Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο μου φαίνεται, λογικά ή έχουν ή δεν έχουν, περιμένεις να φύγεις κάποιος, ή το πότε θα αναβαθμίσουν ? δεν ξέρω κιόλας , έχεις πολλές επιλογές στην περιοχή σου ?

 

Δεν ξέρω μια μου λένε περιμένουν να αδειάσει μια θυρα την επόμενη μου λένε μπορεί να φτάσει και τρεις μηνες,δεν ξέρω τι να πιστέψω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας εμένα είναι λογικό να μου λένε ότι είναι σε σειρά προτεραιοτητας καθώς αυτή την στιγμη δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμη.με λίγα λόγια έχω κάνει αναβάθμιση σε 50νταρα ταχητυτα και περιμένω 20μερες να ενεργοποιηθω.καλα τα λένε η με κοροϊδεύουν ??

 

Τελικά πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί η αναβάθμιση ?έκανε κάνεις πρόσφατα κάτι παρόμοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει διαθεσιμοτητα γραμμής να υπολογιζεις 15-20 μέρες το λιγότερο
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα η μια γραμμη στις 10 ημερες περιπου, η δευτερη στις 20, τωρα η τριτη που θελω, να δουμε ....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει διαθεσιμοτητα γραμμής να υπολογιζεις 15-20 μέρες το λιγότερο

 

Καλημέρα σήμερα είναι δεκαοχτώ μερες αλλά μου είπαν ότι μπορεί να κάνει και τρεις μήνες γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρχει διαθεσιμη πόρτα στο KV της γειτονιάς σου.. Ρώτησε να σου πουν ακριβώς το λόγο..
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη θύρα και ειμαι σε διαθεσιμότητα .αλλά μέχρι να με ενεργοποιήσουν δεν ξέρω τι θα πλερωνω?το παλιό συμβόλαιο τελειώνει 8/11,και μετά τι?
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη θύρα και ειμαι σε διαθεσιμότητα .αλλά μέχρι να με ενεργοποιήσουν δεν ξέρω τι θα πλερωνω?το παλιό συμβόλαιο τελειώνει 8/11,και μετά τι?

 

 

 

Ακομη και αν δεν εχεις ενεργοποιηθει μεχρι τοτε, οτι χρεωσεις δεις μπορεις να επικοινωνησεις μαζι τους να τις αντιλογισουν στον επομενο λογαριασμο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι αύξηση δω στο πάγιο ακομα και να μην έχω ενεργοποιηθεί να επικοινωνήσω μαζί τους.και όταν λες θα αντιλογισουν τι εννοείς;
Link to comment
Share on other sites

σε νεα συνδεση vodafone σταθερης μαζι με vodafone tv full pack δινουν και modem router δωρεαν περα απο τον εξοπλισμο tv?

αν ναι ξερει κανεις ποιο δινουν αυτη την περιοδο;

εκανα σημερα νεα συνδεση και μου ειπαν πως μαζι με τον εξοπλισμο της τηλεορασης θα μνου στειλουν δωρεαν και modem.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι αύξηση δω στο πάγιο ακομα και να μην έχω ενεργοποιηθεί να επικοινωνήσω μαζί τους.και όταν λες θα αντιλογισουν τι εννοείς;

 

 

 

Αν ληξει το συμβολαιο σου οπως λες στις 8-11 και δεν εχει ενεργοποιηθει τονκαινουργιο προγραμμα ισως χρεωθεις την κανονικη τιμη του προγραμματος που ειχες.

Για αυτο θα μπορεσεις να καλεσεις και να εξηγησεις οτι δεν εγινε με δικη σου ευθυνη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σας εντάξει τώρα το καταλαβα,και αν γίνει ελπίζω να το διορθώσουν

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα από COSMOTE στην Vodafone την Δευτέρα και Τετάρτη έγινε η αλλαγή δικτύου.

Από τότε ενώ το ίντερνετ λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο είναι νεκρό,όταν με παίρνουν λέει πως το νούμερο αυτό δεν υπάρχει!

Το έχω δώσει βλάβη και περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας. Έκανα και εγώ φορητότητα από COSMOTE σε Vodafone και μου έστειλαν ένα μόντεμ, το H300s. Είναι καλό μόντεμ ή θα χρειαστεί να πάρω κάτι άλλο? Επίσης, πάνω γράφει για wifi 2,8GHz και 5GHz. Μπορούν αυτές οι δυο μπάντες να δουλέψουν μαζί ή θα έχω παρεμβολές? Για iPhone pro max υπάρχει καμία μπάντα που είναι πιο σταθερή ή και πιο γρήγορ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας. Έκανα και εγώ φορητότητα από COSMOTE σε Vodafone και μου έστειλαν ένα μόντεμ, το H300s. Είναι καλό μόντεμ ή θα χρειαστεί να πάρω κάτι άλλο? Επίσης, πάνω γράφει για wifi 2,8GHz και 5GHz. Μπορούν αυτές οι δυο μπάντες να δουλέψουν μαζί ή θα έχω παρεμβολές? Για iPhone pro max υπάρχει καμία μπάντα που είναι πιο σταθερή ή και πιο γρήγορ? Ευχαριστώ.

 

Για απλή χρήση είναι ΟΚ το H300s. Άσε και τις 2 μπάντες ανοιχτές, δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά αυτή στα 5GHz ίσως πιάνει μεγαλύτερες ταχύτητες. Η άλλη είναι στα 2,4.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή στα 5GHz είναι καλύτερη σε ταχύτητα αλλά υστερεί σε απόσταση. Έτσι αν είσαι σε κάποιο σημείο του σπιτιού που δεν έχεις καλό σήμα, χρησιμοποίησε την μπάντα των 2,4GHz.

