Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει σημασία η έκδοση.

Εγώ θέλω κάτι με το παλιό interface που να είναι λειτουργικό και να κάνει τα updates του κανονικά.

 

Κατάλαβα.. Έψαξα αρκετά αλλά δε μπόρεσα να βρω παλιότερη έκδοση απο την τελευταία που κυκλοφορεί... Πάντως ακόμα και να βρεις δε θα σου συνιστούσα να τη χρησιμοποιήσεις γιατί δεν παίζουν ρόλο μόνο τα definitions που κατεβαίνουν με ένα update αλλά και ο πυρήνας της εφαρμογής ο οποίος στην παλιά έκδοση (που μπορεί να βρεις και να εγκαταστήσεις) θα είναι αρκετά παλιός και άρα πιο εύκολα προσπελάσιμος απο καινούριες κακοτοπιές. Τι αξίζει ένα interface μπροστά στην ασφάλειά μας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ καλώς. Απλά το παλιό ήταν πιο λεπτομερές και με βόλευε.

Τέλοσπαντων,σε ευχαριστώ πολύ!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

paidia molis eftiaksa to pc m...kai brike auto to io mesa...einai enas trojan me to name.:Trojan.Generic

 

mporeitai na me boithisete????

τρεξε ενα antivirus και αν τον βρει τον ιο,να στον σβησει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file na se pw ti sinebi

se kapoia fasi me ebgale oti to brike

pigenw sto arxeio ....kai to diagrafw...me ola ta arxeia trigirw tou ....mipws kanena arxeio exei kollisei to trojan....kai meta kanw full scan to afinw to bradi ...kai mou to ksanabriskei sto arxeio pou den iparxei pia...exo to kaspersky ...kai me leei apla detected...oute quarintine den to ebale kai pataw na to kanw neutralized kai den ginete...oute omws iparxei i topothesia pou me leei ....exei kaneis kamia idea???kanena scan gia trojan ?????kanena programmataki?????

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα backup.

 

φόρμαρε το δίσκο και παίρνα πάλι τα windows. βάλε όλες σου τις εφαρμογές και δες αν στο βγάζει πάλι.

 

πολλά "σπαστήρια" έχουν trojans (παρόλο που δουλεύουν οκ).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα πριν μπει σε διαδικασία να κάνει format κάτι πολύ πιο απλό και λιγότερο χρονοβόρο και ψυχοφθόρο:

 

να δοκιμάσει την τύχη του με 2-3 άλλα antivirus. Ενδεικτικά προτείνω nod32, avast, antivir. Είναι πολύ πιθανό να λυθεί το πρόβλημα.

 

Δηλαδή τι σας έχει πιάσει με το format; Απο τότε που έμαθαν όλοι το format με το παραμικρό πρόβλημα σου λέει "τι να κάθομαι να ψάχνω, βαριέμαι, κάνε ένα format"! Δεν είναι έτσι ρε παιδιά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φορμάτ ποτέ εάν δεν έχεις εξαντλήσει τα πάντα. Εγώ προσωπικά έχω να κάνω φορμάτ 2 χρόνια από τότε που πήρα τον σταθερό.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα πριν μπει σε διαδικασία να κάνει format κάτι πολύ πιο απλό και λιγότερο χρονοβόρο και ψυχοφθόρο:

να δοκιμάσει την τύχη του με 2-3 άλλα antivirus. Ενδεικτικά προτείνω nod32, avast, antivir. Είναι πολύ πιθανό να λυθεί το πρόβλημα.

Δηλαδή τι σας έχει πιάσει με το format; Απο τότε που έμαθαν όλοι το format με το παραμικρό πρόβλημα σου λέει "τι να κάθομαι να ψάχνω, βαριέμαι, κάνε ένα format"! Δεν είναι έτσι ρε παιδιά! ;)

 

+1

 

επίσης, ακόμα καλύτερα, βάλε ένα norton ghost (ή κάτι αντίστοιχο) να παίρνει images σε τακτά χρονικά διαστήματα. Έτσι, στην περίπτωση που ο ιός/άλογο/malware δεν βγαίνει με τίποτα, να γυρνάς σε 20 λεπτά σε κατάσταση προ προβλήματος

 

edit: τρέξε και το Trend Micro™ HouseCall (online virus scanner)

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ.ΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ Κ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ DESKTOP.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΟΡΜΑΤ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ?ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ INSTANT ACCESS ΚΑΝΩ UNISTALL K ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ.ΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ Κ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ DESKTOP.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΟΡΜΑΤ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ?ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ INSTANT ACCESS ΚΑΝΩ UNISTALL K ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

 

και εμενα μου τυχαινε αυτο!!Θα πρεπει να βαλεις ενα anti-spyware!!

σε εχουνε τρελανει εε??

ααχ... σε λυπαμαι!! εμενα με πεταγε απο το παιχνιδι για να μ το πει...

θα κατεβασεις απο εδω:http://filehippo.com/software/antispyware/

2ον!! θα φταει το firewall σου!! (σε εμενα εφταιγε το firewall!!)

περασα το comondo και ημουν ΟΚ!! απο εδω: http://filehippo.com/software/firewalls/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

μου έχει εγκατασταθεί ένας υιός(λέει πως είναι norton)δε το έχω κατεβάσει εγώ και από προσθαφαίρεση παρά το ότι υπάρχει αρχίζει να κάνει κατάργηση δημιουργεί σφάλμα.Πως το διαγράφω????

