Jump to content

Modem - Router - WiFi: Επιλογή, Σύνδεση, Δικτύωση


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτή τη δουλειά είχα πάρει πριν κάνα μήνα το TP-LINK TL-WA500G που έκανε 23 ευρώ από eshop. Παίζει σε repeater, client, ap, bridge κλπ. και είναι μια χαρά για την τιμή του.

Τώρα δεν το βρίσκω πουθενά όμως, υπάρχει μόνο το TL-WA501G που είναι λίγο ακριβότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω ενα μόντεμ (Crypto F200) εδώ και κάποια χρόνια και θα ήθελα να πάρω ένα ασύρματο. Επειδή με τα μόντεμ έχω να ασχοληθώ χρόνια θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

Αυτά που θέλω από το μόντεμ:

 

1) Να έχει καλό σήμα στο διπλανό δωμάτιο

 

2) ADSL για γραμμή ISDN

 

3) Τιμή εως 80 ευρώ

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω Speedtouch 780 το οποίο είναι από τα καλά, αλλά μου το έχει δώσει η netone. Για να αγοράσεις μόνος σου θα σου πρότεινα να δεις κανένα linksys. (έχει στο e-shop)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το TG585v7 http://www.skroutz.gr/products/show/3120755

Για πιο φτηνή λύση δες το http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615233 αλλά για μένα δεν είναι και τόσο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω ενα μόντεμ (Crypto F200) εδώ και κάποια χρόνια και θα ήθελα να πάρω ένα ασύρματο. Επειδή με τα μόντεμ έχω να ασχοληθώ χρόνια θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

Αυτά που θέλω από το μόντεμ:

 

1) Να έχει καλό σήμα στο διπλανό δωμάτιο

 

2) ADSL για γραμμή ISDN

 

3) Τιμή εως 80 ευρώ

Φιλε αμα εχεις forthnet παρε το τομσον TG585v7 που δουλευει τελεια.

εγω αυτο εχω τωρα..και αναμεσα σε οροφο εχω σημα κανονικα.

επισης στα (+) η 4 θυρες ethernet και η καλη τιμη :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για το Thomson 585.Το εχω δουλέψει πανω σε 3 διαφορετικούς παροχους ιντερνετ(4νετ,οτε,τελλας) και δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα (συγχρονισμού-ταχυτήτων κτ κτλ).Αυτη την στιγμή στα καταστήματα 4net εχει 62 ευρώ το αγόρασα για ένα φιλο πριν 2 εβδομάδες.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά πήρα αυτό , αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Ο φίλος Nick απο το εν λόγο ιστότοπο μου πρότεινε να πάρω ένα splitter over adsl αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα ταιριάζει με το καλώδιο του Linksys. Εσείς τι λέτε;

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά το ρουτεράκι δουλεύει μια χαρά.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν κατάλαβα καλά είχες συνδέσει το router στη ψηφιακή θύρα του netmod που δεν είναι σωστό.

Μπορείς να αγνοήσεις το ότι το linksys έχει χοντρό καλώδιο και να συνδέσεις ένα κανονικό τηλεφώνου από τη μία μεριά στο linksys και από την άλλη στην έξοδο modem του splitter.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, τώρα το ρούτερ δουλεύει ρολόι.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Καμμια προταση για νεο modem καθως το παλιο τα εχει φτυσει

Τα εβγαλε τα ψωμια του η μαλλον τα mb του και με το παραπανω 4-5 χρονια τωρα αλλα πλεον τα καλωδια βγαινουν συνεχεια και ξεσυγχρονιζει/αποσυνδεεται συχνα!!

 

Εχω Forthnet 24αρα απο ISDN και ψαχνω Wifi modem,

 

Καμμια αξιοπιστη και οικονομικη λυση συμβατη με την ταχυτητα και τα χαρακτηριστικα που προανεφερα??

 

υ.γ. Δεν θα επρεπε η εταιρεια 4 χρονια που ειμαστε συνεπεστατοι και τα σκαμε παντα καθε διμηνο να εχει δυνατοτητα παροχης νεου μοντεμ???

