, εχεις δικιο...αλλα μην φανταστεις καμια τρελη διαφορα...

πανω κατω τις ιδιες ικανοτητες εχου!! μην κοιτας τα "τικ"

~~~~

Όσο για το οτι όταν κάθεται δεν κάνει scan κάνεις πολύ μεγάλο λάθος! Όταν το αρχείο είναι μολυσμένο χτυπάει αμέσως, πράγμα που σημαίνει οτι κάνει scan!

 

αυτο λες!!

ομως, το antivir, δεν καθεται!! κοιταζει ΟΛΗ την ωρα!! μολις μπαινεις σε ενα φακελο (windows π.χ.) αμεσως σκαναρει χωρις να σε ρωτησει και σου πεταει αν υπαρχει ιος!!το nod, πολλες φορες δυσκολευεται να κατσει να ψαξει!! γτ ή θα κανεις πολλες εργασιες ή θα εχεις καποια βαρια εργασια!! π.χ ενα παιχνιδι!!

 

απο μονο του ειναι πολυ βαρυ!! γιαυτο δεν κανει πολλες εργασιες!! για να ην επιβαρυνει τον υπολογιστη!

οποτε, ενα ελαφρυ, αξιοπιστι,ευκολονοητο και ικανο antivirus ειναι το antivir!!

 

~~~~

εχει τυχει να δοκιμασω και τα 2!!το nod "ξεχναγε να ψαξει" να μου βρει ιους!!'η βαριοταν ή δεν ηξερε που να ψαξει...

δεν καταλαβα γτ γινοτανε αυτο!!

εβαλα antivir και βρηκε πολλους!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

tsoump, κάνεις λάθος! Και το nod32 scanάρει το οτιδήποτε εκτελείται εκείνη την στιγμή στο pc! Είναι η λειτουργία File System monitor που κάνει on-access scan!

 

http://img131.imageshack.us/img131/4387/61690770ih4.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελτεο, εχεις δικιο...αλλα μην φανταστεις καμια τρελη διαφορα...

πανω κατω τις ιδιες ικανοτητες εχου!! μην κοιτας τα "τικ"

~~~~

Όσο για το οτι όταν κάθεται δεν κάνει scan κάνεις πολύ μεγάλο λάθος! Όταν το αρχείο είναι μολυσμένο χτυπάει αμέσως, πράγμα που σημαίνει οτι κάνει scan!

 

αυτο λες!!

ομως, το antivir, δεν καθεται!! κοιταζει ΟΛΗ την ωρα!! μολις μπαινεις σε ενα φακελο (windows π.χ.) αμεσως σκαναρει χωρις να σε ρωτησει και σου πεταει αν υπαρχει ιος!!το nod, πολλες φορες δυσκολευεται να κατσει να ψαξει!! γτ ή θα κανεις πολλες εργασιες ή θα εχεις καποια βαρια εργασια!! π.χ ενα παιχνιδι!!

 

απο μονο του ειναι πολυ βαρυ!! γιαυτο δεν κανει πολλες εργασιες!! για να ην επιβαρυνει τον υπολογιστη!

οποτε, ενα ελαφρυ, αξιοπιστι,ευκολονοητο και ικανο antivirus ειναι το antivir!!

 

~~~~

εχει τυχει να δοκιμασω και τα 2!!το nod "ξεχναγε να ψαξει" να μου βρει ιους!!'η βαριοταν ή δεν ηξερε που να ψαξει...

δεν καταλαβα γτ γινοτανε αυτο!!

εβαλα antivir και βρηκε πολλους!!