Επίσης πολλές συσκευές δεν έχουν τη δυνατότητα να συνδεθούν στα 5GHz.

Link to comment
Share on other sites

σε νεα συνδεση vodafone σταθερης μαζι με vodafone tv full pack δινουν και modem router δωρεαν περα απο τον εξοπλισμο tv?

αν ναι ξερει κανεις ποιο δινουν αυτη την περιοδο;

εκανα σημερα νεα συνδεση και μου ειπαν πως μαζι με τον εξοπλισμο της τηλεορασης θα μνου στειλουν δωρεαν και modem.

 

Εγώ έκανα αίτηση για 100αρα και Vodafone tv full pack μου έστειλαν δωρεάν μόντεμ. Και επίσης μου είπαν ότι πρώτα θα λάβω το μόντεμ της εταιρείας και όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή θα πρέπει να αφήσω τον εξοπλισμό για 48 - 72 ώρες να πάρουν μετρήσεις για το Vodafone tv και θα μου σταλεί αυτόματα ο αποκωδικοποιητής

Link to comment
Share on other sites

Για απλή χρήση είναι ΟΚ το H300s. Άσε και τις 2 μπάντες ανοιχτές, δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά αυτή στα 5GHz ίσως πιάνει μεγαλύτερες ταχύτητες. Η άλλη είναι στα 2,4.

 

Ευχαριστώ πολύ τους δυο συμφορουμίτες για τις κατατοπιστικές απαντήσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

σε νεα συνδεση vodafone σταθερης μαζι με vodafone tv full pack δινουν και modem router δωρεαν περα απο τον εξοπλισμο tv?

αν ναι ξερει κανεις ποιο δινουν αυτη την περιοδο;

εκανα σημερα νεα συνδεση και μου ειπαν πως μαζι με τον εξοπλισμο της τηλεορασης θα μνου στειλουν δωρεαν και modem.

 

Σε συνδέσεις VDSL (ανεξαρτήτως πακέτου) δίνουν το Vodafone Speedport H300S

Σε απλές ADSL συνδέσεις νομίζω οτι δεν παρέχεται δωρεάν ρούτερ αλλά δεν ξέρω μήπως έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα...

Link to comment
Share on other sites

Το κοστος ενοικιασεις ταινιων στο voda tv, γνωριζετε ποσο παει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν τα προνόμια του Vodafone Thank you τα έχουν και οι συνδρομητές σταθερής την vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

είμαι και εγώ συνδρομητής Double Play, εδώ και 5 χρόνια στην Vodafone, αρκετά ευχαριστημένος.. επειδή ο άνθρωπος εκ φύσεως είναι αχόρταγο πλάσμα, έκανα την ΒΛΑΚΕΙΑ πρίν ένα χρόνο περίπου , να πάω στην Wind με μια πρόσφορά που έτρεχε εκείνη την περίοδο και μου βγήκε Boomerang! ΟΛΑ ΧΑΛΙΑ.. όταν λέμε ΟΛΑ, Ο Λ Α!!!

ΑΜΕΣΑ κινήθηκα για ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ φορητότητα ( τον μάθαμε και αυτόν τον όρο ) και γύρισα στην Vodafone (σχεδόν 1 μήνα πήρε το φύγε -ελά) και βέβαια....... μου ρίξανε και penalty.. αλλά.. ΔΕΝ το έχω πληρώσει.. πλήρωσα μόνο τον μήνα μου εκεί..

 

Τέλος πάντως.. το θέμα είναι το εξής: η Vodafone που έκανε super πρόταση για να μου αποδείξει ότι με εκτιμάει σαν πελάτη ( βέβαια και η φορητότητα προς την ΑΘΛΙΑ wind, έπαιξε τον ρόλο της..) και μου δίνει στα 15,5€ το Double play + 300 κινητά..

Εχτές με καλέσανε για να αναβαθμιστώ σε οπτική ίνα 50αρα..

Η τιμή μου δώσανε, σχεδόν η διπλή από αυτά που δίνω τώρα..στα 28,5€.. και δωρεάν τέλη εγκατάστασης - ενεργοποιήσης..και δωρεάν 360 κινητά..:confused:

 

Εσείς, στην παρέα, σε ποιά τιμή το έχετε το συγκεκριμένο πακέτο..:O

 

PS: έχω δέμσευση ακόμα 1 χρόνο στην Vodafone, αν αυτό λέει κάτι..

Edited by Vasileios
Προαοπικός χαρκατηρισμός.
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Σε μία γραμμή συγγενή, ADSL24 double play αορίστου (χωρίς υποχρέωση παραμονής) με 300' ομιλίας, η Vodafone το καλύτερο που προτείνει είναι 23€ για 24μηνη ανανέωση. Μου ακούγεται λίγο τσιμπημένο, σε σχέση με άλλες γραμμές που έχω και παλαιότερες τιμές που έχω δει εδώ. Πώς σας φαίνεται, ειδικά σε όσους έχουν ανανεώσει πρόσφατα;
Link to comment
Share on other sites

Σε μία γραμμή συγγενή, ADSL24 double play αορίστου (χωρίς υποχρέωση παραμονής) με 300' ομιλίας, η Vodafone το καλύτερο που προτείνει είναι 23€ για 24μηνη ανανέωση. Μου ακούγεται λίγο τσιμπημένο, σε σχέση με άλλες γραμμές που έχω και παλαιότερες τιμές που έχω δει εδώ. Πώς σας φαίνεται, ειδικά σε όσους έχουν ανανεώσει πρόσφατα;

 

με 23€ μπορεί και να το σκεφτόμουνα..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...