Οι εταιρειες κινητης δεινουν αναβαθμιση καθε χρονο...:cool:

Επισης ο ιδιος ομιλος (NOVA) στελνει νεες καρτες στους παλιους πελατες για αλλαγη, τα μοντεμακια που τα στιβαζουν με το κιλο στις αποθηκες τους γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Καμμια προταση για νεο modem καθως το παλιο τα εχει φτυσει

Τα εβγαλε τα ψωμια του η μαλλον τα mb του και με το παραπανω 4-5 χρονια τωρα αλλα πλεον τα καλωδια βγαινουν συνεχεια και ξεσυγχρονιζει/αποσυνδεεται συχνα!!

 

Εχω Forthnet 24αρα απο ISDN και ψαχνω Wifi modem,

 

Καμμια αξιοπιστη και οικονομικη λυση συμβατη με την ταχυτητα και τα χαρακτηριστικα που προανεφερα??

 

υ.γ. Δεν θα επρεπε η εταιρεια 4 χρονια που ειμαστε συνεπεστατοι και τα σκαμε παντα καθε διμηνο να εχει δυνατοτητα παροχης νεου μοντεμ???

Οι εταιρειες κινητης δεινουν αναβαθμιση καθε χρονο...:cool:

Επισης ο ιδιος ομιλος (NOVA) στελνει νεες καρτες στους παλιους πελατες για αλλαγη, τα μοντεμακια που τα στιβαζουν με το κιλο στις αποθηκες τους γιατι?

ψαξε για Linksys που δουλευουν αψογα η και για sisco,zyxel.

παντως εφοσον εισαι σε ιδιοκτυτο δικτυο της φορθνετ,δικαιουσε καινουργιο εξοπλισμο,για ψαξ'το και απο εκει..και με λιγο κλαψιμο θα "τσιμπησεις" δωρεαν ασυρματο μοντεμ/ρουτερ το τομσον ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον LINKSYS router και ηταν μια χαρα λεω να την προτιμησω...

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 που εχουν κι ωραιο design.

 

LINKSYS WAG120N-EZ WIRELESS-N ADSL2+ GATEWAY (ADSL OVER PSTN)

 

LINKSYS WAG160N-EZ WIRELESS-N ADSL2+ GATEWAY (ADSL OVER PSTN)

 

Λεω για το 2ο που το βλεπω ποιο "δυνατο"

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν εχουν τη δυνατότητα να μην εχουν συνεχεια ενεργο το Wifi αλλα το modem να παρεχει ιντερνετ μεσω των κλασικων καλωδιων.

Δεν θελω να τροω την ακτινοβολια του WiFi χωρις λόγο αφου το θελώ μονο για το μικρο λαπτοπ που το χρησιμοποιω πολυ σπανια σαν 2ο p/c. 90% του χρονου χρησιμοποιω μονο το desktop που το συνδεω με καλωδιο.

 

Εχει ενα κουμπι "Wi-Fi Protected Setup" ειναι για να ενεργοποιει γενικα το Wifi ή μονο για την πατεντα protected που λεει?

Μπηκα και στο επισημο site Linksys αλλα δεν εβγαλα ακρη αν το Wireless ειναι μονιμα ενεργό ή μπορεις να το κλεισεις.

Ξερει κανεις που το χρησιμοποιει?

 

Καμμια αλλη προταση με καλο μοντεμ που να μπορεις να το λειτουργεις ενσυρματα χωρις να εχει μονιμα ανοιχτο το wireless??

 

Εχω Forthnet 24 στο ιδιοκτητο μεσω PSTN (εκανα λαθος πριν PSTN ειναι τελικα)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα κλείνει μέσω του web interface. Για εξωτερικό κουμπί δε ξέρω.

Πάντως στη θέση σου θα έλεγα στη forthnet ότι τα έχει παίξει το Modem και ότι είσαι αναγκασμένος να πας αλλού αν δε σου στείλουν ένα άλλο.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα αγορασα το NETGEAR DGN2000 και ηδη το χρησιμοποιω και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος με την εμφανέστατη διαφορά στην ταχύτητα.