δε το βλέπω πουθενά εκτός από προσθαφαίρεση.

το τελευταίο καιρό αργει σε πολλές λειτουργείες το pc οπότε παίζει να είναι και spyware.Τέλος μου εμφανίζονται αρκετά μνμτα για spywares...το avg βρίσκει συνέχεια υιούς απ'το πουθενά αλλά αυτόν δε τον βρήσκει.....

 

p.s.:sory για το offtopic που δημιουργήθηκε στα free προγράμματα δεν είχα προσέξει αυτό το θέμα.ευχόμαι να έδωσα αρκετές πληροφορίες για να με βοηθήσετε για την επίλυση του προβλήματος μου...:O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

στην προσθαφαιρηση προγραμματων ειναι μονο για προγραμματα!! μηπως εννοεις οτι ειχες καποτε το norton (antivirus) , περασες το avg, και τωρα δεν μπορεις να "διωξεις το norton"?...:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

στην προσθαφαιρηση προγραμματων ειναι μονο για προγραμματα!! μηπως εννοεις οτι ειχες καποτε το norton (antivirus) , περασες το avg, και τωρα δεν μπορεις να "διωξεις το norton"?...:O

 

όχι δεν είχα ποτέ norton...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!!!To nod32 δεν κάνει update από εχτές. Ενώ πριν έκανε κανονικά. Μήπως μπήκε ιός και δεν το αφήνει να κάνει update:(? Να το απεγκαταστήσω και να το εγκαταστήσω ξσνά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρέπει να έχει πρόβλημα ο server τους! Ούτε το δικό μου κάνει updates! Ας περιμένουμε καμιά μέρα ακόμα και βλέπουμε... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα update μια χαρά με σπασμένο.

Time Module Event User

8/2/2008 01:38:20 Kernel The virus signature database has been successfully updated to version 2857 (20080207).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

Βρήκα τι φταίει και σε μερικούς ΔΕΝ κάνει update το nod32! Κοιτάξτε εδώ:

 

http://status.betterantivirus.com/nod32_update_servers.php

 

Είναι ΟΛΟΙ οι update servers της eset. Αν προσέξετε ο u20.eset.com (που είναι και ο default της εφαρμογής) είναι down! Ανοίξτε το advanced setup της εφαρμογής και βάλτε έναν απο τους up και το πρόβλημα θα λυθεί αμέσως! Μόλις έκανα update και είναι όλα καλά. :ninja:

 

Υ.Γ.: Μην ξεχάσετε να προσθέσετε το http:// στην αρχή και το /eset_eval/ στο τέλος στη διεύθυνση του server (να είναι δηλαδή σε μορφή π.χ. hxxp://u21.eset.com/eset_eval/ αυτό που θα γράψετε). Κάνω αυτή την παρατήρηση γιατί στο link που δίνω τους έχει σε μορφή π.χ. u21.eset.com

 

*Βέβαια όπου hxxp=http (έξυπνα παιδάκια είστε αλλά το διευκρινίζω για παν ενδεχόμενο)!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειση ειμαι ψιλο-χοντρο ασχετος μια βοηθεια....

 

Εχω το etrust και προσπαθω να το ανοιξω και μου βγαζει ενα παραθυρο του internet explorer και μου ζηταει ενα username και ενα password....... Τι κανω?? Γιατι το βγαζει???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι το καλυτερο προϊον της eset?? !ασχετο τα χρηματα....

(απο επιδοση!)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειση ειμαι ψιλο-χοντρο ασχετος μια βοηθεια....

 

Εχω το etrust και προσπαθω να το ανοιξω και μου βγαζει ενα παραθυρο του internet explorer και μου ζηταει ενα username και ενα password....... Τι κανω?? Γιατι το βγαζει???

 

Καποιος να βοηθησει λιγο????:(

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Σορι για το διπλο ποστ αλλα θελω βοηθεια απο καποιον...:(

 

Το etrust μαλλον εχει απενεργοποιηθει τελειως... Δεν μπορω να το ανοιξω με κανενα τροπο (μονο scan μορω να κανω) και δε δεχεται ενημερσεις...

Κυκλοφορει καποιο αξιοπρεπες free???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι αυτο το etrust?μονο trust δεν θα ναι... που το βρηκες??:rolleyes:

τεσπα, εγω σου προτεινω να κατεβασεις αυτο http://greek.toggle.com/lv/group/view/kl65258/Avira_AntiVir_PersonalEdition_Classic.htm (to avira ειναι) καλη δουλεια...:D ειναι και free!

 

εγω θελω να ρωτησω κατι πανω σε firewall, και ειδικοτερα στο comondo!!

το comondo,ειναι ενα απο τα πιο αξιοπιστα και ικανα firewalls της αγορας,αναμφισβιτητα!! το θεμα μου ειναι:πως μπορω να το ρυθμισω ωστε να μην μου βγαζει συνεχως το παραθυρακι δεξια κατω, και χρειαζεται να παταω ΟΚ...(?)

πειτε μου γιατι θα αρχισω να κοπαναω τον υπολογιστη....:mad:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...