 

Αυτά που περιγράφεις μάλλον μόνο σε σενα συμβαίνουν! Δηλαδή τι εννοείς όταν λες "βαριέται" ή "ξεχνάει"; Δεν είναι άνθρωπος, πρόγραμμα είναι! Κάνει αυτό για το οποίο το προγραμμάτισαν! Όσο για το οτι είναι βαρύ, το ακριβώς αντίθετο! Όλοι το αντίθετο λεν! Αν έχεις κανένα Pentium II - 400 Mhz (που λέει ο λόγος) λογικό είναι να είναι βαρύ! "Βαρύ" antivirus θεωρείται το Norton για παράδειγμα. Το nod32 με 15 Megabytes εκτελέσιμο εγκατάστασης θεωρείται απο τα πλέον ελαφριά.

 

το antivir έχω...ξέρω.

 

τσεκάρετε και αυτό το τεστάκι http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse/report15.pdf

 

Αυτό φίλε μου συμπεριλαμβάνει τη version 2.70 του nod32 στη σύγκριση! Πλέον έχουμε περάσει την 3.0 (προσωπικά έχω την 3.0.621.0)!

 

 

 

Υ.Γ.: Ορίστε και το δικό μου:

http://xs123.xs.to/xs123/08046/new_picture115.jpg

Link to comment
Share on other sites

ποσταρα κάτι ενδεικτικό.

 

στο επόμενο προγραμματισμένο τεστ θα υπάρχει η 3 οπότε θα την δούμε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ποσταρα κάτι ενδεικτικό.

 

στο επόμενο προγραμματισμένο τεστ θα υπάρχει η 3 οπότε θα την δούμε.

 

Ενδεικτικά κι εγώ σου λέω οτι οι περισσότεροι χρήστες στον πλανήτη (ανήκω κι εγώ σ' αυτούς) προτιμούν ένα pc απο ένα mac, αυτό δε σημαίνει οτι τα pc είναι καλύτερα απο τα mac (δεν τρελαθήκαμε τελείως)... Ο νοών νοήτω.

 

Αν θέλεις μπορούμε να κάνουμε μια δημοσκόπηση στο myphone.gr για το πόσο ο κόσμος εμπιστεύεται αυτά τα tests και αν πιστεύει οτι είναι υποκινούμενα ή όχι. Μπορώ να φανταστώ τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης! Εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που περιγράφεις μάλλον μόνο σε σενα συμβαίνουν! Δηλαδή τι εννοείς όταν λες "βαριέται" ή "ξεχνάει"; Δεν είναι άνθρωπος, πρόγραμμα είναι! Κάνει αυτό για το οποίο το προγραμμάτισαν! Όσο για το οτι είναι βαρύ, το ακριβώς αντίθετο! Όλοι το αντίθετο λεν! Αν έχεις κανένα Pentium II - 400 Mhz (που λέει ο λόγος) λογικό είναι να είναι βαρύ! "Βαρύ" antivirus θεωρείται το Norton για παράδειγμα. Το nod32 με 15 Megabytes εκτελέσιμο εγκατάστασης θεωρείται απο τα πλέον ελαφριά.

 

 

 

Αυτό φίλε μου συμπεριλαμβάνει τη version 2.70 του nod32 στη σύγκριση! Πλέον έχουμε περάσει την 3.0 (προσωπικά έχω την 3.0.621.0)!

 

 

 

Υ.Γ.: Ορίστε και το δικό μου:

http://xs123.xs.to/xs123/08046/new_picture115.jpg

 

φιλε stefidi, οταν λεω οτι βαριεται-ξεχναει ειναι τελειως μεταφορικα!! και πιστευω να καταλαβες πως το πα!!

(χαζη παρατηρηση/συγκριση με τον ανθρωπο)

και αν θες, πιστεψε τα αποτελεσματα!!γιατι μολις τα ειδε η eset, εβγαλε 1002 περισσοτερα πραγματα μην τυχον χασει την φημη της!!

και πεσει πολυ στα ματια των αγοραστων της!

εβγαλε κι αλλες εκδοσεις,για να καλυψει ατελιες!! Παντα ειχει καλη φημη!! και απο τα αποτελεσματα ειδες οτι βρισκεται χαμηλα!!! οποτεσ κοτωνεται να ξαναανεβει!!