Το μηχανημα ειναι πολυ καλο και αξιζε τα λευτα του. Κι εχει το κουμπακι με το Wireless On/Off (Πολυυυ δυσκολο να το σκεφτουνε και οι αλλοι κατασκευαστες!!!:p)

 

Βεβαια στο σεταρισμα για πολλοστη φορα το Wizard του CD αποτυγχανε να ολοκληρωσει την αυτοματη εγκατασταση κι επρεπε να τα κανω ολα εγω χειροκινητα :confused::ninja::X

(Αχ αυτο το Ελληνικο κλασικο 8 και 35 ποτε θα καταφερουν οι εταιρειες να το σεταρουν?? ΕΛΕΟΣ! Ολοι οι παροχοι αυτο χρησιμοποιουν πως εισαγουν μοντεμ στην Ελλαδα χωρις να το εχουν σεταρει? Ειναι σαν να εισαγουν κινητά χωρις Ελληνικη γλωσσα!!:p).

 

Γραφω εδω καποιες συντομες οδηγιες χρησεις μηπως και βοηθησω κανενα χριστιανο γιατι κι εγω ετσι βοηθηθηκα μεσω αλλου ελληνικού φορουμ.

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ NETGEAR DGN2000 και NETGEAR DGNB2100

 

Σε internet explorer http://192.168.0.1

user: admin (ή οτι γραφει στην κατω πλευρα του modem)

pass: password (ή οτι γραφει στην κατω πλευρα του modem)

 

BASIC SETTINGS:

 

Does Your Internet Connection Require A Login? -> YES

 

Encapsulation -> PPPoA ή PPPoE (νομιζω παιζουν και οι 2 επιλογες ή οποια παιζει, εγω εβαλα την PPPoA)

 

Login: αυτο που σας εχει δωσει ο provider σας και συνηθως μοιαζει με email (π.χ. το δικο μου στην forthnet ειναι XXXXXX.ath.forthnet.gr@forthnet.gr)

Password: αυτο που σας εχει δωσει ο provider σας

Αν δεν τα ξερετε επικοινωνηστε με την εταιρεια σας!

 

Internet IP Address -> Get Dynamically From ISP

 

Domain Name Server (DNS) Address -> Get Automatically From ISP

 

NAT (Network Address Translation) -> Enable

 

Παταμε apply και παμε στην επομενη καρτελα:

ADSL SETTINGS

 

Multiplexing Method

->VC-BASED

VPI: 8

VCI: 35

 

Παταμε apply και παμε στην επομενη καρτελα:

WIRELESS SETTINGS

 

(Για πολλοστη φορα σε λαπτοπ το WEP Key δεν μου δουλευει με τιποτα και ο μονος τροπος για secure connection ειναι Mixed WPA-PSK+WPA2-PSK)

 

Name (SSID): Οποιο γουσταρετε εσεις!:p

Region: Europe

Channel: 11 (η οποιο εχει ή αν μπλεκει με αλλα δικτυα βαλτε το να ψαζει αλλο καναλι)

Mode: οτι προτοκολλλο υποστηριζει το pc σας αν και μαλλον η πιο διαδεδομενη επιλογη ειναι το "g & b" εγω εβαλα "g only"

 

Wireless Access Point

-> Enable Wireless Access Point

-> Allow Broadcast of Name (SSID)

 

Security Options

->Mixed WPA-PSK+WPA2-PSK

 

WPA2-PSK Security Encryption

Network Key (8 ~ 63 characters) Οτι θελει ο καθενας αλλα να το θυμαστε για να το βαλετε και στο pc οταν σας ζητηθει.

 

 

Αυτα ελπιζω να βοηθησα κανεναν.

Τα cd τραγικο δεν εβρισκε καλωδιο στην εγκατασταση με ολα τα λαμπακια πρασινα!

Και οι οδηγιες πανευκολες ΜΟΝΟ 126 σελιδες!!:lol:

Αχχχχχ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ την βοήθεια σας.

