Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μακριά από ΑΚ δεν είμαι. Περίπου στα 600 μέτρα μου το βγάζει.

Vdsl όταν έκανα την σύνδεση μού είπαν δεν έχουν στην περιοχή μού.

Δεν το σκαλίζω καθόλου αν είναι.

 

Το καφαο είναι του ΟΤΕ και η Vodafone λογικά δεν έχει πρόσβαση όπως μου είπαν και εμένα.. ενώ η Wind δίνει κανονικά αλλά με 35€ 50mbps

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις την απόσταση απ' το ΑΚ?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Έχω την εφαρμογή τής Vodafone

3 γραμμές επάνω δεξιά / το δίκτυο μού / μέτρηση ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είσαι στην βοντα, μπορείς να το βρεις από κάπου????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Α δεν γνωρίζω να σου πω.

Κι εγώ καταλαθος το βρήκα χαχαχα

 

Έχω την εντύπωση ότι κάπως το διαβάζουν μέσα από το ρουτερ αλλά δεν παίρνω όρκο.

Ίσως κάποιος φίλος να γνωρίζει περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει καποιος τελευταια το πακετο vodafone tv με τα novasports σε καλη τιμη απο 21,90 που εχει τιμη κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει καποιος τελευταια το πακετο vodafone tv με τα novasports σε καλη τιμη απο 21,90 που εχει τιμη κανονικα;

 

Σε triple play με adsl έχει 32,10€

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είσαι στην βοντα, μπορείς να το βρεις από κάπου????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δύο τρόποι υπάρχουν για υπολογισμό απόστασης από Αστικό Κέντρο, και δρουν συμπληρωματικά:

Ο ένας είναι να πιάσεις χάρτη και να μετρήσεις προσεγγιστικά απόσταση, λαμβάνοντας υπόψη τη διαφρομή από την οποία γνωρίζεις περίπου ότι περνάνε τα καλώδια.

Ο άλλος είναι να πάρεις την εξασθένηση που βλέπεις στο modem και να την βάλεις σε ένα ADSL/VDSL calculator, που θα υπολογίσει πόση νομίζει ότι είναι η καλωδιακή απόσταση. Σε αυτή την περίπτωση, γίνονται ιδανικές παραδοχές που δεν ισχύουν για όλους. Πχ. εάν έχεις προβληματικά καλώδια στα τελευταία 10m, μπορεί να θεωρήσει ότι είσαι 200m μακρύτερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δύο τρόποι υπάρχουν για υπολογισμό απόστασης από Αστικό Κέντρο, και δρουν συμπληρωματικά:

Ο ένας είναι να πιάσεις χάρτη και να μετρήσεις προσεγγιστικά απόσταση, λαμβάνοντας υπόψη τη διαφρομή από την οποία γνωρίζεις περίπου ότι περνάνε τα καλώδια.

Ο άλλος είναι να πάρεις την εξασθένηση που βλέπεις στο modem και να την βάλεις σε ένα ADSL/VDSL calculator, που θα υπολογίσει πόση νομίζει ότι είναι η καλωδιακή απόσταση. Σε αυτή την περίπτωση, γίνονται ιδανικές παραδοχές που δεν ισχύουν για όλους. Πχ. εάν έχεις προβληματικά καλώδια στα τελευταία 10m, μπορεί να θεωρήσει ότι είσαι 200m μακρύτερα...

Κατάλαβα τι εννοείς.

Φυσικά ο πρώτος τρόπος είναι αδύνατος!

Με τον δεύτερο κάτι μπορεί να γίνει!

 

Όπως και να δει ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η vodafone παρέχει πρόγραμμα μόνο τηλεφωνίας;
Παρέχει το Vodafone Home Telephony (το κανονικό σταθερό δηλαδή) https://www.vodafone.gr/eshop/vodafone-home-telephony/c-100182/

Και το Telephony basic (home zone) που είναι σταθερό με κάρτα SIM. Το πρώτο υπάρχει, το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος αν είναι διαθέσιμο για νέες συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για το vodafone tv το πακέτο με τα novasports..αξίζει η αγορά του;;στα 30 ευρώ με ίντερνετ μου το αφήνουν με 24 άρα γραμμή βέβαια 15 πιάνω στον Κολωνό..
Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για το vodafone tv το πακέτο με τα novasports..αξίζει η αγορά του;;στα 30 ευρώ με ίντερνετ μου το αφήνουν με 24 άρα γραμμή βέβαια 15 πιάνω στον Κολωνό..