 

παιδια εγω παντως, βαρεθηκα να το εχω αυτο!! ειδα τι κανει στον υπολογιστη μου!!

και δεν ειναι αθλιος!!αντεχει πολλα!! πριν την 3 εκδοση, ηταν απο τα πιο βαρια antivirus!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

μην τρελαίνεστε. 100% προστασία δε θα βρείτε πουθενά.

 

απλά το Nod32 είναι άριστο. το πιο ελαφρύ, αρκετά καλή τιμή και σοβαρό περιβάλλον (δεν σε κουράζει με Pop-ups etc)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω κι εγώ ότι εδώ και 4-5 χρόνια χρησιμοποιώ το avast και 1-2 φορές το 2μηνο κάνω ένα scan με το ad-aware. Δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα. Και πολύ ελαφρύ,και μου έλενχε τα πάντα,usb flash,cd's,downloads,mail,processes και γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με αυτό. Όποιος θέλει ένα free anti-virus του το συνιστώ καθώς έχει τακτικότατα updates και είναι και αξιόπιστο.

Αυτά. :D

no sig...
Link to comment
Share on other sites

πριν την 3 εκδοση, ηταν απο τα πιο βαρια antivirus!!

 

Πριν απο την 3 είναι που ήταν ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ! Είδες που δεν ξέρεις; Πες οτι προτιμάς το Antivir επειδή είναι τζαμπέ και δε γουστάρεις να βάλεις το χέρι στην τσέπη (κανένα πρόβλημα - μαγκιά σου), να σε παραδεχτούμε όλοι και να σταματήσει εδώ η συζήτηση! Μη προσπαθείς να αποδείξεις όμως οτι η γη είναι επίπεδη!

 

EDIT:

 

Υ.Γ.: Είχαν κάτι το στραβό τα τελευταία posts και τα έσβησαν αυτοί που τα έσβησαν; Ώρες ώρες πιστεύω πραγματικά πως κάποιοι κάνουν ό,τι τους καπνίσει χωρίς να δίνουν λογαριασμό πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Είχαν κάτι το στραβό τα τελευταία posts και τα έσβησαν αυτοί που τα έσβησαν; Ώρες ώρες πιστεύω πραγματικά πως κάποιοι κάνουν ό,τι τους καπνίσει χωρίς να δίνουν λογαριασμό πουθενά!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=197144

 

 

Και για να είμαι on topic,και στα 2 pc έχω το avast και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Καλό και το avira antivir αλλά είχα τρελά προβλήματα σύνδεσης στον σέρβερ για updates και στράφηκα στο avast...

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο την 3 είναι που ήταν ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ! Είδες που δεν ξέρεις; Πες οτι προτιμάς το Antivir επειδή είναι τζαμπέ και δε γουστάρεις να βάλεις το χέρι στην τσέπη (κανένα πρόβλημα - μαγκιά σου), να σε παραδεχτούμε όλοι και να σταματήσει εδώ η συζήτηση! Μη προσπαθείς να αποδείξεις όμως οτι η γη είναι επίπεδη!

 

EDIT:

 

Υ.Γ.: Είχαν κάτι το στραβό τα τελευταία posts και τα έσβησαν αυτοί που τα έσβησαν; Ώρες ώρες πιστεύω πραγματικά πως κάποιοι κάνουν ό,τι τους καπνίσει χωρίς να δίνουν λογαριασμό πουθενά!

1. Στο εξής, πριν γράψεις κάτι φρόντισε να είσαι σίγουρος για αυτό.

2. Τα posts δεν σβήστηκαν, μεταφέρθηκαν σε off-topic επειδή γράφονταν ανακρίβειες.

 

Σταματήστε το vs εδώ. Το NOD32 είναι μια χαρά antivirus κι αυτό είναι γενικό συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

1. Στο εξής, πριν γράψεις κάτι φρόντισε να είσαι σίγουρος για αυτό.