Σε υπολογιστη με windows 7 παρότι βρήσκει και hotspot αλλά και ιδωτικά ξεκλείδωτα δίκτυα δεν συνδέεται. Είτε συνδέεται αλλά μόνο τοπικά είτε δεν συνδέεται καν.

Έχετε ιδέα τι μπορει να γινει ώστε να συνδεθεί?

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται - πιθανά προβλήματα:

  • Όχι αρκετό σήμα.
  • Δίκτυα τα οποία επιτρέπουν μόνο συγκεκριμένες MAC addresses.

Συνδέεται αλλά δεν έχει internet:

  • Δεν έχεις σωστές ΙΡ ρυθμίσεις.
  • Τα δίκτυα αυτά δε δίνουν ή δε δίνουν δωρεάν internet

Για να καταλάβεις τι φταίει καλό θα ήταν να δοκίμαζες σε κάποιο δικό σου/φιλικό ασύρματο δίκτυο και αν δεις πρόβλημα να κοιτάξεις τι ΙΡ ρυθμίσεις παίρνει (και αν είναι στο αυτόματο)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας και χρονια πολλα.

 

Εχω απο παλιοτερα που ειχα connx , ενα wifi philips.

Με τον ΟΤΕ δουλευε μια χαρα

 

Τωρα ομως ειμαι στη Vodafone/ HOL με ενσυρματο .

 

επειδη θελω ασυρματο δικτυο στο σπιτι μιας και πηρα και ps3 , προσπαθω να βγαλω το

απλο μοντεμ και να βαλω το ασυρματο.

 

Ομως ενω πλεον με τα win7 αναβει και το εικονιδιο με το σπιτακι και το @ , δε το βλεπει καν το pc για να μπω μεσα στο config του και ουτε συνδεεται.

Λεει οτι δε μπορει να παρει ip / unidentified network.

 

Τα στοιχεια ειναι

 

Win7

Philips Wifi ADSL2 / CGA5722n/TE

ISP: Vodafone/ HOL

 

Καμια βοηθεια?

Θα σας ειμαι υποχρεος

:X
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα! καλη χρονια!

 

Αξιζει με επιδοτηση τιμης με 35 ευρω απο οτε να παρω ασυρματο router;

Αυτα που δινει νομιζω ειναι τωρα της philips,sagem,baudtec.

 

H Αξίζει να δωσω και αλλα χρηματα και να παρω καποιο της αγορἀς??:)

Link to comment
Share on other sites

@mplip^

Μήπως όταν είχες το ρουτεράκι στη HOL, το είχες στήσει το δίκτυο με καρφωτές ΙΡs; Αν ναι, τότε ή θα πρέπει να θυμηθείς την καρωτή του router ή να το κάνεις reset και να ακολουθήσες τις οδηγίες του.

Επίσης, εφόσον δε μπορείς να μπεις στο web interface πώς έβαλες τα στοιχεία σύνδεσης της HOL;

 

@Greek-man

Από αυτά που λες, το sagem να προτιμήσεις, αλλά περίμενε να δεις τι θα σου πουν και άλλοι. Στην αγορά μπορείς να βρεις μια χαρά ασύρματα routers με 45-60 ευρώ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Νικολα δε καταλαβα τι εννοεις.

 

Τωρα εχω HOL.

Παλια ΟΤΕ.

 

Εχω λοιπον ενσυρματο και ασυρματο στο ρευμα.

 

Φαντασου λοιπον οτι οταν βαζω το ethernet και το καλωδιο του τηλεφωνου στο ενσυρματο της Intracom , εχω δικτυο κανονικα.

 

Οταν τα βγαζω και τα βαζω στο philips wifi, αναβουν ολα τα λαμπακια που δειχνει οτι βλεπει adsl , οι αλλες συσκευες βλεπουν το δικτυο wifi , ομως δε δινει προσβαση στο ιντερνετ και εκτος αυτου δε με αφηνει να μπω και στο ιντερφεις του ρουτερ.