 

Αν σε καλυπτει το περιεχομενο που εχει να το βαλεις

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η vodafone παρέχει πρόγραμμα μόνο τηλεφωνίας;

 

Ακόμα και όπου υπάρχουν συνήθως είναι ακριβότερα από το double play.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλυπτει το περιεχομενο που εχει να το βαλεις

 

Γι'αυτό ρωτάω αν αξίζει το περιεχόμενο και αν έχει κολλήματα επειδή είναι ευρυζωνικό και όχι δορυφορικό

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό ρωτάω αν αξίζει το περιεχόμενο και αν έχει κολλήματα επειδή είναι ευρυζωνικό και όχι δορυφορικό

Εγω δεν εχω κολληματα και συνγχρονιζω στα 14mbps και παραλληλα κατεβαζω απο τορεντ και σερφαρω,ειναι ετσι ειδικα διαμορφωμενο ωστε να δινει προτεραιοτητα στην ταχυτητα που χρειαζεται η τηλεοραση χωρις να κολλαει.Οσο για το περιεχομενο μπορεις να ριξεις μια ματια στο σαιτ της vodafone για τα καναλια που εχει + τις ταινιες + σειρες + ντοκυμαντερ + shows-εκπομπες στο on demand,γενικα εχει πααααρα πολλα να δεις αρκει να εχεις χρονο.Οι free ταινιες ξεπερνουν τις 550 και ανανεωνονται συχνα.Οι νεες κυκλοφοριες που μολις βγηκανε μετα το σινεμα εχουν χρεωση

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κολληματα και συνγχρονιζω στα 14mbps και παραλληλα κατεβαζω απο τορεντ και σερφαρω,ειναι ετσι ειδικα διαμορφωμενο ωστε να δινει προτεραιοτητα στην ταχυτητα που χρειαζεται η τηλεοραση χωρις να κολλαει.Οσο για το περιεχομενο μπορεις να ριξεις μια ματια στο σαιτ της vodafone για τα καναλια που εχει + τις ταινιες + σειρες + ντοκυμαντερ + shows-εκπομπες στο on demand,γενικα εχει πααααρα πολλα να δεις αρκει να εχεις χρονο.Οι free ταινιες ξεπερνουν τις 550 και ανανεωνονται συχνα.Οι νεες κυκλοφοριες που μολις βγηκανε μετα το σινεμα εχουν χρεωση

 

Θα επηρεάσει την ταχύτητα του ίντερνετ;;το WiFi; Τραβάει πολύ η τηλεόραση;;

Link to comment
Share on other sites

6mbps τραβάει περίπου όταν βλέπεις κανάλι σε SD.

 

ποιο λιγο τραβαει(γυρω στα 3 με 4),οχι 6mbps, 6 χρειαζεται για να σου δωσουν την υπηρεσια.Εγω βλεπω το νοβασπορτς που ειναι hd,συνγχρονιζω στα 13.5-14 και ταυτοχρονα κατεβαζει με 1.1 mb/sec το μεγιστο

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία άσχετη. Όταν πληρώνετε τον λογαριασμό σταθερής Vodafone σε κατάστημα με πιστωτική κάρτα, σας δίνουν απόδειξη από το κατάστημα; Προσοχή δεν αναφέρομαι στην απόδειξη από το POS. Παλιότερα έδιναν αλλά τον τελευταίο καιρό δεν δίνουν (υποθέτω πως αν πληρώνεις με μετρητά θα δώσους γιατί πως αλλιώς θα αποδείξεις εσύ οτι έχεις πληρώσει). Γνωρίζει κανείς κάτι. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωμένοι να σου παραδώσουν αποδειξη την οποία μπορείς να ζητήσεις ευγενικά.

Η απόδειξη του Pos δεν αποδεικνύει τι ακριβώς πλήρωσες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωμένοι να σου παραδώσουν αποδειξη την οποία μπορείς να ζητήσεις ευγενικά.

Η απόδειξη του Pos δεν αποδεικνύει τι ακριβώς πλήρωσες.

 

Το καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά το κάνουν όλα τα καταστήματα της Vodafone εδώ στην Πάτρα και έτυχε να πάω να πληρώσω σε Γερμανό Cosmote και έδωσαν κανονικά απόδειξη και για αυτό ρωτάω και εδώ μέσα. Και ευγενικά που έχω ζητήσει η απάντηση ήταν δεν δίνουμε απόδειξη για αυτή την υπηρεσία γιατί δεν έχετε <<αγοράσει>> κάτι και την ίδια αντιμετώπιση είχα σε όλα τα Vodafone καταστήματα του κέντρου(4 αν θυμάμαι καλά)

Edited by alkontogia
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εμένα είναι λογικό να μου λένε ότι είναι σε σειρά προτεραιοτητας καθώς αυτή την στιγμη δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμη.με λίγα λόγια έχω κάνει αναβάθμιση σε 50νταρα ταχητυτα και περιμένω 20μερες να ενεργοποιηθω.καλα τα λένε η με κοροϊδεύουν ??
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνετε περιεργο ότι μπόρεσες και πλήρωσες κάτι χωρίς να το αγοράσεις...

Θα δοκιμάσω και στην Αθήνα μόλις γυρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εμένα είναι λογικό να μου λένε ότι είναι σε σειρά προτεραιοτητας καθώς αυτή την στιγμη δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμη.με λίγα λόγια έχω κάνει αναβάθμιση σε 50νταρα ταχητυτα και περιμένω 20μερες να ενεργοποιηθω.καλα τα λένε η με κοροϊδεύουν ??

 

Γεια σας τελικά είναι λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...