2. Τα posts δεν σβήστηκαν, μεταφέρθηκαν σε off-topic επειδή γράφονταν ανακρίβειες.

 

Σταματήστε το vs εδώ. Το NOD32 είναι μια χαρά antivirus κι αυτό είναι γενικό συμπέρασμα.

 

Καταλαβαίνω το φόρτο του να είσαι mod αλλά θα σε παρακαλούσα να είσαι κι εσύ σίγουρος πριν γράψεις κάτι. Τις ανακρίβειες άλλος τις έγραφε κι όχι εγώ οπότε αυτά που μου λες θα πρέπει να τα πεις σ'αυτόν που πρέπει. Εγώ προσπάθησα απλά να τις επισημάνω (τις ανακρίβειες) προς αποφυγή παραπληροφόρησης άλλων χρηστών του forum.. Αν τα ξαναδιαβάσεις (τα ποστς) θα καταλάβεις οτι αυτό σου το ποστ θα έπρεπε να απευθύνεται αλλού κι όχι σε μένα! Εγώ συμφωνώ μαζί σου... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για το υστερόγραφό σου μάλλον.

 

Λοιπόν,να ρωτήσω κάτι.

Όλοι θα ξέρετε το ad-aware.Αυτό λοιπόν το πρόγραμμα έβγαλε το 2007 μία έκδοση με πολύ διαφορετικό interface.Εγώ προσωπικά το καινούργιο το βρίσκω δύσχρηστο και αργό. Ξέρετε αν υπάρχει κάπου το πρόγραμμα στην παλία του μορφή? Επίσης,παίρνει τα updates?

Ευχαριστώ.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για το υστερόγραφό σου μάλλον.

 

Λοιπόν,να ρωτήσω κάτι.

Όλοι θα ξέρετε το ad-aware.Αυτό λοιπόν το πρόγραμμα έβγαλε το 2007 μία έκδοση με πολύ διαφορετικό interface.Εγώ προσωπικά το καινούργιο το βρίσκω δύσχρηστο και αργό. Ξέρετε αν υπάρχει κάπου το πρόγραμμα στην παλία του μορφή? Επίσης,παίρνει τα updates?

Ευχαριστώ.

 

-Εννοείς οτι θέλεις την καινούρια έκδοση με το παλιό interface ή θέλεις παλιά έκδοση της εφαρμογής;

 

-Όσο για τα updates τα κάνει κανονικότατα (πάντα για την έκδοση free). Αν δε σου κάνει update σημαίνει οτι δεν υπάρχουν updates τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή (δηλαδή είσαι up-to-date).

 

Ορίστε το δικό μου:

http://xs223.xs.to/xs223/08052/corel009892.jpg.xs.jpg

http://xs223.xs.to/xs223/08052/corel010234.jpg.xs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω το φόρτο του να είσαι mod αλλά θα σε παρακαλούσα να είσαι κι εσύ σίγουρος πριν γράψεις κάτι. Τις ανακρίβειες άλλος τις έγραφε κι όχι εγώ οπότε αυτά που μου λες θα πρέπει να τα πεις σ'αυτόν που πρέπει. Εγώ προσπάθησα απλά να τις επισημάνω (τις ανακρίβειες) προς αποφυγή παραπληροφόρησης άλλων χρηστών του forum.. Αν τα ξαναδιαβάσεις (τα ποστς) θα καταλάβεις οτι αυτό σου το ποστ θα έπρεπε να απευθύνεται αλλού κι όχι σε μένα! Εγώ συμφωνώ μαζί σου... :cool:
Όταν λέω ανακρίβειες δεν εννοώ αυτά που έγραψες εσύ. Μεταφέρθηκε το αρχικό post που έγραφε κάτι που δεν ισχύει και αναγκαστικά μεταφέρθηκαν μαζί του και απαντήσεις σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία η έκδοση.

Εγώ θέλω κάτι με το παλιό interface που να είναι λειτουργικό και να κάνει τα updates του κανονικά.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...