 

Καλυτερα τωρα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Ωραία στα είπα απλά ανάποδα :Ρ

α) Αν παλιά στον ΟΤΕ το είχες στήσει με καρφωτές; (αν δεν ξέρεις τι είναι αυτό ή δε θυμάσαι πας για reset του router)

β) Μου δημιουργείται η περιέργεια πώς αφου το philips έχει μέσα του τα στοιχεία σύνδεσης του ΟΤΕ, συνδέεται (=ανάβει το λαμπάκι) τώρα που έχεις HOL!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνεται για ασύρματη δικτύωση στο παρακάτω σπίτι;

Εχουμε ισόγειο και πρώτο όροφο. Στο ισόγειο, βρίσκεται ενσύρματο modem με 5 θυρο hub-άκι ethernet που συνδέει το ισόγειο με τον πρώτο όροφο. Στο ισόγειο υπάρχει στο ένα - ας πούμε - διαμέρισμα ένας φορητός (καμιάς 7ετίας, που δεν μετακινείται ποτέ), ένα netbook και ένας σταθερός. Στο άλλο διαμέρισμα ένας σταθερός.

Στον πρώτο όροφο, 2 σταθεροί (σε διαφορετικά δωμάτια) κι άλλοι 2 φορητοί ..

 

θα μπορούσε να βρεθεί ένα σημείο ώστε να μπει κάποιο ασύρματο modem και να δίνει και στα δύο επίπεδα; Το βασικό είναι να μπορούν οι φορητοί που βρίσκονται διασκορπισμένοι πάνω κάτω να έχουν πρόσβαση στο internet (κανένας σταθερός δεν έχει κάρτα δικτύου wireless πάνω)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνεται για ασύρματη δικτύωση στο παρακάτω σπίτι;

Εχουμε ισόγειο και πρώτο όροφο. Στο ισόγειο, βρίσκεται ενσύρματο modem με 5 θυρο hub-άκι ethernet που συνδέει το ισόγειο με τον πρώτο όροφο. Στο ισόγειο υπάρχει στο ένα - ας πούμε - διαμέρισμα ένας φορητός (καμιάς 7ετίας, που δεν μετακινείται ποτέ), ένα netbook και ένας σταθερός. Στο άλλο διαμέρισμα ένας σταθερός.

Στον πρώτο όροφο, 2 σταθεροί (σε διαφορετικά δωμάτια) κι άλλοι 2 φορητοί ..

 

θα μπορούσε να βρεθεί ένα σημείο ώστε να μπει κάποιο ασύρματο modem και να δίνει και στα δύο επίπεδα; Το βασικό είναι να μπορούν οι φορητοί που βρίσκονται διασκορπισμένοι πάνω κάτω να έχουν πρόσβαση στο internet (κανένας σταθερός δεν έχει κάρτα δικτύου wireless πάνω)

 

Πολυ απλο δικτυο!! Παρε δυο ασυρματα routers (ιδιας μαρκας κατα προτιμηση για να πετυχει σιγουρα) για να κανεις bridge μεταξυ των δυο οροφων. Απο εκει στο router του καθε οροφου θα τραβηξεις καλωδιο για τους σταθερους και ασυρματα θα παιζουν οι φορητοι!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία στα είπα απλά ανάποδα :Ρ

α) Αν παλιά στον ΟΤΕ το είχες στήσει με καρφωτές; (αν δεν ξέρεις τι είναι αυτό ή δε θυμάσαι πας για reset του router)

β) Μου δημιουργείται η περιέργεια πώς αφου το philips έχει μέσα του τα στοιχεία σύνδεσης του ΟΤΕ, συνδέεται (=ανάβει το λαμπάκι) τώρα που έχεις HOL!

 

καρφωτες ...οχι δε θυμαμαι / ξερω τι ειναι

 

ρεσετ εκανα απο ενα κουμπακι που εχει πισω αλλα τιποτα δεν αλλαξε!

 

οσο για το β)... ελα ντε!

 

Μα ειναι κριμα ρε ****το

Εχω wifi router και δε μπορω να το χρησιμοποιησω :(

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...